PRMOCJA BEZPRAWIA

PROMOCJA  BEZPRAWIA
Wydawać by się mogło, że sprawę Trybunału Konstytucyjnego załatwiono już w r.2017, tymczasem u progu drugiej kadencji Prawa i Sprawiedliwości towarzysz Rzepliński zaczyna promocję bezprawia, nową batalię o TK, bo stary układ peerelowski chce dalej dyrygować sądami! Dosyć tej tragifarsy! Kiedy peerelczycy odczepią się od urządzania nam tej III RP, zresztą nigdy nie ukształtowanej w normach demokracji, jeżeli wziąć pod uwagę właśnie wymiar sprawiedliwości. Wolne wybory to jeszcze nie pełnia demokracji!
Przypomnijmy krótko czym w ogóle był wymiar „sprawiedliwości”, odziedziczony po rzekomo martwym już państwie PRL-u, a wcale nie martwym, bo dalej rozpycha się ono w ramach nieukończonej III RP. Stare kadry post-peerelowskie fikają w najlepsze, walczą dwa państwa: PRL ryje pod rodzącą się III RP! Czy to ma trwać w nieskończoność ? Przypomnijmy czym był ten wymiar „sprawiedliwości”:  
Po pierwsze – stalinowski wymiar „sprawiedliwości” ( 1945-1953) to był aparat ludobójstwa, okres masowego mordowania drogą „sądową” polskich patriotów (patrz: dwa tomy „Bestii” Płużańskiego). Był to okres terroru i rządów bezprawia, bo mordowano i bez sądów, wszędzie. Jednocześnie był to aparat „legalizacji” grabieży kraju i obywateli poprzez upaństwowienie niemal wszystkiego.
Po drugie – po krótkiej odwilży poznański czerwiec w 1956 ukazał znowu terror będący cechą PRL-u, a wymiar „sprawiedliwości” poprawił się tylko nieznacznie, pozostając jednak nadal zależny od reżimu. Sądy i prokuratura w razie politycznej potrzeby zawsze były na usługach reżimu PRL-u. Zwłaszcza w stanie wojennym, a kilku sędziów z tego okresu działa nadal.
Po trzecie – po roku 1989 ten sam wymiar „sprawiedliwości” zachował status quo w sądach, a w latach 1991-1994 już przywracano prokuratorów zweryfikowanych negatywnie. Zatem skorumpowane sądy i prokuratury mogły chronić nie tylko nieznanych sprawców politycznych zabójstw, w tym „seryjnego samobójcę”, ale otworzyły też parasol ochronny nad aferzystami. Proces grabieży Polski po r.1989 osiągnął niebotyczny wymiar, a za rządów Tuska nawet niszczono CBA. Dzieje III RP to PROMOCJA BEZPRAWIA, gdy naród spodziewał się osądzenia poprzedniej epoki i nowych malwersacji. III RP nie jest więc państwem prawa, a jedynie państwem „prawniczych” kast i korporacji.
Polacy powinni sobie uświadomić, że od roku 1945 nie mają w ogóle państwa z normalnym i demokratycznym wymiarem sprawiedliwości, nawet po roku 1989 króluje system całkowicie niepraworządny i skorumpowany, a kaucje wypuszczające na wolność aferzystów tylko zasilają ten chory system. Od roku 2015 PiS próbuje daremnie uzdrowić i oczyścić taki wymiar „sprawiedliwości”, lecz kolesie stojący za tym bezprawiem stawiają PiS-owi zapory, a lewackie elity UE wspierają ten post-peerelowski układ hamujący Dobrą Zmianę. Wybitny duet Romaszewska i Duda - niczym „rejtan do kwadratu” - zawetowali reformę Temidy: oto pania Zofia ( magister fizyki) przekonała doktora praw o konieczności poprawek do ustawy, tyle że owe poprawki broniły bastionu niepraworządności czyli nadzwyczajnej kasty „sędziów” i „prokuratorów”. Doktor praw dziwnie to przeoczył, albo musiał stanąć w obronie starych układów. Toczy się bitwa o przyszłość Polski, a potykamy się o takie