Król Julian na prezydenta

Wielokrotnie deklarowałam, że najchętniej piszę o tym co widziałam na własne oczy. Gdy podczas wyborów prezydenckich byłam mężem  zaufania w komisji przy Wałbrzyskiej byłam świadkiem, jak pewna młoda osoba podłożyła cała paczkę policzonych głosów oddanych na Kaczyńskiego pod słupek Komorowskiego. Zwróciłam komisji uwagę, liczba zapisana na paczce została wpisana właściwemu kandydatowi ale kiedy poprosiłam żeby sprawdzić inne zliczone już pakiety z głosami przewodniczący odmówił. „Każdy ma prawo  się pomylić”- wrzeszczał, „nie wyobrażajcie sobie że możecie nas teraz prześladować”. Wolałam nie dochodzić kto to „my” a kto  „wy”.
Podczas tych samych wyborów zauważyłam, że na kilkudziesięciu kartach do głosowania dopisano „Król Julian na prezydenta”. Przyznam ze wstydem, że nie wiedziałam o co chodzi, do chwili powrotu do domu gdy puszczono mi  uroczy film „ Madagaskar”.
Jeszcze bardziej pouczające były dla mnie  przedostatnie wybory parlamentarne, gdy niefortunnie zgodziłam się zostać przewodniczącą komisji w Instytucie Hematologii przy Chełmskiej. Komisja wyborcza złożona prawie wyłącznie z samych pielęgniarek solidarnie sabotowała moje zarządzenia. Panie bawiły się doskonale w swoim towarzystwie, poziom rozmów i dowcipów był poniżej wojskowej latryny, wbrew moim poleceniom używały długopisów przy liczeniu, przesiadywały na podłodze i po kątach co stwarza potencjalną możliwość unieważnienia głosu przez dostawienie krzyżyka, honorowały kserokopie zaświadczeń o  zmianie komisji wyborczej. Nie reagowały na zwracane uwagi, trudno wzywać policję do  użytego przez liczącego wbrew regulaminowi długopisu, gdybym natomiast próbowała je zdyscyplinować w zrozumiałym nawet dla mego psa języku, to one a nie ja wezwałyby policję. Przetrzymałam je karnie do piątej rano sprawdzając osobiście wszystkie obliczenia. Kiedy oddawałam sprawozdanie w Urzędzie Gminy przy ulicy Wiśniowej byłam świadkiem jak miła urzędniczka doradzała stojącemu obok mnie panu jak ma sfałszować sprawozdanie żeby system je przyjął. „Tej partii pan odejmie tym doda i przejdzie”-powiedziała. Zastanawiałam się co mam zrobić, wezwanie policji w tym przypadku też by nic nie dało. Każdy kto kiedykolwiek pracował przy wyborach dobrze to rozumie. Woźny który przyjmował nasze starannie opieczętowane worki z kartami wyborczymi śmiał się z mojej rozterki do rozpuku. „Niech pani się nie przejmuje. Nikt nigdy do tych worków nie zagląda, nikt nic nie sprawdza, słowo  honoru”-powiedział. Stało się dla mnie jasne, że przepisy wyborcze, jak inne głupie lub celowo kryminogenne przepisy,  sprzyjają fałszerstwom więc trzeba je zmienić. Wraz z koleżanką która jak ja wielokrotnie pracowała w komisjach wyborczych opracowałyśmy  projekt kilku zmian w prawie wyborczym, które naszym zdaniem powinny zmniejszyć skalę fałszerstw. Oto  nasze propozycje:

