AUSCHWITZ BEZ PREMIERA?

AUSCHWITZ  BEZ  PREMIERA ?
14 czerwca br. minęła 79-ta rocznica przybycia do obozu w Auschwitz pierwszego transportu Polaków, przede wszystkim z Tarnowa. Było w nim około 700 osób, głównie młodych. Najmłodszy chłopiec liczył 16 lat. W uroczystości z tej smutnej okazji wzięło udział też wielu Polaków, ci jednak nie mogli wnieść polskiej flagi na teren obozu. Nieśli więc te flagi zarzucone na plecy! Czy w ten sposób ktoś chce wymazać z pamięci i historii polskie straty w Auschwitz ? Dopiero w r.1942 ruszyły z gett transporty Żydów. Przypomniano tragiczne okoliczności z lat okupacji niemieckiej, nie było jednak znaczących stacji TV, mediów, ani premiera czy bodaj delegacji rządu! To ogromne niedopatrzenie. Kiedy na całej planecie w mediach nieustannie wymienia się „polskie obozy śmierci”, należało właśnie pokazać światu, że w tym niby „polskim” obozie Niemcy mordowali najpierw Polaków, a transporty Żydów ruszyły do Auschwitz w dwa la później. Reduta Obrony Imienia z takim poświęceniem walczy z tą medialną schizofrenią „polskich” obozów, a tu nagle polski rząd robi unik ? Nie ułatwia to misji Reduty.
      Panie Premierze Morawiecki, nawet jeśli miał Pan jakieś inne zobowiążania w tym dniu, mógł Pan przysłać swoich przedstawicieli! Tak ładnie zachował się Pan po kalumniach Netanjahu i Katza, a dziś zapomniał Pan o Polakach mordowanych w Auschwitz ? Przecież jest Pan premierem polskiego rządu ? Nie wiem czy oni to Panu wybaczą...
                                                                                                                 Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

18-06-2019 [07:18] - tricolour | Link:

Lato w pełni, truskawki się kończą, małe takie, a Panu jakieś fanaberie do głowy przychodzą.

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2019 [10:30] - xena2012 | Link:

W Warszawie owszem uczczono pamięć ale więźniów wszystkich obozów koncetracyjnych,Auschwitz wstydliwie pominięto.Przypuszczam,że dyrektor Cywiński nie wyraził zgody na uczczenie tej rocznicy zasłaniając się narzucona przez siebie eksterytalnością tego miejsca którą zakłóciłaby obecność w nim osób tak niepożądanych jak polski premier czy polska delegacja.Po co więc kosztowne projekty i działania na rzecz pokazania światu martylologii Polaków jeśli te działania kończą się jak zwykle uczczeniem pamięci tylko Żydów.? Ile jeszcze pieniędzy podatników zostanie wydanych na zacieranie pamięci o Polakach w Auschwitz i dlaczego łożymy na antypolskie działania Cywińskiego i zapewne ambasor Azari ?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-06-2019 [02:18] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Pięknie się też zachował Sz.Pan Premier będąc z wizytą w Niemczech niedaleko b. obozu koncentracyjnego Dachau, gdzie nie raczył wstąpić, bo był zajęty składaniem wieców na grobach żołnierzy NSZ Brygady Świętokrzyskiej współpracujących z hitlerowcami.
Pięknie się także zachowywał  Sz.ex min. Macierewicz w latach swojego panowania w MON  nakazując odczytywanie  tzw.„apelu smoleńskiego” przy każdej okazji czczenia poległych obrońców Ojczyzny, jak powstańców warszawskich, a nawet ofiar obozów koncentracyjnych.
Kłaniam z niesmakiem...
 
 

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2019 [06:14] - xena2012 | Link:

Jeszcze tylko proszę przypisać Brygadzie Świętokrzyskiej antysemityzm to teraz takie modne wśród takich kłamców jak pan.W dobie internetu bardzo łatwo oczerniać i tworzyć nieistniejące fakty o wspołpracy z Niemcami,jeszcze trochę a dowiemy się jak to źli Polacy napadli na Niemcy.Na tym polega własnie polityka i propaganda dzisiejszych Niemiec. 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-06-2019 [18:06] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Xena
ma  zwyczaj wypowiadać się kategorycznie na podstawie jedynie własnych sympatii lub antypatii zawsze zabarwionych silną emocją,co widać w każdym jej komentarzu (dobrze, że w tym komentarzu nie zostałem  uznany np.za kochanka A.Merkel!). A przecież dla uniknięcia kompromitacji przy wpisie - bądź co bądź - publicznym, jakim są NB, warto byłoby  zasięgnąć wiedzy z jakichś wiarygodnych źródeł, np. Instytutu Pamięci Narodowej, także na temat antysemickich działań Brygady Świętokrzyskiej, której żołnierze do dzisiaj spoczywają w grobach na terenie Niemiec, a nie własnej ojczyzny (śpieszę zapewnić Sz.Panią,że nie jestem ani Żydem, ani Arabem, ani nigdy nie miałem nic wspólnego z tzw. żydostwem).  Nie sądzę bowiem, iżby Sz.Pani z autopsji mogła pamiętać czasy ostatniej wojny, chyba że się mylę...
Kłaniam nieco zniesmaczony.

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2019 [18:58] - xena2012 | Link:

Pan natomiast ma stały zwyczaj omijac całkowicie temat notki i komentować nie treść w niej zawartą ale jakieś inne fakty czy przypuszczenia.Czyżby temat Auschwitz był dla Pana niewygodny.a chodzi tylko o to by dociąć nielubianym przez siebie komentatorom?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-06-2019 [00:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Xenie
dzięki składam za jak zwykle merytoryczne odniesienie się do mojego komentarza. W braku jakichkolwiek argumentów merytorycznych odpowiedź Sz.Pani jet całkowicie zrozumiała, choć mało poważna. Rozumiem,że Sz.Pani koniecznie musi cokolwiek napisać, żeby tylko mieć ostatnie słowo, więc  ustępuję pola i
kłaniam bez entuzjazmu.