Niepokorni, niezależni, skompromitowani

Wyobrażacie sobie te tłumy na Okęciu po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta? Wszyscy ci, którzy straszyli reżimem, represjami, PiS-owskim totalitaryzmem. Bezpośrednio zaangażowani w kampanię Bronisława Komorowskiego "niezależni" dziennikarze (Kraśko, Lis, Olejnik, Pochanke itd.), będący na garnuszku władzy celebryci i artyści (Karolak, Olbrychski, Wojewódzki itd.). Politycy (obecni i byli) pasożytujący na państwie dzięki choremu systemowi, opracowanemu do perfekcji przez rządzącą Platformę Obywatelską. Skorzystają z rady byłej pierwszej damy i dostrzegą szansę w emigracji?

Pytanie oczywiście retoryczne - rzecz jasna, że nie. W chwili ogłoszenia szokujących dla mainstreamu wyników wyborów rozpoczęła się już kolejna odsłona kampanii nienawiści. Niby z jednej strony przechodzą przez gardło słowa gratulacji i szacunku dla instytucji prezydenta, ale z drugiej mamy wysyp bzdur o pospolitym ruszeniu przeciwko tej wstrętnej, agresywnej Polsce symbolizowanej przez Andrzeja Dudę. A wybrani dziennikarze zachowają posady, dalej będą zgarniać grube tysiące, mimo, iż totalnie się skompromitowali.

Tu już nie chodzi nawet o ich niezależność i stronniczość (paradoksalnie tym swoim jadem i głupotą pomogli... Dudzie, angażując w proces wyborczy pewien odsetek biernych wyborców), lecz o zawodowe predyspozycje i inteligencję, umiejętność analizowania, oceniania sytuacji. Ludzie tacy jak Lis, Michnik wieszczyli bez cienia wątpliwości zwycięstwo Bronisława Komorowskiego, lekceważąc nadchodzące ze strony narodu oczywiste i wyraźne sygnały.

Ktoś z odrobinką honoru po tak gigantycznej pomyłce (wspieranej osobistymi interesami i sympatiami) z zawodowego wstydu zapadłby by się ze wstydu. W cywilizowanym kraju za wstydem podążyłby solidny kopniak ze strony pracodawcy - wybaczcie, ale fryzjera, który nie umie strzyc i kucharza, który przypala wodę na herbatę, z roboty się po prostu wyrzuca. 

Jak widać do cywilizowanego kraju nam ciągle daleko, choć pojawił się w postaci nowego prezydenta promyczek nadziei. Daleki jestem od bezrefleksyjnego entuzjazmu, a nowy prezydent może liczyć na moje zaufanie, ale nie ślepe wsparcie. 

Mainstream już dąży do konfrontacji, z jednej strony przerażony, z drugiej ciągle butny, arogancki, pewny swego. Chciałbym uwierzyć, że z takimi ludźmi można znaleźć nić porozumienia poza podziałami. Niemożliwe? Być może. Choć jeszcze kilka tygodni temu niemożliwa była zmiana prezydenta.

Dobra zmiana.

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-05-2015 [09:18] - NASZ_HENRY | Link:

Tłumy będą w październiku teraz jest rezerawcja lotów ;-)

Obrazek użytkownika cichy

25-05-2015 [09:52] - cichy | Link:

...."Chcialbym wierzyć że z takimi ludźmi można znaleźć nic porozumienia poza podziałami".....przepraszam ale...chyba pan robi sobie jaja i działa mnie na system..sorry..ale musiałem zacytować Bienkowska..z kim szukać porozumienia..z Bienkowska co to kupiła sobie pierścionek za 130.000e.??z lotniskowym Tuskiem?z misiem Kamińskim i z niesiolem??z Sikorskim i Kopaczka co to chcieli wszystkich wyrznac??z palikotem, owsiakiem..cała ta bandą emocjonalnych impotentow??

Obrazek użytkownika Lektor

25-05-2015 [11:28] - Lektor | Link:

Ten Prezydent może liczyć na moje ślepe wsparcie !!!