Duch doktora Mengele unosi się nad Polską

Rzecznik praw dziecka opowiedział w YV, że w dzieciństwie polał denaturatem i podpalił nogę brata za co dostał od ojca sprawiedliwe jego zdaniem lanie. Ta opowieść zbulwersowała w najwyższym stopniu dziennikarkę  TVN. Nie zbulwersował jej bynajmniej fakt podpalenia brata lecz lanie, które dostał sprawca. Przyparty do muru rzecznik wydusił wreszcie oczekiwane przez wszystkich zdanie, które jest paradygmatem  politycznej poprawności: „ nie bijemy dzieci i kropka”. Wezwana na pomoc psycholog, która przedstawiła się jako doradca poprzedniego rzecznika praw dziecka orzekła, że przemocą wobec dziecka jest nie tylko klaps lecz również podnoszenie głosu oraz restrykcyjne zakazy i taka przemoc może mieć nieobliczalne skutki w późniejszym dorosłym życiu tego dziecka.
Całkowicie się z tym zgadzamy. Dzieci nie wolno bić, każdy ma prawo do godnego życia i wszyscy powinni być bogaci zdrowi i szczęśliwi. Tyle, że nie jest to takie proste jak brzmi w utopijnych hasłach. A najwięcej nieszczęść przyniosły w historii próby wcielania w życie różnych utopii. Z hasła rewolucji francuskiej :Liberté, égalité, fraternité, ou la mort” został zrealizowany wyłącznie ostatni człon czyli śmierć. Wolność, równość i  braterstwo pozostały nieosiągnięte. Komunizm też przyniósł miliony ofiar.
Dla mnie istotna jest porażająca hipokryzja i brak logiki współczesnego świata. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że lekarze warszawskiego szpitala podjęli decyzję o odłączeniu od aparatury podtrzymującej oddychanie 11-miesięcznego chłopczyka skazując go w ten sposób na śmierć. Zdaniem lekarzy chłopczyk był nieuleczalnie chory. Na odłączenie dziecka od respiratora nie zgadzali się jego rodzice, a co istotne znaleźli ośrodki podejmujące się dalszej terapii. W Polsce powtórzyła się zatem historia małego Evansa skazanego na śmierć przez lekarzy, którzy dopilnowali wykonania wyroku śmierci wbrew woli i błaganiom rodziców, pomimo protestów ludzi dobrej woli z całego świata i pomimo perspektyw oddania go pod opiekę do innego ośrodka. Trudno  wymyślić coś bardziej okrutnego i bezsensownego. Wyobraźmy sobie, że właściciel ciężko chorego psa słyszy opinię weterynarza, że psa trzeba uśpić. Nie godzi się z tym werdyktem i postanawia psa leczyć w innej lecznicy ale weterynarz nie wydaje psa gdyż chce dopilnować, żeby został on uśmiercony. Albo co  gorsza decyduje się skazać go na śmierć z głodu i pragnienia jak  skazano  nieszczęsną Terry Schiavo, która umierała w ten sposób dwa tygodnie. Łatwo przewidzieć jaką awanturę zrobiliby ( i słusznie) obrońcy zwierząt. To właściciel decyduje czy chce męczyć psa uporczywą terapią, a często okazuje się przecież, że to właściciel a nie lekarz miał rację w kwestii perspektyw leczenia.
Paradoksem jest, że rodzice muszą podpisywać zgodę na leczenie dziecka, na podanie transfuzji,  wycięcie migdałków czy resekcję zęba, a nie mieli prawa głosu w kwestii jego uśmiercenia. Nie dopuszczono ich w ogóle do dwuosobowej czy trzyosobowej komisji wydającej wyrok śmierci i nie pozwolono zabrać dziecka do innej placówki. Jak twierdzą rodzice chłopczyk rozchorował się po przyjęciu szczepionki przeciwko pneumokokom. To kolejny paradoks współczesnego pojmowania wolności  człowieka. Nie wolno bez twojej zgody założyć twemu dziecku gipsu na rączkę, ale wolno w pierwszej dobie życia podawać mu szczepionki zawierające szkodliwe substancje. Nie ma sensu rozpoczynać tutaj merytorycznej dyskusji na temat składu szczepionek, ich przechowywania, oraz presji koncernów farmaceutycznych na lekarzy i rządy państw. Te rzeczy zostały wystarczająco udokumentowane w naukowych publikacjach. Istotny jest totalitaryzm współczesnego państwa, które w imię dobra zbiorowości zmusza jednostkę do poddania się szkodliwym dla niej zabiegom, bez prawa głosu. Chodzi również o stan świadomości współczesnego człowieka, który nie widzi porażającego braku sensu w prawodawstwie zabraniającym ukarania dziecka klapsem natomiast pozwala je bezkarnie zabić w łonie matki, a co więcej pozwala je bezkarnie zabić lekarzom wbrew woli matki gdy dziecko jest nieuleczalnie zdaniem tych lekarzy chore. Chore przede wszystkim jest społeczeństwo, w którym lekarze podejmują rolę sądu skazując człowieka na śmierć oraz  rolę kata wykonując ten wyrok. Lekarz zgodnie z przysięgą Hipokratesa powinien walczyć o życie pacjenta wbrew wszystkiemu i do ostatniej chwili tego życia. Jeżeli natomiast lekarz nie może, nie umie czy tylko nie chce pomóc pacjentowi niech umywa jak Piłat ręce i pozwala mu ratować się samemu. Lekarz nie może w imię jakiejkolwiek teorii czy ideologii wcielać się w rolę kata.
Różni pismacy zastanawiają się głośno czy powinien pełnić funkcję rzecznika praw dziecka człowiek nie zgłaszający do ojca pretensji za lanie, które dostał za odrażający czyn jakim było podpalenie brata. Niech się lepiej zastanowią czy funkcję rzecznika praw obywatela może pełnić człowiek, którego bardziej interesuje sposób założenia kajdanków podejrzanemu o okrutny mord na dziesięcioletnim dziecku niż los tego dziecka i bardziej interesują emerytury ubeckich morderców niż los ich ofiar.
Lekarze skazujący małego Szymonka na śmierć złamali nie tylko przysięgę Hipokratesa. Naruszyli prawa rodziców do decydowania o sposobie leczenia ich dziecka. Co najgorsze zabili go w przeświadczeniu, że czynią to dla jego własnego dobra. Dla ich własnego dobra odbiera się dzieci niezamożnym rodzicom i oddaje pod opiekę nie wiadomo komu. Dla jego własnego dobra  umieszcza się wyrokiem sądu wbrew jego woli schorowanego staruszka w umieralni tylko dlatego, że miał nieład w swoim mieszkaniu. W tej umieralni zostanie umieszczony w wieloosobowej sali przywiązany do łózka żeby nie uciekł i zaopatrzony w pampers. Tak będzie odtąd wyglądało jego życie.
Żyjemy w świecie absurdu w którym przestępstwem jest złapanie za ucho niesfornego malca, natomiast można będzie tego malca bezkarnie zabić jeżeli tak zadecyduje dwóch albo trzech lekarzy. Dwóch albo trzech doktorów Mengele.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

