AGRESJA TRWA

AGRESJA  TRWA – nie ustępuje antypolska agresja ze strony UE, a w obliczu kolejnych ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski w kwestii sądów ( podsycanych  dalej przez Tuska i lobby PO )  przypomina się uciążliwy średniowieczny obyczaj odwoływania się miast polskich ( założonych na prawie magdeburskim ) po ostateczne orzeczenia sądowe – zwane ortylami – do Magdeburga.  Z tym szkodliwym obyczajem, godzącym w suwerenność królestwa Polski, rozprawił się dopiero Kazimierz Wielki powołując na Wawelu wyższy sąd prawa niemieckiego, który miał rozstrzygać w procesach sołtysów, a ponadto wydawać porady prawne miejskim trybunałom niższej instancji.  Nad nim, jako apelacyjny, stanął Sąd Sześciu Miast, wybierany spośród rajców Krakowa, Kazimierza, Sącza, Bochni, Wieliczki i Olkusza.
Miejmy nadzieję, że w XXI-ym wieku podobnie uciążliwą sytuację dla Polski – poniżanej i oskarżanej fałszywie o psucie praworządności -  rozstrzygnie wreszcie stanowisko Prezydenta Andrzeja Dudy, który – jak kiedyś Kazimierz Wielki – podniesie Polskę z kolan i przywróci jej niepodległość i ustanowi demokrację w III RP, bo przecież tylko sądy niezawisłe i oczyszczone z peerlowskich reliktów dają gwarancję demokracji. Będzie to zwieńczenie jakże potrzebnej reformy Temidy podjętej kilka temu przez rządu PiS-u. Ani polski rząd, ani Prezydent RP nie mogą ugiąć się, chociaż „elity” z KE i jakiś trybunał „tse-tse” przystawiają im pistolet do skroni i występują w obronie sitwy post-komuny.   
PS. Oczywiście stoi za tym nie tylko histeria w UE, ale i interes tej post-komunistycznej sitwy w kraju i w Brukseli, gdzie immunitety eurodeputowanych dostało zbyt wielu peerelczyków. Przy okazji przepraszam czytelników i redakcję blogów za literówkę w poprzednim wpisie, gdy w pośpiechu nacisnąłem „u” zamiast „i”, co zniekształciło tytuł w „husterię, ale na szczęście tuż obok widniał tytuł prawidłowy. Nie przepraszam natomiast lewackich hejterów, którzy wyhodowani w PRL-u nadal stosują metodę łgarstw i przekrętów, bo i cały PRL wsparty był na fundamentalnych kłamstwach i szkalowaniu tych, co nie dali się zwariować ani kupić komuchom, o czym nikt chyba nie zapomniał.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

28-01-2020 [08:49] - tricolour | Link:

Uciekł na antypody i szczuje...

Obrazek użytkownika ruisdael

28-01-2020 [08:51] - ruisdael | Link:

Powtórzę komentarz: wydawało mi się, że Prezydent natychmiast podpisze "obronioną" ustawę, tym bardziej po takich płomiennych wystąpieniach. A tymczasem najpierw Jurova i oby nie wróciły upiory przeszłości.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-01-2020 [19:30] - Jan1797 | Link:

<uciążliwą sytuację dla Polski – poniżanej i oskarżanej fałszywie o psucie praworządności
-  rozstrzygnie wreszcie stanowisko Prezydenta Andrzeja Dudy,>

@Autor, proszę pisać nam byle częściej.
Pani Jurova, cóż wytrzymałem jedynie kilka minut jej konferencji prasowej i za dobrą monetę
przyjmuję; nie zapomniała o tym, że w Czechach sędziów powołuje prezydent bez prawa immunitetu.

@Ruisdael zgadzam się z Panem; https://www.youtube.com/watch?...  

Zdecydowanie daleki jestem od nazywania poszczególnych przedstawicieli rady europy
imieniem obuwia lub ocieplaczy. Oczywiście członkowie RE mają prawo reprezentować
interesy Rosji, ale że wybrani głosami europosłów z Polski? Uzmysławiają jedynie, jak
głęboko trzeba być zakorzenionym w Targowicy, by przy każdej okazji występować przeciwko Polsce
i  to Trikolor jest kompromitacja niepodległości.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Arystydes

28-01-2020 [19:50] - Arystydes | Link:

@Jan1797
Ależ owszem,ależ tak: występować przeciwko takim tuzom prawniczym jak Ziobro przekonany, że Yourova jest głupsza od niego i myśli, że przyjechała do Warszawy na wiec wyborczy PiS.i w ogóle przeciwko - przepraszam za wyrażenie : dobrej (!) zmianie - jest występowaniem przeciwko Polsce, na którą składa się jedyna siła narodu, nieomylna nasza Partia oraz kilkadziesiąt procent głosujących obywateli. Typowa "kompromitacja niepodległości", istna Targowica.

