Co nam mówi koronawizrus?

Koronawirus jest tym mechanizmem, który włączył dziejowe: ”sprawdzam”! Dotychczas tę rolę  pełniła wojna lub powszechna zaraza. Dziś działania wojenne zmieniły swój charakter i przeniosły się na inny poziom. Zarówno wirus, jak działania zbrojne należą do sfery patologicznej, nie mniej jednak towarzyszą nam niemal od początku każdej cywilizacji, a ich skutki zazwyczaj zmieniały bieg dziejów. Tak jest i tym razem. Jeżeli z dzisiejszego doświadczenia zdołamy wyciągnąć odpowiednie wnioski i dopasować do nich odpowiednich ludzi (dawniej takich ludzi nazywano inteligencją), to być może będziemy w stanie uniknąć złych, „zapisanych” nam,  scenariuszy.

Na jaką patologię, bo problem trzeba rozpatrywać w tych kategoriach, wskazał nam rozprzestrzeniający się coraz bardziej wirus, i skąd on się wziął? Odpowiedź należy do kategorii strategicznych i od jej jakości zależeć będzie przyszłość naszej kultury, państwa i narodu. Wymieńmy kilka wniosków, które nasuwają się jakby samoistnie:

1. System informacyjny.
Ten system, który opanował całe zachodnie media, a więc i nasze, nie pobudza rozumu, lecz emocje; jest nakierowany wyłącznie na sensacje, a nie na racjonalny i spójny przekaz; bardziej dezorientuje, niż informuje; bardziej irytuje, niż edukuje; bardziej promuje powierzchowność, bylejakość, zło i głupotę, niż mądrość, dobro, odpowiedzialność i prawdę o otaczającym nas świecie. Burzy więc wszystko, niczego nie buduje. Nie jest więc przydatny do niczego.
W PRL media kłamały, po PRL-u dezinformowały i napędzały emocje – tak było np. przed wejściem Polski w struktury UE. Gdy przyjęto nas, natychmiast zaczęły straszyć, co to będzie, potem zaczęły promować bardziej interesy unijne, niż własne. Nie dokonana została ani lustracja, ani dekomunizacja i po dzień dzisiejszy, do większości z nich, dobra zmiana jeszcze nie dotarła. Marnowany jest więc ludzki potencjał społecznej dobrej woli i oczekiwań, wstrzymywany również potencjał zmian, które narzuca duch czasu.

2. Gospodarka samowystarczalna
Wybuch epidemii odkrył tak duże braki gospodarki globalnej i ryzyko bezradności każdego z państw, że racjonalny sposób myślenia nakazuje natychmiastową jego zmianę. Ten rodzaj wojny, pokazał wyraźnie, że tak jak w 1920 r,. przez cały okres II RP i w 1945 r., nie mogliśmy liczyć na powszechną współpracę, tak też i dzisiaj ta pomoc, niekoniecznie ze względów politycznych ale głównie technicznych, może zostać poważnie ograniczona lub wyłączona. Ponadto jakieś zakazy gromadzenia żywności, narzucanie sposobów kontroli, czy organizacji państwowej, bardziej destabilizuje i antagonizuje, niż mobilizuje. Brak samowystarczalnej gospodarki, w chwili zagrożenia, czyni z nas ofiarami bezsensownych nakazów i sztucznego systemu, który sprowadza się do uwarunkowań politycznych.

3. System gospodarki unijnej i globalnej
System, który opiera się na zewnętrznych dotacjach i zewnętrznej sterowalności musi hamować racjonalny rozwój poszczególnych krajów, jednym musi przynosić duże zyski, drugim duże straty. Taki system jest zakamuflowanym mechanizmem kolonialnego sposobu myślenia. Budowanie rynku gospodarczego jest bardzo skomplikowanym i długotrwałym procesem i żaden nakaz, żadna siła nie jest w stanie jej w sposób racjonalny zbudować. A już czymś najbardziej prymitywnym jest dążenie do unifikacji kulturowej świata w imię wspólnoty gospodarczej, czy jak niektórzy powiadają – ujednoliconego lub zrównoważonego rozwoju. Każdy region świata jest inny, ma inne potrzeby (chociażby z powodów klimatycznych), inne możliwości i inny potencjał. Zniszczenie potencjału kulturowego jest zniszczeniem globalnego bezpieczeństwa i odłączeniem ludzkości od umiejętności wartościowania – a więc podstawowego kryterium trzymającego racjonalny spokój na ziemi.