29-06-2019 [11:45] - gorylisko | Link:

to znak czasu i konsekwencja odpuszczania win nauce niemieckiej... sam menegele czuł, że jest coś nie tak i udawał badania antropologiczne... obawiam się, ze usłyszymy, że to Polak był... kłaniam się Szanownej Pani... Zdrowaś Maryjo za dusze chłopców

Obrazek użytkownika izabela

29-06-2019 [12:19] - izabela | Link:

Tak to znak czasów w których można domagać się aborcji na żądanie bez ograniczenia zaawansowania ciąży i jednocześnie najsurowiej potępiać klapsa wymierzonego niesfornemu łobuziakowi. W których jak w USA jedno dziecko w tym samym wieku rozwoju płodowego jest wrzucane do kubła po potraktowaniu go solą albo  jakąś trucizną bo jego matką zażądała tak  zwanej późnej aborcji a inne umieszcza się w inkubatorze i ratuje bo matka zgłosiła się do przedwczesnego porodu. Zapis w izbie przyjęć jest bardziej istotny niż fakt przyrodniczy, litera prawa jest ważniejsza od ducha prawa. Co  powiedziałby król Salomon?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-06-2019 [16:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Na odłączenie dziecka od respiratora nie zgadzali się jego rodzice, a co istotne znaleźli ośrodki podejmujące się dalszej terapii. "

Pisze Pani bzdury nie pokrywające się z faktami, jak zazwyczaj zresztą.

