TV Republika - moje ponure prognozy się sprawdzają

   We wrześniu 2014 skomentowałam odejście Bronisława Wildsteina z TV Republika w notce "Bierny, mierny, ale wierny - czyżby koniec TV Republika?"  /TUTAJ/.  Napisałam wtedy:

  "Nie wiem, czy TV Republika uważa nas za Morloków, czy za kogoś innego, ale niewątpliwie wystawiła do wiatru kilka czy kilkanaście tysięcy ludzi, którzy kupowali jej karty i akcje pragnąc popierać wolne słowo.  Nie zostali oni nigdy poinformowani n.p. o przyczynach odejścia Piotra Barełkowskiego, czy też o owym inwestorze związanym z TVN.  Obiecywano im Wildsteina, a dostali Terlikowskiego.  Przynajmniej niektórzy z nich mają prawo czuć się oszukani.

  A przecież TV Republika zależy całkowicie od "obozu patriotycznego".  Nie przekroczyła ona dotąd jego granic.  Według danych o oglądalności, w lipcu 2014 najbardziej popularne jej programy obejrzało czterdzieści parę tysięcy ludzi.  Jeśli Terlikowski ich odstraszy - stacja upadnie.  Może o to właśnie chodzi?".

  Teraz, po  ponad siedmiu miesiącach, mamy następne niepokojące sygnały.  W portalu Vlogmag.pl ukazała się 28.04.2015 dramatyczna wypowiedź Bartłomieja Maślankiewivza "Kulisy zwolnień w TV Republika"  /TUTAJ/.  Reporter oświadczyl, że w tej telewizji obniżono ostatnio wynagrodzenia dziennikarzy o 20%, a dwóch redaktorów zwolniono za ich wpisy na prywatnych kontach w Facebooku, w tym jedną panią za to, iż ujawniła przekręty posłanki PiS.

  Sam Maślankiewicz nie pracuje już w TV Republika od stycznia.  Zwolnił się po tym, jak wciskano mu Antoniego Macierewicza do programu sylwestrowego.  Przypomnę, iż Bartłomiej Maślankiewicz zasłynął swymi reportażami z walk na kijowskim Majdanie.  W Internecie miały one miliony odsłon.

   Pracownicy TV Republika w proteście przeciw obniżce pensji wystosowali list do szefów stacji, opublikowany w Wirtualnemedia.pl
 Szefostwo TV Republika napisało sprostowanie twierdząc, że forma tego listu była łagodniejsza  /TUTAJ/.  Oryginalny wpis znikł z portalu, ale można go znaleźć w Google  /TUTAJ/.  Przedrukował go także portal Kresy.pl  /TUTAJ/.  Na tym jednak nie koniec.  Oto 29.04 dowiedzieliśmy sie, iż z pracy dla TV Republiki zrezygnował Jan Pawlicki  /TUTAJ/.  To on relacjonował listopadowy protest w PKW i został aresztowany przez policję.  Wykazał się więc poświęceniem.

  Mamy więc następującą sytuację:  Kierownictwo TV Republika stara się o kosztowne miejsce na multipleksie, ale nie ma na wypłaty dla dziennikarzy.  W tym roku pozbyło się dwóch czołowych reporterów /Maślankiewicza i Pawlickiego/.  Zostali tylko Gociek, Ziemkiewicz i Rachoń.  Jeśli oni też odejdą - będzie klops.  Co gorsza, program TV Republika jest już teraz uważany za nudny.  Przytoczę kilka komentarzy pod informacją o odejściu Pawlickiego:

  ", 2015-04-29 07:44: jego jeszcze lubiłam, wydawał się być przynajmniej "neutralny"; ta stacja od czasu przejęcia wodzostwa przez Terlikowskiego stała się nieogladalna.
, 2015-04-29 22:34:
Telewizja Republika niestety pod kierownictwem Terlikowskiego obrała kurs na samozniszczenie. Gwiazdy w postaci Goćka, Ziemkiewicza, Rachonia i już bez Wildsteina, Pawlickiego są jeszcze filarami, pytanie tylko do którego momentu ? Nieporozumieniem moim zdaniem jest program Ekonomia raport do którego zapraszane są głównie osoby odpowiedzialne za dzisiejszy stan ekonomiczny kraju, czyli bezrobocie itp. a traktuje się ich jak wybitnych specjalistów. Dla(...)
, 2015-04-30 23:38:
Pan Terlikowski nie sprawdził się, może przeprosić Wildsteina. Stacja stała się nudziarska. Chyba tylko rozmowy o filmie są na poziomie.".

  Jeszcze w marcu 2015 w portalu Naszeblogi.pl ukazała się notka blogera Gniewko "TV Republika - nudna jak flaki z olejem"  /TUTAJ/.  Rozpoczynała się ona od słów:

  "Telewizja, która zanudza widzów, nie przyciągnie publiki i nic nie zmieni w Polsce. Żeby coś zmieniła musi być bardziej twórcza i rozrywkowa. Same gadające głowy nie wystarczą. Nawet osoby, które są zdecydowanie nastawione patriotycznie, nie mogą już znieść nudy panującej na ekranie.".

  W długiej i ciekawej dyskusji na temat tego wpisu wielu komentatorów przyznało rację autorowl.  Sądzę, że jeśli nie zmieni się kierownictwa stacji oraz jego polityki, to ewentualne miejsce na multipleksie /skądinąd pożądane/ okaże się gwoździem do trumny TV Republika.

  Dziś 1 Maja.  Nie będę jednak pisała o tym święcie.  Przeczytałam, iż nawet SLD zrezygnował w tym roku z pochodu pierwszomajowego.  Świeto Pracy pozostaje już tylko dniem św. Józefa rzemieślnika.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Cara al Sol

01-05-2015 [18:00] - Cara al Sol | Link:

Przestałem traktować TV Republika poważnie od momentu zwolnienia Bronisława Wildsteina. Kiedyś myślałem czy by nie włożyć w ten projekt jakichś dodatkowych pieniędzy ,ale właśnie po deklaracji ,że nowym szefem został Terlikowski, zupełnie tę chęć od siebie odepchnąłem. Jeden z braci Karnowskich kiedyś na spotkaniu w Krakowie ,bardzo zachowawczo skonstatował ,że telewizja informacyjna to jest przedsięwzięcie bardzo ambitne i ryzykowne. Maślankiewicz swoimi lamentami na chodniku się skompromitował. Jego postawa jest pozbawiona godności i to skrajnie dojmująco. Jeżeli to miejsce pracy Jemu nie odpowiadało ,to mógł ten stan rzeczy zmienić i zacząć współpracę z kim innym. Zresztą Terlikowski powiedział o procesie. To pewnie Maślankiewicza będzie bronił "non profit" Duży Romek w sądzie.

Obrazek użytkownika elig

01-05-2015 [19:00] - elig | Link:

Ależ Maślankiewicz właśnie tak zrobił w styczniu 2015. Zwolnił się z TV Republika, a teraz publikuje swe filmy na www.vlogmag.pl . Czyżby Terlikowski groził mu sądem?

Obrazek użytkownika gal

01-05-2015 [19:49] - gal | Link:

Esteci wychwani na tefałenie, jeszcze tochę waszego wysiłku i wrócicie do mamy

Obrazek użytkownika Józef Darski

01-05-2015 [20:18] - Józef Darski | Link:

We wszystkich ocenach zwolennicy i przeciwnicy zachowują się jak sekciarze i dogmatycy: 100 proc. za lub przeciw. Tymczasem mamy trzy kategorie przyczyn

1. Finansowe - oni mają kasę, my jej jesteśmy pozbawieni - starcza na waciki w najlepszym razie - stąd prędzej czy później w każdej inicjatywie pojawia się towarzysz z bezpieczeństwa i "ratuje" (konsekwencje w wypadku każdej inicjatywy są różne - zawsze zależność) lub inicjatywa upada. Przed śmiercią jeszcze się broni pełzając po dnie poziomu intelektualnego.