4. Koniec koncepcji federacyjnej
Tę koncepcję zniweczył koronawirus. Pokazał bowiem, że federacja nie jest w stanie zabezpieczyć potrzeb i bezpieczeństwa wszystkich swoich obywateli. Muszą to zrobić poszczególne państwa. Takim samym obowiązkiem państw jest zbudowanie racjonalnego systemu emerytalnego, jak również autonomicznego systemu zabezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych czy wojennych. Przykładem niewydolności systemu federacyjnego jest chociażby konieczność zamknięcia granic państwowych w celach sanitarnych.

5. Państwo:
Państwo musi działać w wielu zasadniczych kierunkach:
- budowania inicjatywy społecznej i wzajemnego poczucia odpowiedzialności za przyszłość,
- wydzielenia nienaruszalnych lub do odzyskania obszarów strategicznych oraz oddzielenia obszarów wspólnoty gospodarczej,
- zabezpieczenia obywateli w tym, czym oni sami nie mogą dać sobie rady,
- stać na straży nie ideologii, lecz własnej myśli i własnego prawa, które w równej odpowiedzialności trzymają tak samo obywateli, jak i instytucje państwowe; państwo musi też wsparać inicjatywy walki z patologią.

Na pytanie skąd się wziął koronawirus, odpowiedź jest powszechnie znana – z obszaru Chin, gdzie rozlokowane są tajne laboratoria. Wieść powszechna głosi, że przeniesienie go na populację ludzką, było dziełem przypadku. Ale tylko hakerzy są w stanie dorzucić coś więcej do tej zagadki. Racjonalnie rzecz ujmując, problemem powinny zając się służby specjalne ponieważ dotychczasowe działanie koronawirusa pokazuje, że ukierunkowany jest głównie na najstarszą populację ludzką. Trzeba więc wykluczyć lub potwierdzić intencjonalność tego wirusa – czy rzeczywiście jego wyciek był dziełem przypadku, czy też jego celem jest jakaś kolejna mrzonką, która ma wyczyścić świat ze starej populacji po to tylko, aby można było wprowadzić jakąś kolejną szczęśliwość społeczną? I tych pytań nie może blokować żaden strach lub żadna poprawność polityczna. Wpisane są bowiem w strukturę obaw społecznych a ich wyjaśnienie należą do zadań państwa związanych z bezpieczeństwem, tym bardziej, że machina zbrodni nakręcona w II wojnie nie została wcale zatrzymana. Cechą naszych czasów jest fakt, że granica pomiędzy dobrem a złem jest coraz bardziej zacierana i coraz mniej widoczna. Zło przestało czuć opór.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

14-03-2020 [14:22] - tricolour | Link:

Dziękuję. Bardzo trafna analiza.
Czy wykorzystamy płynące doświadczenia? Zobaczymy...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

14-03-2020 [21:20] - Ryszard Surmacz | Link:

No właśnie, też jestem ciekawy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-03-2020 [18:02] - Marek1taki | Link:

Ad.1 TVN bierze udział we wpływaniu na opinię publiczną ukrywając mimo epidemii o światowym zasięgu np. taki wywiad z wirusologiem.
http://www.bibula.com/?p=112523
Niby nic takiego nie powiedział, ale okazało się niepoprawne polityczne i zadziałały prawa autorskie, czyli knebel.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

14-03-2020 [21:32] - Ryszard Surmacz | Link:

Dzięki, ciekawe... Nie możemy więc wykluczyć, że wirus został jednak podrzucony i działa na tej samej zasadzie, co komputerowy. Pojawia się najpierw grypa, potem samodzielnie przeradza się w zapalenie płuc. A czego jeszcze nie zauważono? Skoro zauważyli go Chińczycy, to dlaczego aż tak dużo ludzi im umarło? Pytań jest dużo. Myślę, że jeszcze więcej mają wirusolodzy i miejmy nadzieję, że politycy.   

