PO publikuje cennik. Kontra na "niemieckiego Macierewicza"

Platforma Obywatelska i premier Ewa Kopacz stawiają  w końcu na transparentność władzy. Jak dowiadujemy się z prasy, 20 czerwca 2014 pani Anna Kamińska, prywatnie żona Misia Kamińskiego (symbolu politycznej charyzmy, wierności i uczciwości) dokonała całkiem miłej wpłaty na konto rządzącej partii w wysokości 25 tys. złotych. Wg informacji Państwowej Komisji Wyborczej była to najwyższa wpłata na partyjne konto od osoby fizycznej w ubiegłym roku. 

Porządkując chronologię - miesiąc wcześniej pan Kamiński przegrał batalię o ciepłą posadkę w Parlamencie Europejskim. Następnie został szefem Centrum Informacyjnego Rządu i jednym z najbliższych doradców pani premier. Cóż, zawsze to miło popatrzeć, jak niebagatelne umiejętności i inteligencję kandydata na ważne stanowiska rządowe wspomaga chęć finansowego wspierania politycznego zaplecza partyjnego. Całe szczęście, że ukrócono działalność innego Kamińskiego, bandyty PiS-owskiego, pewnie by coś o łapówkarstwie niegrzecznie wspomniał.

Obstawiam, iż publikacja cennika rządzącej partii ma swój wymiar praktyczny - zbliżają się ważne batalie wyborcze i warto poinformować swych sympatyków, że odpowiednie umiejętności wsparte finansowym miłosierdziem są jak najbardziej mile widziane. Zwłaszcza, że koszty funkcjonowania zapewne wzrosną - dzieje się sporo, a wsparcie dziennikarskiego mainstreamu może mimo wszystko okazać się niewystarczające - nie każdy, nie wiedzieć dlaczego, pała sympatią do Lisów i innych Olejnikowych - nawet jak ładny medal od prezydenta albo jeszcze ładniejszy kapelusz założą. Ot, zagwozdka.

Na ten moment najpilniejsze wydaje się znalezienie kontry na niemieckiego dziennikarza śledczego Rotha. Zapewne na zlecenie PiS-owskich mącicieli ośmielił się on wyciągnąć kilka logicznych wniosków na temat katastrofy smoleńskiej i polityki rosyjskiego terroru, kłamstwa, siły. Do tego jedna z hipotez przewiduje polskie zaangażowanie - a wskazanie, kto najbardziej skorzystał na śmierci Lecha Kaczyńskiego i jego politycznego zaplecza, do trudnych zadań wbrew pozorom nie należy.

Czy niemiecki Macierewicz (jak go usilnie nazywają internetowe lemingi) ma rację, czy nie, tego nie wiem. Na pewno ma solidne przesłanki, a brak dowodów po polskiej stronie, niszczenie ich przez Rosjan i spartaczone śledztwo działają mocno na wyobraźnię, także zachodniego czytelnika. I jakby się ten leming nie starał i nie wysilał, za to partactwo nie jest odpowiedzialny ten symboliczny Macierewicz, a kluczowi politycy Platformy Obywatelskiej. 

Przydałby się zatem jakiś niemiecki Lasek, by racjonalnie Rothowi odpowiedzieć i unikając bezpośredniego starcia jego teorie obalić, braci Rosjan chwaląc, a pijanych polskich generałów obrażając. Problem tylko malutki taki, że znaleźć takiego cymbała po zachodniej stronie Odry, co się tak łatwo na śmieszność narazi, łatwe ani tanie nie będzie.

Więc mamy i cennik. Transparentna ta nasza polityka, faktycznie.

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

08-04-2015 [20:38] - cichy | Link:

..przydalby się zatem jakiś niemiecki Lasek..etc..etc..
jak pan dalej pisze..w niemczarni tez sa swinie..przypomnę jedna na rownie wysokim stanowisku..pewien pan był kiedyś kanclerzem..po tym jak przestal być kanclerzem dostal robote lobbysty w pewnym gigantycznym koncernie energetyczno-gazowo-paliwowym z siedziba w rosji..poza tym oni w "polsko-jezycznych mediach"..(a'propos 95% naszego rynku miedialnego należy wlasnie do nich)..wiec oni o sobie musza dobrze pisać..a ze nasz prezydencko-europejski folksdojcz poszedł na posadke..
poza tym niech pan pomyśli tak...co to za wspolnota;organizacja..etc.etc..jakkolwiek by nie nazwal i nie okreslil jej..gdzie liczy się tylko i wyłącznie siano;flota;kasa;szmal??skoro tylko to się liczy to nie ma sensu oczekiwać od w/w organizacji jakichkolwiek wyższych wartości etyczno-moralnych;trwalosc jej tez nie będzie duza..a i wewnątrz nich samych nie będzie im ze sobą dobrze..skoro tam nie ma nic??zegarki;autka;apartamenciki; to wszystko może budzic tylko ODRAZĘ..i nie potrwa długo..

Obrazek użytkownika kwintesencja

08-04-2015 [23:01] - kwintesencja | Link:

Za "30 srebrników" wielu sprzedaje wszystko. To prawda, że kropla drąży skałę. Zbliżające się wybory, to dla niejednych, być albo nie być. Oni się bronią i atakują. A my? A my - choć w mniejszości, róbmy swoje.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-04-2015 [10:06] - NASZ_HENRY | Link:

Misiek ma przechlapane ;-)