Ideologia i praktyka

Profesor Dakowski przy okazji uroczystości wręczenia mu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski wygłosił bardzo ważne przemówienie, które warto powtarzać i zapamiętać. Między innymi powiedział:
 „Zapewniam też Pana panie Ministrze i Państwa Polaków, że za lat 30 czyli już za jedno pokolenie te banialuki, które teraz opowiadają urzędnicy z Unii Europejskiej na tematy klimatu, będą tak ponuro śmieszne jak obecnie śmieszne są tak zwane osiągnięcia akademika Łysenki, który na przykład siłą zamieniał żyto na pszenicę a kukułkę w drozda, czy osiągnięcia Olgi Lepieszyńskiej, która w moździerzu tworzyła życie, jak wmawiała nam komunistyczna propaganda. Podobne osiągnięcia miał akademik Iwanow który krzyżował komsomołki z małpą Bonobo [odmiana szympansa], a jego syn zupełnie honorowo w Gabonie sam krzyżował się z samicami Bonobo. Do pomysłu potomstwa dwóch samców jeszcze wtedy nie przekonywano”.
W czasach gdy w szkołach i uniwersytetach z nabożeństwem powtarzano brednie Łysenki byłam uczennicą szkoły podstawowej. Pamiętam że słuchając tego wszystkiego co opowiadali nam i kazali zapisywać nauczyciele zastanawiałam się czy możliwe jest żeby ludzie byli aż tak strasznie głupi. „ Ci  ludzie są albo głupi albo podli, tertium non datur, trzymaj się od nich z daleka” powiedział mi wówczas ojciec i zapamiętałam jego słowa na całe życie. Powtórnie doświadczyłam tego – nazwijmy to- dysonansu poznawczego gdy wiele lat później zastanawiałam się czy ludzie, którzy podpisali apel o ukaranie biskupa Kaczmarka byli podli czy tylko głupi. Uświadomiłam sobie, że czy podli czy głupi to właściwie bez różnicy, nie nadają się na przywódców ani na wzory osobowe. Jak pamiętamy był wśród nich premier Mazowiecki.
To samo pytanie wróciło do mnie zupełnie niespodziewanie kilka dni temu w Ochotnicy Dolnej. Koło pieca u górali leżały „ Wysokie Obcasy”. Pewnie zostawili to turyści, nasi górale to zapracowani ludzie i nie mają czasu na bzdury. Coś mnie podkusiło żeby przeczytać ankietę na temat 2019 roku przeprowadzoną wśród wybranych przez gazetę osób. Ankietowani mieli wskazać człowieka i wydarzenie 2019 roku oraz zwierzyć się ze swych marzeń. Gdy czytałam ich żałosne wypociny z całą mocą powróciło do mnie pytanie: „ czy człowiek ( w sensie gatunkowym) może być aż tak głupi?”.
Jak  profesor nadzwyczajny w Instytucie Psychologii UJ Bartłomiej Dobroczyński może wierzyć, że jakaś zaburzona czy rozwydrzona małolata miałaby szanse bez odgórnej  reżyserii wykrzyczeć swoje przesłanie w ONZ. Przecież nie dopuszczono by kogoś takiego do głosu nawet w kole gospodyń wiejskich w Kaczych Dołkach Mniejszych. Niech profesor zrobi następujący eksperyment, zgłosi się nieproszony na zebrania gminne w kolejnych wsiach i spróbuje coś wygłosić. Ciekawe w ilu miejscach pozwolą mu choćby przedstawić się z imienia i nazwiska.
