AFERA z EMILIA

AFERA  Z  “EMILIĄ”
Totalna opozycja już wie, że nie wygra z PiS-em i dlatego wpadła na szatański plan rozbicia rządu jeszcze przed wyborami. W tym celu przystąpiła ( wraz ze swymi kibicami ) do ataku na najwrażliwsze ministerstwo w rządzie PiS-u, ministerstwo sprawiedliwości, które koordynowało projekt reformy Temidy, ostatecznie utrącony wspólnym wysiłkiem UE, układu post-komuny i zagadkowego wetowania Prezydenta. Na celowniku nieraz już był i sam minister Ziobro, ma wielu wrogów w tym państwie przeżartym korupcją i manipulowanym przez kasty „prawnicze” i mafie, których geneza sięga mroków PRL-u. Ziobro prawie samotnie zmaga się z potopem nieczystości i anomalii prawa, a paradoksem jest i to, że Prezydentowi ten potop nieczystości dziwnie nie przeszkadza. Aferzystów chyba ceni wysoko, jeżeli po zgonie super-aferzysty z Gdańska ogłosił żałobę narodową!!! Dziwna to tolerancja wobec mafijnych układów... Te środowiska mają też swoich agentów prowokatorów w mediach i w innych newralgicznych strefach III RP. Często występują pod pseudonimami. Czy należy do nich tajemnicza „Emilia” ? Nie wiemy, bo jak się zdaje owa osoba szczerze chciała pomóc w oczyszczeniu sądów z przeżytków PRL-u kompromitując ( i tak skompromitowanych ) wysłużonych kiedyś dla komuny sędziów. Inicjatywa daremna, bo 19 sierpnia sprawę nagłośniła Magdalena Gałczyńska, dziennikarka Onet-u, i wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak musiał podać się do dymisji z powodu rzekomej „współpracy” z tajemniczą „Emilią”. A jaki profil polityczny ma Onet ? Wystarczy poczytać jak przedstawia Marsze Niepodległości! Od razu było wiadomo, że na dymisji wiceministra nie poprzestaną wrogowie PiS-u, choć premier stwierdził, że to zamyka sprawę. Schetynowcy od razu żądali dymisji ministra Zbigniewa Ziobry ( NAJLEPSZEGO ministra sprawiedliwości w dziejach III RP!), a 22 sierpnia tego samego domagała się też była prezeska Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, co nikogo nie dziwi. Jest przecież szefową ostatniej reduty ex-sługusów PRL-u, tych z nadzwyczajnej kasty. I to ona organizuje obronę starych kapciów w togach. Była tak ofiarna, że jeździła nawet do Niemiec i do UE, by pozyskać poparcie dla swojej kampanii i dla swoich podopiecznych sędziów-peerelczyków. Inna reduta starych „oporników-sędziów” to Iustitia (?) czyli Stowarzyszenie Sędziów Polskich, jego prezesem jest prof. ( czy dr. hab.?) Krystian Markiewicz. Tymi właśnie „sędziami” ( a mają oni poparcie w „Gazecie Wyborczej” i u michnikoidów!)  miała się zająć „Emilia”.  A gdyby dwa lata temu premier i prezydent energiczniej zajęli się „prezeską” Gersdorf – robaczywym jabłkiem Temidy - zamiast pobłażać jej wybrykom,  wiceminister nie miałby dziś kłopotów.
                 Jak mówi rzymska maksyma: ten uczynił, co miał z tego pożytek.  Zatem na pewno pani Gersdorf i Iustitia stoją za intrygą przeciwko ministerstwu sprawiedliwości, ale nie tylko. Spectrum beneficjentów jest o wiele szersze, bo obejmuje całą totalną opozycję, a nawet agentury obcych państw, wyraźnie niechętnych PiS-owi. Dodatkową hipotezę sugeruje też bloger trotelreiner we wpisie „Szkodnik czy człowiek Geremka?” ( naszeblogi.pl 22.08.br) i niestety nie można jej zlekceważyć, a nawet trzeba ją potraktować całkiem poważnie. No cóż, „Emilia” chciała tak dobrze, podobnie i wiceminister – a skończyło się dymisją i wrzawą antypisową,bo tak zaplanowali promotorzy intrygi.
              Smutne, ludzie – którzy tylko mieszkają w Polsce, ale się z nią nie utożsamiają – intrygują przeciwko rządowi i Polsce. Czas by Polacy otworzyli oczy i ujrzeli, że teraz mamy rząd takich ludzi,  którzy Polskę noszą w sercach!
                                                                                                                            
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-08-2019 [08:12] - Trotelreiner | Link:

Witam Pana!
To zatomizowane "społeczeństwo",ten "nibynaród" jest juz całkiem ogłupiony...ciepła woda w kranie,piwko i grill,jakiś meczyk w telewizji...i NIC!
Widział to St.Lem,który jeszcze w środku XX wieku napisał o "polakach": NAJWAŻNIEJSZE TO NIE MYŚLEĆ...A JAKOŚ TO BĘDZIE.

