Ach to wstrętne państwo

Wielu Polaków zastanawia się czy państwo polskie przetrwa? Może już przyszedł czas, aby postawić pytanie: co by się stało, gdybyśmy po raz drugi stracili swoją państwowość? Gdybyśmy stracili państwo? I tu krótkie wyjaśnienie: pierwsza wojna światową, była ostatnią w dziejach wojną fair. Po II wojnie i doświadczeniach z Auschwitz, świat może być już tylko gorszy. Dla plebsu ten świat jest przestrogą, dla architektów struktur – kontynuacją. Hamulce moralne zniknęły. Dawne państwa kolonialne bronią swoich pozycji w taki sposób, aby wszystko było tak, jak było. Bronią, jakby czas stanął w miejscu, jakby przyszłość przestała istnieć i skończyła się historia – dla wszystkich. Odpowiedź dlaczego to robią kryje się w statystykach. Warto zobaczyć, jakie korzyści z Galicji i Lodomerii wyciągali Austriacy wpędzając tamtejszą ludność w przysłowiową biedę galicyjską, ile ciągnęli z zaboru rosyjskiego Rosjanie i pruskiego – Niemcy.  Na ile zrabowane złoto w czasie II wojny pozwoliło po 1945 r., odbudować Niemcy? I skąd u nich ten dobrobyt? Wszystko bezkarnie... Na miłosierdzie nie mamy więc co liczyć, bo już nie tylko coraz mniej katolików i chrześcijan, ale coraz więcej ludzi zaczyna wierzyć, że tylko wojna może ich wyzwolić ze szczęk nie nadającego się do życia systemu. To prawdziwy koniec, bez widoku na nowy początek.

Raz jeszcze zapytajmy więc co się stanie, gdy utracimy swoje państwo?

- młodzież męska powędruje do wojska i trafi prosto na najgorsze fronty walki – ta rozpieszczona przez mamusie, ta porzucona przez rodziców i ta która nie wąchała prochu. Mechanizm działał w okresie zaborów i tak będzie dziś,
- żadnego socjalnego, ale środki antykoncepcyjne za darmo,
- podatki katastralne – powód, jak za komuny, lepszy standard życia, ktoś musi płacić,
- podatki od własnej pracy – bo przecież tę pracę musi ktoś dać,
- kto będzie dopłacał za leki – kolonialne państwo za coś takiego nie płaci,
- dyskryminacja na każdym poziomie – obecna, nie jest przecież przypadkowa,
- niższe emerytury – to darmowe pieniądze, z najsłabszych,
- odbieranie dzieci – „patologia” może rodzic, ale nie ma prawa do wychowania,
- powrót umów śmieciowych, sieciowy system pracy (bez stałego miejsca), czipy pod skórą i „wyścig szczurów” – a więc świat przeznaczony dla podludzi.
- dalszy atak na polskość – ale ten akuratnie pomoże w zrozumieniu kim się jest,
-  narzucenie obcego prawa – każdy głupieje, kto musi się uczyć nowego prawa. Skutki? Wobec ustawodawcy pokorny, wobec swoich wyniosły, czasem krwiożerczy,
- niski poziom nauczania i duże przeszkody w karierze – niski poziom już mamy, resztę wypracowano na Zachodzie,
- kolejne, głębsze jeszcze, zakłamanie historii – tu dna nie ma,
- Oskarżanie o wszystko: o antysemityzm, faszyzm, homofonię, seksizm, zoofilę itd. – jakaś podstawa karania musi być,
- w Europie nie ma tradycji obrony Polski – ciągle żyje natomiast zmowa w jej niszczeniu,
- prawa człowieka i inne górnolotne hasła – znikną i zacznie się proza tego, czego nie chcemy, a co musi być zaakceptowane ze względu na „nowe rozdanie”, „nową erę” itd.,
- cenzura w mediach i internecie – zamach na atrybut współczesnej wolności.
 
Ale
Ale nie ma się co martwić, państwo polskie nie zniknie z mapy, jak dawniej, bo ktoś będzie musiał ściągać podatki, ktoś będzie musiał płacić emerytury, ktoś leczyć, ktoś pracować i dawać przykład kary za nieposłuszeństwo. Ponownie zaczną się wiernopoddańcze adresy, które płynęły do swoich cesarzy z wszystkich trzech zaborów; ponownie zaczniemy czekać na jakieś „przełomy” w stosunkach, na jakąś jałmużnę, na jakieś klepanie po ramieniu i zaczniemy wymyślać nowe sposoby takiego uniżenia, które pozwoli troszkę lepiej żyć.

Kolejny totalitaryzm, to suma doświadczeń poprzednich wieków, większego wyrafinowania i jeszcze większej pazerności, która ma zatrzymać stary świat, ten który zaczął już odchodzić wielkimi krokami. I rzecz strategicznie ważna: nigdy jednak ten świat nie odejdzie poza obręb możliwości człowieka, poza jego uwarunkowania, poza jego skłonności i uzależnienia. Człowiek musi jeść, trawić i pracować na swój byt. Koniec. Może się zmienić tylko na tyle, ile zmieni go sam człowiek. Przykład. W XX wieku wydawało się nam, że XXI stanie się czasem robotów i spacerów w kosmosie, że deszcz złota spadającej z nieba a człowiek dopiero zacznie odpoczywać – za całe tysiąclecia. Tymczasem, gdy on nadszedł, mędrcy tego świata zaczęli dyskutować od kiedy liczyć nowy początek – od 2000 roku, czy od 2001 r.? I na tym się skończyło. Wszystko wskazuje, i coraz więcej ludzi tak uważa, że XXI wiek przyniesie nam największy w dziejach kataklizm, a więc rzeczywiście coś, czego wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie. Człowiek to zgotuje człowiekowi.

Tak więc to wstrętne państwo musimy zniszczyć do końca, aby wyprzedzić Zachód oraz wszystkich na świecie i być prymusem w tej dziedzinie, żeby nikt nie mógł nam niczego zarzucić. Pomóżmy to państwo rozwalić, pomóżmy odbudować PGR-y, bo tam nasza przyszłość i nasz marny los. Sami damy sobie radę. Niech to wstrętne państwo nie narzuca nam czegokolwiek i nie wtrąca się do niczego; niech przestanie pobierać podatki, niech działa wolny rynek bez kontroli i granic; niech gangsterka rośnie jak grzyby po deszczu, ale jednocześnie niech państwo płaci nam wysokie emerytury, duży socjal i niech wszystko tanio kosztuje… Więc używajmy póki czas, bo za kilkanaście lat nie będzie nas.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-02-2020 [19:26] - Trotelreiner | Link:

Szanowny Pan jest optymistą...ten obraz to wersja delikatna...żeby wstrząs nie był taki śmiertelny...
1.Prawo Murphiego.
Nigdy nie jest tak  źle,że nie może być gorzej.
2.Prawo Murphiego.
Jeżeli juz jest tak źle,że nie może byc gorzej...to na pewno będzie.

