Najwyższe stadium demokracji

Polsce nie było dane dotrzeć do wyższego stadium socjalizmu, tak jak to się udało na przykład NRD. Dzięki zjednoczeniu Niemiec, sąsiedzi zza Odry od razu znaleźli się w wyższym stadium demokracji zachodniej. Polska ma pecha, bo pod rządami PiS tkwi beznadziejnie w niedorozwoju demokratycznym, co słusznie wypomina rządowi opozycja i europejska elita. Bardzo łatwo to sprawdzić. Jeśli we Francji na ulicach giną w starciach ludzie, jeśli demolowane są sklepy, jeśli policja pałuje ile się da, i kogo się da, jeśli to samo (albo jeszcze gorzej) dzieje się hiszpańskiej Katalonii, to na szczęście nie ma to nic wspólnego z łamaniem standardów demokratycznych czy łamaniem praw człowieka, co wyniosły Frans Timmermans, i wielki przyjaciel Polski,  wyłożył swego czasu dziennikarce TVP Dominice Cosic. Innymi słowy, w wyższym stadium demokracji można bić na ulicy kogo się da, a protesty społeczne są jedynie przejawem awanturującej się hołoty. W niedorozwiniętej demokracji, a właściwie  w państwie niemal autorytarnym, za jakie uważa się Polskę w Paryżu, protestujących w ogóle nie można ruszać, dotykać, nawet jeśli blokują legalne manifestacje. Nie rozumie tego obecny reżim i pozwala sobie na przenoszenie pomnikowego Władysława Frasyniuka, co było skandalem odnotowanym w całym cywilizowanym świecie.  

Nic się nie zmieniło, a może być jeszcze gorzej, bo PiS rządzi dalej. Niedorozwój demokratyczny będzie się więc pogłębiał dramatycznie. Sytuację próbują ratować sędziowie. Nie wiedzieć czemu, starsi ludzie wbiegają przy nienajlepszej widoczności wprost pod koła samochodu prowadzonego przez człowieka, który tworzy zręby prawdziwej demokracji w Polsce. Piotr Najsztub został jak najsłuszniej uniewinniony, bo tak jak dla samochodów, tak i dla pieszych są granice prędkości wchodzenia na pasy, już nie wspominając o tym, że nie można tego robić z zaskoczenia. Niektóre sądy w Niemczech czy w Szwecji już dawno osiągnęły najwyższe stadium demokracji. Jeden z nich uniewinnił w 2017 roku gwałciciela (imigranta z Iraku), który po prostu nie zrozumiał, że czternastolatka odmówiła mu zbliżenia seksualnego. Jednym z jaśniejszych punktów polskiego sądownictwa, które stara się trzymać wysokich zachodnich standardów, jest zapomniany już przykład bezczelnego złodzieja, który ukradł, w sposób zuchwały i świadomy, smacznego batonika za złotówkę. Sąd go skazał, mając zapewne na uwadze wysoką szkodliwość społeczną tego czynu. Batoników potrzebują nasze dzieci, tak więc kradzież nawet jednego jest wyjątkowo obrzydliwa i wymaga surowej kary.  
  
