Do Pana Ministra prof. Łukasza Szumowskiego

Na wstępie, w imieniu moich przyjaciół i swoim, chciałbym Panu serdecznie podziękować za pełną ofiarności służbę w walce przeciwko epidemii koronawirusa. To wielki trud i wielka odpowiedzialność. Dziękujemy.
Eksperci mówią o kilku mających nastąpić falach pandemii. Nikomu więc nie udało się z nim trwale wygrać. Akceptacja w sprawie noszenia maseczek spada – nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich. Żaden rząd nie jest w stanie zapanować nad epidemią; żaden rząd luzując restrykcje sanitarne nie jest również władny utrzymać stanu karności w społeczeństwie. Czy nie lepiej byłoby przyznać, że wszyscy przegraliśmy walkę z wirusem i poprosić społeczeństwo o dalszą współpracę w jego zwalczaniu? Gest ten, jednym zdaniem, wyrównałby napięcia społeczne, odłączył mechanizmy polityczne i wszystkich uczynił odpowiedzialnymi za prewencję, tak jak to powinno być faktycznie.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-05-2020 [22:31] - Marek1taki | Link:

Podziękujmy Stalinowi za archipelag Gułag.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [12:19] - Ryszard Surmacz | Link:

W tej miłości do PiS-u osiągnął już Pan takie stany, że nie zauważył iż mój postulat idzie w Pańskim kierunku. 
Pan naprawdę nie wie o co chodzi, czy tylko udaje? Przecież ten Pański wpis nie ma najmniejszego sensu. W PRL-u przymykano oczy na fakty i co?

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [13:09] - Marek1taki | Link:

A jakie są fakty? Min.Szumowski podał taki fakt, że nie jest z PiS. Inne fakty to liczba zakażonych i zgonów zakwalifikowanych "na koronawirusa" bez próby analizy sytuacji epidemiologicznej w skali kraju. Mamy też bulwersujące ludzi zalecenia i nakazy. Mamy zlecenie na DPSy i kopalnie. Takie są fakty.
Podziękowanie za ministrowanie jest wskazane z powodu, że nie było powodu walczyć z pandemią, której nie było. Prywatnie Pan minister może się kwarantannować, publicznie niech klęka, bije się w piersi, sypie głowę popiołem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-05-2020 [14:01] - Pani Anna | Link:

@Marek1taki
"między 20 a 30 marca Ministerstwo Zdrowia miało kupić od Łukasza G. 100 tys. maseczek FFP2 i 20 tys. maseczek chirurgicznych. Według gazety resort zapłacił wówczas 4 mln 860 tys. zł. „Czyli 39 zł netto (z VAT ponad 41 zł) za jedną maseczkę FFP2 i ok 8 zł za chirurgiczną. Przed pandemią maseczki FFP2 kosztowały między 2 a 4 zł za sztukę. Chirurgiczne między 50 gr. a 1 zł” – czytamy. Ministerstwo miało dokupić jeszcze od Łukasza G. 10 tys. maseczek z Ukrainy (48 zł za sztukę) i 3 tys. przyłbic." Zapytany o te publikacje min. Szumowski w radiu Zet odpowiada: "
Połowa to fake news. Nikt nikomu nic nie ułatwiał, każdą transakcję traktujemy w ten sam sposób – podkreślił." Jednym słowem pełna zgoda, że to firma jego kumpla, pełna zgoda również co do tego, że to bezwartościowe guano. Ale to maseczki maja ratować polski lud przed śmiercią. Jakie to wszystko jest... do bólu przewidywalne... Efektem tego, że święty Szumowski został publicznie przyciśnięty jest już to, że oświadczył iż  "od poniedziałku restrykcje zostaną poluzowane i będą mogły działać restauracje, fryzjerzy i kosmetyczki".
To się nazywa cud.
http://portal.nysa.pl/?p=381&f...

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [15:31] - Marek1taki | Link:

@ Pani Anna To wtedy podkrążyło mu oczy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [20:34] - Marek1taki | Link:

To ustawka by pobić poparcie dla Szumowskiego jako ofiary. Taka zagrywka jest notorycznie stosowana. Wtyka się wtykę, atakuje ją głupio, a wtyka działa w imieniu tego co wetknął, publika zdezorientowana, republika na kolanach

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [14:26] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
To ja podam Panu inne fakty. Gdy nastąpi druga fala (a już w Azji o niej słychać) i na kolejne zarządzenia amortyzacyjne nie będzie stać żadnego rządu (może prócz Niemiec, Chin, Stanów), to gdzie znajdą się Pańskie argumenty? Wytrzyma Pan ze swoją firmą? Zgodzi się Pan płacić rachunki za straty koronawirusowe: Niemcom, Francuzom, Rosji itd? To przecież Pański styl myślenia - tu akuratnie trafny. Czy to już może spiskowa teoria dziejów?  PiS, jak każdy rząd, szczególnie w warunkach polskich, nie może spełnić wydumanych nadziei, ale jego porażka, oznacza porażkę nas wszystkich. A co potem?
Szumowski jest ministrem, ma swoją odpowiedzialność i nie ma znaczenia skąd jest.
Co to znaczy "mamy zlecenia na DPSy i kopalnie? Co rząd zaraża staruszków i górników?
Narastanie absurdów przekracza już wielkość Wieży Babel. Co z tym można zrobić? Tylko rozpędzić. I Pana też to dotyczy, chyba, że ucieknie Pan na Marsa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [15:27] - Marek1taki | Link:

Druga fala nastąpi bo Szumowski "spłaszczył" - musi nastąpić bo liczba nosicieli będzie wzrastać z opóxnieniem, co nie znaczy, że to więcej niż grypa. Chyba, że dorzucą coś nowego. Nie wiemy nawet czy różnice w przebiegu wynikają tylko z braku szczepień na gruźlicę, innych rozkazów o fałszowaniu zgonów, czy poza różnymi akcjami dezinformacyjnymi również nie używa się równolegle innej broni biologicznej, której się nie wykrywa testami na koronawirusa.
O tym, że nie bierze się pod uwagę różnych scenariuszy i wariantów odpowiedzi na nie pisałem w marcu.
Niezależnie od formy zarobkowania już jesteśmy stratni z powodu oszustwa z udziałem władz wielu krajów i organizacji, czyli oszustwa globalnego. To już są fakty o spisku. Nowe wciąż dochodzą - udział Gatesa i Sorosa w pandemii https://www.pch24.pl/to-koniec...
Dlaczego wg Pana mamy "płacić rachunki za straty koronawirusowe: Niemcom, Francuzom, Rosji itd?"
Wspomnialem, że Szumowski odciął się w TV od PiSu skoro mowa była o mojej "miłości do PiSu" ale istotne jest to samo co z sojuszem AWS-UW: kto na czyje konto realizuje swoją politykę i z jakim skutkiem dla Polski. Bardzo źle oceniam rządy premiera "z AWSu" Jerzego Buzka i jego pseudoreformy. Morawiecki, Szumowski, Emilewicz to lewszy wariant PiS.
Kopalnie w Polsce globaliści chcą zamknąć, nie dziwi mnie zatem nagonka na górników tym razem pod pretekstem pobierania wymazów. W DPSach najpierw zrobiono panikę wśród personelu strasząc pandemią, potem DPSy ewakuowano bez oglądania się na stan zdrowia. Terapia intensywna i paliatywna to nie to samo więc musiał nastąpić wysyp zgonów w grupie ryzyka. A inni chorzy, którzy się nie dostali do szpitali bo nie dali rady pokonać rygorów administracyjnych albo się bali i woleli przeczekać w domu?
Rozpędzą mnie - przyjmuję do wiadomości. Za dostrzeganie absurdów,którymi nas raczą. Wszystkich rozpędzić się nie da bo za dużo ludzi to widzi.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [20:34] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Załóżmy, że ma Pan rację, to jaką alternatywę mamy wszyscy razem wzięci? Krótko mówiąc - co dalej? Już mówi się o kandydowaniu Tuska (wywiad Olejnik w Kwaśniewskim). O tej alternatywie pisałem wcześniej w "Małej symulacji".   

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2020 [08:41] - Marek1taki | Link:

Próba doprowadzenia Tuska do II tury mogła by być udana. Trudno powiedzieć. Sytuacja jest dynamiczna.
Jaką mamy alternatywę? Jest chaos i alternatywę widzę albo w niewchodzeniu w ten chaos, albo na jego rozegraniu. 
Zachowanie spokoju wydawało mi się nadrzędną zasadą prezesa, a tymczasem z niezrozumiałych względów pozwolił na rozgrywki Gowinowi. Kluczem do wyborów był Szumowski eskalujący restrykcje dla paniki, zamordyzmu i blokady gospodarczej (jest wart z 10 dywizji). Również SN i PKW. Prezydent, ani rząd, ani parlament nie zainteresowali się przygotowaniami ani PKW, ani równoległymi w Poczcie Polskiej, które powinny polegać na opracowaniu planu działania i sprawdzeniu gotowości. Wygląda jakby wszyscy chcieli chaosu a nie wyborów. Teraz wybory stały się niezgodne z konstytucją, więc może chodzi o spiętrzenie chaosu i wykreowanie z niego nowego rozdania politycznego? Nie widzę i tej woli politycznej skoro uchwalono nowe zasady wyborów. Wychodzi na to, że polska polityka bez względu na opcję zajmuje się kotłowaniem dla samego kotłowania a z tej bierności korzystają inni. Deptanie kapusty.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [12:06] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Deptanie kapusty to dobre określenie. Ale Pan wciąż podaje analizę, a ja pytałem o alternatywę i co dalej? Bo to, co dalej nie należy już do rządu, lecz w pierwszej kolejności do społeczeństwa. Ono będzie decydować o sobie, a tu widać jeszcze większe deptanie kapusty. Nie chcą, tak, jak np Pan, przyjąć do wiadomości, że bez względu na interpretacje zjawiska, wirus istnieje i zabija. Państwo polskie zareagowało, tak, jak powinno i tak, jak prawie wszystkie inne. Może jeszcze zbyt mało ludzi umarło, aby cokolwiek dotarło. Wyobraża Pan sobie reakcję opozycji i UE na takie zachowanie Polski, jakie pokazano w Szwecji? Bo ja nie. Może mamy pecha, że covit 19 trafił nam się w okresie wyborów?

Przeważa myślenie życzeniowe. Większość, a politycy nadają temu ton, wierzą, że wirusa da się zagadać lu zignorować, więcej sądzą, że gorącą wojnę też da się zagadać. Dziwna to wiara w słowo, które wcześniej sami zdeprawowaliśmy i zwulgaryzowaliśmy. To, że przy okazji tej klęski różni chcą załatwić różne rzeczy, to inny problem. Nie możemy być zgody na czyszczenie ludzi, tak jak po II wojnie wyczyściliśmy inteligencję.