 Oprócz profesora Dobroczyńskiego uznali Gretę Thunberg za człowieka roku również Zuzanna Skalska przedstawiająca się jako „analityczka trendów” oraz Michał Konik ortopeda. Analityczka trendów jak rozumiem to osoba, która specjalizuje się w wywąchiwaniu skąd wieje wiatr czyli jaka obowiązuje obecnie mądrość etapu. To, że podzieliła się z szeroką publicznością swoimi ustaleniami należy do nowego stylu. Za Stalina cała zabawa polegała na tym żeby wywęszyć obowiązujący trend przed innymi . Pomyłka mogła drogo kosztować, ale nienadążanie za kolejnymi etapami też było niebezpieczne.
Profesor Dobroczyński raczył napisać, że „ ci którzy przedstawiają ją ( Gretę) jako naiwną Anię z Zielonego Wzgórza zmanipulowaną przez  lewackich uczonych będą  zawstydzeni na wieki”. Drogi  profesorze to nie naiwna Ania lecz rozbestwiona dziewucha, którą zachwyca jej wyreżyserowany coming out. Wstydzić się powinni Oni, reżyserzy tego żałosnego spektaklu ale Oni nigdy się nie wstydzą. Nie wstydzą się ci, którzy  powielali brednie Marksa i Engelsa, nie wstydzą się ci którzy pisali poematy na cześć Stalina, nie wstydzą się ci który rabowali cudze domy i wieszali na ścianach wyszabrowane z pałaców i dworów obrazy. Nie wstydzą się nawet ci którzy zrywali paznokcie, przypalali papierosami i strzelali w tył czaszki.
Wiele osób jako wydarzenie roku podało nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk. To bardziej zrozumiałe. Nagroda to nagroda, można traktować ją w kategoriach sportowych. Nigdy nie grałam w piłkę nożną ani nie oglądam meczów, ale wiernie kibicuję naszym drużynom w międzynarodowych rozgrywkach. Podobnie jest z Tokarczuk, nie czytałam i nie mam zamiaru przeczytać żadnej z jej książek co nie zmienia faktu, że jej nagrodę traktuję jako sukces.
Najgorzej jest z marzeniami. Wprawdzie każdy ma prawo roić sobie co tylko zechce, ale gorzej jest z tymi, którzy pragną wcielać swoje rojenia w życie. Kiedy byłam małym dzieckiem marzyłam żeby znaleźć tyle złota żeby starczyło dla wszystkich ludzi na świecie. Na ziemię sprowadził mnie ojciec: „Nie przyszło ci do głowy że złoto miałoby wtedy wartość mniejszą niż aluminium, miałoby na przykład wartość piasku, a mrzonkami nie rozwiązuje się problemów ludzkości”- powiedział kwaśno. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że miałam wówczas 4 lata. Szlachetne mrzonki na temat powszechnej sprawiedliwości wcielane siłą w życie opłacono śmiercią milionów ludzi.
Paulina Przybysz marzy żeby zamknąć mleczarnie i zmobilizować ludzi do diety wegańskiej. Być może pani  Paulina (kolejna zupełnie anonimowa dla mnie osoba) tylko tak sobie  marzy i tylko o mobilizowaniu czyli namawianiu ludzi do diety wegańskiej. Znajdą się jednak tacy, którzy zasady tej ideologii zechcą wcielać siłą. Jest to w pewien sposób racjonalne- jak namówić na przykład drwala czy robotnika budowlanego żeby zrezygnował ze swego schabowego czy golonki na rzecz sałatki warzywnej ? Ideologia walki z globalnym ociepleniem jest już wprowadzana w życie przemocą. Jak na razie tylko ekonomiczną, to znaczy grzywnami dla nieprawomyślnych, palących w piecach drewnem.
 Reedukacja zjadaczy mięsa, aby była skuteczna musiałaby się odbywać w obozach koncentracyjnych.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-02-2020 [16:55] - NASZ_HENRY | Link:

Orlica leci do Orlenu ☺
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-02-2020 [19:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wiemy wiemy. Duma rozpiera. https://www.youtube.com/watch?...  

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-02-2020 [22:24] - HenrykHenry | Link:

Nie musi Pani ( a moze nie nalezy) odpowiadac na zaczepki idioty. On nigdy nie osiagnie Pani poziomu wiec i nic z tego nie rozumie. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-02-2020 [17:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Agenta Tomka nie wyprodukował jakiś Soros tylko przyszły Lepszy Sort. Podobnie jak Misiewicza. To, że w racje wylansowanej na światowych salonach dziewczątka, sporo ludzi wierzy jest efektem  zastosowania mechanizmów, nad którymi pracują specjaliści wysokiej klasy dobrze opłacani.
Wobec tego co można powiedzieć, o tych którzy dali sobie wmówić wielkość i uczciwość Człowieka Roku 2010 Gazety Polskiej. Uwielbienie graniczące z opętaniem, na punkcie tego cwaniaka świadczył o kompletnym braku zdrowego rozsądku. Soros, ani Wysokie Obcasy do tego opętania kasty, którą reprezentuje Pani Izabela, nie był potrzebny i nadal nie jest. 

2. Znam wiele osób opalających swe domostwa drewnem, W Poznaniu nie ma jak się ukryć dymu z komina. 
Nie znam ani jednej osoby, która dostała za to grzywnę.
Owszem znam takich, którzy zapłacili grzywny za palenie produktami drewnopochodnymi lub gnijącym mokrym drewnem. 
Ponieważ fakty nie pasują do wizji Pani Izabeli tym gorzej dla faktów

Obrazek użytkownika tricolour

05-02-2020 [18:58] - tricolour | Link:

@Izabela

Rozwydrzona malolata tak samo pragnie sławy, a przede wszystkim pieniedzy jak dziennikarka nagle nieodzowna w Orlenie. Bez niej z pewnością paliwa będą niższej jakości, prawda? Jak sobie w ogóle branża nafciarska może radzić bez takiego fachowca? 

Obrazek użytkownika izabela

05-02-2020 [22:55] - izabela | Link:

Bardzo proszę zajmować się tekstem a nie personaliami. Ja nie komentuję prywatnych spraw osób tu piszących. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-02-2020 [00:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Proponuje wejść tu https://nadzor.kprm.gov.pl/spo... w celu zorientowania się czym jest Orlen.
Dowie się wówczas Pani, iż rozmowa na temat tego co robić będzie w Orlenie,  Córka, Szanownej Pani nie jest rozmową na tematy prywatne tylko jak najbardziej publiczne i osądowi publicznemu podlegające.
Tak samo jak wydatkowanie publicznych pieniędzy na publiczne eksponowanie "Palmy" tudzież "Tęczy" na temat, których była Pani łaskawa się publicznie wypowiadać nie raz.
Kolejnym miejscem które odwiedzić powinna Szanowna Pani jest ta strona https://www.orlen.pl/PL/OFirmi....
Jest tamże do pobrania status firmy. Lektura wzbogaci Pani wiedzę, albowiem jasne stanie się to, że pisanie na temat zatrudnienia w Orlenie jak najbardziej koresponduje z Pani dwoma ostatnimi tekstami, z wieloma innymi też. Odsyłam do & 2 pkt. 2.

Obrazek użytkownika tricolour

06-02-2020 [08:51] - tricolour | Link:

@Izabela

Prywatne sprawy się kończą w momencie wsadzenia spuchniętej twarzy do telewizora. A przyzwoitosc z chwilą biegania w negliżu po cudzym czerwonym dywanie. Szczególnie to jaskrawe i żałosne w wątku pod tytułem "Ideologia a praktyka"

Spójność w tytule osiągnąć się da wyłącznie hołdując zasadzie, ze dla pieniędzy zrobić można wszystko. Ale w takim przypadku Mosze Kantor jest w porządku, a Durczok wzorem cnót wszelakich.

Niestety, nie broni się Pani.

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [09:50] - izabela | Link:

Pytanie na śniadanie- czyje to słowa? : "Szewc kanonikowi zazdrości, że prałatem został, a proboszcz pani aptekarzowej, że miała lekki poród". 

Obrazek użytkownika tricolour

06-02-2020 [10:27] - tricolour | Link:

@Izabela

W dobie wujka Googla pytanie o cytat nie jest pytaniem w wiedzę tylko pytaniem o obsługę klawiatury...

Rozumiem, że krytyka córki jest bolesna, sam jestem rodzicem, to potrafię to sobie wyobrazić. Ale sama czesto poddaje Pani krytyce różne osoby wiec niech się teraz nie dziwi, że atakowany obrywa. Takie są zasady.

