MACRON kontra AKO

 MACRON kontra AKO! - jesteśmy już w roku 2020 i dalej trwa  rokosz peerelowskich „sędziów” pod wodzą Małgorzaty Gersdorf, Tuleji czy Rzeplińskiego. Ten wrogi polskiemu państwu ferment kipi od pięciu lat, przypomnijmy że natychmiast po ogłoszeniu intencji reformy Temidy w roku 2015 rząd PiS-u natrafił na żelazny opór sędziowskiej kasty i wiernych służków post-komuny jak Andrzej Rzepliński, znany w dodatku jako jeden z apologetów kłamstw Grossa ( patrz str.163 i 167 w rewelacyjnej książce trzech autorów: W. Sumliński, E.Kurek i T.Budzyński „Powrót do Jedwabnego”).  Ten bunt sędziów z peerelowskimi nominacjami szaleje w najlepsze od 2016 roku, od początku był wspierany medialnie przez „Gazetę Wyborczą” i TVN. Oto 2 wrześniu 2016 na łamach tej łże-gazety pojawił się tekst „Sędziowie przeciw monowładzy”  ( Ewa Siedlecka ) i był to reportaż z tzw. kongresu sędziów w Katowicach, reportaż triumfalny i jakże przesadzony, bo głosił, iż zjechało się ponad tysiąc sędziów kontestujących reformę PiS-u. Tymczasem jak sprawdzono w „Gazecie Warszawskiej” ( 9-15 września 2016) na sali było najwyżej 350 sędziów. Bunt tysiąca sędziów okazał się jeszcze jedną bajką michnikowskiej tuby. Z wyliczeń prof.Zaradkiewicza wynika, że istotnie ponad tysiąc sędziów reprezentuje peerelowską sitwę, ale przy 12 tysiącach całej kasty to przecież mniejszość rzędu jednej dwunastej czyli mniej niż 10 % ogółu. Są jednak huczni i zdeterminowani, by bronić zgniłego „porządku” w sądach, a nadają ton wielu niesprawiedliwym werdyktom i psują resztę kasty. Wspomniany tu artykuł z „Gazety Warszawskiej” zdobił sarkastyczny żart rysunkowy Ireneusza Kowalskiego. Z sali obrad kongresu wychodzą dwaj panowie z teczkami. Jeden z nich mówi: „Kongres uchwalił, że w każdym sądzie ma wisieć portret Rzeplińskiego...” A drugi pyta: „Osobno czy między Wolińską a Stefanem Michnikiem?”  W czarnym scenariuszu nie tracimy przynajmniej humoru.
      A jest coraz gorzej, oto po wycieczkach Timmermansa najechała nas teraz komisarz KE Vera Jourova, taki rewizor z UE, i bajdurzy o niepraworządności wywołanej rzekomo ustawami PiS-u, kiedy jest odwrotnie, bo to działania tego rządu niosą zaczyn praworządności i ograniczają bezprawie panujące w III RP. Komisarz Jourova nie orientuje się w polskich realiach, nie chciała spotkać się z przedstawicielami KRS, pewnie udaje, ze nic nie wie...Powinna w takim razie zamiatać schody w parlamencie unijnym, a nie zawracać nam głowę impertynenckimi oskarżeniami.  Trybunał Konstytucyjny już rozstrzygnął, że ostatnie uchwały Sądu Najwyższego są nieważne i że Gersdorf nie miała kompetencji, by je wydawać i podważać ustawy Sejmu. To SN wprowadza chaos prawny, sieje anarchię, dlatego TK wydał ponadto zakaz wydawania uchwał w obecnym SN.  Prezydent Duda także zajął zdecydowane stanowisko: „ Nie pozwolę kwestionować statusu sędziów”, poczeka jednak do 25 lutego na nowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.
   Między Polską a EU trwa przeciąganie liny, w tym konflikcie – spowodowanym wyłącznie przez UE i antypolskie sprężyny w Brukseli ( a zatem Tusk i PO-wscy eurodeputowani) – bitwa toczy się o przyszłość Polski.  Oto PiS,TK, KRS i prezydent dążą do oczyszczenia wymiaru niesprawiedliwości, a UE – co jest absurdalne – broni skorumpowanego układu, którego korzenie sięgają zamierzchłych lat PRL-u! Polski obóz reform musi walczyć z kastą unijną i kastą krajową, a obie te kasty – jak naczynia połączone – występują razem przeciwko uzdrowieniu III RP, a nawet przeciwko wprowadzeniu demokracji, bo przecież tylko niezawisłe sądy są jej ostoją. Naprawdę trzeba powtórzyć, że narazie III RP jest chorym niby-państwem bez mocnych reguł demokracji, która dopiero ząbkuje w projekcie reformy sądów. Nie wie o tym i prezydent Macron, który śladem Jourowej, zbeształ nas podczas ostatniej wizyty. Niepokoi go reforma wymiaru niesprawiedliwości w Polsce ? Czy nie wie, że sądy i prokuratura są przegniłe u nas od roku 1945, kiedy to stalinowskie bezprawie przeorało Polskę!? I tak zostało, po roku 1989 nie oczyszczono polskiej Temidy, weryfikacja prokuratorów okazała się lipą, a sędziowie mieli się sami rozliczyć, zdaniem prof. Strzembosza. I oczywiście tego nie zrobili. Trzeba więc odebrać im peerelowskie nominacje, dosyć tych żartów. AKO ( Akademickie Kluby Obywatelskie imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jedynego prezydenta RP, bo inni byli agentami post-komuny )  uznały, że reforma sądów nie podlega dyskusji i apelowały do Prezydenta Dudy o rychłe podpisanie tej ustawy. A tu nagle zjawia się Macron, francuski fircyk i pinokio z loży imienia Wielkiej Troski, i domaga się wstrzymania reformy Temidy! Spotyka się też z Michnikiem, Grodzkim i Agnieszką Holland, rzecznikami korupcji, którzy wzdychają, aby było tak jak było...To Macron wie lepiej czego potrzeba Polsce ? On orientuje się w tej kwestii lepiej niż grono profesorów naszych uczelni, nadal walczących z czerwonym bakcylem i aspirujących do intelektualnej suwerenności mimo paskudnej reformy Gowina!  Macron kontra AKO!? Macron poucza polski rząd i prezydenta Dudę jak mają dbać o praworządność ? Niedawno francuska policja pobiła  adwokatów, zebranych w Paryżu, ale jakoś  Bruksela przełknęła ten gwałt na demokracji! I nie organizuje debaty na temat niepraworządności we Francji. Atakuje za to Polskę, bo PiS pragnie wprowadzić praworządność – czy to nie szczyt absurdu?
  Nie ulega kwestii, że UE i Macron w tym sporze nie mają absolutnie racji i że zarzuty UE o rzekomym łamaniu praworządności w Polsce są jawnym nonsensem. Jest dokładnie odwrotnie, to UE zależy na utrzymaniu w III RP stanu niepraworządności i chronicznej korupcji. Nie możemy zgodzić się z tak perfidnym stanowiskiem UE. Non possumus. To właśnie rząd PiS-u pracuje nad stworzeniem warunków dla praworządności w III RP.
                                                                                                             

