I po Trójce ... ?

No! Nareszcie mają. Co mają? Mają koronny dowód na to, że państwo PiS wprowadza cenzurę! A w jaki sposób wprowadza cenzurę? 
Otóż w Trójce unieważniono listę przebojów. Unieważniono z tego powodu, że piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” drwiąca z wizyty J. Kaczyńskiego na cmentarzu i odwiedziny u grobu matki, zdobyła na tej liście pierwsze miejsce.
W proteście przeciwko unieważnieniu listy, Marek Niedźwiecki zrezygnował z pracy w Trójce. I poinformował o tym w mediach społecznościowych. Nie sam i nie przez byle kogo. Przez samego Preisnera, kompozytora poinformował
I rozpętała się burza. Co tam burza, kataklizm nastąpił.
Na twiterach, facebookach i innych, zarówno celebryci jak i zwykli śmiertelnicy zaczęli rwać szaty nad powrotem cenzury i komuny. Oraz wieszczyć koniec demokracji w Polsce.
Dała temu wyraz szczególnie obrazowo i bezpośrednio na swoim twiterowym profilu, Hanna Lis: „Trójka, była przestrzenią, w której wydrapywało się odrobinę wolności. Za PiS-u jest przestrzenią gwałcenia jej resztek. Zawsze to mówiłam: Kaczyński to mentalny komuch”.
I opozycja już była w kurniku, już witała się z gąską (wrobienia PiS w cenzurę).
A tu bęc, odezwał się Joachim Brudziński. Jakby nie było jeden z najbliższych współpracowników prezesa J. Kaczyńskiego. I napisał jak się rzeczy mają. Co więcej ujął to również bezpośrednio i dosadnie: "Szlag człowieka trafia, że jakiś pacan kosztem PJK zagrał w teatrzyku Marka Niedźwieckiego. Niedźwiecki chciał odejścia z trójki jego prawo. Jak trzeba było złożyć oświadczenie lustracyjne też odszedł. Dziś podprowadził nadgorliwców jak leszczy a odium ich głupoty spada na JK"
I wyszło szydło z worka. Okazuje się, że o żadnej cenzurze nie ma mowy. Pokazało się natomiast drugie dno całej operacji. Dno, które polega na tym, aby PiS-owi dorobić antydemokratyczną gębę.
A, że nadgorliwcy (co unieważnili listę) dali się na to nabrać? No cóż głupich nie sieją, sami się rodzą. Nie tylko po stronie opozycji, po naszej również.
Czy jednak będzie po Trójce jak zapytałem w tytule? Która ni stąd ni zowąd za sprawą Niedźwieckiego, okazała się ostoją demokracji w Polsce?
Myślę, że Trójka przeżyje. A zmiany, te które nastąpiły i te, które prawdopodobnie nastąpią, tylko wyjdą jej na dobre.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2020 [17:21] - tricolour | Link:

Unieważnijcie słuchaczy. To jest zbędny balast dla radia. 

Przyznam, że nieźle się czyta o tym unieważnieniu, nawet miło gdy rewolucja zaczyna zjadać swoje dzieci.

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2020 [17:26] - tricolour | Link:

@TH

I jeszcze jedno - tak Trójka bedzie lepsza jak stadnina w Janowie jest lepsza. Czytal Pan o jej kondycji? Proud of Poland.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [17:40] - Marek1taki | Link:

Usunięcie jednej piosenki ustawionej w liście jednego z cenzorów to kpina.
Tak. Niedźwiedzki i podobni nie są nikim innym tylko cenzorami wyselekcjonowanymi w PRLu i IIIRP.
Tylko opcja zerowa i nabór bez mentalnych obciążeń politgramotą aby nie cenzurowali normalności. Może będzie siermiężnie ale prawda kosztuje. Poza tym wystarczy przypomnieć sobie jak ciężko rozwijały się kariery pupilków systemu i jak często bezowocnie aby mieć świadomość, że nic za darmo. To było naszym kosztem. I tak w żadnej TV i radiu nie ma za wiele.

