NOWY WYKLAD TUSKA

NOWY  WYKŁAD  TUSKA  - odbędzie się w warszawskim Pałacu Kultury w najbliższym miesiącu, jednocześnie powiadamia się, że wykład zapowiadany w kopalni soli w Wieliczce jest odwołany, gdyż zaczęła krążyć nieuzasadniona plotka, że kierownik UE schodzi do podziemia.Tematem wykładu będzie „Hans Memling a sprawa polska”, a znany historyk poruszy kilka wątków. Jak wiadomo po porażce Szwedów pod Połtawą ( 1709) August Mocny powrócił z Saksonii do Warszawy, unieważniając swoją własną abdykację. Odtąd Piotr Wielki  - jego protektor – poczuł się władcą całej Rzeczypospolitej i wywiózł z warszawskich pałaców to, czego nie zrabowali Szwedzi albo Sasi.  Zamierzał nawet wywieźć do Petersburga kolumnę Zygmunta, lecz rosyjscy eksperci nie potrafili przedstawić carowi stosownej metody transportu. Wtedy Piotr zwany Wielkim z niewiadomych powodów zdarł z Gdańska sto czterdzieści talarów kontrybucji i zażądał wydania mu słynnego tryptyku Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Obrazu mu jednak nie wydano, gdańszczanie byli bardzo przywiązani do tego wspaniałego dzieła, a pewną rolę w jego ocaleniu odegrał daleki przodek Donalda, o czym opowie nam sam prelegent. Nie omieszka też omówić aspektu tęczy, inspirującej malarza w tym sławnym tryptyku. Wprowadzenie do wykładu wygłosi hr.Levak-Levatzky.  Do zobaczenia w Pałacu Kultury!  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-05-2019 [15:10] - xena2012 | Link:

Hm,jeżeli wprowadzenie do wykładu wygłosi Levak-Levatzky znany na NB z kretyńskich komentarzy to cały wykład będzie nielepszy.A że ta ,,ceremonia'' odbędzie się w Warszawie? W Wieliczce pies z kulawą nogą by nie przyszedł,a Tusk zapewne liczy też na marsz swoich przydupasów.W Warszawie trochę ich uzbiera ,a do Wieliczki musieliby dowozić chętnych autokarami oferując jak to zwykle robią pół litra i stówę do lapy.

Obrazek użytkownika angela

22-05-2019 [15:49] - angela | Link:

Taa, teraz będzie trabil wszem i wobec, że nie tylko miał dziadka w Wermachcie,  i sam na usługach kanclery. 

Obrazek użytkownika paparazzi

22-05-2019 [20:33] - paparazzi | Link:

Widzę ze bez pol litra, Tuska i  chr.Levaka-Levatzkiego się nie obejdzie. No i chmara "pistoletów" przybędzie bo capo di tutti capi nałoży pierścień do całowania.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-05-2019 [00:22] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panu Dr-owi
dzięki serdeczne składam za uprzejme zaanonsowanie mojego skromnego wkładu w warszawski wykład Pana Prezydenta Rady Europejskiej, na który Sz.Pana Dra najgoręcej zapraszam! Tuszę, iż Sz.Pan Dr nie odmówi mojemu zaproszeniu, pomimo  od dekad już zapiekłego lęku przed postawieniem stopy na ziemi przodków swoich, na której - niestety - nikt z Pańskich bliskich czy  dawnych przyjaciół dzisiaj już Pana nie oczekuje... 

Obrazek użytkownika Aqua Marina

23-05-2019 [00:33] - Aqua Marina | Link:

Tekścik najstarszego na antypodach literata z polskimi korzeniami tym razem  okazał się za trudny dla zawodowych komentatorek i jednego pajazza, który i tak niczego nie  komentuje, bo nie potrafi. Zwłaszcza przemądra Xena dała się nabrać na komunikat zawarty w tekściku, a już Angela dała  prawdziwy popis  bredzenia po dużej wódce.

Obrazek użytkownika paparazzi

23-05-2019 [02:23] - paparazzi | Link:

Marusia z trollami sie nie zadaje. Poka.