Krótko mówiąc, jakoś nie widzę refleksji o tym, że zmiana władzy oznacza zmianę strategii gospodarczej - z dawania pieniądza na ich zabieranie. Większość tych, z którymi rozmawiam nie bardzo zdaje sobie sprawę na jakim świecie żyje, i to bez względu na wykształcenie i przynależność partyjną.

Doprowadzenie Tuska do drugiej tury, to jego wygrana. Wygrałby wówczas nie rozum, lecz "pogrobowo" antyPiS. I byłby to dowód na najzwyklejszą narodową głupotę. Potem, to już bez oporu następna Jałta i obdzieranie ze skóry. Przesadzam? Patrząc w historię, chyba nie.

Proszę Pana, takie poglądy, jak Pańskie można mieć, ba, powiedziałbym nawet że trzeba, ale one nie mogą kończyć horyzontu, wymagają posiadania planu "B" i dostrzeżenie tego, co poza progiem. A takiej wizji u Pana jakoś nie widzę. Postawił Pan pytanie dlaczego mielibyśmy płacić za straty po koronawirusie Niemcom, Francuzom itd. Po to podbija się państwa, zmusza je do uległości, aby można z nich doić. Po to były zabory, PRL i cały prawie 500-letni kolonializm zachodni. Obliczono ile Austria ściągnęła z nas, ile Rosja i chyba też Niemcy podczas zaborów.

Dawne kraje kolonialne stopniowo odcinane są od kolonialnych dostaw. Ratują się jak mogą, bo wiedzą, że to ich źródło życia. Dziś to się podobno nazywa rynkiem pozyskania i zbytu. Jaki PiS jest, to jest, ale daje większe szanse na przemiany, niż poprzedniej ekipy.  
Ponawiam pytanie - co dalej? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2020 [16:13] - Marek1taki | Link:

Brak planu B w moim przypadku niczego nie zmienia. Politycy coś wiedzą. Nie wiemy co. Czego się boją. Kolonializm ma wymiar globalny i bez różnicy jaka opcja politycy mu służą. Koronawirus, migracje, LGBT, ubezwłasnowolnienie rodziny, klimatyzm, szczepienia itp. sprawy pokazują, że są posłuszni. Im plan B też nie jest potrzebny, bo tylko zawadza w karierze.
Jeśli już jakiś plan wdrażać to planowo i konsekwentne powracać do normalności tam gdzie to możliwe. Zamiast tego mamy postępy socjalizmu i ustępowanie w kwestiach Polskich. Czy jestem właściwą osobą by przypisywać mi dostrzeganie tylko tego co za progiem? Górnicy ruszają do Warszawy dopiero gdy pod koronapretekstem zamykają kopalnię. Chwała im, że ruszają. Niech wezmą taczki na Szumowskiego a wybory można zrobić w myśl działającej ustawy pocztowej.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [18:02] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Po raz pierwszy słyszę, że plan "B" może przeszkadzać. Brak takiego planu każdą walkę - obronną czy ofensywną, czyni bezkierunkową, a więc bezsensowną. Życie bez celu też  jest życiem jałowym.
Normalność, zależy, jak ją interpretować, ale tej, o której myślimy, już nie będzie. Z pewnym zdziwieniem patrzyłem na szaleństwo polityczne, artystyczne, obyczajowe, z jakim mieliśmy przez ostatnich kilkanaście lat do czynienia, i narastało we mnie przekonanie, że tak długo ten świat nie pociągnie. I teraz się właśnie kończy. Będą wygrywać te siły naturalne, które jeszcze przetrwały i które będą zdolne do oporu i kreacji. Dziś przestaje mieć znaczenie socjalizm, kapitalizm. Wystarczy kilka fal koronawirusa, starzy poumierają, budżety się odciążą, ale ten nowy świat będzie zupełnie inny, bo po drodze musi się jeszcze wiele wydarzyć. Taka jest logika dziejów. Bez planu "B" będzie nawalanka.

Politycy mogą coś wiedzieć, ale ich wiedza należy do życzeniowych. Świat ruszył i, jak zawsze, porządek będzie robiła, ta siła czyszcząca, którą było widać podczas większości wojen. Szumowski zdał swój państwowy egzamin. I na tym pozostaniemy. Chyba, że te maseczki okażą się faktycznie szwindlem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2020 [20:46] - Marek1taki | Link:

Maseczki zakupione na konto Szumowskiego mnie nie bulwersują, z tego da się wytłumaczyć. Nawet 20mln dla brata na badania nad ubikwitynami, choć akurat znam doktorat na ten temat przed 25 lat zrobiony za śmieszne pieniądze w ramach etatu - mówię, że jak Zelig jestem. Więcej: nie wzrusza mnie kto udziela rad eksperckich i dlaczego ukrywa nazwiska. Natomiast Szumowski podejmuje decyzje o ogromnych konsekwencjach bez ujawnienia podstaw. Nie wiemy jak doszedł do wniosków o takich skutkach, a znamy dane podważające wiarygodność mówienia o pandemii, w tym fałszowanie danych medycznych, błędy decyzyjne i widzimy skalę propagandy.
Plan B powinien zawsze być, nawet C. To ważne. Najpierw trzeba mieć plan A - właśnie sensowny, oparty na faktach nie na ideologii, propagandzie i marnowaniu funduszy publicznych.
Obecnie jesteśmy świadkami, jak plan A wyborów prezydenckich został "nieodbyty" bez powodu, przy biernej postawie wszystkich, bo min.Szumowski powiedział, że za 2 lata - oczywiście nie mając do tego żadnych znanych przesłanek. Obecnie trwa pandemia milczenia wokół planu B, który jak tylko stał się prawem (i jest zgodny z konstytucją) to przestał budzić zainteresowanie bo PKW coś wbrew faktom napisało. I nikt na bzdurę nie zareagował z prezydentem zainteresowanym osobiście, zobligowanym konstytucyjnie i aktami niższej rangi do zainteresowania co robi PKW, a nawet ma możliwość odwołania w 5 dni o ile coś nie pokręciłem. Mamy więc wybory do zrobienia w najbliższych dniach ale właśnie wynurzył się plan C, bo coś komuś zaświtało, ktoś chce doszlusować do stawki, komuś się nie chciało zająć tym za co mu się płaci.
Dlatego jak mnie Pan pyta o plan B to jest w toku ale okienko czasowe się zamknie więc czekają. Może jednak plan D czyli niech się to rozleci, bo nikt obecnej konstytucji nie będzie żałował, a z bierności wyniknie, że 7 VIII 2020 zacznie działać konstytucja II RP.
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