Saluti e ciao

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2020 [19:49] - Imć Waszeć | Link:

No to teraz już Pan wie dlaczego system operacyjny komputera jest sprawiedliwszy od systemu politycznego. System operacyjny ma raz na zawsze zaszyte podstawowe prawa wszystkich obiektów, którymi zarządza, oraz znane są procedury postępowania. System polityczny ma prawników od robienia z gęby cholewy i nigdy nie wiadomo czy postępowanie jest zgodne z jakimiś regułami, czy nie. Prawnicy są tu izolatorem zapobiegającym każdemu racjonalnemu, czy logicznemu oglądowi. Ponadto ten pierwszy stara się naprawiać błędy, a ten drugi tylko się jeszcze bardziej degeneruje. Po co nam państwo prawników? Bo krzyczą? Komuniści na krzyczących mieli bardzo prostą metodę, więc może należy coś z nich skopiować?

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2020 [20:13] - Jabe | Link:

niech działa wolny rynek bez kontroli i granic; niech gangsterka rośnie jak grzyby po deszczu – Takie to skojarzenia pokutują w ludziach przesiąkniętych komuną.

Prawda jest taka, że Polacy zostali sprowadzeni do roli dokarmianych tubylców, mamionych paciorkami plusów, zwodzonych na manowce tematami zastępczymi. Autochtonów, którymi dyryguje władza z nadania obcych kelnerów, grupa która być może po prostu wygrała kasting na realizację 447.

Czy obca, niepolskojęzyczna władza sprawowałaby się lepiej? Trudno powiedzieć. Może lepiej nie ryzykować i uczynić to państwo mniej wstrętym – wprowadzić proste, przyjazne samodzielnym prawo, a paternalistyczne guwernantki pognać, gdzie pieprz rośnie? No i czas zacząć się szanować w polityce międzynarodowej – niedługo stosowne wybory.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-02-2020 [21:06] - Marek1taki | Link:

Patrzymy na to samo ale inaczej oceniamy.
"Ale nie ma się co martwić, państwo polskie nie zniknie z mapy, jak dawniej, bo ktoś będzie musiał ściągać podatki, ktoś będzie musiał płacić emerytury, ktoś leczyć, ktoś pracować i dawać przykład kary za nieposłuszeństwo. Ponownie zaczną się wiernopoddańcze adresy, które płynęły do swoich cesarzy z wszystkich trzech zaborów|
Ale to już mamy i nie chcemy więcej ... chce się powiedzieć.
Stary system kolonialny przeminął z I wojną światową bezpowrotnie - po to była. Jest neokolonializm globalistów. Z Wall Street czy skąd tam oni są.
"Młodzież męska" i wąchanie prochu - coś sensownego o tym co nie podejrzewam by nie było wiedzą tajemną dla decydentów:
https://www.ekspedyt.org/2020/...
Antykoncepcja nie musi być socjalem aby była elementem destrukcji państwa - alkohol nie był za darmo pod niemiecką okupacją a działał.
Podatek katastralny nie musi być złem, problem w jakim wymiarze i jeśli jednym ze stu a nie z kilku.
Podatek od pracy mamy, właśnie w nieludzkim wymiarze i jako jeden ze stu - symbol okupacji przez międzynarodówkę socjalistyczną.
Refundacja leków - symbol kolonizacji, w której korporacje uczestniczą jako podmioty egzekucji podatkowej (w poprzednim odcinku serialu Archiwista było lokowanie produktu - leku na chorobę Leśniowskiego-Crohna wzmacniana dumą z osiągnięć polskich naukowców i faktem zabijania ich ze względu na wagę odkrycia).
Dyskryminacja pod pozorami walki z dyskryminacja sięga szczytów władzy - dowodem działania polityków w zgodności z poprawnością polityczną.
Niższe emerytury - już są za prawo do egzekucji podaków zwanych ubezpieczeniami socjalnymi pod presją szantażu moralnego i obietnicą udziału w piramidzie podatkowej.
Odbieranie dzieci - wstęp do idei propagowanej hasłem :wszystkie dzieci są nasze" i akcją niemieckich narodowych socjalistów na Zamojszczyźnie.
Umowy śmieciowe czy etaty śmieciowe - z opodatkowaniem pracy?

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-02-2020 [22:42] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Cieszę się, że przeczytał Pan cały artykuł, ale chyba nie wziął pod uwagę rzeczy zasadniczej - podległości państwa. To nie my będziemy decydowali o sobie. lecz zadecydują inni za nas. To zasadnicza różnica. Nawet bicie po pysku przez swojego inaczej jest odbierane, niż przez obcego.
Na temat powszechnego posiadania broni, przyznam, nie mam zadania. Ale widząc codzienną nienawiść partyjną, obawiam się, że posiadanie broni, to wstęp do linczu. Takich Cybów znalazło by się dużo więcej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-02-2020 [22:57] - Marek1taki | Link:

O podległości rozmawiamy - jak najbardziej.
O drodze upowszechnienia dostępu do broni pisze Mozets racjonalnie, że nie zostaniemy Arizoną z dnia na dzień. Strzelnice, szkolenie, dyscyplina i czas są potrzebne. Proszę przeczytać cały artykuł. WOT to za mało.
Z inwestycji w strzelnicę z czasów CK Mości zrobiono pokaz niewydolności państwa w wydawaniu pieniędzy na roboty ziemne. A czas płynie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [13:14] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Proszę Pana, widzę, że Pan to tak od ściany do ściany. W jakimś komentarzu pisał, że "albo wszystko, albo nic", a teraz chyli Pan czoła przed podległością. Trzeba się na coś zdecydować - nawet w przekomarzaniu się.
Natomiast co do strzelnic, umiejętności posługiwania się bronią - pełna 100 % zgoda. Jest tak źle, że chcąc kupić chłopcu prezent szukałem właśnie pistoletu. Znalazłem w końcu, ale po wielu trudnościach. To nie jest przypadek. Jest ktoś, kto boi się nawet polskich dzieci, bo mogą wywołać kolejne powstanie.  Natomiast laleczek, misiaczków jest zatrzęsienie. Nie jestem natomiast do końca przekonany co do powszechnego dostępu do broni. To, że ludzie wariują jest winą cywilizacji, to ona pcha ich do zachować ostatecznych. Gdzieś muszą się rozładować.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-02-2020 [15:23] - Marek1taki | Link:

Zgodziłem się z Panem w kwestii podległości. Obaj się zgadzamy, że potrzebna niepodległość. W czym problem?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [18:43] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Problem w tym, że czytając Pański komentarz odnosiłem wrażenie, że nie do końca Pan kontrolował swoją wypowiedź. Chwilami zapominał Pan, że te elementy, które wymieniłem, odznaczając myślnikami, zaistnieją w rzeczywistości, w której nie będziemy mieli żadnej kontroli nad swoim losem. Np. inny jest podatek od pracy, gdy zatrzymujemy go w kraju i budujemy powiedzmy wielki port pod Łodzią, a zupełnie inaczej, gdy ten sam podatek idzie na zasilenie wykorzystującego nas obcego państwa. Podobnie jest z podatkiem katastralnym itd. Dopóki władamy swoim krajem, dopóty wszystko pozostaje w rodzinie.
Ponadto, sam Pan pisze: "O podległości rozmawiamy - jak najbardziej". 