  1. Wprowadzić prawo wszystkich komitetów wyborczych do sprawdzenia poprawności obliczeń w przeciągu kilku (np. dwóch) miesięcy po wyborach bez konieczność orzeczenia sadowego. Wybór komisji do sprawdzenia byłby w gestii komitetu wyborczego. Można byłoby ograniczyć ilość sprawdzanych przez jeden komitet wyników np. do 10% - 20% komisji. Fałszerze nie czuliby się tak bezkarni , jak obecnie. Bezwzględnym wymogiem byłoby przechowywanie wyników wyborów w miejscach niedostępnych dla osób trzecich  oraz odpowiedzialność karna ( personalna) za niewłaściwe ich przechowywanie.
  2. Obowiązkowe a przynajmniej dozwolone powinno być filmowanie przebiegu wyborów oraz przebiegu liczenia głosów. Kamera powinna być umieszczona u góry, aby można było obserwować ręce. Film nie musi być na bieżąco dostępny w sieci (choć byłoby to dobre), ale możliwy do przejrzenia po wyborach na żądanie dowolnego komitetu.
  3. Wprowadzenie karalności członków komisji w wyniku przeprowadzonego postępowania sądowego za fałszerstwa wyborcze oraz rażące nieprawidłowości. Większość członków komisji starała by się, aby fałszerstw, a nawet tylko nieprawidłowości nie było.
  4. Zlikwidowanie pasków zasłaniających listę wyborczą przed innymi wyborcami czyli sąsiadami. Ewentualnie można by ograniczyć ochronę danych do zasłaniania wyłącznie numeru  PESEL. Wszystkie inne dane są i tak sąsiadom znane. Jeżeli na liście figuruje osoba zmarła, sąsiedzi powinni to zauważyć, zgłosić do przewodniczącego komisji i zażądać wykreślenia tej osoby w porozumieniu z funkcjonariuszem odpowiedzialnym za sporządzanie list wyborców. Brak takiej możliwości pozwala łatwo i bezkarnie fałszować listy co wielokrotnie obserwowałyśmy.
  5. Można by zmniejszyć tendencyjny dobór składu komisji i ułatwianie fałszerstw przez organizatorów, czyli gminy, zmieniając tych organizatorów.

Powyższe oraz  lepsze  propozycje powinny dotrzeć do posłów co nie jest łatwe gdyż zwykły pomysłodawca nie będzie przez nich wysłuchany, bo oni przecież wszystko wiedzą najlepiej. Poza tym w społeczeństwie i wśród posłów da się wyodrębnić kilka grup z uwagi na świadomość fałszerstw wyborczych. Są wśród nich ci, którzy wiedzą (wierzą), że fałszerstwa są poważne, ale dobrze im z tym, albo  sami w nich uczestniczą. Są tacy, którzy wiedzą (wierzą), że fałszerstwa są poważne, ale czują się bezradni. Są ci, którzy nie wierzą, że fałszerstwa są poważne i  dobrze im z tym, bo nie trzeba    nic zmieniać. I wreszcie ci, którzy nie mają zdania na ten temat i jest im to obojętne.
Niektórzy obywatele starają się pilnować wyborów ale nie wierzą, że fałszerstwa są poważne. Inni pilnują wyborów w wielkim stresie wiedząc, że fałszerstwa są poważne i choć w ramach jednej komisji czasami im się to udaje, w skali kraju nic na to nie poradzą.
Powyższe propozycje mogą wydawać się wyjątkowo nieaktualne. Obecnie walka się toczy o głosowanie korespondencyjne. Jednak pandemia kiedyś (miejmy nadzieję) się skończy  i wrócimy do normalności. Jeżeli wybory mają być czymś więcej niż nic nie znaczącym rytuałem muszą być przeprowadzane uczciwie. Codo głosowania przez Internet  - jak mówił wielki językoznawca: „Nieważne, kto głosujeważnekto liczy głosy”
 Brak rozwagi w tej sprawie może się skończyć, że wybierzemy na prezydenta jakiegoś króla Juliana.
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-04-2020 [14:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wielokrotnie deklarowałam, że najchętniej piszę o tym co widziałam na własne oczy. " 
Wobec tego wypadałoby napisać jak wygląda mechanizm mordowania noworodków w  polskich szpitalach. Niejednokrotnie Pani o trym pisała.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-04-2020 [18:56] - NASZ_HENRY | Link:

Picie soku z buraka jest wysoce szkodliwe ☺

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-04-2020 [20:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

W rzeczy samej. Ale nie wiem czy akurat ten płynem Pani Izabela podlewa swą wenę..