Obrazek użytkownika Suriw

17-05-2020 [18:03] - Suriw | Link:

Autor,jak inni krytycy owej sławnej już piosenki twierdzi z wyżyn swojej wiedzy o piosenkach, a zwłaszcza o ich przesłaniach,że  "piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” drwiąca z wizyty J. Kaczyńskiego na cmentarzu i odwiedziny u grobu matki," Hatalski znowu nie rozumie,albo świadomie przekręca istotę sporu,że piosenka ta nie drwi z wizyty Kaczyńskiego na  cmentarzu w czasie ostrych rygorów sanitarnych,ale mówi o niebotycznej pogardzie i kpinie z Polaków, którzy mają swój "gorszy ból", którym nie wolno wszystkiego tego, co wolno jemu i jego akolitom. Ten bowiem tekst zainspirowany został listem do Kaczyńskiego napisanym  przez znaną dziennikarkę TVP i scenarzystkę wielu seriali Ilonę Łepkowską i jest dramatycznym, bolesnym świadectwem dyskryminacji  owego suwerena,od którego/ wymaga się ofiar i wyrzeczeń,a któremu pokazuje władza gest Kozakiewicza. Wprawdzie "narodowe:" media o tym liście milczały, więc w jakiś sposób usprawiedliwia to autora tego idiotycznego,kłamliwego stwierdzenia  o drwinach z Kaczyńskiego, tego "chłopca do bicia",jak to określają niektórzy mędrkowie komentujący tutaj, więc - jeśli na to pozwoli cenzura wolnego słowa (w co niestety wątpię), przytoczę tutaj fragment z tego listu:
"Jadąc limuzyną z ochroną (a swoją drogą - kogo Pan się bał na tym pustym cmentarzu,Panie Prezesie?),pokazał Pan swoim Rodakom,że Pana ból jest lepszy i ważniejszy. Bo Pan MOŻE, bo Panu WOLNO go okazać. Wjechał Pan na Powązki - gdzie i ja mam grób swoich bliskich - jak król do prywatnej kaplicy,jak cesarz do mauzoleum swoich przodków w swoim prywatnym pałacu."
W zestawieniu tego listu ze zdjęciami ludzi klęczącymi przed zamkniętą łańcuchami bramą cmentarza, autorka listu ostrzega Kaczyńskiego, że Polacy nigdy mu tego nie zapomną...

Obrazek użytkownika cyborg59

17-05-2020 [19:46] - cyborg59 | Link:

Jak bym czytał Rakowskiego w Polityce ! ... Hatalski znowu nie rozumie,albo świadomie przekręca ...Potem jest wykład n/t : "co autor miał na myśli" .
Cenzura ?! Po co ! Komentatorowi udał się pastisz felietonu rednacza z lat '70.

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [01:42] - Suriw | Link:

@cyborg59
Ja nie miałem tego  szczęścia,co ty,żeby czytywać Rakowskiego w Polityce,ale twoja odpowiedź na mój komentarz jest szalennie merytoryczna, jak to zwykle bywa u ludzi z tzw."dobrej zmiany". Zapomniałeś jeszcze dodać,że na pewno jestem płatnym agentem (Moskwy-Berlina-Brukseli, niepotrzebne skreślić), targowiczaninem, albo psycholem.

Obrazek użytkownika cyborg59

18-05-2020 [09:26] - cyborg59 | Link:

Szukałeś zaczepki ?
...jak to określają niektórzy mędrkowie komentujący tutaj, więc - jeśli na to pozwoli cenzura wolnego słowa (w co niestety wątpię), przytoczę tutaj fragment z tego listu....
Tak ! Jestem moherowym beretem, któremu dane było czytywać takie połajanki Rakowskiego. Nie wiedziałem wszakże, iż ta metoda jest dalej nauczana i stosowana.
Nazywa się to cenzurą prewencyjną. Nauczycielskie połajanki lektora WUMLu dla dziennikarzy.
Równie zabawne jest użycie innej figury retorycznej : ....,że na pewno jestem płatnym agentem ....Insynuowanie insynuacji połączone z robieniem bohaterskiej ofiary z siebie i sobie podobnych. 
No i patrz pan ! Nie pobili, nie wyrzucili, nie dali zostać bohaterem - taka ich "dobra zmiana"...mać !!!