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-02-2020 [19:29] - Marek1taki | Link:

Właśnie podatki CO2 i unijne idą na zasilanie cudzego potencjału - stąd wynika podległość. Podatki na inwestycje można z powodzeniem zastąpić (by było) inwestowaniem owoców pracy w CPK skoro to takie dobre, że zagraniczni inwestorzy się biją. Tego nie ma bo działa zasada upaństwowienia kosztów i prywatyzacji zysków - suwerenność?
Ideologiczna niesamodzielność widoczna w narzuconych przez marksistów unijnych regulacjach lewicowych gospodarczych (dla niektórych to naturalne środowisko po latach indoktrynacji) a bardziej rażąco w wypadku LGBT. Mamy ideologię klimatyzmu i ideologię holokaustu. Wypowiedzi władz odbieram na przestrzeni 30-lecia IIIRP wielokrotnie jako wiernopoddańcze - co innego akceptacja roli lennika na dorobku, a co innego "Polacy nic się nie stało" albo robienie z tego sukcesu. Usprawiedliwieniem - wielkim i co ciekawe pomijanym - jest fakt złożenia hołdu Marksowi w Trewirze przez cesarza Chin.
Podatek katastralny obecnie byłby kolejnym po Vat dodanym do dochodowego i ZUS - rzeczywiście groźnym. W państwie suwerennym nie musi być wielokrotnego opodatkowania.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [14:37] - maxilampus | Link:

...", a teraz chyli Pan czoła przed podległością"..Gdzie to pan wyczytal ? Marek mowi o potrzebie glosnego mowienia o istnieniu takiego zjawiska....""O podległości rozmawiamy - jak najbardziej"..

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [18:50] - Ryszard Surmacz | Link:

@ maxilampus
Nie wiem, czy to do mnie czy też nie? O podległości mamy rozmawiać a o niepodległości nie? Podobają się Wam Panowie listy poddańcze pisane do trzech cesarzy - bo to taka skala? Panowie, gdzie my jesteśmy?  Niepodległość mamy wypisane na czole pod 300-letnimi literami. I tego nie dostrzegamy.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [19:17] - maxilampus | Link:

.."O podległości mamy rozmawiać a o niepodległości nie"..
Warunkiem i sensem rozmow o Niepodleglosci jest uznanie faktu jej braku czyli o "podleglosc" jak pan to okreslil..I o tym wpierw nalezy rozmawiac i przebic sie z tym tematem do swiadomosci mas..ktore tak naprawde nie sa swiadome ,ze Polska jest krajem "podleglym"..Rozmowa o "podleglosci" sluzy analizie skutkowi przyczyn ktore sprawily ,ze jestesmy "podlegli"..Dopiero na tej kanwie mozna budowac Suwerennosc..W taki sposob powstala II RP..Prowadzenie dalszej polemiki nie ma wiekszego sensu bowiem rozmowa o "podleglosci" czy "Niepodleglosci" jest rozmowa o tym samym..

Obrazek użytkownika AntoniW

14-02-2020 [11:17] - AntoniW | Link:

Czy mogę prosić o kontakt na priv? 
Moja Mama poszukuje kontaktu do Pana - znajoma jeszcze z czasów pracy w branży budowlanej w Chorzowie na Górnym Śląsku. 

 

Obrazek użytkownika maxilampus

13-02-2020 [21:02] - maxilampus | Link:

hehehe...nie mozesz Milicyjny palancie :-)) i mam was w dup..e i wasze tutaj bandycko-komunistyczne proby intymidacji..Jak to sie nazywa w waszym bandyckim rzemiosle ? .." operacyjne metody zastraszania " ?..:-))

Obrazek użytkownika maxilampus

08-02-2020 [23:12] - maxilampus | Link:

Jakie "panstwo" panie Ryszardzie ??? jakie Panstwo ??
To co teraz mamy to tylko Atrapa Panstwa..Prawdziwe Panstwo i jego Instytucje zostaly dawno rozkradzione i "sprywatyzowane" przez wszelkiego rodzaju Mafie partyjno-zawodowe ,kliki,koterie ..specjalne Kasty i sluza ich celom i interesom !..a my jestesmy ich klientami i petentami..
A wraz z okradzionym Obywatelom z Panstwa ,okradnieto ich z prawa decydowania o swoim tu i teraz..Czy jest ktos logicznie myslacy ,ktory identyfikuje sie z Hybryda i post-komunistycznym mutantem tego co pan nazywa "panstwem ??? Chyba ktos po lobotomi mozgu !! Przeciez dlatego nasze dzieci wypieprzaja stad jak najdalej  w ilosciach setek tysiecy rocznie ,gdziekolwiek !!
Niedlugo nie bedzie nikogo kto zgasi swiatlo po sobie w tym "niby panstwie"..
Nie bede sie rozwodzil o kanaliach,ZDRAJCACH  i kryminalistach z UW,SLD.PSL,PO..Ale panskie konfabulacje ,ze PIS i jego akolici zmieniaja "panstwo" ktore w rzeczywistosci nie istnieje to przykra kpina !! PIS przez ostatnie lata UTRWALA status quo..obowiazujace w tej "atrapie panstwa"..a "dzialania" PIS sa pozoranctwem..
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [13:31] - Ryszard Surmacz | Link:

@ maxilampus
No cóż, Pańska postawa jest dokładnie tym, o co chodzi naszym przyszłym okupantom. Im takich jak Pan więcej, tym jest ona bliższa. Nie widzi Pan, zostaliśmy obezwładnieni i ogłupieni do granic możliwości. Ucieczka z kraju wspiera agresję przeciw Polsce i osłabia państwo. Współczesna Polska jest w takiej samej sytuacji, jak podczas zaborów, a może przed. Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego PiS do swojego programu odbudowy nie włącza społeczeństwa polskiego, lecz działa na zasadzie - my wam zrobimy, my wam damy itd. Bez wzmocnienia tej siły i determinacji, żadna reforma nie może się udać. Pozytywnym przykładem jest II RP. Niech Pan przestanie lamentować, bo Pan już mentalnie wyzbył się państwa, a więc racjonalnego głosu w tej sprawie.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [15:00] - maxilampus | Link:

Panie Ryszardzie..Moja postawa ?? Przeciez ja tylko sumuje i uwypuklam fakty znane kazdemu ,logicznemu Polakowi..i wrogowie Polski nie maja potrzeby sluchac moich opini..Oni doskonalaja znaja slabosci ,tchorzostwo i brak odwagi i konsekwencji PIS.. To PIS dostarcza swoim wrogom i wrogom Polski amunicji ,plaszczyzny ataku i ,dzialania oraz  obszarow i terenow na ktorych moga sobie swobodnie chasac i prowadzic te swoje wojenki..Czy nie o tym wlasnie pisal tutaj Targalski ?
..""Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego PiS do swojego programu odbudowy nie włącza społeczeństwa polskiego, lecz działa na zasadzie - my wam zrobimy, my wam damy itd. Bez wzmocnienia tej siły i determinacji, żadna reforma nie może się udać.".. i tutaj jest przyslowiowt pies "pogrzebany"..Od lat prowadzimy kompanie aby PIS zrozumial ,ze to MY jestesmy wlascicielami tego panstwa i to MY jestesmy Podmiotem dzialan polityczno-ekonomicznych..a nie partykularne cele partyjne PIS czy chore wizje Kaczynskiego..MY tylko WYNAJELISMY PIS do administrowania Polska a on uznal ,ze jest Samodzierzawca  i opinia poddanych jest mu  niepotrzebna..O to biega panie Ryszerdzie,aby odzyskac to co nasze z rak PIS..czyli Polske..a on najwyrazniej nie ma ochoty nam jej oddac..uwlaszczyl sie na niej, jak inni przed nimi "i co nam zrobicie" ? pytaja Kaczynski i Duda.. i pokazuja NAM "walka"..
Wlasciwie pan diagnozuje zrodlo problemu ,ktory polega na ogromnej  roznicy interesow miedzy rzadzacym PIS a patriotyczna czescia spoleczenstwa..Moje opinie temu sluza i robie przysluge PIS-owi ze o tym glosno mowie ..a nie wrogom Polski..

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [19:16] - Ryszard Surmacz | Link:

@- maxilampus
Z Pańskimi argumentami zgadzam się, ale ma Pan i ja do wybory: 1. popieranie PiS, 2. sekowanie go, tak samo, jak PO. I co Pan wybierze? Poza PiS-em jest szczere pole, tak szczere i puste, jak krowi wypas. Zero. Nul. Na horyzoncie nie pojawiła się żadna poważna organizacja godna lepszej uwagi. Pozostało nam tylko wychowywać PiS. Mój artykuł o państwie powstał w odpowiedzi na taką postawę, jaką Pan zaprezentował w pierwszym komentarzu. Nie wiem dlaczego nie rozumie się mojej intencji, jaka wręcz uderza z wpisu, aby pójść w kierunku własnym kształtowania państwa. 
Zapis "to MY jestesmy wlascicielami tego panstwa i to MY jestesmy Podmiotem dzialan polityczno-ekonomicznych". Święte słowa, ale co z nich wynika? Jakie mają przełożenie. Przynajmniej połowę społeczeństwa ma to w nosie, kolejna część nie ruszy palcem. Gdzie są demonstracje "S", gdzie jest drugi Duda? Jeden z generałów sędziowskich powiada, że oni mają za sobą większość społeczeństwa. I jest o tym przekonany. Jak na razie przegrywamy z kretesem - dowodem jest sytuacja prof. Budzyńskiej. Ponadto, od strony wewnętrznej polityka wygląda inaczej, czasami całkiem inaczej. Nie mamy męża stanu. I nie widać siły.
Targalski krytykując PiS jednocześnie go nie skreśla i na niego głosuje. Nie dajmy się wciągnąć w paranoję, bo ona wciągnie nas w kompletne szambo.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [20:10] - maxilampus | Link:

Panie Ryszardzie..Z przedstawionymi przez pana tutaj tezami rowniez sie zgadzam..Ale pan nie dostrzega faktu ,ze PIS,Kaczynski nie chca i nie zycza sobie byc " wychowywanym" jak pan to okreslil.Z przykroscia musze stwierdzic ,ze te utopijne wizje polityczne braci Kaczynskich nigdy nie byly ich wlasnoscia..To Lipski,Mason i Miedzynarodowy Komunista implantowal wlasne i miedzynarodowego zydowstwa pomysly w Kaczynskich ,kiedy im zastepowal ojca..Prosze poczytac ksiazke Matki Kaczynskich wydana przed jej smiercia..Znajdzie pan w niej klucz i zrodlo dzisiejszych Masonskich i Komunistycznych utopi Braci Kaczynskich...
Kaczynscy byli i sa Prawymi ludzmi..co do tego nie mam watpliwosci..Natomiast trudno nie zauwazyc ,ze nie posiadaja swiadomosci ,ze wlasna  Prawosc nie chroni przed czynieniem Zla..Popelnili przy tym mase bledow..Poczawszy od prezydentury Walesy przez podpisanie Traktatu Lizbonskiego po obecne..ktorych lista jest tak dluga ,ze nie beda ja cytowal..
Jednym z z niego rowniez jest totalna destrukcja przez PIS Narodowo-Konserwatywno-chrzescijanskiej przestrzeni politycznej..To PIS pod falszywymi flagami zawlaszczyl sobie ta przestrzen..i nie pozwala reformowac tego fragmentu sceny politycznej zgodnie z zyczeniami jego wyborcow..Przypomne..Szalejaca Aborcja..Wyludnianie Panstwa z najbardziej wartosciowej tkanki mlodego pokolenia Polakow,Wprowadzanie tylnymi drzwiami zwiazkow partnerskich,oddanie zywotnych Interesow Polski obcym Agenturom i grupom interesu.....ze tylko o tym wspomne..i ta sa empiryczne fakty !
Czy przy calej personalnej przyzwoitosci Kaczynskiego mozna to uznac za wlasciwe dzialanie w naprawie panstwa i uznac  jako  krok do przodu ?? oraz  pozytywne dla Polski dzialanie ? Niech pan sobie odpowie na to pytanie..Jak pan juz zwazy sobie za i przeciw jak ja i wielu innych to zrobilo to wyszedl mi bilans ujemny..Wiec co ? nadal sie mam zywic siebie iluzja rzekomych zmian na lepsze  i ze ida  wlasciwym im kierunku ?
ps.Panie Ryszardzie..zaczynam miec coraz wieksze watpliwosci czy Kaczynski nadal ma cos do powiedzania..Sytuacja w PIS jest co najmniej dwuznaczna od momentu "przewrotu palacowego" przed 2-ma laty..Jak pan widzi..rozprawiono sie z narodowo-patriotycznem skrzydlem PIS..Kto tam rzadzi i jakie sa zamiary tej grupy nie wiemy..Wiemy napewno ,ze to nie jest ten sam PIS na ktory glosowalismy w 2014 i wczesniej..Dlatego z nimi zerwalem wspolprace..Inwestowanie wlasnych nadzieji na Suwerennosc w PIS zaczyna byc niebezpieczne ..Mam wrazenie ze mamy do czynienia nie z "dobra zmiana" a z "dobra podmiana"..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-02-2020 [15:59] - Imć Waszeć | Link:

Panie Ryszardzie, proszę nie szafować wielkimi słowami wobec przymusowej emigracji, czyli po prostu ofiar polszewicko-komunistycznych wysiedleń. Czy wszyscy Polacy mają spisać swoje życiorysy i zdeponować je w IPN, żeby Pan wreszcie uświadomił sobie skalę świństw jakich to ubeckie państwo, rękami urządzonych cwaniaków, pożytecznych idiotów i kunktatorów zrobiło milionom Polaków? Wymiar S. to nie jedyne komunistyczne bagno w tym państwie. Dalej idą rozmaite instytucje, jako karmniki dla "swoich", gremia, kliki, szkolnictwo wyższe, służby, wreszcie koterie w każdym urzędzie gminnym, a na samym dole wyhodowane dziadostwo, którego dewizą jest "bedzie emerytura, to sie pożyje" i tyle. Nikt mądry spośród świadomych Polaków tego państwa nie chce utrzymywać ani wspierać, bo to jest równoważne podpisowi pod zgodą na gnojenie i utrwaleniem skutków z sankcją kar za przypominanie. Kaczyński proponuje dziś Polakom "plan Kushnera dla Palestyny". Nic więcej.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [18:04] - maxilampus | Link:

Amen kolego ! Amen !

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [19:56] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Imć Waszeć
Chyba nie szafuję" wielkimi słowami wobec przymusowej emigracji", jeżeli już opisuję to zjawisko, to staram się dociec jego istoty. Zbyt dużo moich znajomych, w tym córka, wyjechali. To zbyt poważny problem, aby go bagatelizować. Czasami owszem prowokuję, ale tylko dla uzyskania informacji. Nie miałbym jednak nic przeciwko temu, aby wyjeżdżający na saksy pisali swoje pamiętniki - bo wciąż ich zbyt mało.

Co do bagienka, które niesie z sobą PRL jestem dobrze zorientowany, bo dość długo pracowałem jako reportażysta prasowy i dość długo w IPN - przez cały czas miałem kontakt z rzeczywistością. Dziadostwo wynika nie ze względów politycznych, czy ideowych. lecz ze stanu umysłu Polaków. Chmura niekompetencji dopiero idzie. Ba, maszeruje. Co pozostanie po tym przemarszu, nawet sam Pan Bóg nie wie. PiS jednak zmienia to państwo, polaryzuje społeczeństwo w kierunku zdrowego podziału. Inwestycje pozostaną na naszej ziemi.

Jeżeli Polacy przestana wspierać państwo, ono zniknie, oddamy je walkowerem!!! Dlaczego początki PRL były takie pomyślne gospodarczo (na miarę tamtego czasu), dlaczego tak szybko odbudowano Warszawę? Dlatego, że Polacy wychowani w II RP wiedzieli, iż muszą popierać każde, w którym żyją Polacy, bo tak długo swojego państwa nie mieli. Pracowali, ale inaczej myśleli. Niestety, czas podległości trwał zbyt długo i nie przeżyli, aby skomentować na bieżąco. Ale komentarz jest, chociażby w książkach Pawełczyńskiej.

Skala świństw owszem, jest duża, ale obwiniać za to tylko PiS jest jakimś nieporozumienie - z wszystkimi zastrzeżeniami. Skoro, jak Pan pisze: "Nikt mądry spośród świadomych Polaków tego państwa nie chce utrzymywać ani wspierać, bo to jest równoważne podpisowi pod zgodą na gnojenie i utrwaleniem skutków z sankcją kar za przypominanie. Kaczyński proponuje dziś Polakom <plan Kushnera dla Palestyny?". Waszmość, a co proponujesz w zamian? Konfederację? Nic? Czy emigrację wewnętrzną, czyli focha? Inteligencka mądrość mówi: żyj tak, abyś w każdej chwili był gotowy do służby. Czy to już jest przebrzmiałe echo dawnych odgłosów prawdy?

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [20:39] - maxilampus | Link:

..."PIS polaryzuje społeczeństwo w kierunku zdrowego podziału."..Panie Ryszardzie :-)) w jaki sposob ,kiedy glownym haslem na sztandarach PIS jest "zasypywanie podzialow".i "wspolna dla wszystkich orientacji politycznych Polska.."..:-))  Fatalne skutki tych gloszonych przez PIS hasel i tej lini politycznej  wlasnie obserwujemy i doswiadczamy na wlasnej skorze ..To bylo oddanie politycznego pola wrogom..
2) Czy spotkal sie pan z proba zwolania Narodowej dyskusji i debaty zwiazana z katastroficzna depopulacja Polski i jej skutkami opraz proby stworzenia jakiegos mechanizmu do rozwiazania tego problemu ?? ja nie,,natomiast prawie codziennie slysze jak to fajnie ,ze nasze dzieci sa zastepowone w Polsce przez Ukraincow i ludzi z Bangladeszu oraz , jakie finansowe i ekonomiczne korzysci plyna z tego tytulu..Idac do sklepu przy placeniu rachunku jakos tych korzysci nie widze..a wrecz odwrotnie..Widocznie ten katastroficzny problem nie jest na liscie priorytetow PIS..Dlaczego nie jest ?
PIS w Styczniu ubieglego roku dostal zielone swiatlo na wprowadzenie podatku dla Korporacji Handlowych w sklepach wielopowierzchniowych..Do dzis go nie wprowadzono..a ceny za produkty wzrosly astronomicznie..Chcialbym wiedziec czyj interes tutaj jest reprezentowany i chroniony ? bo na pewno nie Polskich konsumentow..