2. czynnik fachowy - tak się składa, że na ogół im kto bardziej nie nadaje się do zarządzania tym większą liczbą inicjatyw kieruje - skutki wiadomo - upadek poprzedzony apelami do kasy patriotów, której i tak jest za mało. Dyskusji otwartej i prawdziwej konkurencji nie ma, bo zaszkodzi sprawie. Skutek - nieudacznicy zostają świętymi i dożywotnio zajmuje swe miejsca

3. czynnik personalny - człowiek to takie zwierzę, które ma różne cechy, również negatywne, walki personalne są rzeczą naturalną, ale w obozie patriotycznym, zawsze rywalizacje i nienawiści są ubierani w szaty walki ideowej, o Polskę. I tylko taki język rozumie obóz patriotyczny. Nikt z niego nie może dopuścić do myśli, że ktoś kocha Polskę i kasiorę, albo kocha Polskę i nie potrafi rządzić itp., itd.

4. Patriotów jest za mało. Pudelek zawsze zwycięży w społeczeństwie zdeprawowanym, zdegenerowanym moralnie i intelektualnie.

moje uwagi nie mają nic wspólnego z polityką tylko wynikają z wiedzy o układach personalnych, co oczywiście nie zostanie zrozumiane.
P.S. Janek Pawlicki jest synem mego przyjaciela, którego wciągnąłem do konspiracji w 1978 r. Został zwolniony jako wichrzyciel podejrzany o inicjatywę złożenia pisma protestacyjnego do kierownictwa. Zabawne są komentarze osób nie mających pojęcia o sytuacji. Nie ma jak wnioskowanie po pozorach.

Obrazek użytkownika Dorota M

01-05-2015 [21:57] - Dorota M | Link:

Jeżeli TV Republika upadnie, to już nie będziemy mieć niczego. Wady owszem są, jednak to młoda telewizja, niedofinansowana, ale jest i należy ją wspierać, zwłaszcza teraz przed wyborami, a nie obrzucać błotem. to oczywiste, ze przeszkadza Komorowskiemu i całej tej bandzie krwiopijców. Nie niszczcie tego co jeszcze mamy. Nie czas na rozgrywki personalne.

Obrazek użytkownika marsie

01-05-2015 [23:43] - marsie | Link:

GP rzadko czytam całą, ale kupuję co tydzień – bo być musi, TV R dodałem do kablówki i płacę – bo być musi. Tu akurat komunistyczny zwrot „krytyka konstruktywna” jest jak najbardziej na miejscu - nic tak nie cieszy wyznawców tvn-ów jak walenie w te nasze, tak słabe jeszcze, media. Jak wszędzie, i w nich są różne rozgrywki, ale – nic lepszego na razie nie mamy, a gdy te padną, to będzie „prawicowa pustynia medialna”, szczyt marzeń tzw. salonu. Więcej cierpliwości, Rodacy!

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [10:44] - elig | Link:

Nigdy nie należy naśladować komunistów, równiez i w sprawie "konstruktywnej krytyki". Złe kierownictwo rozwali każdą inicjatywę.

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [00:07] - elig | Link:

Terlikowski rzeczywiście grozi Maślankiewiczowi sądem. Szczegóły tu:

http://cleofas-wm.salon24.pl/6...

Ale jaja !!!

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

02-05-2015 [03:47] - Krystyna R-M | Link:

Niszczenie ci miłe? Może by tak CUŚ o rządowych mediach??? Nie? One są fantastyczne? Nie pomagasz to spadaj... Nie ma chyba przymusu, którą tv należy oglądać?