I po trzecie: jesli cytatem chce mi Pani powiedzieć, że każdy układa sobie życie by było wygodne, a inni mu tego mogą zazdrościć, to owszem, jest w tym racja. Jednakże w wątku stawia się Pani na pozycji sędziego cudzych zachowań więc szczególnie powinna dbać o czystość własnego podwórka, a jeśli nie jest, to krytyka cudzych zachowań staje się obłudna.

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [15:18] - izabela | Link:

Żeby krytyka była bolesna krytykujący musi mieć autorytet. Dla  mnie jest Pan postacią anonimową. Nie zrozumiał Pan zresztą ani metafory ani tekstu. W metaforze chodzi o to, że nie ma sensu aby szewc nie spełniający warunku koniecznego zostania prałatem( bo nie tylko nie jest kanonikiem lecz w ogóle duchownym) zazdrościł awansu kanonikowi. Z jego strony to tylko zwykła ludzka zawiść. Podobnie nie ma zupełnie  sensu aby proboszcz który na pewno nie będzie rodził, zazdrościł jakiejś kobiecie lekkiego porodu."Pilnuj szewcze kopyta a proboszczu kropidła"-  jak mówią w górach. A o co chodziło  w tekście-  kto mógł i chciał to zrozumiał 

Obrazek użytkownika tricolour

06-02-2020 [18:16] - tricolour | Link:

@Izabela

Żeby krytyka była bolesna, to musi być prawdziwa i obnażać ukrywaną prawdę. Kto ją wyjawi ma mniejsze znaczenie. W mojej ocenie, jeśli autorytet ma większą siłę oddziaływania w osobistej sprawie, która przed sobą ukrywamy, to znaczy, że ukrywający ma problemy z poczuciem własnej wartości oraz tendencję do okłamywana siebie i potrzebuje zewnętrznego układu odniesienia. Przykładowo: jeśli w kranie nie ma wody, ja się rano nie wykąpałem i troszkę ode mnie cuchnie, to przede wszystkim jest mi wstyd na skutek podeptania własnych standardów. Gdy mi przechodzień zwróci uwagę, to nie stanowi to już dla mnie większego dyskomfortu właśnie z tego powodu, że nie okłamuje siebie od samego początku. Świadomość powyższego jest o tyle istotna, że nie czekam na "autorytet" i sam się w życiu prowadzę. Nie po czerwonych dywanach, bo to nie jest miejsce ani dla inżyniera, ani dla dziennikarki szukającej wyłącznie nienależnego rozgłosu lecz po miejscach adekwatnych do własnych standardów. Pytanie na kolację: rozebrała by się Pani do półnaga i weszła na taki dywan nie dla siebie?

Pani, jako matka pewnych rzeczy nie zauważa lub wypiera. I niepotrzebnie też reaguje agresją słowami, że "kto mógł i chciał to zrozumiał" suponując, że nie mam zasobów do zrozumienia. Mam, ale oprócz rozumienia i tekstu, i metafory, mam tez świadomość delikatności materii, o której mówimy więc to zostawiłem.

A na koniec o anonimowości: rozwój technologii doprowadził do tego, że ludzie w sieci są albo anonimowi, albo można obejrzeć przez pachwinę kondycję ich wątroby. Pozwoli Pani, że pozostanę przy pierwszym...

Obrazek użytkownika Guildenstern

07-02-2020 [12:51] - Guildenstern | Link:

No jak słodko. Gorzka pigułka ale powleczona lukrem elokwencji. Normalnie, Wersal. A @kemira pan rozstrzelał z całą rodziną nie dając pardonu (zwykłe chamstwo podparte zmanipulowaną implikacją). Zaczynam się zastanawiać czy czasem nie ma pan szanowny rozdwajania jaźni i w jakich okolicznościach się panu owa jaźń rozdwaja. A może tym razem po prostu zadziałał syndrom Boba English'a:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika tricolour

07-02-2020 [13:59] - tricolour | Link:

@Guildenstern

Proszę dać znać, gdy sie Pan skończy zastanawiać. Do tego czasu proszę się zastanawiać wedle uznania...