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-03-2020 [23:11] - Imć Waszeć | Link:

Panie Ryszardzie, żeby coś wykluczać lub nie, to trzeba najpierw poznać dane. Ruska propaganda rzeczywiście dwoi się i troi, żeby na tym upiec swoją pieczeń. Oto część materiałów do przemyślenia:

1) WHO: "Laboratory testing for coronavirus disease 2019 (COVID-19) in suspected human cases": https://apps.who.int/iris/bits...
Podpowiedź: Niech Pan rzuci okiem na sekcję "References" i nazwiska badaczy, a także artykuły porównujące Covid-19 do niedawnych epidemii grypy.
2) Variant analysis of COVID-19 genomes: https://www.researchgate.net/p...
Wirus został już w pełni zsekwencjonowany przez wiele laboratoriów i została przeprowadzona analiza porównawcza oraz analiza wariantów. Jest tego trochę, prawda? Proszę rzucić okiem na mapę RNA.
3) Nawet Nigeryjczycy tego dokonali: http://virological.org/t/first...
4) Trudno mi to sprawdzić z tego miejsca ;) ale wygląda mi to na kod tego wirusa: https://github.com/acegid/CoV_...
5) Zresztą proszę porównać z oficjalną bazą danych: https://chemrxiv.org/articles/...

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-03-2020 [00:12] - Marek1taki | Link:

Też sądzę, że wirus został podrzucony, co nie znaczy, że jego wcześniejsze - nieobrobione - formy nie są powszechnie występujące w przyrodzie.
Żebyśmy nie mieli nadziei Onet przytacza relację bez owijania w bawełnę:
https://wiadomosci.onet.pl/pol...

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-03-2020 [09:14] - Marek1taki | Link:

"Obecnie każde laboratorium wirusologiczne na świecie, które przeprowadziło analizę genu koronawirusa wie, że koronawirus został zaprojektowany przez ludzi. Dowód znajduje się w samym wirusie. Narzędzia wprowadzania zmian w genie są nadal obecne jako pozostałości w kodzie genetycznym. Ponieważ tego typu unikalne sekwencje genów nie występują losowo w naturze, to są dowodem na to, że wirus został zaprojektowany przez naukowców w laboratorium."
http://www.prisonplanet.pl/nau...
A tu rozmowa na, którą prowadzący zabrał czaszkę (bez piszczeli) co chyba jest jakimś przekazem dla miłośników takich akcesoriów.
Wskazuje, które laboratoria prowadziły badania. Osobiście z faktu, że w Wuchan było laboratorium nawet jeśli prowadziło badania nad tym wirusem nie znaczy jeszcze, że granat wybuchł Chińczykom w rękach, bo mógł im być podrzucony. Poza tym w różnych krajach są różne grupy wpływu o różnych celach, w tym ponadnarodowych.
http://www.prisonplanet.pl/pol...
Może to wszystko jest sponsorowane przez nas w ramach Nowego Zielonego Ładu?

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-03-2020 [12:40] - Marek1taki | Link:

SPOKOJNIE! To tylko "SZCZEPIENIE"
Fragment tłumaczenia przez Google następującej strony:
https://jameslyonsweiler.com/2...
"Okazuje się, że sekwencja z pShuttle jest najbardziej zbliżona do białka Spike z koronawirusa SARS.
...
Tej szczególnej technologii użyto w 2008 r. do opracowania bardziej immunogennej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Oto chiński patent na tę technikę i produkt przeznaczony do stosowania w szczepionce.
...
Niniejszy wynalazek należy do dziedziny inżynierii genetycznej, szczególnie dotyczy szczepionek przeciw SARS wektorowi adenowirusowemu, ich wytwarzania i genów S koronawirusa w SARS (SARS) na szczepionkach do profilaktyki.
...w celu wytworzenia przeciwciał przeciw infekcji wirusowej. Specyficzne warunki niniejszego wynalazku, w porównaniu z konwencjonalną szczepionką z inaktywowanymi cząstkami wirusa, bezpieczne, łatwe w użyciu, bez ograniczeń domięśniowych, mają szerokie zastosowania kliniczne.