Nic tego tłumu debili nie rusza...afery,rozkradanie majątku narodowego...zbydlęcenie sądów i sędziów,powrót sbeckich morderców na scenę...nawet śmierc Lecha Kaczyńskiego...
byle nie myśleć...

Duda to gwóźdź w bucie...taki wystający...który po pół roku wyszedł i przeszkadza w chodzeniu...a PiS pozwala totalnym na wszystko...bezkarność rozzuchwala swołocz...
a takich tylko zamykać...nawet wyrzucić klucz...

Pzdr.

Obrazek użytkownika Darek65

26-08-2019 [09:21] - Darek65 | Link:

Opozycja na nic nie wpadła, ona dostała rozkaz z zewnątrz. Oni są tak nieudolni, że prostą sprawę spieprzą, a co dopiero wymyślić misterny plan. Pozbawienie ich pełnej osłony medialnej, PR-wej pokazuje ich miałkość intelektualną. Proszę posłuchać ich wypowiedzi, jak budują i składają zdania, zasobu słów, których używają. Taśmy z Sowy i Przyjaciele pokazują język. To język pospolitych meneli ubranych w drogie garnitury. Diagnoza wobec polskiego społeczeństwa jest w dużej mierze słuszna, ale trzeba też pochylić się nad przyczynami. Przez wiele lat Polacy byli zostawieni sami sobie, codziennie musieli zmagać się z "życiem", praca za grosze, wykluczenie społeczne, itp. Zatarta została się lub zniknęła identyfikacja ze swoim Państwem, które nota bene się od nich odcięło. Zostali skazani na życie według zasady - umiesz liczyć, licz na siebie. I nauczyli się z tym żyć. I teraz nie rozumieją, że sprawne Państwo, to ich bezpieczeństwo. Mówią sobie, ... za chwilkę przyjdzie ktoś inny i znowu będę musiał liczyć na siebie. Na zmianę postawy trzeba czasu, to ogromna praca do wykonania przez instytucje Państwa, Kościoła, itp.

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2019 [10:22] - Jabe | Link:

Ten pan Piebiak zapewniał sprawność państwa? Czy pan premier lepej wypadł na taśmach? Czy frakcja rządząca pozbawiona osłony medialnej wypadłaby lepiej od frakcji opozycyjnej?

Obrazek użytkownika Darek65

26-08-2019 [13:13] - Darek65 | Link:

W każdej grupie ludzi znajdzie się kilku, którym sodówka uderzy do głowy, którzy mając tzw. władzę będą chcieli ją w jakiś sposób wykorzystać. To nie jest oczywiście żaden argument, ani usprawiedliwienie. Niestety, taką mamy klasę polityczną, a póki co, lepszej nie ma. Z drugiej strony mogę napisać, że przy ułomnościach ta "władza" jednak dla Polski i Polaków coś zrobiła i w zdecydowany sposób różni się od poprzedników.

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2019 [20:27] - Jabe | Link:

Co mianowicie?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-08-2019 [12:16] - AŁTORYDET | Link:

Moja opinia o "opozycji" nie różni się od Pan opinii, ani na jotę. Prawie wszyscy to kiepsko wykształceni, rozbuchani bezkarnością pyszałkowie. Gdy jeden amator domowej kolonoskopii, startując do PE, ogłosił plan "dekarbonizacji", to następny kretyn, historyk po szkole pedagogicznej, przebił konkurenta, skracając czas dojścia do tego celu o 5 lat. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że żaden z tych głupków, nie wiem jakie jest szczytowe zapotrzebowanie na moc, jaki ma w tym udział moc pochodząca z węgla, jakie są koszty substytutywnych żródeł mocy (farmy wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne, gaz, czy elektrownie atomowe). Głowę daję, że żaden z tych matołków nie podałby nawet definicji wata, ani nie wyjaśniłby znaczenia przedrostków mega, giga czy tera. Młode pokolenie po fakultetach, które można studiować w ramach hobby, nawet nie zna granic swojej kompromitacji. Nazwisk przez litość nie wymieniam. Ma Pan rację, nad ludźmi należy pracować, ale do instytucji które Pan wymienił, dodaję kolejną  - rodzina. 
Pozdrowienia. 

Obrazek użytkownika angol

26-08-2019 [14:03] - angol | Link:

Bo pisac kazdy moze, jeden lepiej a inny glosniej bo wenatrz jak dzwon pusty.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-08-2019 [15:07] - Imć Waszeć | Link:

Polecam wykłady Leszka Sykulskiego na te tematy, gdzie porusza on zagadnienia wojny propagandowej, duraczenia, rozbrajania intelektualnego oraz pojęciowego i fałszowania języka, Wykorzystania marksizmu, popierania głupoty i niekompetencji przez globalne korporacje (co wyjaśnia POparcie dla LGBT) i mocarstwa, bo głupimi, karierowiczami, albo sk..elami łatwiej się rządzi. Mam tu na myśli, tak samo jak Sykulski, *wszystkie* mocarstwa. To jest ich typowy odcisk palca pozostawiany na miejscu działania, czyli w kolonii.