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Arystydes

06-02-2020 [01:44] - Arystydes | Link:

Sz.Pan Dr
znowu zaskakuje nas rewelacjami jak zawsze podanymi w niezapomnianym stylu  z dawnych lat: moskiewskiej "Prawdy" i konferencji prasowych Urbana. Tym razem dowiadujemy się, że "najechała nas teraz komisarz KE Vera Jourova, taki rewizor z UE, i bajdurzy o niepraworządności wywołanej rzekomo ustawami PiS-u,". Znaczy się  v-komisarz UE Jourova  najechała Australię,ojczyznę Sz.Autora. Mało tego; i prezydent Francji nawiedził Antypody,o czym donosi nasz Sz.Australijczyk:"prezydent Macron, który śladem Jourowej, zbeształ nas podczas ostatniej wizyty." Czy przy okazji zbeształ także Aborygenów? I dalej: "Trzeba więc odebrać im peerelowskie nominacje, dosyć tych żartów" - grzmi Sz.Autor mając zapewne na myśli sędziów nominowanych przez Radę Państwa PRL i tamże rozpoczynających swoją karierę,jako to: K.Pawłowicz,tow.prok.S.Piotrowicz, oboje obecnie sędziowie TK, oraz prezes tejże  instytucji Julia Przyłębska.
Dalej już leci w tekście to co zawsze i znowu  czasami śmiech pusty wywołuje powtarzaniem  z wielkim namaszczeniem takich bzdur, jak to, że TK ma jakieś prawo uchylać uchwały SN lub w ogóle je oceniać. Najzabawniejsze jednak to powoływanie się na Akad.Kluby Obywat.im.Lecha Kaczyńskiego (podobno "jedynego prezydenta RP, bo inni byli agentami post-komuny" - a prez.Duda widać też agent), które to kluby miałyby być jakąś kontrą dla prezydenta Macrona!
Oj, niedobrze Sz.Panie Dr,niedobrze! Trzeba czytać swoje teksty przed  ich opublikowaniem, żeby uniknąć niezamierzonej śmieszności, dobrze radzę!
Kłaniam znowu rozbawiony!

Obrazek użytkownika paparazzi

06-02-2020 [16:13] - paparazzi | Link:

Ooooo, reinkarnacja chrabiego lewaka. Ale się zawziął na pana, to nobilituje :-). Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-02-2020 [23:50] - Tomaszek | Link:

Już mu się osobowości potegowały . A tak się ostro zapowiadał , i się zesrało po raz kolejny .https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika paparazzi

07-02-2020 [14:39] - paparazzi | Link:

:-)