😛

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-02-2020 [22:20] - HenrykHenry | Link:

To swietny wpis. Gratulacje.

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [09:06] - izabela | Link:

Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika mmisiek

06-02-2020 [04:40] - mmisiek | Link:

Cóż, tytuł profesora i mądrość to dwie zupełnie różne sprawy.
Bardziej zdumiewa co innego - taka groteska jak ta z "Gretą" jeszcze jakieś 20 lat temu nie miałaby żadnych szans zaistnieć bo zostałaby zabita śmiechem już na samym początku i żaden "reżyser" na coś takiego by się nie poważył. A dzisiaj jest to już możliwe, strach pomyśleć co przy takim tempie ogólnego idiocenia będzie możliwe za następnych 20 lat...

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [09:05] - izabela | Link:

Nie ulegam tytułomanii a co do mądrości to fakt. Święte słowa - 20 lat temu a nawet za  realnego socjalizmu byliśmy dość impregnowani na idiotyzmy które propagowała władza. Oni sami chyba zresztą nie wierzyli w to co głosili. Zabijał ich śmiech. Każdy wybryk komuny był obśmiewany, a prosty taksówkarz potrafił dać wykład z teorii państwa i prawa  na poziomie lepszym niż uniwersytecki. Od taksówkarzy z kawiarenki na Wspólnej ( nie pamiętam nazwy, ale stały w niej na półce krasnoludki) dowiadywałam się, (gdy już zaakceptowali obecność kobiety w ich gronie) co w trawie  piszczy. Ich analizy były przenikliwe, a poza tym się sprawdzały. Teraz czasami dzieci przysyłają mi jakiegoś świetnego mema ale duch przekory w narodzie ginie. To racja, w podobne brednie nikt by kiedyś nie uwierzył.

Obrazek użytkownika HenrykH.

06-02-2020 [13:20] - HenrykH. | Link:

Witam.Film "Idiocracy" z 2006 r warto obejrzeć .Trochę nam brakuje ale niedużo i jak czytam troli z NB to myślę że czas kapsuły szykować .........

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [15:33] - izabela | Link:

Dziękuję za wskazówkę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-02-2020 [10:27] - Pani Anna | Link:

"Śpieszę donieść" Pani Izabelo, że niejaka Paulina Przybysz to jest siostra swojej siostry, niejakiej Natalii, tej samej, która bodajże w 2016r ogłosiła światu, że usunęła ciążę, bo ma za małe mieszkanie i nie chce jej się szukać innego. Za to została uhonorowana w tychże "wysokich obciachach", jak niektórzy to to nazywają w  kwietniu 2017  nagrodą „Superbohaterki 2016". Czasem myślę, że ten świat po prostu musi się już skończyć.
Pani Izabelo, proszę się absolutnie nie przejmować tymi chamskimi komentarzami tych dwóch co zawsze tu dyżurują. Ma Pani mnóstwo odsłon, wiele osób czeka na każdy Pani wpis, a że nie każdemu chce się wdawać w chamskie pyskówki z tymi dwoma, to nie świadczy o tym, że się z Panią nie zgadzają. Może Pani być dumna ze wszystkich swoich dzieci, a zwłaszcza z pięknej, mądrej i świetnie wykształconej Zuzanny. Każdy rodzic zwyczajnie może Pani tylko pozazdrościć i podziwiać to czego Pani dokonała wychowując samotnie 5dzieci...
W ogóle nie wiem, kim trzeba być i jakie geny w sobie nosić, żeby atakować dzieci swoich adwersarzy, za ich zawodowe dokonania, zwłaszcza, że nie zwdzięczaja kariery tylko i wyłącznie pokazywaniu 4liter w "tańcu z gwiazdami" jak co niektóre z tej innej strony politycznej. Z takim samym impetem te chieny atakują ostatnio Kingę Dudę...
 