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [18:23] - maxilampus | Link:

.."Nie widzi Pan, zostaliśmy obezwładnieni i ogłupieni do granic możliwości."..Kto zostal to zostal..ja sie za takiego nie uwazam..
Panie Ryszardzie..Ten oczywisty stan rzeczy Polskiej politycznej rzeczywistosci ktos i w jakis sposob stworzyl i jest za to odpowiedzialny..Nie powstal ot tak sobie z niczego..Tutaj mam pretensje do PIS bowiem istnieja i funkcjonuja w Polsce wrogie osrodki ktore z terenow Polski rozpieprzaja Polska Panstwowosc..Poza roznej masci setkami Organizacji  pozarzadowych  z Instytutem Batorego na czele do siatki 9  Germanskich i 8 Sowieckich" Konsulatow "rozciagajacej sie na tarenie calej Polski.. W ktorych to funcjonariusze BVD i FSB codziennie knuja i planuja oraz  wprowadzaja w zycie sposoby jak oslabic Polskie Panstwo ( a raczej co z niego jeszcze zostalo) i podzielic glebiej Polakow..O Mosadzie szalejacym po centrach wiekszych miast i portach lotniczych,invigilujacych prawie wszystkich Polakow nie wspomne..I co PIS posiadajacy taka wiedze robi ? poza akceptacja i cichym przyzwoleniem na takie dzialania takiej rzeczywistosci..To pan nazywa "obrona interesow Narodowych i Panstwowych" ???Kpina ! czysta kpina !!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-02-2020 [20:25] - Imć Waszeć | Link:

@Ryszard Surmacz, @maxilampus
No właśnie to jedno słowo zmienia cały kontekst: "państwowość". I nie ma co zwracać uwagę na prawników, którym każde słowo się ze wszystkim kojarzy - wszystkim co trzeba przy danej mądrości etapu, a najbardziej z kasą. Państwowość jest zdolnością, predyspozycją do tworzenia państwa. Zaś państwo jest tylko jedną z możliwych realizacji tej możliwości. Jedne realizacje są dobre, zaś inne zwyczajnie do du... Dziś mamy realizacje z tej drugiej grupy. PIS natomiast usiłuje to tylko "poładować" (na Podlasiu naprawić w sensie zaszpachlowania) i stale na nowo przekonuje się, że w tym celu musi dawać gwarancję komunistycznym złodziejom. Komunistycznych złodziei wspiera właśnie cała zagranica, bo jest to najtańsza agentura i ma jasny cel w kolaboracji.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-02-2020 [15:07] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Imć Waszeć
Tak: "Państwowość jest zdolnością, predyspozycją do tworzenia państwa". Tylko, że poczucie państwowości trzeba w sobie wykształcić. Poczucie takie miało przedwojenne społeczeństwo, nie ma go natomiast powojenne. I to jest problem. Jeżeli nie posiada się imperatywu państwowego, to każda dyskusja.prędzej czy później musi trafić w próżnię.
Polska, chcąc się utrzymać nie ma innych możliwości, niż stworzenie państwa. Kulturę bez państwa już tworzyliśmy i na końcu okazało się, że bez państwa ani rusz.

Co do zmian, oczywiście są one konieczne, ale materia do ruszenia jest tak duża, że bez współpracy ze społeczeństwem niczego nie sposób uporządkować. To społeczeństwo musi nadawać ton i mieć siłę rozliczać rząd. Ale do tego po komunistycznym walcu jeszcze nie dorośliśmy. Opór materii, odwagi, współdziałania i wspólnoty rozumienia powoduje ślizganie się po sprawach do załatwienia. Bo tak łatwiej. PiS popełnia wiele błędów, tworzy fikcyjne byty, w niektórych sprawach traktuje ludzi, jak przygłupów - ale dlatego, że nie mamy siły odpowiedzieć, ALE się uczy i ma jakiś plan rozwoju. Owszem, w tej sytuacji może nie ma czasu na naukę, bo "taki mamy klimat", ale poziom prowadzenia polityki wynika ze stanu szkolnictwa i mediów w Polsce. Jest, co jest!
Oczywiście, państwowość, ale ona musi być wypełniona realną treścią.
Jak Waszmość książka???

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-02-2020 [22:24] - Imć Waszeć | Link:

Ostatnio nie zajmowałem się książkami, bo mam nieco inne problemy. Jedyną dygresję poczyniłem w kierunku hipotezy Riemanna, żeby się przekonać jakie tam po(d)stępy nastąpiły w ciągu ostatnich kilku lat. Może na wiosnę będzie więcej czasu. Taki mamy klimat :]

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-02-2020 [14:45] - Ryszard Surmacz | Link:

@ maxilampus
Nie, nie... jeżeli jakieś zjawisko chcę zdiagnozować muszę postawić sobie opis co najmniej dwóch stron. Drażni mnie jednostronność: a bo PiS to, abo PiS tamto. Polska myśl i polskie postawy zawsze rodziły się "w ogniu" - być może to powszechna reguła. Polityka jest najczęściej wyborem wyborem mniejszego zła. Nie jesteśmy pępkiem świata, lecz jednym z jego części i musimy o tym pamiętać. Ponadto, jak wielokrotnie pisałem - polityka i jej poziom będzie taki, jaki będzie poziom w głowach Polaków. Zacietrzewienie, podobnie jak strach, jest najgorszym doradcą. Odpowiedzi na Pańskie pytanie i wątpliwości da Panu odpowiedź na inne: co by było, gdyby PiS nie było? A w ogóle czym się różni postawa Pańska, która używa terminologii "prawicowej", od tych, które używają innej, a mają ten sam cel - zniszczyć PiS, czyli wszystko! Podstawowa odpowiedź na Pańskie wątpliwości jest jedna: kto w zamian za PiS? Ktoś musi rządzić. Proszę mi odpowiedzieć

Obrazek użytkownika Jabe

10-02-2020 [16:08] - Jabe | Link:

zniszczyć PiS, czyli wszystko!

Obrazek użytkownika maxilampus

10-02-2020 [17:36] - maxilampus | Link:

Panie Ryszardzie..Pan ma dziwna sklonnosc wkladania wlasnych slow w czyjes usta..Ja nie mam zamiaru I mozliwosci "zniszczyc PIS" My chcemy aby PIS zaczal realizowac wlasne obietnice wyborcze oraz  zmienil sposob myslenia  i zaczal dostrzegac to co my obywatele dostrzegamy tak wyraznie od wielu lat..Nie ma potrzeby "niszczenia PIS-u..bowiem oni maja jakis polityczny gen samodestrukcji w sobie i sami sie niszcza..Czyz ostatnie wybory wyraznie tego nie pokazaly ? PIS jest na politycznej fali schodzacej..To MY i ja utrzymujemy go przy zyciu..ale nasza i moja cierpliwosc do nich sie konczy..Wiec zmiany sposobu rzadzenia i zaproszenie Narodu do wspolrzadzenia lub polityczna anihilacja.Polityczny dwubiegunowy model uprawiania polityki ,ktory PIS stworzyl ,wyczerpal swoje mozliwosci i sie nie sprawdzil..i przynosi tylko szkody..My Polacy nie bedziemy juz temu co sie dzieje ,biernie przygladac i  zawsze mozemy zaglosowac "nogami"...Wybor nalezy do PIS..