11-05-2020 [23:07] - Roz Sądek | Link:

@Autor
"Gest ten, jednym zdaniem, wyrównałby napięcia społeczne, odłączył mechanizmy polityczne i wszystkich uczynił odpowiedzialnymi za prewencję, tak jak to powinno być faktycznie."
...wszystkich uczynił odpowiedzialnymi za prewencję..., nooo to już pójdźmy dalej:

"Czy nie lepiej byłoby przyznać, że wszyscy przegraliśmy walkę z piractwem drogowym i poprosić społeczeństwo o dalszą współpracę w jego zwalczaniu? Akceptacja do fotoradarów spada – nie tylko w Polsce, ale również..."

albo tak:
"Czy nie lepiej byłoby przyznać, że wszyscy przegraliśmy walkę z łapownictwem i poprosić społeczeństwo o dalszą współpracę w jego zwalczaniu? Akceptacja do CBA spada..."

Dobre, bo śmieszne.
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [12:23] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Roz Sądek
Dalej, to już brak roz sądku. Nie rozumie Pan, że tych dwóch światów nie da się połączyć. Takie myślenie prowadzi do kolejnej, drugiej fali zachorowań, w której wszelkie wątpliwości wyjaśni osobiście sam koronawirus. Oby to Pana ominęło. Roz sądku.

Obrazek użytkownika paparazzi

12-05-2020 [00:42] - paparazzi | Link:

Dobrze pan napisał ale mechanizmów politycznych pan nie odłączy. No way. Poprosić społeczeństwo o dalszą współpracę w jego zwalczaniu jest niezły pomysł lecz maski w publicznych  winne być noszone. Dlaczego? Bo kultura osobista ludzi jest rożna. Jeden kicha na wszystkich, drugi kicha w rękaw. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [12:15] - Ryszard Surmacz | Link:

@paparazzi
Może i ten gest nie odłączy mechanizmów politycznych, ale zmieni i mocno utemperuje wojowniczą narrację. Zawsze można zapytać: a co pan/pani w tej sprawie zrobił/ła? Nie jestem przeciwny maseczkom, lecz i tu trzeba ich używanie zracjonalizować. Np tak, jak w Niemczech, obowiązują tam, gdzie jest więcej ludzi. Idzie przecież lato i idą wyższe temperatury. Totalitarnym sposobem jeszcze nikt niczego nie załatwił pozytywnie. Z tą kulturą ma Pan rację, ale to się powinno zmienić. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-05-2020 [12:38] - Pani Anna | Link:

@RS
W Niemczech maseczki obowiazuja tylko w środkach transportu publicznego i w sklepach. Każdy land ma prawo sam decydowac o ograniczeniach. W niektórych landach otwarte sa juz szkoły i uniwersytety, wszędzie fryzjerzy, od 15.05 - restauracje i hotele. Aha, te maseczki, które juz trzeba założyć choćby na brodę, żeby zrobic zakupy nie pochodza z firmy "Drucik"  prowadzonej przez kumpla min. Szumowskiego.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [14:30] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Pani Anna
Doskonale wiem, co dzieje się w Niemczech. A co to za wolta; tak nagle zmieniła Pani front? Zmiana stanu cywilnego, zmiana oglądanych programów, czy tak ot sobie?

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-05-2020 [15:09] - Pani Anna | Link:

@RS
Jeżeli Pan wie, to proszę pisać precyzyjnie, a nie "wieksze skupiska ludzi". W Niemczech, niestey musze to stwierdzić panuje prawdziwa wolność i swoboda w porównaniu do Polski. Pańskiego pytania nie rozumiem, proszę jaśniej. I prosze, z "dziennikarskiego" obowiazku odnieść się do zakupu maseczek za 5mln przez MZ od kumpla Szumowskiego.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [20:40] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Pan Anna
Maseczkami jestem mocno zaskoczony. Wyskoczyły one już po napisaniu powyższego apelu. Mam nadzieję, że prokuratura wyjaśni to do końca. 
Z tą wolnością, to poczekajmy do końca epidemii. Bilans pokaże co ona była warta. Dziś, owszem, wygląda dość racjonalnie.

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2020 [22:34] - tricolour | Link:

@RS

Zaskoczony maseczkami, o których wiadomo od tygodnia. Normalnie ducha mozna wyzionąć z zaskoczenia.

