Niesłychana to nowina


Jako że upał daje się we znaki, a czasu mało, podziele się tylko jednym spostrzeżeniem.
Jest godzina 23:06. Dokładnie 10 minut temu pod moimi oknami przeszła grupa letników, wracających z kąpieli w Liwcu.

Nie wiem, czy byli pijani, ale wiem, że śpiewali okropnie, ochrypłymi fałszywymi głosami, czasem zapominali słów (wtedy chichotali), ale podejmowali śpiew na nowo.

Co spiewali? Piosenki Kukiza? Makumbę big-cyca? Jakieś egzystencjonalne pioseneczki Lipnickiej, Kayah czy Funky-Filona? A może śpiewali po angielsku, jak moi rówiesnicy w latach 90?

Otóż nie, Drodzy Państwo! Oni śpiewali ROTĘ.

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród" - tak to się zaczyna. I jak to leci dalej każdy może sobie wyszukać w internecie, nawet jeśli w szkole z tym tekstem się nie zetknął. Nasi wokaliści mieli pewien problem z "duchem", który im niewątpliwie "hetmanił", a jeszcze większy problem mieli z edukacją muzyczną. Podobnie jak nasi kibice piłkarscy.

Ale śpiewali ROTĘ. Sam nie wiem, czy się cieszyć, czy nie. O Rosji w ROCIE nie ma ani słowa, za to mówi się o Niemcu i o Krzyżakach. Amerykanów i Żydów w ROCIE nie ma, bo wtedy gdy ją napisano, nie postrzegano cywilizacji amerykańskiej czy żydowskiej jako głównego polskiego problemu.

Życzę wszystkim kolorowych snów!

Jakub Brodacki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-07-2015 [08:47] - NASZ_HENRY | Link:

Gdyby śpiewali z lewej strony Wisły a oni z prawej ;-)