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [23:38] - Suriw | Link:

@cyborg59
Ty oczywiście nigdy nie używasz takich i określeń  wobec tych, którzy ośmielają się mieć inne od ciebie zdanie,ale wyobraź sobie, że ja już nie raz zostałem tu zwyzywany przez podobnie jak ty myślących (?) od płatnych agentów,zdrajców Polski,targowiczan lub psycholi. Albowiem dla tych wyzywających są to jedyne kontrargumenty w dyskusji - nie zauważyłeś jeszcze?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-05-2020 [20:23] - NASZ_HENRY | Link:

Aby zrobił porządek (lustracja, sądy, media), trzeba prezesowi nadepnąć na odcisk ☺
 

Obrazek użytkownika angela

17-05-2020 [20:23] - angela | Link:

Przecież,  cały czas noszenie masek, jak i cała epidemia są  kwestionowane przez tych, co teraz rwą szaty nad piosenką Kazika. 
Skoro epidemia nie jest taka straszna, to prem.Kaczynski w zupelnosci wpisuję sie w waszą narrację. 
Teraz czekamy na piosenki na temat, "lepszy przedsiebiorca" ,  kiedy bez zgody ratusza, kodziarze zorganizowali spęd, ten niby protest przedsiębiorcow, bez żadnych zabezpieczeń epidemicznych, a nie każdy przedsiębiorca miał możliwość protestu.
Jak równo,  to równo. Czekamy na pioseneczkę "lepszy przedsiebiorca".

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2020 [20:41] - Jabe | Link:

Zapewne chodziło o to, że epidemia jest dla tubylców, a dla pana Kaczyńskiego epidemii nie ma.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [22:20] - sake3 | Link:

Polska narodem pieniaczy.Z wizyty Kaczyńskiego na cmentarzu już zrobiono zbrodnię,której mu,, naród nie zapomni''.Tej wizycie z okazji upamiętnienia tragedii smoleńskiej przeciwstawia się płaczących i klęczących ludzi pod cmentarzem którym nie dane było wejść.Komediodramat. Ale wiem,że gdyby ktoś z opozycji chciał odwiedzić bliskich na cmentarzu takich awantur w ogóle by nie było.Żaden rzępoła typu tego Staszewskiego i jego pryncypał Niedźiedzki nawet by nie kiwnęli palcem żeby sprawe rozdmuchać.

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2020 [22:27] - Jabe | Link:

Przyznaje więc Pani, że nieładnie to wygląda.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [22:40] - sake3 | Link:

Nieładnie wygląda to,żeby uderzyć w Kaczyńskiego manipulacją listy.Jak się okazuje ten cały Kazik zajął po glosowaniu dopiero czwarte miejsce.Niedźwiedzki ignorując regulamin i fałszujac glosowanie uczynił ukłon w stronę opozycji,PO już nieraz robiła takie rózne sztuczki przed wyboramii,choćby Nitras kłamstwem utrącił kandydatkę z PiS.Nawet się tym do dziś chwali.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2020 [07:18] - Jabe | Link:

Potrzebne źródło.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2020 [08:20] - Marek1taki | Link:

https://www.salon24.pl/newsroo...
źródło mówi, że 4 miejsce

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [01:33] - Suriw | Link:

@sake3
Dla ludzi o prymitywnym stopniu rozumienia innych (nazywa się to empatią),a także kompletnym niezrozumieniu pewnych oczywistych sytuacji, co może wynikać z zatrucia płynącego z wiadomych szczujni - opisana w liście p.Łepkowskiej, zresztą znana i z innych opisów sytuacja  na Powązkach, to tylko komediodramat.I gwoli ścisłości: to nie chodziło o uczczenie  rocznicy smoleńskiej katastrofy, ale o odwiedzenie grobu matki Kaczyńskiego - jest różnica?