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2020 [10:20] - izabela | Link:

Dowiedziałam się ile płacą za komentarze w portalach takich jak Sok oraz gościnnie w innych. Kiepsko. Bardziej opłacałoby  się mycie kibli.  

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2020 [15:52] - izabela | Link:

Pewna miła niezamożna dziewczyna pisze komentarze po 7 złotych za 1000 znaków. Jak na razie nie zmuszają jej do hejtu a tylko musi wypełniać strony portali społecznościowych sentymentalnymi bredniami. Może źle trafiła, może gdzie indziej płacą lepiej?

Obrazek użytkownika cyborg59

15-04-2020 [21:37] - cyborg59 | Link:

W redakcji "Kontaktu" stenotypistki miały normę dzienną 30 000 znaków. Miały czas na kawkę, pogawędkę. Profesjonalistki, piszące oburęcznie na polskiej klawiaturze (nie programisty!). Na klawiszu spacji były wcięcia od paznokci, spowodowane charakterystycznym uderzeniem krawędzią kciuka. Podziwiałem to pisanie z długimi, lakierowanymi paznokciami. Wpisywały cudze wypociny (darmowe ogłoszenia).

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-04-2020 [21:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

Widzę, że Pani Izabela z niejednego pieca chleb jadła.

Obrazek użytkownika Jan1797

16-04-2020 [19:51] - Jan1797 | Link:

Szanowna Pani,
Oby tak się stało. Jedynie punkt piąty, czytając dzisiejszego Zdzicha i Jacka z Poznania
jest wg mnie zdecydowanie bezkompromisowy.
 

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2020 [10:22] - izabela | Link:

Świrus nie będzie trwał wiecznie. Trzeba będzie wrócić do normalności.

Obrazek użytkownika Jan1797

16-04-2020 [19:48] - Jan1797 | Link:

Zapewne przyzna Pani, kiedy odbierający w banknotach świadczenia mówią
o zagrożeniu kopertą wyborczą, jest to co najmniej dziwne, tyle o wyborach
korespondencyjnych. Wybory a dokładnie referendum z 1946 roku, w którym
ponad 70% powiedziało nie pseudo reformom, sfałszowane, skutkowało ostatecznie
opinią sowietów o dopasowaniu Polaków do komunizmu. Dzisiaj podobny wynik
w konfrontacji z pRUską butą, jest możliwy, a nawet lokalnie (oczywiście z wyjątkami)
potwierdza się referendalna historia, to o znaczeniu wyborów; https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Oczywiście chętnie przeczytam opinie na temat opracowań pana Marka Łatyńskiego
„Nie paść na kolana” czy Andrzeja Paczkowskiego „Referendum z 30 czerwca 1946".
Wirus spowalnia, wiem, lecz nadal jest zagrożeniem bardzo poważnym. Chciałbym
usiąść pod lipą, po chwili ruszyć w stronę parku by w końcu dotrzeć do zwalonego
w Piaskach, spojrzeć na rzekę.... jak jedna z wielu grup zawodowych, to opinia
o kwarantannie?  Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Francik

15-04-2020 [00:15] - Francik | Link:

Musi być jeszcze wola ścigania przestępstw wyborczych. Pamiętam sprzed dobrych paru lat taką sprawę: Niedługo przed zamknięciem lokalu przyszedł wyborca, by zagłosować, ale komisja odmówiła wydania mu kart do głosowani - bo już jakoby głosował. Przy jego nazwisku był podpis potwierdzający odebranie kart - na co stwierdził, że to nie jego podpis. Sprawa trafiła do prokuratury. Wydawałoby się, że ustalenie sprawcy fałszerstwa jest proste - wystarczy pobrać próbki pisma od podejrzanych (czyli członków komisji wyborczej) i ekspertyza grafologiczna powinna stwierdzić kto się podpisał zamiast wyborcy. Ale sprawa została umorzona.

