Zamach w Smoleńsku: igrając ze śmiercią


W dzisiejszej Niezależnej omówienie – aż nazbyt pobieżne - ustaleń wywiadu niemieckiego BND na temat zamachu w Smoleńsku, ujawnionych przez Jürgena Rotha, niemieckiego dziennikarza śledczego. Fragment jednego z dokumentów brzmi niezaskakująco, bo wiemy o tym od lat: „(…) przyczyna katastrofy TU-154 10.04.2010 w Smoleńsku (…) zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez oddział FSB”. Całość tutaj[1].
 
Swoją drogą przypominam, by baczyć na tych po stronie polskiej co latami, i nawet i dziś opowiadają, jak to przyczyna „katastrofy” leżała po stronie rosyjskiej mianowicie dlatego, że obsługa nie wymieniła żarówek i nie umyła podłogi, a słynni „kontrolerzy” źle naprowadzali. By kolejny raz zasymulować samoistność Polski i jej odrębność od Rosji, by kolejny raz zalegendować kolejną grupę agentów, niedawno sąd krzywoprzysiężny FSB w Polsce kazał wznowić umorzone już śledztwo w sprawie tych kontrolerów, co niemożebnie rozradowało polskich patriotów bezmózgowych. Powtórzmy więc jeszcze raz: żarówki nie wybuchają; zamachu nie przeprowadzili też „kontrolerzy”.
 
Ujawnienie informacji Rotha – przez Niemców - na miesiąc przed wyborami zaniepokoiło na tyle rząd zamachowców, że Grzegorz Schetyna jął nawet opowiadać, jak to byli „naiwni” wobec Rosji i jak to oddanie śledztwa Rosji było „błędem”[2]. Nie byli naiwni, nie było też błędu; była i jest do dziś wspólnota interesów, korzystanie z owoców zamachu, nawet jeśli tylko w charakterze słupów, marionetek.
 
Ja jednak nie o tym.
 
Powiada bowiem Roth dalej, że w dokumencie BND pada również nazwisko osoby odpowiedzialnej za zamach. Domyślam się, że nie chodzi tu o Putina, bo tyle sami od dawna wiemy[3], a organizatora zamachu po stronie polskiej. Roth staje się jednak tajemniczy i powiada: – Nie mogę i nie podam go [nazwiska], bo byłoby to z mojej strony czyste samobójstwo[4].
 
„Czyste samobójstwo”?
 
Organizator zamachu – jak z tego wynika – ma się wyśmienicie i korzysta z pełni władzy, w tym ze skutków zamachu. Organizator zamachu ma wpływy nie tylko w Rosji i putinowskiej Polsce, ale pewnie i w Niemczech. Organizator zamachu pewnie nie zdoła zlikwidować niemieckiego wywiadu BND i źródeł, na podstawie których powstają tego wywiadu dokumenty, ale pewnie może postarać się, by zamilkł i Roth, i inni dziennikarze, którzy będą pisać o zamachu.
 
Dlatego najlepszą obroną jest ujawnienie nazwisk i jego i jego pomocników.
 
Z kolei ich nieujawnienie jest może nie „czystym samobójstwem”, a igraniem ze śmiercią.
 

Mariusz Cysewski

 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

O zamachu w Smoleńsku czytaj też:
http://naszeblogi.pl/40579-tryptyk-o-zamachu-w-smolensku-czy-kto-czyimi-rekami
http://naszeblogi.pl/40555-zamach-w-smolensku-udzial-panstw-trzecich
http://naszeblogi.pl/43355-zam...
http://naszeblogi.pl/41649-dowody-zamachu-w-smolensku
http://naszeblogi.pl/42500-bie...
http://naszeblogi.pl/40842-co-ty-wiesz-o-zabijaniu-w-smolensku
http://naszeblogi.pl/41116-w-sprawie-zamachu-w-smolensku-ziemkiewicz-przekracza-granice
http://naszeblogi.pl/41803-atak-ekspertow-macierewicza-na-nauke-polska-albo
http://naszeblogi.pl/42865-lisicki-i-klamstwa-propagandy-rzadowej-o-zamachu-w-smolensku
http://naszeblogi.pl/48398-zamach-w-smolensku-udana-bitwa-putina
 

[1] http://niezalezna.pl/65636-zobacz-notatke-niemieckiego-wywiadu-zamach-w-smolensku-przeprowadzila-fsb [2] http://niezalezna.pl/65645-wyznanie-schetyny-szef-msz-przyznaje-bylismy-naiwni-wobec-rosji-oddanie-sledztwa-bylo-bledem [3] http://naszeblogi.pl/40579-tryptyk-o-zamachu-w-smolensku-czy-kto-czyimi-rekami [4] Op. cit. (http://niezalezna.pl/65636-zobacz-notatke-niemieckiego-wywiadu-zamach-w-smolensku-przeprowadzila-fsb)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

01-04-2015 [11:55] - ruisdael | Link:

Trudno byłoby zaprzeczyć którymkolwiek z Pańskich wniosków (po przeczytaniu schetynowych mądrości naszły mnie identyczne myśli).Współpraca, współodpowiedzialność i zaprzaństwo tylko z naszej strony.

Obrazek użytkownika Cam9377

01-04-2015 [16:45] - Cam9377 | Link:

Niezwykle interesująca jest lektura książki „Gomorra” opisującej świat mafii.

Odważny włoski dziennikarz Roberto Saviano, był krytykowany przez Berlusconiego za brak patriotyzmu, ale to drobiazg. Praca nad książka i jej wydanie było igraniem ze śmiercią i spowodowało całkowitą i być może dożywotnią utratę wolności osobistej Saviano. Od 8 lat stale przebywa on pod rządową ochroną, żyje w nieustającym poczuciu zagrożenia. Wyznaje, że czasami ogarnia go poczucie winy, że w ogóle jeszcze żyje.

Niedawno wstrząsający artykuł o jego obecnym życiu ukazał się w The Guardian: http://www.theguardian.com/wor...

Saviano jest prawdziwym bohaterem, który oddał swa młodość i wolność za prawdę. Wielkie podziękowania należą się również Panu Jurgenowi Roth za jego odwagę.

Obrazek użytkownika Zyndramek

02-04-2015 [10:41] - Zyndramek | Link:

Intencje pana Rotha mogą być szczere, a praca przez niego wykonana rzetelna.
Fakt ujawnienie właśnie jemu raportów BND też może być zdarzeniem autentycznym.
Pozostaje wyjaśnić, że ujawnienie raportów właśnie przez tajne służby niemieckie, a nie na przykład USA czy Szwecji, dowodzi, że jest to działanie uprzedzające, mające na celu odsunięcie odpowiedzialności, co najmniej politycznej, od przywódców państw Europy Zachodniej za zamach w Smoleńsku.
Często pada na naszych blogach pytanie filozoficzne "qui bono?"...