Przerażające jest to, że rządzący Polską PiS nie rozumie nawet miażdżących wyroków TSUE. Ostatnie orzeczenie, z 19 listopada 2019 roku, może nie wprost, ale jednoznacznie nakazuje przecież obecnej władzy, by rozwiązała Krajową Radę Sądownictwa i przekazała jej kompetencje choćby kilku uznanym autorytetom prawniczym, takim choćby jak niezależny w swojej niezależności sędzia Jerzy Stępień. Niestety, pisowcy sędziowie nie potrafią zachować twarzy i tkwią wygodnie w instytucjach, które powołano wbrew wszelkim zapisom Konstytucji RP. To się chyba nie skończy, dopóki wyborów prezydenckich nie wygra Jacek Jaśkowiak. Zacznie skromnie, od postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu, niezależnie od tego, czy ktoś zechce czy nie. Obroni całą Polskę przed PiS. Swoją misję dobrze rozumie nowy Marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki. Będzie wspierał sędziów i samą I prezes SN, prof. Małgorzatę Gersdorf, a izba wyższa parlamentu, zanim PiS przerżnie kolejne wybory, będzie prawdziwą europejską redutą wolności. Nawet pisowska mysz nie prześlizgnie się w Senacie przez demokratyczne sito europejskiej elity Koalicji Obywatelskiej. Idą ponure czasy dla narodowych konserwatystów, jak słusznie nazywa obecny reżim niemiecka prasa. Nawet się nie śni jeszcze nikomu co szykuje władzy Donald Tusk. Już za rok powstaną we wszystkich dużych miastach Polski hufce młodych, ambitnych Europejczyków, którzy zastąpią zapewne zmurszałą Platformę Obywatelską. Zbliża się dobry czas dla umęczonego autorytaryzmem kraju. Kiedy już Polska osiągnie najwyższe stadium demokracji, znikną wreszcie raz na zawsze narodowe symbole, które dla niemieckiej prasy są przejawem co najmniej nacjonalizmu, a nawet faszyzmu. Jeśli chodzi o starsze panie, to będą zapisywały się dwa dni przed terminem na przejście przez ulicę. Wtedy, gdy nadejdzie już dzień wejścia na pasy, młodzi działacze nowego ruchu Donalda Tuska będą przeprowadzać je o piątej rano przez pasy, gdy elity jeszcze śpią. Już nie trzeba chyba dodawać, że każdy durny grymas pisowca spacerującego po Warszawie, będzie surowo karany tysiączłotowym mandatem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-11-2019 [21:39] - Jabe | Link:

Najwyższe stadium demokracji polega na przekupywaniu obywateli ich własnymi pieniędzmi.

Obrazek użytkownika angol

23-11-2019 [22:25] - angol | Link:

A troszke nizsze stadium to przekupowanie jebe rubelkami

Obrazek użytkownika Adalbertus

24-11-2019 [00:55] - Adalbertus | Link:

Chcąc swoje tekścidełko uczynić jak najbardziej satyryczno-humurystyczno-zjadliwym, autor rozpędza się do granic rzeczywistości wirtualnej.Przypomnieć mu więc należy,że w Paryżu wprawdzie demonstrują (w słusznej czy nie, ale to już ich sprawa) "żółte kamizelki", ale do nich, jak to zawsze bywa podczas ulicznych demonstracji, dołączają chętnie grupy zwykłych rozrabiaczy, podpalaczy,bandziorów  którzy zamieniają legalną manifestację w burdy,rozbijanie wystaw  sklepowych,podpalanie aut. Wg. autora policja powinna wówczas w ogóle się na ulicach nie pokazywać, skoro Francja jest w końcu ojczyzną demokracji - nieprawdaż? I w dodatku policjanci uniknęliby ataków kamieniami i pochodniami - po co im to? Podobnie sprawa ma się w Barcelonie czy w całej Katalonii, z tym że takich demonstracji nie może tolerować żadne państwo - czy Polska zgodziłaby się na oderwanie od jej terytorium i ustanowienie suwerennym państwem np. Śląska czy Pomorza? A wracając do "demokratycznej" Polski: czy siadanie na chodniku, by wyrazić protest przeciwko faszyzującym manifestacjom można porównać do burd paryskich czy katalońskich?
A czym jest przywołanie głupie na pierwszy rzut oka  sprawy batonika  (sędzia miał ręce związane kodeksem, który nakazywał mu wydanie wyroku skazującego  wielokrotnego recydywistę złodzieja sklepowego) w porównaniu z ostatnimi choćby "głosowaniami" w Sejmie w sprawie przepchnięcia swoich kandydatur do KRS,a zwłaszcza kandydatury do TK pewnego  komunistycznego prokuratora?!
Co się zaś tyczy znienawidzonej I.Prezes SN, to  pragnę autora uradować znaną już powszechnie wiadomością, że jej kadencja upływa w maju ,więc obecni władcy Polski - jak uczą ostatnie doświadczenia parlamentarne  - nie będą mieli większych trudności z obsadzeniem tego stanowiska.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-11-2019 [08:41] - Trotelreiner | Link:

O "NOWY" !! Kto cię oddelegował na NB?
Niedługo zostaną same trolle...bo blogerzy albo sami rezygnują,albo są zsyłani do lochu.
Czuję tu "rękę" Zandberga i Czarzastego...albo innego "wojciecha"...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-11-2019 [08:44] - Trotelreiner | Link:

Fiu,fiu! 4 dni i 14 godzin...no pracuj na te srebrniki...1 srebrnik=30€

Obrazek użytkownika Adalbertus

24-11-2019 [15:05] - Adalbertus | Link:

@Trotelreiner
nie do poznania! Nagle  się przyłączył do grona tych komentatorów , których polemika polega na tym, że w miejsce kontrargumentów wstawia się gadkę,a właściwie krótki bluzg o trollach, srebrnikach, agentach,wrogach Polski (czyli PiS) i t.p. bzdetach. Rozczarowuje tym bardziej,że - jak zdążyłem się zorientować po przejrzeniu jego  wielu poprzednich komentów czy wpisów, nigdy nie zniżał się do takiej "argumentacji - co się stało?

Obrazek użytkownika paparazzi

24-11-2019 [18:49] - paparazzi | Link:

AA kto z tobą zechciał by dyskutować? Sprowadzisz do swojego poziomu i pokonasz doświadczeniem. Pozdrawiam z przerażeniem./copyright Lewak/

Obrazek użytkownika Adalbertus

24-11-2019 [15:16] - Adalbertus | Link:

@Trotelreiner
tak czujnie zatroskany o czystość polityczną na NB byłby łaskaw wskazać na czym opiera swoją opinię o mojej agenturalności wynikającej  z mojego  komentarza? Czy napisałem coś niezgodnego z prawdą, faktami,sytuacją realną,nie propagandową, co może szkodzić Polsce (czyli PiS-owi)? Proszę o wskazanie takich fragmentów bądź wykazanie, że całość komentarza upoważnia do takiego szkalowania mnie.

Obrazek użytkownika HenrykH.

24-11-2019 [13:29] - HenrykH. | Link:

Mnie zastanawia czy admin ma ubaw widząc coraz to nowe "konta" z tego samego adresu ip.

Obrazek użytkownika paparazzi

24-11-2019 [19:01] - paparazzi | Link:

A, to może automatycznie zmieniać swój IP. Proxy itd. Najlepiej iść na "nosa" jak ty to zrobiłeś.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2019 [20:30] - Imć Waszeć | Link:

Jeden numer IP to może być pół Ursynowa albo cały stan Nebraska, bo tak sieć skonfigurował dostawca. Jest powiedzmy jeden szybki router z zewnętrznym numerem, za którym kryje się kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt sieci o numerach prywatnych 10.x.x.x (256^3 - 2 adresów), 192.168.x.x (256^2 - 2 adresów), 172.16.x.x (16*255^2 - 2 adresów), które same mogą zawierać sieci o innych numerach prywatnych itd., a nawet można sobie postawić sieć z serwerem we własnym komputerze na numerze 127.0.0.1 (serwer) i 127.0.0.x ("klienci", poprawnie klienty). Jednym słowem za jednym numerem IP można postawić miliony komputerów. Linux da się skonfigurować w taki sposób, że komputer dziadka Zenka będzie Microsoftem, cioci Gieni Onetem, itp., czyli do adresowania sieci wewnętrznej wykorzystać można wszystkie numery IP świata. Szpiegowanie za pomocą przeglądarki, skryptów i ciasteczek omija jednak te niedogodności i wtedy już każdy jest sam na sam ze szpiegiem, zdany na jego łaskę i niełaskę. Np. prosty skrypt może pingnąć w górę do jakiegoś Microsoftu i już właściciel "darmowych skryptów" np. dla prowadzenia jakichś blogów lub list dyskusyjnych dla małolatów może odtworzyć architekturę całych sieci, np. nawet wszystkich sieci w całej Warszawie.

Obrazek użytkownika paparazzi

24-11-2019 [20:56] - paparazzi | Link:

Dzięki za pro wytłumaczenie. Pozdrowionka.