Obrazek użytkownika tricolour

06-02-2020 [11:39] - tricolour | Link:

@Anna

Przepraszam badzo, nikt nie atakował dzieci pani Izabeli do czasu gdy popełniła watek "Ideologia a praktyka" atakując w nim innych. I tez to pewnie by przeszlo niezauważenie gdyby nie nagly awans dziennikarki na stanowisko w firmie nafciarskiej.

Po prostu ideologia sobie, a praktyka sobie, co kilka osób zauważyło.

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [15:32] - izabela | Link:

Dziękuję za słowa wsparcia. Przecież nie dręczę nikogo sprawami mojej rodziny, krzyżami zasługi męża i. t. p. Oczekuję wzajemności a spotykam bazarowe .przepychanki. Może czas się wycofać?  Mam co robić, ale nie będę Państwa absorbować moimi pracami.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-02-2020 [16:05] - Pani Anna | Link:

Pani Izabelo, proszę nawet nie myśleć o wycofaniu i zaprzestaniu publikowania tekstów. Wszyscy rozumiemy dokładnie co Pani chce przekazać, a tymi dwoma, co zatruwają atmosferę i warują tutaj stale prosze się nie przejmować. Nawet nie warto się zastanawiać co nimi kieruje, głupota czy obowiązek, a może jedno i drugie. Ja nie wchodzę na żadne strony, które mnie irytują bądź uważam za całkiem bezwartościowe, dlaczego ktoś to robi stale, poświęcając przy tym tyle czasu, nie omijając ani jednego wpisu pozostaje dla mnie zagadką. A atakowanie rodziny, uderzanie w rodzica  poprzez dzieci jest właściwe tylko dla jednego gatunku - homo sovieticusa. Myślę, że gdyby któryś z tych "dżentelmenów" miał choćby połowę tych kompetencji, wykształcenia i doświadczenia, które posiada Pani Córka, to nikt z tu obecnych nie zakwestionowałby jego awansu. Oni od wielu lat przyzwyczjeni są do tego, że dzieci ludzi o prawicowych poglądach to mogą sobie najwyżej pracować w "Biedronce", ale też tylko na kasie, broń Boże nie wyżej, albo na zmywak do Londynu (bo jeżeli chce w tym Londynie pracować i kształcić się dalej jako prawnik, to już jazgot na onecie i w GW - Kinga Duda nie ma już takiego prawa, ją fajnie było co najwyżej upokarzać w czasie jej studiów na UJ - wot "elity").

Obrazek użytkownika HenrykHenry

06-02-2020 [21:43] - HenrykHenry | Link:

To nie jest dobre o czym Pani mysli , o tym wycofaniu . Czytamy tu Pani wpisy z wielkim smakiem. Zawsze znajda sie tacy co swoj sukces (w ich mniemaniu sukces) mierza iloscia smrodu przez siebie rozsiewanego. 
Prosze sie nie dawac wciagac w jakies dyskusje z nimi. Oni sie tym zywia . Wydaje sie im ze sa nobilitowani bo zwrocili uwage na siebie.
Pani opowiesci , z zycia , oparte na wlasnych doswiadczeniach sa niezwykle pouczajace i zawsze niosa jakis przekaz , przekaz madrosci ... Ut ita dicam
Prosze pisac Pani Izabelo. Pozdrawiam rownie Serdecznie.

Boguslaw Henryk Kaczorowski
P.S.  Prosze tez zwrocic uwage na komentarz Pani Anny .
        Jeszcze ... to ze nie komentujemy czasem nie znaczy ze nie czytamy.

Obrazek użytkownika izabela

07-02-2020 [17:14] - izabela | Link:

Dziękuję za miłe słowa i wsparcie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-02-2020 [22:39] - wielkopolskizdzichu | Link:

 chieny atakują ostatnio Kingę Dudę...

Chodzi Pani o jakieś nowe wcielenie Chjeno-Piasta, czy stado ssaków drapieżnych z  podrodziny Hyaeninae?
BTW
Dziwię się, tym lamentom. Rodzina w walce politycznej jest najlepszym celem, strzelanie do niej jest powszechnie stosowane zarówno przez postsowietów jak i Patriotów Polskich. Cel uświęca środki, zwłaszcza jeśli celem jest koryto.