Obrazek użytkownika Jan1797

30-01-2020 [22:24] - Jan1797 | Link:

@Arystydes
Dokładnie tak: występować przeciwko ministrowi Ziobro w przekonaniu, że nie jest
przygotowany do rozmowy z Jourovą raczej nierozważne. Czy głupsza od niego, nie
podlegało mojemu rozważaniu a ocena ww. komentarzu, jest jego autora? Występowanie
przeciwko-dobrej zmianie, czyli występowanie przeciwko demokratycznemu wyborowi
głosujących obywateli i powinno być traktowane w kategorii kompromitacji niepodległości.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tricolour

28-01-2020 [20:31] - tricolour | Link:

Kolego Janie,

Do szkoły pod górkę było, że nicku mego Kolega napisać nie potrafi?

Kolega niepodległość rozumie jak bolszewik, gdy ma bat nad sobą, ja inaczej - wtedy gdy czuję się wolny. Na takiej samej zasadzie Kolega żeby żyć potrzebuje być prowadzonym za rękę przez władzę (ja zaś sam kieruję swoim życiem) i to z tego powodu Kolega nie potrafi napisać poprawnie mego nicku, że przez moment Kolega został sam z klawiaturą, bez nadzorcy. I już wtopa.

To, co Kolega odbiera jako występowanie przeciw Polsce, dla mnie jest dbaniem o moje interesy jako wolnego człowieka. Ale zniewolony tego nie zrozumie...

Obrazek użytkownika Jan1797

30-01-2020 [22:28] - Jan1797 | Link:

 Jeszcze nie tak dawno @tricolour, pisanie o szkole konfederacyjnego marksizmu-leninizmu byłoby
dla mnie nie do pojęcia. Komu było po drodze do tej szkoły, widać w każdej Twej wypowiedzi.
Stąd tri cwietnyj, jeżeli tak wolisz? Ich bat nad Tobą jest również dla mnie przykrą sprawą.
Inaczej-czuję się i jestem wolny, również bez pieniędzy popsli. 
Znam wielu zamożnych ludzi, z tym że żaden z nich nie traktuje dbałości o własne interesy
z poziomu Targowicy.  Rozumiem interesy kolegi, trzy kolory-radziecki wymusza sposób
traktowania wszystkich wokoło? Zniewolony rzeczywiście możesz nie zrozumieć?

Obrazek użytkownika Arystydes

28-01-2020 [19:35] - Arystydes | Link:

Tytuł bardzo samokrytyczny: autor  tępą, hejterską agresją znowu atakuje Polskę i Polaków, bo jako wychowany, wykształcony,i większość swego długiego  życia spędziwszy w PRL i korzystający z jej łask w postaci zagranicznych wyjazdów i stypendiów oraz wydawania swoich książek - jest jak ci - uwaga! cytat - "którzy wyhodowani w PRL-u nadal stosują metodę łgarstw i przekrętów, bo i cały PRL wsparty był na fundamentalnych kłamstwach i szkalowaniu tych, co nie dali się zwariować ani kupić komuchom, o czym nikt chyba nie zapomniał." I nie uciekali aż na antypody, żeby nie musieć się tłumaczyć w pewnych środowiskach.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-01-2020 [23:10] - paparazzi | Link:

Pięknie i dialektycznie. Odwrócenie kotka Budką. Ladny piesek, hau, hau i do budki, ;-).

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

29-01-2020 [15:25] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
w sposób wstrząsający przyrównuje obecnego prezydenta RP "który – jak kiedyś Kazimierz Wielki – podniesie Polskę z kolan i przywróci jej niepodległość i ustanowi demokrację w III RP"  do średniowiecznego monarchy polskiego. Czyli i w tych mrokach Średniowiecza także mówiono już o powstawaniu z kolan, przywracaniu niepodległości i demokracji, a zapewne w następnych wpisach Sz.Pan Dr doda jeszcze coś o tym, że "Polacy to dumny naród",że opozycja to Targowica,że największym wrogiem Polski jest UE - czyli właściwie nic się od Średniowiecza u nas  nie zmienia... Można także spodziewać się, że do maja b.r.(do wyborów) Sz.Pan Dr  postulować będzie ukoronowanie A.Dudy na króla Polski  - viwat król, vivat naród,  vivat wszystkie stany (za wyjątkiem gorszego sortu, of course)!
Kłaniam rozbawiony!