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2020 [10:15] - izabela | Link:

No własnie.Gdyby ktoś złożył fałszywy podpis w banku pobierając zamiast sąsiada pieniądze z jego konta poszedłby siedzieć. Wyrok otrzymał kiedyś licealista który sfałszował datę na szkolnej legitymacji. Do więzienia trafił opóźniony intelektualnie chłopak który ukradł batonik i nie miał pieniędzy  na grzywnę. Widać , że wybory traktowane są jako rytuał bez znaczenia.  Jako listek figowy tak zwanej demokracji.

Obrazek użytkownika tricolour

15-04-2020 [11:26] - tricolour | Link:

@Izabela

Nic tak nie zaciemnia sytuacji, jak dobrze dobrany przyklad - mawial moj profesor Analizy Matematycznej.

Z Pani doboru przykładów mających chęć ekstrapolacji na całą sugerowaną populację, strach pomyśleć o płci pięknej, gdy przed oczy ktoś przedłoży obraz pani stojącej obok tira.

Obrazek użytkownika kaliszanin

15-04-2020 [12:52] - kaliszanin | Link:

większość z profesorów matematyki PWR rzucało tym tekstem siląc się wobec tych co to słyszeli pierwszy raz na oryginalność. banał. pani Izabeli stara się na swój sposób powiedzieć, że wybory nie mają żadnego znaczenia. podobnie jak robi teraz rząd ogłaszając, że nie ważne jaka i z czego byle była maseczka.

co będzie następne? skarpeta jako najlepszy środek antykoncepcyjny?
 

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2020 [15:29] - izabela | Link:

Dziękuję za próbę wyjaśnienia tym co  maja kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, ale to niewiele zmieni.Z poważnymi ludźmi warto rozmawiać o sprawach poważnych. Niepoważnych należy ignorować bo nasze wysiłki idą na marne. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika tricolour

15-04-2020 [15:51] - tricolour | Link:

@Kaliszanin

Nie, nie banał tylko prymitywna forma manipulacji: nic nie znaczący - ale dobrany - przykład próbować rozciągać ile się da. I dlatego, że jest to manipulacja, to tak bardzo potrzebuje ona akceptacji, co widać poniżej. Także wzmianka o ludziach niepoważnych, ale nie wprost DO adwersarza, tylko o nim, dowodzi, że wyjawienie manipulacji było bolesne i stąd agresja, trochę bezsilna zza monitora, ale jednak.

Parafrazując: powaga człowieka nie bierze się z wchodzenia w cztery litery ludziom ważnym. Ani też nieważnym, ale to już inna sprawa...

Obrazek użytkownika kaliszanin

15-04-2020 [19:52] - kaliszanin | Link:

@tricolour

po tym jak za brak majestatycznych poniekąd moich osiągnięć dał mi Kolega kopa w dupę jakiś czas temu miałem już się nie narzucać. nawiasem mówiąc powagi pan nie zachował wedle własnej opinii włażąc w dupę pewnemu marynarzowi, będąc nieco później przez niego również potraktowanym z buta. ale nie mnie nieelektronikowi to oceniać. a nawiasem mówiąc osiągnięcia mam jakieś również choć palca do satelity nie przylożyłem. 

jak ktoś na NB opisuje coś na bazie swoich doświadczeń (pani Izabela dzisiaj) ma to dodatkowy walor, przynajmniej dla mnie, i jeżeli się z tym zgadzam daję temu wyraz pozytywnym komentarzem. 

bardzo sobie ceniłem Pańskie komentarze ale traktowanie kobiety tak jak to dzisiaj żeś uczynił chłopie jest, głupie, obrzydliwe i zupełnie niepotrzebne. czasami lepiej nic nie pisać nawet jak myszka swędzi. 

spadek formy ostatnio zauważam u Pana, ale to i tak dobrze bo zawsze może wrócić a w moim ubogim wykonaniu to i tak dupa....

a wracając do banału jeżeli 4 na 6 piekarzy w jakiejś piekarni przy odbiorze dostawy mąki będzie mówić dostawcy pół żartem pół serio, że z tej mąki chleba nie będzie to to jednak jest banał i tyle.