Obrazek użytkownika Gniewko

02-05-2015 [08:26] - Gniewko | Link:

Popieram jak najbardziej wspieranie TV Republika i zachęcam do wykupywania kart TV Republika!!! Sam też krytykowałem, że jest nudna i że niepotrzebnie zaprasza jakichś lewicujących gości, ale moja krytyka była pozytywna.Nastawiona na uatrakcyjnienie programu, a nie na sprawy personalne.

Na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" a także na "EGZORCYZMY na LEMINGACH cz. 2" znajdują się pliki z ulotkami w formacie PDF ujawniające perfidię obecnej władzy i przez to wspomagające kampanie wyborczą Andrzeja Dudy i PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Proszę o polecanie znajomym tego linku, im nas więcej się zaangażuje, tym szybciej zakończymy niszczenie Polski.Link pod spodem;
http://naszeblogi.pl/54142-mat...

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [10:39] - elig | Link:

Wolałabym jednak nie finansować procesu Terlikowskiego z Maślankiewiczem. To gadanie o "pozytywnej krytyce" kojarzy mi się z aparatczykiem PZPR przemawiającym:
"Tak, towarzysze ! Partia popiera krytykę, ale tylko konstruktywną!".

Obrazek użytkownika Gniewko

02-05-2015 [11:46] - Gniewko | Link:

Zabrońmy używać litery "a" bo komuniści też jej używają i jak ktoś je użyje to jest aparatczykiem PZPR. Oj!!! Panie "elig" trochę pan przegina. Poza tym rozpętywanie burzy przed końcem kampanii dobrze się sprawie nie przyczyni. Użył Pan cytatów z mojego blogu "TV Republika – nudna jak flaki z olejem", a teraz mię Pan do aparatczyków przyrównuje.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

02-05-2015 [08:52] - Magdalena Figurska | Link:

Pani elig, odkręciła kurek z wodą na młyn reżimowych mediów, a ekspertem uczyniła funkcjonariusza Newsweeka - Cleofasa. Tylko pytam, w jakim celu? Przecież nie ma obowiązku oglądania jakiejkolwiek tv. Nie podoba się, przełączyć na TVN i po krzyku.

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [10:32] - elig | Link:

Ten kurek odkręciło szefostwo TV Republika obcinając płace dziennikarzom akurat przed wyborami i prowokując konflikt z nimi. Nie mogło z tym poczekać parę tygodni? To wygląda na sabotaż.
Jaśli nie wierzy Pani Cleofasowi, to proszę przeczytać to:

http://www.wirtualnemedia.pl/a...

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-05-2015 [11:32] - Józef Darski | Link:

Jak Pani będzie miała pustą lodówką to radzą poczekać z zakupami.

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [11:53] - elig | Link:

W takim razie należało najpierw obciąć pensje szefostwa i to co najmniej o połowę. To mogłoby zapobiec konfliktowi.

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-05-2015 [12:23] - Józef Darski | Link:

Oczywiście. ale problem jest głębszy - przy złym zarządzaniu obcinane pensji nic nie da. Agonia i gnicie będzie dłużej trwało. To jak z Polską. Musi wszystko zgnić do końca, a co potem - nie wiem. Ale tego wszystkiego nie da się już uratować

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [18:13] - elig | Link:

Też uważam, że III RP musi zgnić do końca

Obrazek użytkownika wandaherberthubert

02-05-2015 [11:53] - wandaherberthubert | Link:

odkad czytam pania elig wyczuwam w jej tekstach to ,co takze znajduję u pana Pasierbowicza tj szukanie czegoś co moze uderzyć w Jarosława Kaczynskiego i szeroko pojetego srodowiska ,ktore go popiera .Ktoś na NB napisał :agenci są wsrod nas,niestety jest to prawda.

