Prorok Jachowicz i zapowiedź dymisji Sikorskiego

27 grudnia 2014 roku red. Jerzy Jachowicz (mój starszy kolega m.in. z drukowanego w 1989 roku `nielegalnie` tygodnika „Wiadomości”), napisał na portalu wPolityce.pl: „Nie mam duszy hazardzisty, ale tym razem jestem gotowy obstawić, że Radosław Sikorski najdalej do końca wiosny 2015 odejdzie w odstawkę.” (link)

Dziś do końca wiosny 2015 roku mamy jeszcze tylko 11 dni.

I właśnie dziś pani premier Ewa Kopacz powiedziała, że odbyła „rozmowę bardzo trudną, dlatego że zdaję sobie sprawę jak ważne jest zachowanie proporcji, z Radosławem Sikorskim, który zapowiedział że zrezygnuje z funkcji marszałka sejmu.” (link)
Jerzy, chapeau bas!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-06-2015 [20:57] - HenrykHenry | Link:

No faktycznie - jasnowidz !!!. Bardzo lubie czytac Pana Jachowicza. Swietne pioro. Choc ostatnio jakby sie "obijal" a tak jest potrzebny.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

10-06-2015 [21:57] - Marcin Gugulski | Link:

Bo 77 lat to jest właśnie ten wiek, kiedy człowiek ma święte prawo od czasu do czasu "się obijać".

Obrazek użytkownika twardek

11-06-2015 [10:12] - twardek | Link:

Zawsze intrygowało mnie jak ten człowiek (R.Sikorski) potrafi rozgrywac swoje sprawy w kombinaji: staż w CIA, praca w proniemieckim rządzie D.Tuska - w sytuacji skrywanej sprzeczości w Europie interesów USA i Niemiec ?

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

11-06-2015 [14:48] - Marcin Gugulski | Link:

No i do jakich doszedł Pan wniosków?

Obrazek użytkownika twardek

11-06-2015 [18:40] - twardek | Link:

Przepraszam za zwłokę z reakcją. Co do sprawy - wyjątkowe zdolności i elastyczność. O ile dobrze pamiętam, tuż po zmianie barw partyjnych z PiS, gdzie był ministrem obrony, potrafił wylądować w/na PO - gdzie został ministrem spraw zagranicznych. Na obu pozycjach brylował, z oddaniem spoglądając swoim bieżącym (lokalnym) szefom w oczy. Dzięki ośmiorniczkom zabłysnął nowym talentem w Sejmie. Liczę, że cały czas ma Pan w pamięci międzynarodowe uwarunkowania, w kórych przyszło się spełniać p.RS.
---
Jeżeli nawet zapytał Pan z przekąsem, to nie od rzeczy będzie przyznać, że mamy do czynienia z postacią nietuzinkową.
uzupełniam: nietuzinkową w negatywnym sensie.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

20-06-2015 [18:05] - Marcin Gugulski | Link:

Sikorski na wiosnę "zapowiedział", że przestanie być marszałkiem Sejmu, ale... wiosna właśnie się kończy, więc marszałkowanie zrezygnuje z niego najwcześniej latem.
Czy proroctwo red. Jachowicza można uznać za trafione, oto jest pytanie.