Prokuratura wyjaśni, że nic sie nie stało, bo nie po to zdobyliśmy prokuratury, by wyjaśniały.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-05-2020 [12:51] - Pani Anna | Link:

@tricolour
o maseczkach były juz informacje dużo wcześniej, ale na "Niezależnej" i " W polityce" napisali dopiero wczoraj, wczoraj też powiedziano coś w stylu "wczsnego Banasia" w TVPinfo.
Dlatego taki dziennikarz jak RS dopiero wczoraj się "dowiedział". Faktycznie, lepiej niech już pisze o palących problemach epoki Romantyzmu i o IIRP.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [18:08] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Pani Anna
Spokojnie, każdą wiadomość przyjmuje Pani z taką antyPiSowską namiętnością i wiarą? Dopiero wypowiedź samego Szumowskiego może sugerować, że coś jest narzeczy. Tyle

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [14:32] - sake3 | Link:

@Tricolour....No jakoś dzięki Bogu Pan taki zaskoczony ducha nie wyzionął pomimo tygodnia.Tylko gdzie tu afera?

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2020 [15:37] - tricolour | Link:

@Sake

Nie ma afery. Po prostu nie ma. 
Ośmiorniczki, po 80 złotych, to była afera. Zegarek za dwadzieścia tysięcy - to była aaaafera, że hej.
Ale głupie pięć milionów na nic nie warte maseczki bez atetstu, kupione przez firmę kolegi, który firmę założył 20 marca, po tym jak wyprzedano maseczki z Agencji Rezerw - to co to za afera.

Aha - i nie wiadomo kto karty wyborcze drukował. Też nie afera... i za prąd Pani zapłaci więcej, bo dopłat nie będzie... luzik.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [18:12] - Ryszard Surmacz | Link:

@ sake3
Czy warto dyskutować z tymi, którzy dostają cieczki?

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [18:23] - sake3 | Link:

@Ryszard Surmacz......Nie wiem czy warto ale widzę,że z komentatorów na NB ostałam się sama jak ta Marysia sierotka wystawiona na działanie złych czarowników płci obojga dyszacych z nienawiści.Czegóż to tu nie usłyszałam o sobie? Nawet to że jestem betonem i oddaję cześć guano.

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2020 [22:03] - Jabe | Link:

Marysia sierotka wystawiona na działanie złych czarowników płci obojga dyszacych z nienawiści.

A gdzie się podziała znana tropicielka nienawiści pani Xena?

Obrazek użytkownika paparazzi

13-05-2020 [00:12] - paparazzi | Link:

No chyba Anna , o przepraszam PANI  Anna ma na myśli wolność prasy w Niemczech. ;-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-05-2020 [13:03] - Pani Anna | Link:

@paparazzi
ja się o wolności prasy nie wypowiadam, ponieważ nie prasa jest dla mnie strawę duchową, ani jedynym źródłem informacji.  Ponadto z prasą jest póki co tak, że nie ma obowiązku ani jej czytać, ani w nia wierzyć, w przeciwieństwie do kawałka chińskiej bawełny, z której od biedy można sobie uszyć majtki, ale zamiast tego jakieś 85% niby inteligentnych ludzi założyło sobie ją na twarz i próbuje przez nia oddychć. Czego skutki już niestety widać...

Obrazek użytkownika angela

13-05-2020 [07:30] - angela | Link:

@Ryszard Surmacz, pani Anna to wojowniczka od maseczek,  "cały świat opiera się na maseczkach".
A kto zmienil front pana Brauna,  jak powiedział klasyk, tylko odwrotnie, 'oni  wszyscy  na wierzchu biali,  tylko w środku  czerwoni'.

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2020 [15:32] - tricolour | Link:

@RS

Hm, jakby to delikatnie powiedzieć - otóż ja jestem ten drugi sort, do tego kilka dekad młodszy, a więc genetycznie pozbawiony honoru II RP, ale do łba by mi nie przyszło, by sugerować kobiecie, że zawartość jej głowy może zależeć od tego, co napuści do niej (kobiety, nie głowy) mężczyzna.

Patrząc na Pański wpis, dochodzę do wniosku, że świat idzie w dobrym kierunku..

Obrazek użytkownika kaliszanin

12-05-2020 [08:08] - kaliszanin | Link:

Do RZĄDU ZP

Na wstępie, w imieniu moich przyjaciół i swoim, chciałbym Państwu serdecznie podziękować za pełną ofiarności służbę w walce przeciwko totalnej opozycji. To wielki trud i wielka odpowiedzialność zwłaszcza wobec jej totalnej nieporadności. Dziękujemy.

Eksperci z TVP mówią o kilku mających nastąpić falach furii. Nikomu więc nie udało się z Koroną Kielce wygrać. Akceptacja w sprawie wstawania z kolan spada – nie tylko w Polsce, ale również w Mozambiku. Żaden rząd nie jest w stanie zapanować nad dziećmi w przedszkolu i protestującymi przedsiębiorcami; żaden rząd dokręcając założone suwerenowi na jajach imadło nie jest również władny utrzymać stanu karności w społeczeństwie. Czy nie lepiej byłoby przyznać, że wszyscy przegraliśmy walkę i poprosić społeczeństwo o dalszą współpracę w zmniejszaniu jego  dochodów i rozwalaniu gospodarki? Gest ten, jednym zdaniem, wyrównałby napięcia społeczne, odłączył mechanizmy myślowe i wszystkich uczynił bezmyślną masą, tak jak to powinno być faktycznie. 