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-05-2015 [12:27] - Józef Darski | Link:

Proponuję nowe kryterium pisania: piszemy tylko to co NIE może uderzyć w Prezesa, PiS, Kościół, Brauna, Ruch Narodowy, itp., itd. do wyboru dla każdej sekty. Niech rozkwita wolność słowa i niezależność myśli.
p.s. z Elig się wielokrotnie nie zgadzałem i nie zgadzam, ale nie wpadłem na stosowanie tego kryterium.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-05-2015 [00:53] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

I brawo że tak pan pisze! Bo jak widzę niektóre komentarze to się niedobrze robi. Czasami od razu odpuszczam czytanie jakichś dyskusji, bo czuję się, jakbym wszedł do pokoju, który już dawno nie był wietrzony - po prostu człowiek ma odruch, żeby stamtąd jak najszybciej wyjść, bo nie da się oddychać. Stęchlizna. Czasami zdecydowanie brakuje ludziom dystansu do siebie i świata, oraz - co z tym idzie - poczucia humoru. I w tym momencie nieważne są poglądy i polityczne sympatie. Tak samo nie do zniesienia będzie plujący jadem leming, jak i niektórzy ludzie tutaj. Tak więc mam nadzieję, że nie zamknięcie się we własnym towarzystwie wzajemnej adoracji.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-05-2015 [13:27] - NASZ_HENRY | Link:

W nocy wszystkie koty są czarne ;-)

Obrazek użytkownika BazyliMD

02-05-2015 [09:26] - BazyliMD | Link:

Polska cierpi z powodu żydosowieckiem mentalności Jej obywateli. Mediana stanu moralno-intelektualnego Polaków tnie to społeczeństwo gdzieś na poziomie zahukanego sprzedajnego półanalfabety. Uczucie głodu na parę dni przed wypłatą jest gwarancją, że okupant żyjący kosztem tych dupków może spać spokojnie. Wildstein i Jemu podobni z pokolenia Pyjasa mogliby swoim gadaniem podnieść poziom świadomości przeciętnego robola na tyle, że Ten odważyłby się zgasić telewizor i nie zagłosować na Bronka. Wcale nie chodzi o to, aby wygrać. CHODZI O TO, ABY GRAĆ. Sądzę, że Pani to rozumie. Prawda ta, jest oczywista przede wszystkim dla sponsorów.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

02-05-2015 [10:15] - Cara al Sol | Link:

W ogóle zabłądziłem gdzieś w necie i trafiłem na twitterowy profil niejakiego Jakubowskiego i On tam wrzuca skany jakiejś książki Misiaka "Prawicowe dzieci Blef IV RP" (coś takiego) jakaś oficyna aurora. Najpierw Maślankiewicz teraz jeszcze Misiak jedzie po całości po Macierewiczu, Sakiewiczu i Kaczyńskim!!! "agenci są wśród nas" ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-05-2015 [10:31] - Józef Darski | Link:

Misiak był przez kilka lat pracownikiem GP, m. in. pisał o Smoleńsku razem z Wierzchołowskim. Tu w grę wchodzą kwestie personalne, finansowe i psychologiczne. Misiak był najlepszym dziennikarzem śledczym GP - niedocenionym. Nisztor po latach wrócił do GP po kilku latach kwestii personalnych itp. Kwestie personalne są najważniejsze a nie jakaś polityka, ale tego i tak nikt nie rozumie.

Już ze 2 lata temu poszło o pieniądze. Potem był okres rozejmu. Teraz widzę rozliczenie. Niezależnie od przyczyn personalnych wiele uwag Misiaka jest słuszna, inne krzywdzące.

