Po debacie


O debacie krótko, przed pójściem spać:
1. zagrywka z chorągiewką kapitalna, ustawienie przeciwnika w czytelnym "obrazku", potem flaga PO staje się głównym bohaterem w rękach MO i ląduje na podłodze. Przypomina to trochę sytuację, gdy Niesiołowski dostawał mirabelki i wysypywał je na podłogę, ale w formie bardziej kulturalnej. Brawa dla Beaty Szydło!
2. Duda zwracał się do PBK per "pan Bronisław Komorowski" - czyli ustawiał go w pozycji przegranej. Niezły ruch, choć ryzykowny. Ludzie nie lubią decydowania za nich.
3. PBK plótł okrągłe frazesy skierowane wyłącznie do swoich wyborców. Recytacji z I debaty ciąg dalszy. Ręce chwilami miał zupełnie nieruchome. Zdarzało mu się jednak wymachiwać palcem do Dudy - nawyki belfra silniejsze, niż Tymochowicz.
4. Duda mówił chwilami jak motorek, ale siłą woli spowalniał mowę, pracował nad basem. Za dużo wymachiwał rękami.
5. ad meritum: obaj kandydaci nie powiedzieli nic porażającego, ich poglądy są dobrze znane. Jedyny wyłom zrobił Duda, mówiąc najpierw że Polacy potrzebują pokoju, napomknął o braku relacji handlowych z Rosją, co dotyka rolników, a następnie zaciskając pięści mówił o konieczności wzmocnienia armii. To niezły chwyt: potrzebujemy spokoju, ale i silnej armii. To była zagrywka do takich wyborców, jak ja: sprzyjających Ukrainie. Duda powiedział: możemy się tam zaangażować poważniej, ale pod warunkiem wzmocnienia armii. Przyjąłem do wiadomości, Panie Andrzeju! Będzie Pan moim Prezydentem, a nie tylko "naszym Prezydentem"!

Może jestem nadoptymistą, ale prognozuję wynik mniej więcej 60:40 dla Dudy, z różnymi odchyleniami procentowymi. Efekt debaty Wałęsa-Kwaśniewski działa.
Andrzej Duda - to się uda!

Jakub Brodacki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

21-05-2015 [22:12] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Gdyby u leśnych dziadków z Pałacu Namiestnikowskiego ktoś miał olej w głowie, to p. Komorowski z powodów zdrowotnych zrezygnowałby teraz z wyborów i do drugiej tury musieliby stanąć pp. Duda z Kukizem. Wtedy to organizacja rządząca, a nie PiS, wyhodowałaby sobie przyszłego koalicjanta. Ale na szczęście, to przekracza wyobraźnię, a zwłaszcza odwagę "strategów" politycznych formatu p. Kamińskiego czy innego Kozieja.

Wynik oficjalny będzie pewno mocno podrasowany na korzyść delegata organizacji rządzącej, toteż realna przewaga dra Dudy musi być jak najwyższa.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

22-05-2015 [00:54] - Cara al Sol | Link:

Motyw z miniflagą PO jest wielce symboliczny i przekomiczny. Kiedy Pan doktor Andrzej Duda ustawił swój podarunek na pulpicie Bronisława, to przez ułamki sekund pomyślałem ,że ulubieniec Karolaka, w całym bezkresie swojej umysłowej ociężałości, zaraz przeparaduje z głupawym uśmieszkiem ,przez całe studio i ustawi gadżet u Olejnej. I co? Trzeba było długo czekać? Normalny profesjonalny dziennikarz to za taki numer by zrąbał asertywnie Bronia i zażądał natychmiastowych przeprosin. No ale MO to przecież nie dziennikarz!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-05-2015 [01:29] - HenrykHenry | Link:

Wszystko sie zgadza Panie Jakubie tylko , no wlasnie tylko - pilnujmy wyborow !!!. Ta banda jest zdolna do wszystkiego. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2015 [11:25] - NASZ_HENRY | Link:

„Andrzej Duda was wyduda!” - pod takim hasłem sztab Bronisława Komorowskiego straszy kandydatem PiSu!
Krótkie pytanie do sztabu Bronisława Komorowskiego
https://www.youtube.com/watch?...
i sztab leży ... i kwiczy ;-)