Obrazek użytkownika izabela

29-06-2019 [17:41] - izabela | Link:

Proszę sobie przeczytać choćby https://www.se.pl/warszawa/smi....  Proszę również o zmianę tonu komentarzy. Nie jestem przyzwyczajona do takiego języka i takiego tonu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-06-2019 [17:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

Żadne hospicjum nie dysponowało aparaturą zdolną do podtrzymania życia dziecka , u którego ośrodki zawiadujące podstawowymi czynnościami życiowymi uległy porażeniu.

Pisanie o sprawach poważnych na podstawie artykułów z prasy żyjącej z cudzych nieszczęść prowadzi na manowce.
Pani najzwyczajniej w świecie powiela nieprawdę, ponieważ pasuje ona do Pani koncepcji.

Obrazek użytkownika izabela

29-06-2019 [19:31] - izabela | Link:

Artykuł z prasy był dla Pana. ja rozmawiałam ze specjalistami.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-06-2019 [20:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dokumentację lekarską ktoś Pani sprzedał, chyba nie. Zasięgnęła Pani opinii ludzi odpowiedzialnych za to co mówią i piszą, i znając się na  medycynie, faktycznie analizowali ten konkretny przypadek?  Po prostu, na podstawie niezweryfikowanych informacji wydaje Pani wyrok. Poziom magla i Super Ekspresu Pani osiągnęła.

 

Obrazek użytkownika Zunrin

29-06-2019 [19:13] - Zunrin | Link:

Z pewnym niepokojem obserwuję, co się dzieje w kwestii szczepień w Polsce. Środowisko medyczne zamiast łagodzić sytuację z coraz większą zaciętością dolewa oliwy do ognia. To się w pewnym momencie może skończyć bardzo źle.

Obrazek użytkownika izabela

29-06-2019 [19:36] - izabela | Link:

To prawda, wielu lekarzy jest bardzo zaniepokojonych obecną sytuacją. Materiały ilustrujące poglądy fachowców na ten temat można znaleźć w sprawozdaniach z konferencji z udziałem światowych sław, które odbyły się w Sejmie. U nas więcej do powiedzenia od fachowców mają jednak urzędnicy niższego szczebla z niepełnym wykształceniem i działacze samorządowi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

29-06-2019 [21:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

@ zdzichu / pisze pani bzdury jak zawsze... Co to za przypadlosc - zamilowanie do czytania wypowiedzi osoby ktora permanentnie wypisuje bzdury? Albo masochizm, albo sluzba nie druzba...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-06-2019 [01:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dziwi mię taki opis chęci do czytania tekstów Pani Izabeli i innych blogerów z NB. 
Dlaczego nie wziął Pan pod uwagę, że lubię poznawać ludzi, ich poglądy oraz mechanizmy które wpływają na wyznawane przez nich "prawdy".
Pani Izabela jak i Pan wraz z wieloma innymi blogerami i komentatorami należycie do tzw Lepszego Sortu,  jesteście  ciekawą gromadką wartą poświecenia czasu i uwagi. Po co mam czytać tendencyjne, rodem z GW opisy, Waszej Kasty, skoro sami bez żadnych zahamowań otwieracie się.
BTW
Wydaję dużo pieniędzy na książki o początkach kształtowania się Europy i Polski, o religiach w tym o inkwizycji, o herezjach.  Czy to świadczy o tym, że pracuję w jakiś służbach, lub że jestem masochistą.  

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-06-2019 [23:04] - RinoCeronte | Link:

Dokładnie. Zdzichu jest człowiekiem nikczemnym...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

30-06-2019 [08:59] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Moje uszanowanie Pani Izo....
1.Dziennikarka z TVN24--oksymoron...dziennikarzy juz nie ma,a w tej UB-ckiej stacji...juz na pewno.
Została Pani napadnięta przez trolli starych i "nowych:" @wielkopolskizdzichu był kilkukrotnie zgłoszony do Admina...obiecał "się zająć" i nic.@Zurin...to byt,który umknął
Ockhamowi spod brzytwy...ale każdy taki daje zysk portalowi...wejścia,klikalność etc.