I pomyśleć, że gdyby Leszek otrzymał kasą książki by nie było. Abstrahuję tutaj od słuszności zarzutów czy jej braku.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

02-05-2015 [11:45] - Cara al Sol | Link:

Pan z emfazą wyłuszcza aspekty personalne i psychologiczne. Jednak zarówno u Maślankiewicza ,jak i u Misiaka pobrzmiewa taka gorycz w stylu "my musimy za psie ,nieregularnie płacone, grosze tyrać na dole ,a tam prawicowi magnaci medialni na szczycie obracają milionami każdego miesiąca". Mnie to przeraża. Wyobrażałem sobie ,że pensje opozycyjni dziennikarze otrzymują raczej skromne ,ale nie przypuszczałem ,że aż tak to wygląda. Tak źle. Coś tutaj chyba mocno szwankuje w zarządzaniu kadrami i rozpoznawaniu ludzkich ambicji. Już samo to jak odszedł Wildstein z Republiki ,a potem z "Do Rzeczy" mnie zafrapowało. Z jednej strony robi się wielkie pospolite ruszenie , robimy telewizję dla Was za Wasze,a potem hop zostaje przegnany jej szef tak bez słowa wyjaśnienia i na jego miejsce ktoś władował Terlikowskiego!!! Wymienić faceta ,który był prezesem TVP na gościa bez jakiegokolwiek doświadczenia w tej branży. TV Republika tracąc Maślankiewicza czy Pawlickiego w jakimś sensie straciła pewne symbole reporterskiej postawy (Kijów,PKW). Czarno to widzę!!! Te media, te elekcje 2015!!! Pewnie wygrajmy wybory w kraju ,w którym nie ma demokracji!!! Jakie to proste!!! Ducha demokracji nie ma, obyczaju nie ma , reguły demokratycznej nie ma, sądownictwa nie ma, pluralizmu medialnego nie ma!!! Ale idźcie głosować!!! "Rozstrzygnijmy to w I turze".

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-05-2015 [12:21] - Józef Darski | Link:

zależy kto otrzymuje nędzne - to jest najpoważniejsze źródło konfliktu. Sam zawsze staram się zarabiać mniej ale w kilku źródłach. A potem dorabia się politykę. Celebryci niepokornych są jednocześnie głównym atutem i źródłem zagrożenia. Kwadratura koła.

Obrazek użytkownika Zyndramek

02-05-2015 [14:00] - Zyndramek | Link:

Witam Wszem
Fachowe, krytyczne uwagi na temat TV Republika są istotne i cenne. Któż nie popełnia błędów?, albo kogóż nie kusi sabotaż?
Tem bardziej, że TV Republika należy rozdeptać z "całą ludową stanowczością" jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, bo jej działalność, choćby i kulawa, pokazała na przykładzie starcia brunek-Duda, że ta telewizja działa - "rujnuje zgodę i bezpieczeństwo"!!!
Ojczyzna gore przez takich wichrzycieli... :-P
Proszę, niech Pani Elig coś zrobi, żeby TV Republika przetrwała (chociaż 1 rok i to nawet w takim, byle nie gorszym, stanie)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-05-2015 [17:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

Zapraszam Panią i Państwa do lektury: http://salonowcy.salon24.pl/56... i serdecznie pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [18:09] - elig | Link:

Warto zajrzeć tu: https://twitter.com/G_Jakubows... , aby zobaczyc te skany fragmentów książki Misiaka, o której mówili Cara del Sol i Józef Darski /patrz poniżej/.

Obrazek użytkownika licho

02-05-2015 [17:43] - licho | Link:

Tez sobie Pani czas wybrala na te krytyke. Nie mogla Pani poczekac z tym choociaz 10 dni?