Obrazek użytkownika sake3

12-05-2020 [10:39] - sake3 | Link:

Cóż za popis ironii.A przecież wystarczyło skierować apel do opozycji lejący miód w jej serce-opozycjo wróć,potrzebujemy ciebie ,bo tylko ty najdrozsza opozycjo jesteś gwarantem dostatku narodu i walczysz jak lew o gospodarkę i o naszą zieloną wyspę.Popieramy twój program obalenia rządu opozycjo,choć tylko taki macie,ale później może wypracuje się inny,poczekamy.I Niemcy może pomogą i UE sankcjami.W razie czego pomożemy w wieszaniu,gazowaniu,palowaniu,wsadzaniu do więzień,walenia dechą,wyrzucania oknami wstretnych pisowców.Zawsze do usług.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [12:35] - Ryszard Surmacz | Link:

@ kaliszanin
No cóż, niektórzy mogą być tylko albo błaznami, albo trollami. Na nic innego ich nie stać. Lekarstwo dla nich jest tylko jedno: twarda rzeczywistość, która nabija puste głowy rozpaczą i jakimś tam rozumem. Ale i tak umierają w nieświadomości. Teraz wiemy skąd ten bajzel w Polsce.

Obrazek użytkownika kaliszanin

12-05-2020 [19:23] - kaliszanin | Link:

@RS,

dla Pana mogę być nawet błaznem ale po kolei. na wstępie skupię się na bardzo niskim poziomie polszczyzny zionącym z tego jak mniemam listu do ministra. a dlaczego? bo pan tak pięknie zajmował się ostatnio mądrością, poziomem wykształcenia społeczeństwa, że spodziewać się po panu można jednak czegoś napisanego ładną polszczyzną, lub chociaż staranną polszczyzną zważywszy chociażby na adresata tych słów. jako autor wielu książek, robiący tu za autorytet stworzył pan gniota na poziomie drugiej klasy gimbazy. skoro ma nas pan w tyłku, skoro uważa nas pan za błaznów no to ja się postarałem dostosować do konwencji. nie będę złośliwy i nie będę panu wytykał ewidentnych błędów - pan sobie poczyta to się domyśli a jak się pan nie domyśli to trudno, ja pańskiej pustej głowy nabijał nie będę.

co do zawartości merytorycznej:
- to kłamie pan pisząc, że żaden rząd nie zapanował nad epidemią,
- kłamie pan również w kwestii karności - są rządy na świecie, które potrafią ją utrzymać,
- wybiórczo ufa pan ekspertom a ich zdania są naprawdę podzielone i bardzo zmienne w czasie. oczywiście może się pan skupiać tylko na tych właściwych z pańskiego punktu widzenia ekspertach tylko proszę później nie uogólniać swoich wniosków,
- jaki gest, jakie zdanie, skąd u pana pomysł z tym wyrównaniem napięć. pan to powie rodzicom dwójki/trójki dzieci w wieku szkolnym, z których wszystkie mają ponad 8 lat a rodzina ma jeden komputer/tablet. pan to powie ludziom, którzy pozostali bez środków do życia. oczywiście są tarcze ale nie wszystko jest tak piękne jak pokazuje to tv.

na czym polega realna walka rządu poza wypłaszczeniem tzw. pandemii. przecież i tak jak szacuje znaczna większość wirusologów przejdziemy to cholerstwo jako społeczeństwo w 80%. rząd powinien zająć się ochroną personelu walczącego realnie o życie zarażonych i ochroną ludzi starszych i pozostawionych z różnych względów w DPS'ach. to co się stało z tymi domami na terenie mojej najbliższej okolicy woła o pomstę do nieba.

czy ktoś w końcu uczciwie odpowie dlaczego do początku marca nie robiono w zasadzie nic a później w dwa tygodnie wywrócono nasz świat do góry nogami. obudził się ktoś? przyszedł rozkaz? jak się ktoś ma do czegoś przyznawać aby zyskać akceptację społeczeństwa to proszę niech to zrobi chronologicznie od samego początku zaniechań.

a pan niech trzyma blogerski poziom bo smutno mi się dzisiaj zrobiło. strasznie słabe to jest, nawet poniżej poziomu większości komentarzy. teraz pan wie skąd ten bajzel. wyszła słoma z butów a na nią w pańskim wieku już nie ma lekarstwa - to też twarda rzeczywistość. i pan będzie ludzi pouczał!

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2020 [20:52] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Kaliszanin
Genialne. Pan to albo do gardła, albo do stóp. Na Pańskim miejscu zająłbym się krytyką pism Arystotelesa. Tu czeka Pana wielki sukces. 
I mam prośbę, proszę już się nie wysilać nad czytaniem moich tekstów. Przeżyję.
Jak bym miał wszystkich w d..., nie pisałbym nic.
Wybaczy Pan, ale nie mam czasu ani ochoty na dyskusje z Panem. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika kaliszanin

13-05-2020 [07:33] - kaliszanin | Link:

@RS,

dziękuje za odpowiedź - dokładnie takiej się po Panu spodziewałem. na Arystotelesa się nie porywam bo mu do pięt nie dorastam tak bardzo, jak bardzo pan nie widzi śmieszności tego swojego liściku. wstyd!
nie mam nic panu do wybaczenia bo cóż wybaczać mnie prostakowi wielkiemu pisarzowi...

Obrazek użytkownika mmisiek

13-05-2020 [03:25] - mmisiek | Link:

"rząd powinien zająć się (...) ochroną ludzi starszych"

Mimo niewątpliwej racjonalności takiego podejścia to jednak byłbym ostrożny z jego wdrażaniem gdyż w praktyce ta rządowa "ochrona" bardzo łatwo może się przekształcić w odcięcie ludzi starszych od ich rodzin i stworzenia dla nich umieralni.
 