Nie jestem lekarzem...socjologia jednak zahaczała o wykłady na AM,a i etnografia musiała czerpac z antropologii...ten temat [Pani notki] był juz za moich studenckich
czasów poruszany...i zawsze sie konczyl karczemną awanturą...ale bez rękoczynów :-))

Teraz "ci którzy rządzą światem" [polecam Jim Marrs] narzucili cywilizacje śmierci...nota bene, to tez oksymoron, ale ludzie Bilderberga wiedza lepiej.
Addio e saluti

Obrazek użytkownika izabela

30-06-2019 [12:12] - izabela | Link:

Trole nie mają zdolności pojedynkowej- jedyną właściwą reakcją jest ich ignorowanie. Pewien student socjologii opowiadał mi, że gdy zabierał głos w dyskusji napadały na niego pannice z wygolonymi łbami ( nie wiem po co się golą, to nie moje czasy). Ich zdolność do logicznego myślenia była na poziomie stułbi albo pantofelka ale pani profesor była zadowolona z awantury bo studenci okazali się aktywni. Pozzdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika gorylisko

30-06-2019 [15:08] - gorylisko | Link:

Bogu dzięki, że studiowałem fizykę, sam przedmiot miał wystarczającą siłę odstraszania i takich wygolonych dziewuch wtedy nie było ale pewnikiem nie przyszłyby studiować bo fizyka wymaga choćby trochę realizmu... inna sprawa, że w internecie spotkałem koleżankę ze studiów która poparła kijowskiego... to było kilka lat temu... co teraz nie wiem ale obawiam się, że nihil novi... nada PiS to reżim a kijowski to wolnościowiec na motocyklu z nową komórką... co do zdzicha, on tu jest służbowo, proszę mieć na uwadze, że on się męczy... zamiast pić zimne piffko to musi siedzieć i czytać i reagować na wpisy zawierające dużą dozę zdrowego rozsądku... kłamstwo bywa wyczerpujące... i nużące...

Obrazek użytkownika izabela

30-06-2019 [18:45] - izabela | Link:

Ojciec Kijowskiego to rzetelny fizyk matematyczny czyli teoretyk. Nie wiem czy jest dumny z syna ale pewien znajomy,profesor matematyki zresztą którego praca na temat przestrzeni Hausdorffa  była drukowana nawet w Japonii nakłaniał mnie do popierania Kijowskiego juniora ze względu na ojca. Może koleżanka też szła tym tropem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-06-2019 [19:54] - Imć Waszeć | Link:

Muszę wtrącić. Mówienie o rzetelności w uprawianiu matematyki nie mówi jednocześnie o posiadaniu osobowości lub choćby twardszym niż norma kręgosłupie moralnym w rzeczywistości. Pani Engelking też ponoć pochodzi z matematycznej "szacownej rodziny". Co do przestrzeni Hausdorffa (T2), to nie są one czymś specjalnym w matematyce, gdyż dużo większe znaczenie mają przestrzenie znacznie bogatsze jak T3 i 1/2 oraz T4, czyli posiadające punkty i zbiory funkcyjnie rozdzielane. Przykładem są pojęcia metryzowalności, uzwarcenia, a także rozmaitości. Co zaś do prac matematycznych, to raczej warto by było w końcu spolszczyć prace japońskich matematyków, gdyż są oni od lat w światowej matematycznej czołówce. A skoro już o Kijowskim seniorze, to wygląda mi on na rówieśnika mojego ojca. Rzeczywiście zajmował się ciekawymi tematami, ale tylko na ówczesnym etapie rozwoju matematyki fizycznej. Przykładowo cytat "wprowadzenie pojęcia geometrii wielosymplektycznej do opisu struktury kanonicznej teorii pola", choć niezrozumiały dla laików, pokazuje ewidentnie, że nie pojmował on równorzędnie geometrii zespolonych, czyli zwykłych, takich powiedzmy euklidesowych, riemannowskich, pseudoriemannowskich, kahlerowskich, symplektycznych i innych, jako tworów zależnych od różnych grup automorfizmów i podobnych kryteriów wyboru "ruchów dopuszczalnych w przestrzeni". Dzisiejsza fizyka matematyczna jest już na dużo wyższym etapie np. podjęła badania nieprzemienności, niełączności i tych dziwacznych orbifoldów, skoro już wyróżniłem Japończyków (Ichirō Satake, Mitsuyoshi Kato itd. ;). Zresztą podobnie Białynicki-Birula pisał o geometriach p-adycznych, ale nie polecam szukać tam niczego twórczo porywającego. Owszem, każda pliszka zazwyczaj swój ogonek chwali, lecz ten nasz ogonek wydaje się dziś być nazbyt obfaj... znaczy się takich tam komunistycznych pomagierów, skoro znów pozwalamy sobie zejść na poziom suwerenności i interesu narodowego.