Obrazek użytkownika elig

02-05-2015 [18:04] - elig | Link:

To nie ja wybrałam, ale szefostwo TV Republika, które uznało, że to najlepszy moment na obcięcie pensji dziennikarzom i sprowokowanie konfliktu z nimi. Pisałam już o tym w komentarzu poniżej.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

02-05-2015 [18:46] - Cara al Sol | Link:

Błąd. W naszym wypadku każda pora jest tak samo zła i tak samo dobra. To co? Wrzód ma pęcznieć w ukryciu? A potem nagle odstrzeli? I będzie niespodzianka ! Wszyscy wielce zdziwieni! Jeżeli są jakieś niedomogi w zarządzaniu to uważam ,że sympatycy TV Republika powinni to wiedzieć, bo to jest ich telewizja w dużej mierze. Co więcej jeżeli dochodzi do takiej sytuacji ,że szeregowi pracownicy nie mają regularnie wypłacanych pensji, przecież niewielkich, to jest bardzo źle i niegodziwie. To albo działamy w miarę profesjonalnie ,albo zamknijmy ten cyrk i zacznijmy coś mniejszego bardziej skalkulowanego na naszą kieszeń.

Obrazek użytkownika marsie

02-05-2015 [19:19] - marsie | Link:

Nigdy? Nie przesadzajmy – nie chodzi o naśladowanie, tylko umiejętne dążenie do zwycięstwa. W wygranych kampaniach Czerwonych (SLD, Kwaśniewski), czy Platformy (PO, Tusk, Komorowski), nie zdarzało się, by któryś z nich krytykował kumpli czy swoje zaplecze – wszyscy byli jedyni i najlepsi! My tego nie umiemy, zawsze gdzieś wynajdziemy, że ten jest za mało patriotyczny, tamten miał wątpliwości co do in vitro np., jeszcze inny za mało się modlił, a ten czwarty 10 lat temu powiedział coś niezgodnego z obecną linią jedynej, słusznej partii. Teraz jest tylko jedna możliwość – zewrzeć szeregi i wygrać. Gdy wygramy, będziemy mogli i ten nasz burdelik pomału czyścić! Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika HenrykH.

02-05-2015 [21:54] - HenrykH. | Link:

Proszę o wybaczenie ,ale po Pani takiego wpisu nie mogłem się spodziewać .I nie chodzi tu o telewizję -a o słowa o wciskaniu posła A.Macierewicza wielkiemu panu redaktorowi...Toż to prawdziwy bohater ,dał odpór strasznemu Macierewiczowi- może i medal powinien dostać? Czytam Nasze Blogi od kilku lat i widziałem tu wpisy różnych dziwnych "nicków", którym bardzo łatwo przychodziło obrażanie innych ludzi. A to pani z czworaków daf ,a to bajkopisarz i paru innych którzy pisząc swoje posty ech...cisną się takie słowa że strach.. przykro mi że teraz i Pani do nich dołącza

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-05-2015 [22:29] - Józef Darski | Link:

"wciskanie Macierewicza" - to cytat z Maślankiewicza. Zapewne Wielki Maślankiewicz wolałby jakiegoś Kuźniara. Ciekawe czy odszedł z TVNu bo mu chcieli "wcisnąć" jakiegoś Grabarczyka.
To jednak nie oznacza, że cała krytyka jest bezzasadna.

Obrazek użytkownika HenrykH.

02-05-2015 [23:19] - HenrykH. | Link:

Witam .Owszem krytyka stacji TVR zasadna i owszem :),po obejrzeniu kilku zaproszonych "gości" ręce same pilota szukały.Jeżeli to cytat z jakiegoś redaktora,Panią Elig przepraszam.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-05-2015 [01:19] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Znowu czegoś tu nie rozumiem: podobnie jak w wypadku niektórych wypowiedzi politycznych. Przecież nie mamy żadnego wpływu na działalność tej telewizji. Więc po co te pouczania bądź obawy? Oni w tej telewizji zrobią tak jak będą chcieli. Jeśli będą tracić widzów poprzez swoje głupie zagrania - no to cóż, stracą ich. Nie wiem, można napisać do nich list z sugestiami, tylko nie wiem, czy w ogóle wezmą je pod uwagę. No ale jeszcze ewentualnie to możemy zrobić. No chyba że mamy tam jakieś swoje wtyczki. Podobnie jest z partiami.