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2020 [06:08] - sake3 | Link:

@Suriv......Zadziwiające jest coś innego..Nagle teraz wszyscy ludzie zapragnęli masowo odwiedzać Kościoły i cmentarze.Klęczą płacząc pod bramą cmentarną,choć przez cały rok tu nie zaglądali,a zeschłe badyle i potrzaskane znicze leżą na grobach od Wszystkich Świętych do następnych.Podobnie w Kościołach,nagle wielki płacz,że nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej głównie ci którzy cieszyli się z pustych Kościołów i nigdy w nich nie bywali.Od razu widać,że to dęta nagonka przedwyborcza.

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [23:54] - Suriw | Link:

@sake3
Ty zapewne pełnisz jakieś dyżury pod kościołami i cmentarzami,stąd te informacje o pustych kościołach i cmentarzach w normalnych czasach,a przepełnienie (przynajmniej przy wejściach) w czasie zarazy - pogratulować  takiego poświęcenia!

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [01:50] - Suriw | Link:

@Angela
chyba znowu cuś ci się w tej głowinie pokićkało, bo akurat nie opozycja twierdziła,że cała ta pandemia to wymysł mediów,ale właśnie niektórzy tu (na NB) piszący blogerzy i komentatorzy. A tych za opozycjonistów chyba uznać nie można? I czy ty sama przyadkiem też tak nie pisałaś tu,że z tą pandemią się wydziwia?

Obrazek użytkownika Suriw

19-05-2020 [00:19] - Suriw | Link:

Czego jeszcze nie puszczamy w Trójce:
"Znowu w życiu mi nie wyszło"
"Oddział zamknięty"
"Mniej niż zero"
"Za ostatni grosz

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2020 [20:35] - Jabe | Link:

Zaraz. Unieważniono listę, bo tam była niepoprawna piosenka. Czyli zastosowano cenzurę. A jednak „o żadnej cenzurze nie ma mowy”. Mowę też ocenzurowano?

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2020 [21:27] - tricolour | Link:

@TH

Jakie czasy, takie Dziady.

Nic pandemia, zwolnienia i maseczki. Nic zakaz wejscia na cmentarz, tam i tak mało kto chodzi. Ale zakazać ludziom, a łazić samemu w blasku kamer, to jak sklep za  żółtymi firankami vs kartki na wszystko. Kiedyś Dziady, teraz Kazik.

Mamy drugą turę, a może i prezydenturę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-05-2020 [22:08] - krzysztofjaw | Link:

Jestem przeciwny jakiejkolwiek cenzurze. Być może faktycznie złamano regulamin, ale większość z tych dziennikarzy już dawno szukało pretekstu, aby odejść z Trójki. I dobrze - zasłużona emerytura im się należy, bo przecież wiemy po co powstała Trójka. A sama piosenka: infantylna i głupia tak jak beznadziejny artystycznie jest do niej teledysk. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [22:48] - Marek1taki | Link:

Jest ciąg dalszy. Piosenka zajęła 4 miejsce. Reakcja zatem przewidywalna. Tak jak Pan pisze szukano pretekstu. Powód jest. Kadry, kadry i jeszcze raz kadry jak mawiał Lenin. Czas zorganizować kampanię Czaskowskiemu. Wokół czegoś. Z pustego przecież nie naleje.

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [01:23] - Suriw | Link:

bo przecież wiemy po co powstała Trójka.
Może autor tego enigmatycznego stwierdzenia zechce mnie łaskawie objaśnić po co ta Trójka powstała,bom widocznie niekumaty,a tu może  chodzić na ten przykład o jakieś działania wrogich Polsce sił,np. z Moskwy albo - nie daj Boże! - Brukseli...Czekam więc na objaśnienie.