przeszkody jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy lub KRS. One są jak gwoździe w bucie i nękają nas w tym marszu do oczyszczonej i zreformowanej Polski. Jak mówił Jarosław Kaczyński „nie będzie zgody na zmiany pozorne” ( 3.X.2017) i naprawdę dramatyczna sytuacja w polskiej Temidzie wymaga zmian poważnych i zasadniczych, właśnie w duchu demokracji, by skończyć z układami, „sędziokracją” i plutokracją. PiS chce urzeczywistnić zasadę, że wobec prawa wszyscy są równi. Niestety, w III RP zasada ta jest łamana na każdym kroku. Musimy jednak powiedzieć sobie: albo chcemy III RP wreszcie w stanie demokracji, albo hodujemy chwasty republiki kolesi w stanie permanentnej korupcji ! Albo będzie państwem dla obywateli jak chce PiS, albo pod przewodem Rzeplińskiego czy Gersdorf wrócimy do państwa dla oligarchów jak było to za rządów SLD czy PO-PSL. Liczni beneficjenci korupcji gardłują przeciwko PiS-owi i chcieliby znowu nabrać obywateli sloganem łamania konstytucji. To zwyczajne kłamstwo, natomiast oni za kadencji PO-PSL łamali wszelkie zasady moralne i prawa, poczynając od konstytucji, zresztą nieudanej i wysmażonej przez ex-komunistów za żałosnej prezydentury Kwaśniewskiego ( TW Alka).
      Nawet Tusk przyznał właśnie, że obciążony jest bagażem złych i niepopularnych decyzji. Może więc i Rzepliński odstąpi od promocji bezprawia, uderzy się w piersi i zamiast zatruwać nam narodziny III RP usunie się dyskretnie w cień historii ?
Niestety, ale mój wpis na tych blogach sprzed dwóch lat  -„Republika Romaszewska” ( 22-X- 2017 ) – nie stracił swej aktualności. A dziś prezydent Andrzej Duda, celebrując 101-ą rocznice odzyskania niepodległości, mówi nam, że umacnia wspólnotę, narodową rzecz jasna. Pięknie, ale naszej uwadze umyka stale to, że owa wspólnota jest z gruntu niepraworządna i skorumpowana, miejscami na miarę sycylijskiej mafii. A w ogóle jaką to mamy niepodległość ? Musieliśmy ugiąć się pod naciskami z Unii Europejskiej i zamrozić reformę Temidy! Był to cios zadany projektowi PiS-u, cios zadany wspólnym wysiłkiem układu post-komuny  ( w tym „rejtana do kwadratu” ) i lewactwa z UE ( w tym dwóch panów T – Tuska i Timmermansa). Z okazji Święta Niepodległości złożono kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego, slusznie. Zapomniano jednak złożyć chryzantemy pod pomnikiem martwej Temidy. Z każdym dniem rośnie za to wysypisko bezprawia, a Małgosia Gersdorf zaciera rączki! Zagrała na nosie prezydentowi Dudzie i premierowi Morawieckiemu, który daremnie poszedł do niej na dywanik. A w ogóle o czym wtedy rozmawiali ? Naród nie wie, choć mamy niby demokrację i zasadę jawności. A w demokracji tak bywa, że najsilniejsza partia jest wyrazem najsilniejszej potrzeby narodowej i nieprzypadkowo Prawo i Sprawiedliwość ma w programie oczyszczenie sądów i prokuratury, które powinny służyć wszystkim, a więc być niezależne. Sądy i prokuratura nie mogą być parasolem ochronnym dla przestępców, w tym aferzystów żerujących na majątku narodowym i skarbie państwa. Kiedy wreszcie zrozumie to nasz Prezydent, doktor prawa ?
                                                                                                                                  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2019 [09:14] - Jabe | Link:

Ma Pan rację. Peerelczycy opanowują judykaturę. Doszło do tego, że towarzysz prokurator pcha się na trybunalskie krzesło.

Obrazek użytkownika paparazzi

12-11-2019 [14:48] - paparazzi | Link:

Dobre przypomnienie i trzeba pisać o tym ile się da. Jedna z najważniejszych reform zatrzymana. To podważa zaufanie społeczeństwa do rządu i odbije się czkawką.

Obrazek użytkownika maxilampus

12-11-2019 [15:57] - maxilampus | Link:

Dziś z trybuny sejmowej padła krytyka nacjonalizmu, woluntarystyczne podejście do narodowości, afirmacja wielokulturowości i sprowadzenie religii katolickiej do zaledwie jednego z wielu wyznań Polaków. PS

Autorem nie był Zandberg ale Prezydent Andrzej Duda...i o czym tutaj dyskutowac..Ponoc ryba gnije od glowy
Partia "miekich kolan" sankcjonuje swiadomie  lamanie prawa..jest to zamierzone i nie dyktowane bezsilnoscia..Swiadoma polityka repopulacji i "ukrainizacji" Polski idzie coraz dalej..Jest ich juz okolo 3.5 mln..
Ostatnio spotkalem  Ukrainska" "matke" z 5-giem Ukrainskich dziecmi ,ktora przyjechala do Polski aby pprawic sobie byt..Nie przepracowala w zyciu 1-dnia  tzn.w tradycyjny sposob..

Obrazek użytkownika tricolour

12-11-2019 [18:12] - tricolour | Link:

@maxo

Dziwić sie nie można. Skoro jedna połowa Polaków żre się z drugą, to powstaje przestrzeń, którą coś zechce wypełnić. Na razie są to Ukraińcy, mogli być muzułmanie.

Jak w skłóconymi małżeństwie, powoli wyrastają rogi.

Obrazek użytkownika maxilampus

12-11-2019 [20:27] - maxilampus | Link:

Ja i moje srodowisko nie szuka konfrontacji..Ale kregoslupy moralno-ideologiczne nie sa wstanie zaakceptowac ideologicznego szalenstwa i zwyklej paranoi ludzi ze srodowisk SLD,PO,PSL...Ten podzial jest podzialem naturalnym..Polaryzacja spoleczna ma valory oczyszczajace..przynajmniej teraz wiadomo kto jest kto..Miekie kolana bardzo mnie zawiodly..i wielu takich jak ja..
Mam pelna swiadomosc ze nawet KK jest przeorany na pol..i widze w nim te podzialy..
Wszystko to jeden wielki Syf..
Jedyna radoscia, zdrowa ,chetna ,przyjaznie nastawiona Kobietka :-))
To jedyna nadzieja na lepsze jutro..i w takie jutro trzeba inwestowac :-)) Doswiadczeni bojownicy wiedza co mam na mysli :-))

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

13-11-2019 [17:12] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pana Dra
teksty często wprawiają w pewne zwątpienie czy są pisane całkowicie serio, czy może prześmiewczo, ironicznie, albo wręcz humorystycznie. Oto przykłady (pogrubienia moje – hr.L-L):

Kiedy peerelczycy odczepią się od urządzania nam (?) tej III RP,(…)Wolne wybory to jeszcze nie pełnia demokracji!

Przepraszam, ale nie wiadomo kogo na myśli miał Sz.Pan Dr pisząc „nam” – czy chodzi o Australijczyków, może o Aborygenów?

Polacy powinni sobie uświadomić, że od roku 1945 nie mają w ogóle państwa z normalnym i demokratycznym wymiarem sprawiedliwości, nawet po roku 1989 króluje system całkowicie niepraworządny i skorumpowany, a kaucje wypuszczające na wolność aferzystów tylko zasilają ten chory system.

Czyli nadal Autor twierdzi, że dzisiaj orzekają ci sami sędziwie, co przed pół wiekiem - ciekawostka...

Pięknie, ale naszej uwadze umyka stale to, że owa wspólnota jest z gruntu niepraworządna i skorumpowana, miejscami na miarę sycylijskiej mafii(…)

Tu zapewne Sz .Pan Dr miał na myśli wylew wielkiej ilości afer PiS i w ogóle tzw. „dobrej zmiany”.

Sądy i prokuratura nie mogą być parasolem ochronnym dla przestępców, w tym aferzystów żerujących na majątku narodowym i skarbie państwa.

Jak wyżej: bezkarność różnych  aferzystów spod znaku np. KNF, czy NIK;
Nie widzę materiału do dalszego komentowania tego tekstu -  zacytowane przeze mnie fragmenty mówią same za siebie (i za Autora).
Kłaniam nieco zadziwiony
 

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

13-11-2019 [23:10] - Natalia Zychówna | Link:

Sprawa TK znowu aktualna, jak to na początku nowej kadencji: Prezes di tutti Prezesi desygnuje do TK na sędziego zasłużonego (medal!) w PRL tow.prok stanu wojennego  - zapewne  Baterowicz powie,że to nawrócony jak św.Paweł. Ale prpf.Gersdorf, I.Prezes SN nadal będzie ubliżał.

"Kiedy peerelczycy odczepią się od urządzania nam tej III RP," nam, to znaczy komu? Sam jesteś peereczykiem i ze starości wszystko już miesza ci się w tym siwym łbie.