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2019 [02:52] - izabela | Link:

Nie bądźmy tacy skromni i nie miejmy kompleksów. Nie wiem czy Panu jest wiadomo, że do ścisłego grona " rodziców chrzestnych" nowych pierwiastków wypełniających tablicę Mendelejewa należy polski naukowiec,który opracował i skonstruował detektor dla tych pierwiastków. Przyrządy półprzewodnikowe do detekcji cząstek alfa, beta oraz protonów są całkowicie autorskim rozwiązaniem tego polskiego naukowca. Przyrządy te zyskały uznanie na całym świecie. Stosowane są w najważniejszych światowych ośrodkach badań nad transaktynowcami  Pomogły one m.in. w odkryciu ciężkich jąder atomowych, w tym izotopu 283 pierwiastka 112 (copernicium, Cn) w Dubnej oraz izotopów 270, 271 i 277 pierwiastka 108 (has, Hs) w Darmstadt. W 2009 roku w Darmstadt zarejestrowano dzięki nim rekordową w jednym eksperymencie liczbę trzynastu jąder izotopów 288 i 289 pierwiastka 114 (flerovium, Fl). Naukowiec ów znany jest na całym świecie lecz nie w Polsce.Ma to oczywiście  w nosie gdyż jest naukowcem a nie gwiazdą. Znamienne jest jednak,że mamy zaszczepioną (jak mówił jeden z rozmówców ze słynnej knajpy  "Sowa i przyjaciele") taką murzyńskość. Zawsze czujemy się gorsi.Polska szkoła matematyczna też zapisała się w historii nauki. Ale nie ma tu miejsca na takie dyskusje- czytelnicy umarliby z nudów.

 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-07-2019 [13:13] - Imć Waszeć | Link:

Ma Pani talent  jasnowidzenia. Właśnie oglądałem jego wykład na YT kilka dni temu ;) Zwłaszcza zaskoczył mnie fragment o odkryciu przez Niemców pierwiastka "mazur", który nie został uznany, a potem Włosi stworzyli technet. Drugi zaskakujący fragment dotyczy zsyntezowania pierwiastka 118 (oganeson), który stał się gwoździem do trumny kariery innego polskiego badacza. To nie jest murzyńskość, tylko zimne fakty. Proszę popatrzeć na prace polskich matematyków z ostatnich 50 lat i podać jedną, która wywarła taki wpływ na którąś z teorii, jak powiedzmy orbifoldy Ichirô Satake, buildingi Bruhata i Titsa (tu zresztą też są aktywni Japończycy), czy chociażby skromne rosyjskie wieże Postnikowa (Postnikov Towers). Banach, Mazur i czarna dziura, niestety. Gdyby chociaż Polska przyznała się do prac Samuela Eilenberga z teorii kategorii. Zresztą tutaj trzeba oddać sprawiedliwość UW, bo Kwapień to kiedyś zrobił.

Proszę już tak nie mirmiłować i nie troszczyć się zanadto o wszystkich czytelników blogów, gdyż przed koncertem fortepianowym też nikt nie pyta gawiedzi, czy lubią Szopena albo Gershwina? Już nie mówię o zrozumieniu. Po prostu, jeśli gawiedź nie rozumie tematu, to powinna się w skupieniu przysłuchiwać rozmowie i może czegoś się wreszcie w życiu nauczy ;) W przeciwnym razie to gawiedź narzuci swoje tematy do rozmowy. Mówię to na podstawie własnego doświadczenia z różnymi gawiedziami, gdyż nawet mechanik samochodowy zawsze mnie raczył swoimi topornymi teoriami tłoków i cylindrów, kolejarz procedurami odpalania lokomotywy i rozkładami jazdy, instalator sieci internetowej walił w czoło skrótowcami 2-5 literowymi i wszyscy oni za nic mieli moje umiłowanie porządku w rozumowaniu oraz poczucie smaku ;) Tak właśnie w życiu jest, że każdy taki mały specjalista traktuje innych ludzi jak głupków, a im jest mniejszy tym bardziej agresja wykładu i pogarda wzrasta. Dlatego na koniec chciałbym zacytować moje motto na blogach :)