Obrazek użytkownika kaliszanin

13-05-2020 [07:25] - kaliszanin | Link:

@Mmisiek,

uzupełnianie pielęgniarkami na co dzień pracującymi w szpitalach DPS'owych niedoborów personalnych uczyniło z tychże domów wspomniane przez Pana umieralnie. kto pozwolił/narzucił (czasami szedł nakaz pracy), żeby jedna pielęgniarka chałturzyła w okresie pandemii po pracy w szpitalu w KILKU nawet DPS'ach???? a Pan Inteligent (RS) będzie się mądrował.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-05-2020 [08:39] - Czesław2 | Link:

Z drzewa pan spadł? 90% lekarzy po pracy w szpitalu przyjmuje prywatnie. Od wczoraj czy od zawsze?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2020 [23:53] - Imć Waszeć | Link:

Dlatego nadszedł czas na skodyfikowanie tych wszystkich dupereli. Rząd powinien to zrobić, a nie czekać na traktorzystów z położnymi. To powinna być robota tych nierobów z BBN-u w temacie "WOT oraz obrona cywilna na wypadek konfliktu niesymetrycznego - zasady i procedury".

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [12:19] - Ryszard Surmacz | Link:

@ mmisiek
Właśnie. Starych ludzi bardzo dużo nazbierało się na tym świecie  i do tego stopnia obciążyli wszystkie budżety, że dławią się i duszą. Starzy Holendrzy, Niemcy, Francuzi uciekali do krajów katolickich z nadzieją, że tam uciekną przed eutanazją. Problem został więc przeniesiony na południe. Ale tam dosięgnął ich koronawirus. Najgorsze jest jednak to, że w cywilizacji śmierci (nazwa pochodzi od JPII), zamiast szukać rozwiązań i reformować system, woli ona iść po najmniejszej linii oporu i pozwalać na czyszczenie starych. I cicha zgoda leci przez cały świat, jak szeptucha, bo każdemu wydaje się, że potem będzie miał lepiej. 

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2020 [16:38] - Jabe | Link:

Jedyną drogą jest rezygnacja z socjalizmu, a na to nikt się nie odważy.

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [07:50] - sake3 | Link:

Scenariusz opozycji jest prosty.Maseczki w wyniku rozdmuchanej rzekomej ,,afery''mają postawić ministra przed sądem,bądź zmusić do dymisji.W ten sposób poprzez dęte oskarżenia opozycja będzie chciała usuwać z rządu kolejnych ministrów.Ma przecież rózne instrumenty nacisku i działania:kłamstwa podawane przez szmatławca GW,groźby wobec rządu i rodzin,propagandę uprawianą przez tzw.ekspertów czyli celebrytów oraz ,,,zaprzyjaźnionych'' blogerów i komentatorów.Czyż inaczej jest na NB?.Do znudzenia słyszymy,że pandemię w całym świecie wywołał minister Szumowski organizujacy światowy spisek,że położył gospodarkę polską zakupem maseczek i jeszcze zaleca je nosić choć w świecie juz nikt tego nie robi.Co rusz na NB słyszymy jak wspaniale i demokratycznie jest w Niemczech,może więc zrezygnujemy z polskiej służby zdrowia skoro jest niemiecka i możemy pod nia podlegać.Teraz wymyślono aferę maseczkową,bo GW wyszperała że minister był z kimś na nartach.Są jakieś inne dowody ,że to afera?Tylko jakieś fake newsy tak dęte i głupie,że aż dziwne,że Polacy dają się nabrać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2020 [09:34] - Marek1taki | Link:

Minister Szumowski "wyczerpuje znamiona" udziału w światowym spisku. W Niemczech też rej wodzą eksperci tego samego sortu co doradzający Szumowskiemu. Nie widzi Pani, że afera jest by podnieść poparcie biednemu oczernionemu, by dalej mógł robić antypolska robotę? Dziwne, że się Pani daje nabrać w tak prostej sprawie.

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [09:53] - sake3 | Link:

Tyle,że te ,,znamiona'' zapewne powstaja we łbie Budki i opozycji.Przecież od zawsze jak się trafi ktoś nietuzinkowy,kto chce coś zrobic i mu się to udaje natychmiast zostaje uziemiony szyderstwem,pomówieniami,intrygami.Opozycja wyczuła szansę w odwleczeniu wyborów by przez ten czas rozwalić rząd.Na pewno opozycja zyska w ten sposób czas na kolejne kłamstwa i wydumane afery rządu. Żadna podła insynuacja nie jest obca opozycji a jeszcze jak ma taki słuczaczy ja Pan zwycięstwo w obaleniu rządu zapewnione.

Obrazek użytkownika maxilampus

13-05-2020 [14:15] - maxilampus | Link:

..." Opozycja wyczuła szansę w odwleczeniu wyborów by przez ten czas rozwalić rząd"..
To kto w koncu tutaj rzadzi " PIS czy Opozycja ?
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-05-2020 [12:44] - Pani Anna | Link:

@sake3
Może, gdyby Pani czytała coś więcej niz tylko własne komentarze,  to wiedziałaby Pani, że sam Szumowski przyznał, że 1. firma była kumpla, 2. maseczki były bez atestu.
Myślenie typowo sekciarskie, pewnie Owsiaka też Pani tak broni, bo "może i coś tam kradnie, ale ile dzieci uratował". Jakie to jest żałosne. Pani jest betonem, który w tej chwili jest największym balastem i ośmieszeniem dla PIS. Od maseczek się zaczyna, a kończy na czymś, co będzie można porównać z wyprowadzeniem OFE... Nie ma normalnej opozycji, która miałaby za zadanie kontrolować rząd, nie ma juz niezależnych dziennikarzy, którzy patrzyliby politykom na ręce, więc trzeba to zrobić za nich. Nie ma na świecie uczciwych polityków, poza kilkoma wyjatkami, a i do nich, kiedy uśpi się ich czujność zawsze jakieś guano się przyczepi. I temu guanu będzie Pani oddawać cześć.