Obrazek użytkownika angela

09-02-2020 [16:05] - angela | Link:

Panie Ryszardzie , niech Pan nie liczy na logikę/niektorych/,  tutaj cały czas polityka.
 Z prawdą i ogądem sytuacji właściwym do rzeczywistosci, jest bardzo trudno.
Myslenie zyczeniowe, i  wściekłość na Rząd , /że to nie oni/  odbiera ludziom rozum.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [18:01] - maxilampus | Link:

.."Myslenie zyczeniowe"..Dokladnie kolezanko !! Zycze sobie zeby wreszcie w Polsce bylo normalnie,aby obowiazywalo Prawo i Sprawiedliwosc..Aby dystrybutowano efekty ciezkiej pracy Polakow wlasciwie..Aby stworzono jakas Polityczna wizje wspolnoty dla WSZYSTKICH Polakow  ..Aby ODBUDOWANO zrujnowane Panstwo...Aby instytucje Panstwa wrocily w prawowite rece Obywateli..Aby wykorzeniono Korupcje,Nepotyzm,Przestepczosc i Zdrade interesow Narodowych wsrod Elit Politycznych..Aby nie pozwalano pomiatac Polska..i wreszcie aby nie zmuszano do Emigracji nasze Polskie dzieci !! Tego sobie kuzwa ZYCZE !!!! Tak jestem wsciekly na tych pieprzonych kunktatorow politycznych wszelkiej masci lacznie z PIS-em ,ktorzy nie chca czy nie moga nic z tym pieprzonym chaosem i smietnikiem zrobic..Wiec czas aby ich wszystkich wypieprzyc na smietnik Histori,bowiem do niczego sie juz nie nadaja..Nie mam zludzen,ze znowu wszystko trzeba zaczynac od Nowa..Stracono ostatnie 30 lat..Nie mozna sobie pozwolic na wiecej !!

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2020 [20:05] - Ryszard Surmacz | Link:

I znów święte słowa, ale z medycznego punktu widzenia, ani nie mamy anidotum, ani szczegółowej diagnozy, ani nawet odpowiedniego lekarza.  Można być wkr... ale wkr choroby nie wyleczy. Druga RP poradziła sobie z większymi problemami, obecna, dopiero buduje to, co wymordowano nam w czasie wojny i w PRL. Czy zdąży? I jak będzie wyglądać ta droga? Prawdopodobnie tak samo, jak przez ostatnie 200 lat: "Nie mam złudzeń, że znowu wszystko trzeba zaczynać od Nowa".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

09-02-2020 [21:02] - xena2012 | Link:

A z kim chce Pan budowac wszystko od nowa?Bo kandydatów jakoś brak.Może trzeba wreszcie pojąć,że ten chaos wywołany działaniami opozycji jest zbyt duzy,by go opanować.A naród nie garnie się jakoś do krytyki wichrzycieli tylko czeka az nu tę Polskę Nową podadzą na tacy.

Obrazek użytkownika Jabe

09-02-2020 [21:27] - Jabe | Link:

Naród prawidłowo rozpoznał, że wichrzyciele z wichrzycielami się szarpią za kudły i trzyma się z boku. Zresztą nasza rzekomo reformatorska władza od obywateli stroni, więc nikt nie czuje się zaproszony. I proszę nie zwalać na opozycję, że generuje chaos. Zamieszanie jest potrzebne obu stronom.

Czy na przykład orientuje się Pani w celach reform? Tak bez haseł. Nie sądzę. Stąd to obsesyjne zajmowanie się opozycją („totalną”, rozumiem). Oczywiście po tamtej stronie jest to samo.

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [21:48] - maxilampus | Link:

Dokladnie kolego..Typowe odwracanie uwagi od spraw istotnych Socjotechniczne manipulacje z obydwu stron polegajace na straszeniu wyborcow druga strona konfliktu..i wmawianie im ,ze bez nich to zginiemy..:-))...Nazywa sie to fachowo "Fear projections" jako pierwszy etap ,oraz kontrola tych sztucznie zaimplantowanych Strachow i Obaw w spoleczenstwo na wlasny uzytek poprzez mechanizmy " Fear Menagement"..te dzialania zabieraja 80 % calego danego im czasu,wysilku i pieniedzy  i przestrzeni politycznej oraz  energi obu stronom konfliktu..Na naprawde wazne dla Obywateli i Panstwa  sprawy nie starcza juz czasu..Czyli Komunizm w czystej postaci...Wpierw kreowanie problemow i konfliktow a pozniej rozwiazywanie i likwidowanie problemow przez siebie stworzonych...:-)) Najwyzszy czas aby sie ich pozbyc..

Obrazek użytkownika maxilampus

09-02-2020 [21:28] - maxilampus | Link:

To sa wlasnie katastrofalne konsekwencje modelu politycznego ktory stworzyl Kaczynski i jego pomagierzy..Dwubiegunowa scena polityczna..Mam duze watpliwosci czy kryminalisci i zdrajcy z drogiej strony sami zrezygnuja z przypadajacej jej polowki tortu politycznego :-)) PIS rowniez nie..wiec klincz bedzie trwal nastepne 30 lat..Przybierze rozne odmiany i barwy ,do teczowej wlacznie jak to wlasnie zapowiedzial Prezydent Duda..,Od nas zalezy czy dalej zgadzamy sie na utrwalanie tego status quo i takiej dwubiegunowej formy zycia politycznego..,,Rozwiazaniem jest nieglosowanie na Dude,,Wtedy PIS bedzie postawiony pod sciana i albo dotrze do niego oczywiste i zacznie rozmawiac z Narodem i stworzy polityczna platforme aby do tego dialogu doszlo oraz podzieli sie wladza....albo przegra..i wtedy dojdzie do przesilenia..To przesilenie zniszczy dotychczasowy dwubiegunowy model polityczny i status qou..Na gruzach PIS powstanie inna partia,tyym razem o realnym i rzeczywistym ksztalcie Narodowo-Patriotycznym..Internacjonalizm ,Socializm,kosmopolitycznosc PIS jest tutaj przeszkoda,ktora trzeba usunac..Wybor nalezy do nas czy chcemy zapoczatkowac ta lawine zmian poprzez doprowadzenia do przegrania Dudy..i zmuszenia PIS do zmiany orientacji politycznej z liberalno-socjalistycznej na Narodowo-patriotyczna..Ja osobiscie z przyjaciolmi nie pojde na wybory i aktywnie dzialamy wsrod znajomych i szerszym srodowisku aby rowniez tak zrobili..PIS i Kaczynscy zniszczyli i wysterylizowali scene na Prawo od Centrum wiec niech oni teraz wypija to piwo ktore sami sobie nawarzyli. i zaplaca za to rachunek polityczny..przynajmniej wobec nas..Chrzescijansko-narodowych-patriotow...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-02-2020 [14:42] - Ryszard Surmacz | Link:

@ xena
No właśnie.