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2019 [10:26] - Jabe | Link:

Czas by Polacy otworzyli oczy i ujrzeli, że teraz mamy rząd takich ludzi, którzy Polskę noszą w sercach! – To może zabierałby się pan antypoda za otwieranie oczu, zamiast produkowania leninowskich połajanek.

Obrazek użytkownika angela

26-08-2019 [12:19] - angela | Link:

Jabe i reszta antypolskich pismakow,  propagandystow, chocbyscie się nie wiem jak uwijali w oglupianiu ludzi, to i tak szlag was  trafi na wyborach, a im więcej plujecie na rząd, tym więcej  odwraca się to przeciwko wam. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2019 [13:39] - Jabe | Link:

Czy ja pluję na rząd? A jeśli ktoś jest antyrządowy (bo np. antysocjalistyczny), to znaczy, że jest antypolski? Czy z tego, że ktoś nie podziela Pani sympatii, wynika, że jest ogłupiony? Może to Pani została ogłupiona? Proszę się nad tym zastanowić.

Obrazek użytkownika Darek65

26-08-2019 [14:34] - Darek65 | Link:

To może warto zachować właściwe proporcje. Ja też nie do końca zgadzam się z tym, co PIS robi - a właściwie nie robi, a powinien - w gospodarce. To jednak nie jest powód do totalnej krytyki.

Obrazek użytkownika tricolour

26-08-2019 [15:03] - tricolour | Link:

@Darek

To moze w ramach eksperymentu Pan powie, ci PiS zrobil dobrze, a ja wyrażę swoją opinię. Moze uda sie porozmawiać...

Obrazek użytkownika Zunrin

26-08-2019 [15:57] - Zunrin | Link:

Próbowałem ogarnąć tę sprawę - kto, co, z kim, przeciw komu. W momencie gdy opis tego zaczął przypominać scenariusz "Mody na sukces", to dałem sobie spokój z rozpoznawaniem o co chodzi w tym sędziowskim bagienku.

Obrazek użytkownika Studentka

27-08-2019 [11:05] - Studentka | Link:

Pragnę przypomnieć niektórym komentatorom jak Jabe & consortes ,że jesteśmy ciągle na Ziemi , gdzie musimy przeżyć nasze ziemskie wcielenie ze wszystkimi jego zaletami i brakami i oczekiwanie, że przyjdzie Rząd samych świętych i Ziemię przemieni w Raj jest nie tylko głupie ale i niezbyt dobrze świadczy o wyznawcach tej ułudy. Ziemię zamieszkują ludzie nie Święci, a nawet jak taki się trafi, to Chrystusem nie będzie. Więc odczepcie się od obecnego Rządu , który jest o niebo lepszy od poprzednich , bo tylko potwierdzacie, że jesteście bandą sfrustrowanych homo sapiens która nie wie co robić z czasem. Zajmijcie się czymś pożytecznym, jest tyle charytatywnych instytucji.

Obrazek użytkownika tricolour

27-08-2019 [12:53] - tricolour | Link:

Jeżeli koleżance tak łatwo przychodzi jednoczesne mówienie o Chrystusie i jakichś bandach frustratow wśród dzieci jego, to jawi się koleżanka w poznawczym dysonansie, by nie rzec rozkroku, co nie przystoi.

Milosci kolezanki nie każdy ma obowiązek podzielać.

Obrazek użytkownika Jabe

27-08-2019 [13:03] - Jabe | Link:

Poprzedni rząd też nie był święty, a jedynie bardziej leniwy. Obecny dał całą parę w propagandę. Jedni się na to nabierają, innych odstręcza. Powiedziałbym, że jakość zwolenników się pogorszyła. Już niemal wyłącznie poziom magla.

Obrazek użytkownika Ludomir

01-09-2019 [23:57] - Ludomir | Link:

@Admin
i tym razem zablokuje mój komentarz wobec zbliżających wyborów czy może z jakichś innych tajemniczych powodów? Bo na pewno nie wobec naruszenia jakichś zasad obowiązujących na NB...

"(Emilia)osoba szczerze chciała pomóc w oczyszczeniu sądów z przeżytków PRL-u kompromitując ( i tak skompromitowanych ) wysłużonych kiedyś dla komuny sędziów”.
 
Tak może twierdzić tylko ktoś Piebiakopodobny, kto w życiu swoim stosuje takie jak Piebiak i jego kompanii metody wobec innych ludzi. Pewnie dlatego Baterowicz musiał czmychnąć z Polski tuż przed upadkiem komuny i ukryć się aż na Antypodach, skąd pluje na swoich dawnych rodaków i rodzinny kraj. Zaślepiona  nienawiść mąci mu w starczej głowie, więc nie może się zdecydować przeciwko komu i kto zorganizował tę gigantyczną, skandaliczną aferę. Jeśli najlepszy na świecie min.spr. wszechczasów Ziobro rzekomo o tym co się dzieje w jego gmachu, pod jego nosem  nie wiedział, to też jest powód do dymisji, nie tylko honor tego wymaga, ale i zasada politycznej odpowiedzialności (chodzi m.inn. o jego zastępcę), nie  mówiąc już o  i takiej okoliczności jak seryjne samobójstwa w więzieniach w  pewnej tajemniczej  sprawie.