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [17:19] - sake3 | Link:

Oprócz swoich komentarzy czytam również te spod Pani klawiatury nieodmiennie pisanych w tonie wyższości-,,bo u nas w Niemczech''.Proszę raczej więcej pilnować niemieckich spraw i nie zdawać się wyłacznie na wypowiedzi opozycji skoro nie ma Pani innej możliwości dowiedzieć się czegoś sensownego.Bardzo łatwo obrzuca się błotem ministra tylko dlatego,że że jest z prawicy.To już widać weszło wam w krew.Warto jednak wiedzieć że maseczki bez certyfikatu sprowadzone przez UE trafiły nie tylko do nas,a minister już podjął kroki odnosnie ich reklamacji.,,Od maseczek sie zaczyna''-z typową butą atakuje Pani ministra za aferę której nie ma i już z góry oskarżając o dalsze nieprawidłowości.Jak widać GW znalazła w Pani wdzięcznego czytelnika a opozycja zwolennika. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-05-2020 [20:07] - Pani Anna | Link:

@sake3
Skoro juz Pani "czyta" to prosze mi przytoczyc chociaz jedna moja wypowiedź, w której użyłabym sformułowania "u NAS w Niemczech". Pani się tylko zdaje, że Pani czyta, a na pewno nie ze zrozumieniem. Ja zgodze sie z każdym, czyja wypowiedź ma sens, świadczy o samodzielnym mysleniu, a także dystansie wobec siebie i własnej nieomylności, wśród betonu jednak tego nie znajduję. Tylko zacietrzewienie, że ktoś w ogóle śmie poddawać w wątpliwość geniusz i krystaliczność partii PIS. W zasadzie, to wspólczuję takim jak Pani, bo otrzeźwienie  bedzie bolesne.

Obrazek użytkownika maxilampus

13-05-2020 [14:12] - maxilampus | Link:

List nie dojdzie do adresata ze wzgledu na brak obowiazujacej formy..Powinien sie zaczynac od zwrotu .." Jasnie,Wielmozny Pan...."
Przestan sie pan wyglupiac i tracic czasu..Oni maja nas wszystkich w d..e.Dostali od nas 4 kolejne lata i przez ten czas na nic im jestesmy potrzebni..Nikt z nich nie bedzie tracil czasu na czytanie jakis glupich listow..

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [18:29] - Ryszard Surmacz | Link:

@ maxilampus
Cha, cha, oczywiście, nawet się nie łudzę, że apel dotrze do adresata, ale proszę zwrócić uwagę, jaki wywołał ruch w "interesie".
Na poważnie, giełda polityczna i kulturowa też mają swoje prawa.
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [18:54] - sake3 | Link:

@ Ryszard Surmacz.......Jeszcze wiekszy ruch na Dziennik.pl gdzie wypowiada się ,,ekspert''od mowy ciała niejaki Seweryn.Chyba mu dobrze opozycja zapłaciła za ,,diagnozę'' z której wynika,że Szumowski jest w tak strasznym stanie że nawet mówić nie mógł.Czyli obędzie się bez wieszania? Proponowałabym temu specjaliscie zajęcie się mową ciała niejakiego Grodzkiego.To jego machanie łapami też chyba o czymś świadczy i jest tyleż niepokojące co śmieszne.A tak na poważnie:dlaczego problem nieuczciwych kontrahentów w końcu dość powszechny tylko w przypadku ministra Szumowskiego znajduje takie negatywne odczucia?Przeciez to dotyczy nie tylko Polski ale i 16 innych krajów gdzie sprowadzone maseczki antygenowe z zmówionego przez UE transport nie spełniają norm FFP1 i FFP2. Minister nie popełnił żadnego przestępstwa i zadziałał prawidłowo kwestionując towar nie spełniający wymogów.Skąd więc to szczucie? 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-05-2020 [21:38] - Ryszard Surmacz | Link:

@ sake3
Ten lipny towar pomocowy z Niemiec, to już norma. W latach 90-ych byłem na jakimś reportażu w Głogówku (Opolszczyzna). W tym czasie pojawił się brak środków opatrunkowych w szpitalach, między innymi w głogówieckim. Niemcy wysłali partię bandaży i środków opatrunkowych tirem na adres tegoż szpitala. Na granicy zobaczyli co to jest i chcieli go cofnąć. Zrobiła się wrzawa na całą Polskę i Niemcy: Niemcy dają za darmo a wstrętni Polacy nie chcą przyjąć. W końcu puścili tego tira i co po przyjeździe się okazało, że środki opatrunkowe pochodziły w wyczyszczanych poniemieckich bunkrów z byłego NRD. Większa część nie nadawała się do użytku. Widziałem, jak bandaże i waty rozpadały się w rękach. Lekarze byli zrozpaczeni. Ale w świecie pozostała informacja, że Polacy nie chcą przyjmować niemieckiej pomocy. Takich przypadków było więcej. Widzę, że  proceder jest nadal uprawiany.
Szczucie jest dlatego, że Szumowski odniósł wyraźny sukces. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-05-2020 [13:42] - Pani Anna | Link:

@RS
No i widzi Pan, kiedy pisze się o tym, co się widziało, to tekst natychmiast zaczyna nabierać "prawie" wiarygodności. W przeciwieństwie do laudacji dla geszefciarza.