" Small minds discuss persons. Average minds discuss events. Great minds discuss ideas. Really great minds discuss mathematics " - Karl J. Smith

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-07-2019 [13:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

"gdyż przed koncertem fortepianowym też nikt nie pyta gawiedzi, czy lubią Szopena albo Gershwina? " Jak się twórczość Szopena zna to dość łatwo rozpoznać czy orkiestra i solista wraz z dyrygentem cokolwiek potrafią. 
Niestety, ale Pani Izabela nie jest lekarzem ani specjalistą od etyki medycznej i powinna się grubo zastanowić zanim zacznie bluzgać oskarżeniami o mord, na podstawie gazetek bulwarowych.
Specjalistów to sobie Pani Izabela wymyśliła ponieważ żaden specjalista w tak drażliwej dziedzinie nie wyrazi opinii bez dostępu do dokumentacji i głębokiej analizy faktów. No może to być specjalista tej miary, co odstawiona od łózka lekarza pielęgniarka wymieniona na młodszy model. Zemsta słodką jest.

Nie pierwszy to i ostatni wymysł Pani Izabeli mający jej zapewnić aplauz, podobny do tego jaki uzyskał chorwacki reżyser od pseudo sztuki ponoć na podstawie " Klątwy" Wyspiańskiego.  Każdy kto przeczytał " Klątwę" wie że to tani chwyt, tylko ze znajomość literatury polskiej wśród Polaków jest nikła i panuje ogólna wiara w tzw autorytety.

Podobnie jest z mechanizmem jaki stosuje Pani Izabela w swych wpisach. Doskonale sobie zdaje sprawę, że spora grupka czytelników uwierzy w każdą zawarta tezę jej autorstwa. Wszak starsza nobliwa  Pani wywodząca się z kresowej szlachty nie będzie naciągać faktów, a jeśli coś nie tak w logice jej wypowiedzi to prawdopodobnie umysł czytelnika  nie tej miary by pojąć szlachetność i lotność wywodów Pani Izabeli.

Niestety nie należę do tej grupy czytelników zazwyczaj gdy mnie coś intryguje to stosuję prostą funkcję " kopiuj wklej " , a umożliwia to dotarcie aż do przepastnych głębi bibliotek uniwersyteckich prawie na całym świecie, ale również do regulaminów obowiązujących stajennych. 
Pani Izabela tego po prostu nie bierze pod uwagę stąd jej sensacyjno - ideiologiczna mania pisania co Jej palce na klawiaturę przyniosą.

 

Obrazek użytkownika xena2012

30-06-2019 [15:34] - xena2012 | Link:

Trole nie mają wprawdzie zdolności pojedynkowej ale biorą kasę za swoją ,,pracę''.Nie jest ona ciężka,ot przepisanie z kartki na klawiaturę kilku obelg,wysmianie,pogrożenie,nadymanie się prowadzoną ,,misją''. Nawet politycy biorą się za trolowanie jak np.Misiło grożący wyrzuceniem wszystkich z TVP na zbity pysk.Szkoda,że tak rzadko sam patrzy w lustro bo by się uśmiał widząc swoją facjatę.

Obrazek użytkownika izabela

30-06-2019 [18:50] - izabela | Link:

Uważam że część trolli to ci którzy chcieliby  żeby było jak kiedyś. Ich prymitywne resentymenty .górują nad zdrowym rozsądkiem. Nawet tak światowe kobiety jak Holland i Janda potrafią mówić jak zwykły troll i się tego nie wstydzą.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-06-2019 [22:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ich prymitywne resentymenty .górują nad zdrowym rozsądkiem."
Czy osądzanie całych grup zawodowych, lekarzy, sędziów, kuratorów jako morderców dzieci, staruszków i matek, jako skorumpowanych drani i bezdusznych bandytów to przejaw zdrowego rozsądku czy prymitywnego resentymentu z czasów komuny?