Obrazek użytkownika Bona

06-02-2020 [13:08] - Bona (niezweryfikowany) | Link:

z tego, co powszechnie wiadomo, p. Zuzanna Faltzman jest wszechstronnie wykształconą osobq- proszę zajrzeć do wikopedii. i ma wszelkie kompetencje, aby pracować również w orlenie.wielki szacunek dla Jej MATKI. a ci 'zjadliwcy' niechaj się zajmą czyms innym, życie to nie tylko opluwanie, jak leci i jak się komukolwiek zdaje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-02-2020 [15:01] - Imć Waszeć | Link:

Ależ tutaj jazgot dotyczący "tematu artykułu", czyli oczywiście Orlenu :/
A jak tam hipoteza Riemanna? ;)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-02-2020 [15:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pani Izabela opisała na swym blogu tyle niezasłużonych karier, że z czasem mniej odpornie jednostki - tej liczbie ja - stają się nadmiernie podejrzliwe i wszędzie doszukują się, podobnie jak Pani Izabela, działania jakiś ciemnych sił i szemranych interesów.

Obrazek użytkownika izabela

06-02-2020 [15:27] - izabela | Link:

Własnie zajmuję się pamiętnikami obozowymi Marcelgo Starka. Dla mnie nie był postacią anonimową bo uczyłam się algebry wyższej z jego podręcznika napisanego wraz z Mostowskim. Nie wiedziałam dotąd, że Stark napisał pamiętnik dotyczący jego pobytu w niemieckich ( tak niemieckich a nie polskich czy nazistowskich ) obozach. Został wydany w 2012 roku przez IPN pod tytułem: " A jednak czuję i żyję..." . Stark był wybitnym intelektualistą,matematykiem z lwowskiej szkoły Banacha. Po Prostu pisze prawdę - czasmi niewygodną dla Polaków ale prawdę.  Wstrząsająca lektura, polecam wszystkim. Podobno można kupić przez Allegro

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-02-2020 [17:46] - Imć Waszeć | Link:

Tak, Lwów to był prawdziwy przełom w polskiej matematyce. Jednak nie oddzielałbym go od przedwojennej Warszawy, gdzie działał twórca teorii kategorii Samuel Eilenberg. Współpracował z francuską grupą Nicolas Bourbaki, z McLane'm i Steenrodem. Spotkał się też z Banachem we Lwowie.

A co do funkcji dzeta, to na początek polecam fragment dyskusji: https://naszeblogi.pl/55077-wo...
Dalej, znalazłem ciekawą książkę fizyka Freemana Dysona na ten temat "Ptaszki i żabki". To oczywiście nawiązanie do przedstawień geometrii hiperbolicznej w obrazach Eschera. Podgląd fragmentu książki "Birds and Frogs: Selected Papers of Freeman Dyson, 1990–2014" jest w serwisie Google Books. Nie gwarantuję, że w podglądzie znajdą się strony rozdziału 2.3 pt. "Jokes of Nature". Na stronie 40 jest powiązanie problemu Riemanna z quasi-kryształami, a to z kolei z zagadnieniami mechaniki kwantowej. Ja do tego podchodziłem z nieco innej strony, a mianowicie od pojęcia uogólnionych "repunits" i w efekcie wielomianów cyklotomicznych oraz ciał liczbowych.
Chodzi mi o wskazany w rozmowie ciąg pojęć: systemy pozycyjne i rozkłady na czynniki pierwsze, dynamikę symboliczną, Liczby Pisota i Salema (dalekie uogólnienie systemów pozycyjnych), metrykę Mahlera dla wielomianów, czyli taką miarę niewymierności, fraktale, wreszcie L-funkcje z funkcją dzeta Riemanna na czele. Ale to jeszcze nie koniec ciekawostek, bo znalazłem kolejne powiązania tych zagadnień z innymi działami matematyki, oczywiście w kryptografii, a także zastosowania techniczne w informatyce :]