Obrazek użytkownika angela

10-02-2020 [13:45] - angela | Link:

No i bardzo właściwe jest, że PiS idzie w  kierunku zmian małymi krokami.
Bo Państwo, to zazębiajaca się maszyna, i wystarczy jeden nieodpowiedzialny ruch, a wszystko się  zawali. 
A tych co wsadzić kij w tryby maszyny zwanej Polska, jest aż nadto dużo, nie tylko w Polsce i nie tylko na NB, co wciąż psioczą na Rząd. 
A najwięcej mają do powiedzenia Ci, których tylko pieniądze obywateli uratowały przed bankructwem państwa.
A teraz wciskają komu się da oczywiście, ciemnotę , że wspomagali rodzinę więcej niż PiS .
"Ni ma piniedzy i nie bedzie," takie bylo ich motto.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

10-02-2020 [17:20] - maxilampus | Link:

"że wspomagali rodzinę więcej niż PiS"
Moja droga..Ty i tacy jak ty maja zasadniczy problem ze zrozumieniem czym jest PANSTWOWOSC i jak ona funkcjonuje..To nie PIS daje tym ludziom pieniadze. Rzad tylko spelnia spoleczna role dystrybutora MOICH i innych tutaj obecnych pieniedzy ! Nic wiecej..To ja osobiscie i inni  utrzymuja tych ludzi !! Dla wielu szczegolnie mnlodych ludzi to duzy wysilek i poswiecenie..Ale rozumiemy ,ze naszym obowiazkiem i odruchem serca jest pomaganie tym ludziom..Rzad powinien byc WDZIECZNY  obywatelom ,ze sie na to godza ..
Rzad w zalozeniu nie moze byc partyjny..Jest administratorem PANSTWOWOSCI, ktorej zadaniem jest  organizowanie na  kazdym szczeblu wspolnego zycia spolecznego w Panstwie...Po to wlasnie w Wyborach wybieramy dana formacje polityczna aby nam zapewnila jak najlepsze i sprawne funkcjonowanie Panstwowosci...Jak ta formacja wewnetrznie pouklada sobie mozliwosci sprawnego sprawowania obowiazkow to ich sprawa ..My obywatele rozliczmy Rzad z WYNIKOW a nie stylu w jakim administratuje kraj...bowiem rzadzenie to nie Lyzwiarstwo figurowe..
Ci ludzie sa utrzymywani przez nas i sa sowicie oplacani..za ich wysilek..ktory w wiekszosci przypadkow jest mocno watpliwy..
Wiec przestan pieprzyc ,ze PIS daje..Guzik daje..i na dodatek efekty w jaki sposob gospodaruje naszymi pieniedzmi sa bardziej niz mizerne..A juz skandalem jest utrzymywanie i nieustane powiekszanie administracyjnej armi pasozytow i nierobow na kazdym szczeblu Panstwowosci..Od tego w mojej opini powinien zaczac reformy..Obciac glowe pasozytnicznej Administracyjnej Hydrze..50 % tych nierobow na "zielona trawke "..A zaoszczedzone przez ten sposob pieniadze natychmiast uzyc na obnizenie  podatku  od pracy..

Obrazek użytkownika paparazzi

10-02-2020 [21:32] - paparazzi | Link:

Piszesz jak byś my mieli system amerykański. Widać chcesz robić rewolucje a rewolucje już mieliśmy, "Solidarność", bezkrwawa. Rewolucje są łatwe do manipulowania i prowadzenia. Bo jak nie rewolucja to kto, Konfederacja?? C'mon Góral.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

11-02-2020 [13:09] - Ryszard Surmacz | Link:

@ maxilampus
Widzę, że zza granicy chce Pan nam tu układać scenę polityczną proponując wyjmowanie klocków z konstrukcji pionowej. Nie wiem, czy Pan sobie zdaje sprawę, że to katastrofalny scenariusz. Każdą władzę trzeba trzymać, ale najpierw niech Pan, jako narodowiec, dokładnie przeczyta Dmowskiego. 

Obrazek użytkownika maxilampus

11-02-2020 [17:59] - maxilampus | Link:

.."Widzę, że zza granicy chce Pan nam tu układać scenę polityczną proponując wyjmowanie klocków z konstrukcji pionowej."..
 No kuzwa...Ty tepy dialektyczny ignorancie !! Mieszkam w Polsce i nie ty bedziesz mi dyktowal jakie sa moje tutaj Prawa !..
To twoj zniszczony przez Komune dialektyczny i pokretny umysl oraz takich samych Dialektykow i Relatywistow jak ty ,jest przyczyna riuny Polski i Panstwa Polskiego..Pieprze i mam w 4 literach twoje dialektyczne formulki polityczne i spoleczne..Jestes chory jak wiekszosc ludzi w tym post-komunistycznym burdelu ,ktory smiecie Nazywac Polska !
Twoj chory na dialektyzm i relatywizm umysl nie jest wstanie zrozumiec i pojac otaczajacej cie obiektywnej rzeczywistosci..Ten rak,nowotwor drazy Polske od 1945..
Wy nie akceptujecie Logiki..Kazda wartosc wyzszego rzedu jest dla was  relatywna..I za czym tutaj adwokatujesz ? Za facetem ktory jest dokladnie takim samym pokretnym Dialektykiem i Relatywista jak ty..Klamca,oszustem,demagogiem.Mam ci przypomniec  liste jego klamstw,zlamanych obietnic,niebezpiecznych dla Polski i jej kultury pomyslow..??
Taki  niebezpieczny  i pokretny d..k jest moze twoim wzorem na Prezydenta..Lecz nie jest moim i nigdy nie bedzie..Dalem mu szanse i zawiodl mnie na calego..
Ty i tacy jak ty wybierali i pokladali nadzieje w : Walesie,Kwasniewskim,Kaczynskim,Komorowskim,Dudzie..O Tuskach,Millerach i innych kanaliach nie wspomne..I gdzie doprowadzily was te wybory ! Na ile zmienily Polske na lepsze ??
 

Obrazek użytkownika maxilampus

11-02-2020 [18:04] - maxilampus | Link:

.."Każdą władzę trzeba trzymać"..no kuzwa ..deja vu..
"Kazda reke ktora siegnie po nasza wladze,odrabiemy toporem"..
"zdobytej raz wladzy nie oddamy !.."  Wyszlo szydlo z worka..