Obrazek użytkownika cyborg59

18-05-2020 [09:47] - cyborg59 | Link:

Objaśniam !
Polskie Radio Program 3 – ogólnopolska, całodobowa, publiczna polska stacja radiowa, będąca częścią spółki akcyjnej Polskie Radio. Regularną emisję programu rozpoczęła 1 kwietnia 1962 roku. Wikipedia
Wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Pozostawanie niekumatym, źle się odbija na stosunkach międzyludzkich.

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [23:49] - Suriw | Link:

@cyborg59
Z tego niezwykle uczonego  wywodu wynika,że jeśli Trójka powstała jeszcze w PRL,to na pewno już w wolnej Polsce nadal sączyła komunistyczny jad w uszy słuchacz,swych wiernych fanów, zwłaszcza w takich audycjach,jak 60 Minut na Godzinę,Rycerzy Trzech,Powtórka z Rozrywki i t.p.oraz w audycjach muzycznych. Po prostu koncentracja komunistycznej propagandy w stylu czysto bolszewickim. Stąd zresztą W.Pani Anna porzuciła już w  wolnej Polsce słuchanie tej komunistycznej tuby, która jakżesz boleśnie musiała jej szlachetne uszy ranić.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-05-2020 [01:54] - Pani Anna | Link:

Prawde mówiąc, nic mnie to nie obchodzi, czy ta esbecka stacja przetrwa, czy nie, a  towarzyszom redaktorom żadna krzywda się nie stanie, o to jestem spokojna. Otworzą własną stacje - o tym się mówi i to tłumaczy te "reklamę" meczenników jaką sobie tym swoim odejsciem robią, albo bedą puszczać Marylę Rodowicz w jakichś "złotych przebojach". Już od przełomu lat 80/90 przestałam słuchac tej stacji, chociaż pojęcia wtedy nie miałam kto tak naprawde ją tworzy, to jakoś już nie mogłam dłużej znieść tych redaktorów przyspawanych do mikrofonów  na wieczność. Jak wieść gminna niesie, trzecie miejsce na liście przebojów Niedźwieckiego miało swoją konkretną cenę, którą wykonawcy musieli mu w kopercie uiścić, żeby zaistnieć. 
Jest w ogóle w Polsce jakakolwiek branża, gdzie normalnie można zrobic karierę bez nepotyzmu, kolesiostwa i przekupstwa?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-05-2020 [13:19] - Roz Sądek | Link:

Normalną karierę można zrobić w Polsce, tak jak na całym świecie, w normalnych zawodach. Normalne zawody, to te, których posiadacze nie są opłacani z czyichś podatków.
 

Obrazek użytkownika Suriw

19-05-2020 [23:18] - Suriw | Link:

@p.Anna
    Jak wieść gminna niesie, trzecie miejsce na liście przebojów Niedźwieckiego miało swoją konkretną cenę, którą wykonawcy musieli mu w kopercie uiścić, żeby zaistnieć.    
No i zaczęła się typowa nagonka z inwektywami,insynuacjami,kalumniami i t.p. Dobra szkoła "narodowej" TVPiS.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-05-2020 [10:51] - Roz Sądek | Link:

Sam fakt, że w prawie 40 milionowym kraju większość mediów rozpętuje narodową dyskusję o, uwaga: manipulacji z listą przebojów jednej z wielu rozgłośni radiowych, i znajdują się na dodatek rzesze tuzów blogerstwa komentujących to jakże ważne dla kraju wydarzenie, świadczy tylko o tym, że już nie tylko nieliczni, ale cały kraj ma tak zryte pod beretem, że pozostaje już tylko czekać na szczepionkę. Koniecznie z czipem.
 

Obrazek użytkownika Suriw

18-05-2020 [23:32] - Suriw | Link:

@Roz Sądek
Nie udawaj,że jesteś jeszcze  mniej rozsądny i nie wiesz o co tu chodzi, a chyba to oczywista oczywistość,że chodzi o   c e n z u r ę. Jakże podobną do tej z czasów nieboszczki PRL: jeśli cokolwiek mogło  kłaść się cieniem na Osobie I.Sekretarza PZPR, to nie mgło  zostać upublicznione.