W 2015 r. USA wezwały do ​​zakończenia badań nad tworzeniem w laboratorium nowych wirusów, które mają zwiększone zagrożenie (większa transmisyjność, wyższa patogeniczność, wyższa śmiertelność) (3)

Sami naukowcy prowadzący badania nad szczepionkami przeciw SARS wielokrotnie ostrzegali przed próbami na ludziach;
„Wczesną obawą przed zastosowaniem szczepionki SARS-CoV były doświadczenia z innymi zakażeniami koronawirusem, które wywoływały nasiloną chorobę i immunopatologię u zwierząt po prowokacji wirusem zakaźnym [31], co zostało potwierdzone doniesieniem, że zwierzęta otrzymały szczepionkę SARS z adiuwantem ałunowym a następnie poddane prowokacji SARS-CoV wykazywało immunopatologiczną reakcję płuc przypominającą tę opisaną dla syncytialnego wirusa oddechowego (RSV) u niemowląt i modeli zwierzęcych otrzymujących szczepionkę RSV i naturalnie (niemowlęta) lub sztucznie (zwierzęta) z RSV [32], [ 33]. My i inni opisaliśmy podobną reakcję immunopatologiczną u myszy szczepionych szczepionką SARS-CoV, a następnie prowokowanych SARS-CoV [18], [20], [21], [28]. Zaproponowano, że białko nukleokapsydowe SARS-CoV jest antygenem, na który skierowana jest reakcja immunopatologiczna [18], [21]. Tak więc z tych różnych obserwacji zrodziła się obawa przed przeniesieniem na ludzi szczepionek kandydujących przeciwko SARS-CoV. ” - Tseng i in.,

Postęp choroby w 2019-nCoV jest zgodny z obserwowanym u zwierząt i ludzi zaszczepionych przeciwko SARS, a następnie poddanych prowokacji z ponownym zakażeniem. Dlatego należy poważnie rozważyć hipotezę, że 2019-nCoV jest typem szczepionki eksperymentalnej.

Dowody na: Homologię sekwencji między INS1378 a szczepionką koronawirusa pShuttle; obecność białka Spike podobnego do SARS w koronawirusie nietoperza, poza tym najbardziej podobnym do koronawirusów nietoperzy; niska wartość bootstrap."
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-03-2020 [13:04] - Marek1taki | Link:

Spokojnie, to tylko szczepienie!
Zastanawiający fakt braku śmiertelności u dzieci może mieć związek z tym, że urodziły się po epidemii SARS.
Osoby, które ten kontakt miały chorują zgodnie z obserwacją, że "...zwierzęta otrzymały szczepionkę SARS z adiuwantem ałunowym a następnie poddane prowokacji SARS-CoV wykazywały immunopatologiczną reakcję płuc przypominającą tę opisaną dla syncytialnego wirusa oddechowego (RSV) ..."
Osoby, które miały kontakt z SARS a z racji wieku i chorób mają graniczną wydolność organizmu chorują bardzo ciężko i ze skutkiem śmiertelnym.
Nie są to fakty nieznane skoro trwają badania również w Polsce i to i owo zostało rozpracowane
https://wiadomosci.onet.pl/kra...
 

Obrazek użytkownika Kryspin

14-03-2020 [21:33] - Kryspin | Link:

Prof. Jacek Bartyzel: histeria ma umocnić panowanie Lewiatana i stworzyć negatywne skojarzenia o Kościele

A to zaiste przemądra teoria uczonego znaffcy teorii spiskowych.