PS: Obiektywne istnienie tajemnicy - prof. Krzysztof Meissner (Upadek mitu Oświecenia) - https://www.youtube.com/watch?...
To samo dzieje się obecnie w matematyce. Dopuszcza się istnienie "tajemnic", których nie da się opisać na bazie uznanych fundamentów matematyki. Zresztą ponad 90% matematyków w ogóle nie ma pojęcia o tych podstawach, ani o roli logiki. Ja ten brak tu uzupełniam :]

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-02-2020 [16:07] - RinoCeronte | Link:

Aj, aj, Hipoteza Riemanna trzyma się mocno. Pomimo, że Michael Atiyah zapowiadał jej kres ;-)  Matematyka jest tym terytorium gdzie można odpocząć od idiotyzmów. Tu nie ma miejsca na Gretę ani brukselskie grillowanie. Wątpiącym polecam od czasu do czasu pokręcić kostką Rubika i zastanowić się nad sensem teorii grup :-)  Kłaniam się nisko Państwu, którzy pamiętają mądrych profesorów w rodzaju Marcelego Starka. 

Obrazek użytkownika Jan1797

06-02-2020 [22:05] - Jan1797 | Link:

<Powtórnie doświadczyłam tego – nazwijmy to- dysonansu poznawczego gdy wiele lat później
zastanawiałam się, czy ludzie, którzy podpisali apel o ukaranie biskupa Kaczmarka byli podli
czy tylko głupi......................... Jak pamiętamy był wśród nich premier Mazowiecki.>
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szanowna Pani.
Ni z pietruszki, drogiej pelikanom i niezbędnej do ich powszedniego funkcjonowania wrócił
do mnie, równie niespodziewanie, obraz Mazowieckiego kątem stojącego w Bazylice
Mariackiej w 2010 roku. Co zmieniło się w kilka lat w zdolności pojmowania u elit, jedynie
wspomniana prognoza globalnych trendów?
Załóżmy wymianę szacownego grona akademików naszego Uniwersytetu na naszych górali
choć "to zapracowani ludzie i nie mają czasu na bzdury"? Zdecydowanie wyraziłbym zgodę
z przeświadczeniem, że prace przynajmniej w jednej z dziedzin ruszyłyby z marazmu.
Ktoś mnie podkusił, żeby to napisać;-)
Pozdrawiam
http://naukawpolsce.pap.pl/akt...
 

Obrazek użytkownika izabela

07-02-2020 [17:13] - izabela | Link:

Szanowny Panie, nasi gospodarze z Ochotnicy to dla mnie prawdziwy wzór osobowy. Gospodarz( po 4 klasach przedwojennej szkoły podstawowej )wybudował sam dom, doprowadził elektryczność, zrobił meble. Jego  synowie są rozrywani jako pracownicy budowlani w Niemczech, w Norwegii i w Polsce. Potrafią wszystko- naprawić traktor, pralkę i komputer choć nie kończyli szkół. Są życzliwi ludziom  i bardzo kulturalni. Ja też zgodziłabym się na proponowaną przez Pana zamianę. jestem pewna że z doskonałym skutkiem.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-02-2020 [23:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

Znaczy się znają swe miejsce w boskim porządku. Ja też lubię takich. 

Obrazek użytkownika Jan1797

09-02-2020 [20:56] - Jan1797 | Link:

Tak więc; Zgoda! a Bóg wtedy rękę poda!
https://pl.wikisource.org/wiki...
<   I aby nie widzieli wroga tego nigdzie u swoich, nigdzie na ziemi swojej w bracie rodzonym, —
ale by go zobaczyli, że obcy jest i z obcych stron przyszedł i że nie prawo jego jest, ale bezprawie.>
Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika lala

18-02-2020 [03:27] - lala | Link:

ale dlaczego deklaruje Pani, że nie zamierza przeczytać ani jednej książki Tokarczuk? wszak Pani dotychczas nic nie czytała , co napisała ta autorka- wierzy Pani cudzym opiniom???? doprawdy, myślałam, że potrafi Pani samodzielnie oceniać świat