Nauczanie w chmurze...

   Z powodu koronawirusa, obecnie odbywa się nauczanie ''online''. Piszę w cudzysłowie, bo to z online nie wiele ma wspólnego, a nazywa się górnolotnie Nauczanie w Chmurze i raczej pokazuje, jak zdemoralizowany jest polski system oswiaty i awansów. Wirus korona, idealnie demaskuje i obnaża wady ludzkie i systemu: pazerność i chciwość handlowców, niedostatki służby zdrowia i jak marnotrawiona była kasa na inne sprawy...

   A w popularnej oświacie??...nagle okazuje się, że największa grupa nauczycieli czyli dyplomowanych, to ludzie kompletnie skostniali informatycznie i daleko w tyle nawet za swoimi wychowankami. Ludzie z największymi zarobkami, wiedzą, że: czy oni odbiorą pocztę na dzienniku elektr. czy nie odbiorą, czy przeprowadzą lekcję online przy pomocy nowoczesnych, ale jakżę prostych w obsłudze, czy się stoi, czy się leży to cztery-pińcet się należy. Jak za PRL-u. Ożywiaja się jedynie jak są strąjki, albo trzęsą ze strachu, że im w Karcie chcą majdrować...Młody, wykształcony. stażysta z najniższą krajowa mówi jak uczyć i robić nauczycielom z 25-letnim stażem. Co pokazuje patologię tego systemu..W prywatnej firmie czy korporacji, taka młoda osoba z góry zostałaby managerem, a stary zostałby przesunięty niżej albo zwolniony, bo jaki pożytek z człowieka, który mało umie jak na dzisiejsze czasy, a jedyne co potrafi to wstawić symbol wykrzyknika w profilowym na Fejsie.

   Dlatego też, KN powinna byćjak najszybciej zreformowana lub zlikwidowana, a o awansie i zarobkach decyduje ZASIEDZENIE, a nie umiejętności jak to ma miejsce w prywatnym sektorze. Ciekaw jestem ile jeszcze rzeczy OBNAŻY w naszym kraju, ten chiński robaczek... bo czy tylko on sieje zniszczenie wśród społeczeństwa?...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-04-2020 [19:07] - Marek1taki | Link:

Mierzyć wartość nauczycieli wypełnianiem elektronicznego dziennika i innymi elastycznościami informatycznymi to się może udać tylko w systemie, który uniemożliwia płacenie za naukę wyłącznie rękami rodziców. Przykład z młodymi pracownikami w korporacjach pozwala rozwinąć temat. Czym są korporacje? To takie kołchozy XXI wieku. Nie ma w nich własności prywatnej bo są miejscem w sieci piramidy finansowej. Nie potrzebują nikogo poza młodymi kołchoźnikami gotowymi realizować - a juści tfurczo - procedury i inne dyrdymały.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

21-04-2020 [19:11] - AŁTORYDET | Link:

W zawodzie nauczyciela, zawsze była selekcja negatywna. Niżej były tylko szkoły wojskowe ( z wyjątkiem WAM i WAT). Do tego przywileje skwapliwie dodawane przez kolejne lewicowe rządy. To w większości ich elektorat. No to mamy badziewie. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-04-2020 [19:43] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny bloger...tak raz na 5 lat sie wynurza?
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-04-2020 [20:01] - Pani Anna | Link:

Nie mam zamiaru bronić polskiego systemu oświaty, a do nauczycieli, zwłaszcza po  ich zeszłorocznych wyczynach podczas strajku też nie mam specjalnej estymy, ale wydaje mi się, że braki w umiejętności uzupełniania elektronicznego dzienniczka to jest coś, co przy odrobinie wysiłku można nadrobić, no nie wiem, w 1 dzień? Natomiast 25 letnie doświadczenie w nauczaniu jednak TRZEBA zdobyć... Takie informatyczne umiejętności to jest właśnie coś, co jest dobre dla pierwszego lepszego korpopoychła, którego z dnia na dzień można zastąpić innym, podobnym.

Obrazek użytkownika angela

22-04-2020 [08:20] - angela | Link:

Komuniści kładli duży nacisk na szkolnictwo. 
"Takie będą Rzeczypospolite,  jakie młodzieży chowanie", no i mamy społeczeństwo, uksztaltowane w dużej mierze przez szkoły,  kiedy rodzic zaniedbał.
Zawód nauczyciela  czesto podejmują ich dzieci,  też na komuszą modłę, no i mamy, taką PO  i SLD,  które wciąż mają wysokie poparcie,  pomimo jawnej i celowej dewastacji Polski,  zgodnie z zaleceniami komitetu.
A i na NB trudno sie od nich ognac, bo to zażarte, antypolskie szkodniki.
Wszystko co dobre dla Polski,  to NIE.
Teraz z kolei na ministra Szumowskiego nasiedli, widac z tego, jak jest dobry dla Polski, a jak szkodliwy dla nich.

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2020 [10:03] - sake3 | Link:

 Nic tak nie obnażylo systemu polskiej oświaty jak ubiegloroczne strajki,a nie skostniałość informatyczna.Tę bowiem mozna uzupełnić dokształcając się na kursach,ale tego co mielismy okazję ujrzeć podczas strajków nie mozna niczym usprawiedliwić.Skala pazerności na pieniądze,zachowanie i przeszkadzanie podczas matur,szykanowanie nauczycieli zastępujących tych co strajkowali,bezduszność wobec mlodzieży pokazała jak wiele w systemie oświaty trzeba zmienić.Strajk zresztą był wywołany na zlecenie opozycji do walki z rządem a więc pierwsze co trzeba zrobić to uczynić szkołę apolityczną.Dopiero wtedy usuwać bolaczki i niedociągniecia.