Przecież nawet instruktorów ratownictwa medycznego oskarża Pani o niecne zamiary zastraszenia dzieci.

Obrazek użytkownika Jan1797

30-06-2019 [21:39] - Jan1797 | Link:

<Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że lekarze warszawskiego szpitala podjęli decyzję
o odłączeniu od aparatury podtrzymującej oddychanie 11-miesięcznego chłopczyka
skazując go w ten sposób na śmierć. Zdaniem lekarzy chłopczyk był nieuleczalnie chory.
Na odłączenie dziecka od respiratora nie zgadzali się jego rodzice, a co istotne znaleźli
ośrodki podejmujące się dalszej terapii.>
Moi drodzy,
Służyć życiu-przyrzekają lekarze i to powinno człowiekowi wystarczyć. Lecz czym dzisiaj
jest przyrzeczenie, tematem na następne lata a lekarze? Jakby co, uciekną, zapewne przez
następne Zaleszczyki tym razem o nazwie Zgorzelec. Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika krystal

01-07-2019 [12:55] - krystal | Link:

Nie na temat, ale nie znam innego sposobu na zadanie redakcji Warszawskiej Gazety pytania, jak poprzez jej P.T. Redaktorkę: Czemu na WG nie mozna dodać komentarza inaczej, jak poprzez fejsbuk? To odstrasza.
Łączę ukłony

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

01-07-2019 [19:22] - Lech Makowiecki | Link:

Świat schodzi na psy. Komentowałem to już wiele lat temu, np. w tomiku "Pro publico bono" (2013). Otwierał go wierszyk, który dedykuję Trollowi z Wielkopolski (chociaż Zdzichowi  bliżej chyba do Leningradu niż Poznania)...

       WSZYSTKO JUŻ MOŻNA...

Można tu sprzedać wszystko: godność, honor, sławę.
Można świętość zamienić na jurną zabawę.

Można kajać się za nic, stać w pokutnym worku,
Rodowe srebra oddać (za garstkę paciorków).

Można już groby ojców tańcem sponiewierać.
Można (za garść srebrników) opluć bohatera.
 
Można wiary się zaprzeć. Nową wiarę stworzyć.
Można kraść. Można kłamać. Można cudzołożyć.

Można krzyże usuwać. Można je podeptać.
Można chórem zakrzyczeć tych, co modły szepczą.

Można dzieci ogłupiać, demoralizować.
Można – wszystko, co wstrętne –  zalegalizować.

Można już rękę podać tym, co donosili.
(I wytłumaczyć można, że nic nie szkodzili).

Można katów przewiny do archiwum złożyć.
Można ofiary wyśmiać. Znowu upokorzyć.

Można „wybierać przyszłość”. Względnie „tu i teraz”.
(Tych, co myślą inaczej –  wyzwać od moherów).

Można wynieść na cokół łotra; cóż to szkodzi?
Nie wstyd, by znów rządzili k..wa oraz złodziej.*

Można z „ludźmi honoru” siadać do kolacji.
Zabić też można kogoś (zwłaszcza, gdy ma rację).

A potem zbrodnię można odciąć grubą kreską,
Zdać się na sprawiedliwość (po śmierci) niebieską.

Można (nawet wypada) być dzisiaj „na haju”,
By bez żalu pożegnać wolność swego kraju.

Można (jak i należy) obśmiać dziś Ojczyznę.
Można (trzeba!) patriotyzm okrzyknąć faszyzmem.

Można sprzedać domeny „Polska” oraz „Poland”.
Naród powalić można, gdy znów powstał z kolan.

Lecz jednego nie wolno robić w naszym Domu:
NIE MOŻNA powyższego zabronić nikomu!

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-07-2019 [21:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

Oprawię tę czastuszkę z dedykacją dla mnie, w rameczkę dla potomnych, co by wiedzieli jaką karierę można zrobić zaczynając od śpiewania dla generałów.
Przy okazji.
Jak tam idzie w kontaktach z Prezesem TVP? Załapie się Pan Piosenkarz na jakiś event z Martyniukiem i Sławomirem? Ewentualnie na bycie suportem  DJ Bobo?