mimo wszystko szczerze pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

15-04-2020 [20:29] - tricolour | Link:

@Kaliszanin

Nie przypominam sobie (a pamięć mam dobrą) bym Kolegę potraktował per noga. W mojej pamięci jest - jako ostatni - fakt, że jedną uczelnię od drugiej dzieli ulica Curie-Skłodowskiej, bo o tym mówiliśmy. Więc nie zajmuję stanowiska w tejże (nożnej) sprawie, bo nie wiem, co Kolega ma na myśli. Ale może coś na rzeczy jest, nie wykluczam - na razie nie wiem.

Marynarzowi do czterech liter też nie pretendowałem, choć przyznaję, że ceniłem (i w pewnym sensie nadal cenię) marynarskie pióro. Jednakże kolega marynarz uważa siebie za centrum wszechświata i ma wredną cechę oceny osiągnięć innych wyłącznie z poziomu zarobionych przez siebie dolarów. Nie jest to przestrzeń do żadnych relacji, o czym się przekonałem z pewną przykrością, nie przeczę.

Nasza Autorka jest przez wielu ubóstwiana i mnie nic do tego. Jednakże gdy jej wypowiedzi są wewnętrznie sprzeczne, to wytykam to, bo tak mam fabrycznie. I najczęściej grubą kreską, bo tak lubię, godząc się na ostracyzm, który jest dla mnie oczywisty takich razach. Pewnie efekt moich "docinek" jest żaden, ale też nie mam ambicji, by był inny. BTW: zauważam, że wątki naszej blogerki są uznawane przez wielu na tym forum za teren sacrum. Jeśli tak ma być, to tym bardziej powinny być przemyślane i sensowne, a czasem -  i to nie rzadko - zalatują geesem. Mnie sacrum w geesie jakoś gryzie więc o tym piszę.

"spadek formy ostatnio zauważam u Pana" - dziękuję za cenną uwagę. Postaram się poprawić.

Obrazek użytkownika kaliszanin

15-04-2020 [22:13] - kaliszanin | Link:

@tricolour

niechętnie ale znalazłem ów komentarz z 26-02-2020 [17:07]. zwłaszcza ostatnie zdanie...

co do sacrum to są na NB kółka różańcowe bardzo hermetyczne - ostatnio ujawniło się kółko samodiagnozowanych u dr googla tetryków. jak trafia taki zgredzik do mojej żony to prosi go w myśl pewnego dowcipu by swoją diagnozę i sposób leczenia potwierdził u dr yahoo a nie zawracał jej głowy. 

Obrazek użytkownika tricolour

16-04-2020 [09:19] - tricolour | Link:

@Kaliszanin

No, napisalem.
I nie wiem, co złego z tego moze wynikać. Nawet tu na forum chwalą sie swoimi chorobami, jakie one wredne były, ale pokonane zostaly bez lekarza... ku chwale swojej, a lekarzom na pohybel.

Obrazek użytkownika cyborg59

15-04-2020 [21:55] - cyborg59 | Link:

Umorzenie ? Tylko ? Nieźle.
Sędzia usiłowała doprowadzić mnie do wypowiedzi, za którą można było ukarać w związku z "obrazą sądu". Jak się potem dowiedziałem, byli tacy co dali się sprowokować.
"Nawet duża liczba jednostkowych przypadków nie wpływa na wynik  wyborów" ;-))) 

Obrazek użytkownika mmisiek

15-04-2020 [21:39] - mmisiek | Link:

"Brak rozwagi w tej sprawie może się skończyć, że wybierzemy na prezydenta jakiegoś króla Juliana."

Nie tyle my wybierzemy co nam wybiorą. Jak na przykład, nie przymierzając, swego czasu w Słupsku.
I może o to właśnie chodzi bo jeszcze nie słyszałem aby za fałszowanie wyborów ktoś u nas siedział w kryminale, a pomysł filmowania pracy komisji został zgrabnie utopiony. Podobnie jak wiele innych.
Tymczasem gdyby tą całą demokrację traktować poważnie to fałszerstwa powinny być uznawane za jedne z najcięższych przestępstw gdyż podważają same fundamenty systemu. A tu wyższe realne sankcje są za... pomyłki na fakturze vatowskiej.
Jak widać nikomu z tzw. "klasy" politycznej na tym nie zależy i jest więcej jak pewne, że pomysłami Autorki też nikt się nie zainteresuje.
Zresztą jest w tym nawet jakaś logika, zwłaszcza z punktu widzenia naszych zagranicznych patronów (tak sobie gdybam), bo cóż to by było gdyby polski lud wybierał sobie kogo chce nie bacząc na zakulisowa ustalenia możnych...

A co do przechowywania kart to zdaje się, że bardzo szybko są niszczone. To całkiem inny świat i inne realia niż dla zwykłego Kowalskiego, który wszystkie kwity musi grzecznie trzymać do kontroli przez sześć lat.

Obrazek użytkownika izabela

16-04-2020 [00:14] - izabela | Link:

Widząc to wszystko odechciewa się udziału w tej świeckiej tradycji jaką są wybory. Po co te komisje, flagi, listy wyborcze i urny. Natomiast w sieci można znaleźć wykład pana Tomasza Kazimierskiego ( wykładowca z Southampton) na temat liczenia głosów w dojrzałej demokracji jaką jest GB. Polecam.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-04-2020 [06:02] - mmisiek | Link:

Rzeczywiście się odechciewa, niemniej w sumie to nie miałem zamiaru zniechęcać Pani do aktywności.
Dzisiaj to wygląda mało prawdopodobnie, ale może coś z różnych doświadczeń kiedyś się przyda, bądź co bądź nigdy nie wiadomo.
Wykładu nie znam i wciągam na listę na wolną chwilę.
Natomiast komisje i reszta dekoracji musi być - takie mamy czasy, że nawet Korea Północna jest "demokratyczna".
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-04-2020 [04:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Obecnie walka się toczy o głosowanie korespondencyjne."

Walka nie toczy się o wybory tylko o być lub nie być Lepszego Sortu. W wyborach majowych szansę ma Duda ale im później tym bardziej jego notowania polecą w dół. 

Jesienią gdy dojdą do świadomości społeczeństwa w tym labilnego elektoratu który dał się zwieść rozdętym socjalem skutki i pandemii i tegoż socjału, to wybory mogą stać się sądnym dniem dla tej pożal się Boże rasy panów.
Po ataku na Grodzkiego widać do czego zdolny jest PiS. PiS, mając swojego prezydenta będzie w stanie wyprowadzić jesienią na ulicę wojsko by trzymać społeczeństwo za mordę przy ziemi, bez swojego prezydenta, będzie trudno to wykonać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2020 [14:05] - Marek1taki | Link:

Jak wielkim przełomem w historii demokracji IIIRP będą te pierwsze wybory korespondencyjne świadczą ostatnie sondaże. Zwykle urealnienie sondaży miało miejsce na 2 dni przed wyborami.

Obrazek użytkownika kaliszanin

17-04-2020 [14:36] - kaliszanin | Link:

@Marek1taki,

jestem coraz bardziej przekonany, że przy drugiej turze wyborów społeczeństwo zechce sobie na złość odmrozić uszy. chyba, że pis bierze taką ewentualność pod uwagę i coś wielkiego się wydarzy pomiędzy 10 a 24 maja. 

moim niezmiennym zdaniem te wybory nie powinny się odbyć. albo jest pandemia i będzie ściema z wyborami albo jest ściema z pandemią i będą wybory. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2020 [15:06] - Marek1taki | Link:

Notoryczną ściemą były wszystkie wybory i uważam, że pretekst z pandemią by zwolnić leśne babcie i leśnych dziadków od liczenia głosów jest dobry. Za mało czasu aby zrobić ustawkę z liczeniem.
Pandemia jest kompilacją wojny biologicznej ze ściemą. Kiedyś wymyślono bombę N, pandemia to majstersztyk nowej generacji.