Kilka komentarzy 4

 
1. Wołodymyr Zełenski
 
Gdy prezydentura Zełenskiego nie przyniesie oczekiwanych zmian na Ukrainie, nie można wykluczyć podziału tego państwa na dwie lub trzy części. Ukraina Zachodnia zachowa jednak swoją niepodległość.
Polacy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim stopniu „Ucho Prezesa” miało wpływ na polską opinie publiczną; tak, jak mógł mieć serial „Sługa narodu”? na ukraińską i wyciągnąć z tego mądre wnioski. Sztuka musi mieć swoją wolność, ale nie ona może być narzędziem i decydować w sprawach politycznych.
 
2. Wenezuela
 
Wylądowanie kilkuset żołnierzy i doradców rosyjskich w Wenezueli wzmacnia pozycje Fortu Trump w Polsce. Wszystko pozostaje więc w rękach polskich polityków i wytrzymałości polskiego budżetu. Polska złotówka nie płynąc wraz z nurtem wdzięczności, lecz budować polską obronność i polska świadomość społeczną.
 
3. Donald Tusk na  UW
 
Obydwaj panowie Donald Tusk i Leszek Jeżdżewski stanęli na tej samej drodze wyborczego łańcucha pokarmowego. O jego możliwościach trawiennych zadecydują majowe wybory parlamentarne. Światowość przemówienia przewodniczącego Rady Europejskiej miało Polakom wykazać różnicę poziomów pomiędzy tym, co jest obecnie, a tym, co może być, gdy stanie on do wyborów prezydenckich w Polsce. To był sondaż – niestety, nieprofesjonalny i nieelegancki. W II RP na uczelniach byłby wygwizdany, a może nawet ośmieszony. W III RP byłego premiera lekceważyć nie można.
Gdy natomiast Donald Tusk uzyska nominację, administracja brukselska będzie go wspierać, póki starczy wody w Sprewie. Dlatego PiS nie ma wyboru, musi podjąć sojusze z Włochami, Hiszpanią i Le Pen. Bo taka jest właśnie polityka… Wyjeżdżamy windą do nieba.
 
4. Czy Donald Tusk wróci do Polski?
 
Na to pytanie odpowiedzą wyniki najbliższych unijnych wyborów parlamentarnych. Wszystko rozstrzygnie się nie w kraju, lecz zagranicą. Z tego samego powodu w XIX i XX w. Polacy musieli walczyć na wszystkich frontach ówczesnych wojen.
 
5. Rola parlamentu europejskiego

Przez długie lata w parlamencie unijnym widziano głównie dobre zarobki i dotacje, niedawno, na szczęście, dostrzeżono, że jest on miejscem, w którym zapodają decyzje.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

06-05-2019 [16:59] - anakonda | Link:

5. Rola parlamentu europejskiego
Przez długie lata w parlamencie unijnym widziano głównie dobre zarobki i dotacje, niedawno, na szczęście, dostrzeżono,
że jest on miejscem, w którym zapodają decyzje.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety zapadaja decyzje nie zawsze pomyslne dla europejskiej spolecznosci,
a co najgorsze, wiele z tych decyzji sa glupie i szkodliwe.
Europejska Partia Ludowa, oficjalnie w skład której wchodzą głównie partie proeuropejskie, chadeckie, ludowe, konserwatywno-liberalne
i demokratyczne krajów Unii Europejskiej.
W rzeczywistosci frakcja ta w PE reprezentuje poglady na wskros lewackie i jest nastawiona na marginalizacje rzadow krajowych.
Wspolny budzet, wspolna armia, wspolny system podatkowy, wspolny system zabezpieczen socjalnych, wspolny system bankowy,
wspolna waluta itd. itd.
Jezeli to wszystko zostanie zrealizowane, to nie potrzeba nam rzadow panstwowych, a to oznacza w konsekwencji pozbawienie
tozsamosci narodowej.
Dlatego bardzo mnie interesuje czy PiS po majowych wyborach jest gotowy do wspolpracy z przedstawicielami takich partii,
jak Fidesz, Lega Nord, AfD, FPÖ ( Freiheitliche Partei Österreichs )i cala reszta partii konserwatywno-prawicowych.
Jedno jest pewne, jesli po najblizszych wyborach w/w partie nie uzyskaja wiekszosci w PE, to mozemy zapomniec
o Unii panstw narodowych, bo zamiast tego otrzymamy potworka zwanego " stanami zjednoczonymi europy ".

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

06-05-2019 [20:31] - Ryszard Surmacz | Link:

Czekamy więc na wynik majowych wyborów. Ale inne, nasze podwórkowe, zmartwienie narasta: naszeblogi sie wyludniają, jak ziemie wschodnie w Polsce.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-05-2019 [20:35] - Jan1797 | Link:

<Dlatego bardzo mnie interesuje czy PiS po majowych wyborach jest gotowy do wspolpracy   .......>

Dla jednych potworka dla innych realpolitik po doświadczeniach ostatnich lat.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2019 [19:52] - Imć Waszeć | Link:

W parlamencie europejskim nie zapadają żadne decyzje, a proces procedowania ustaw jest fikcją. W telegraficznym skrócie, większość "prawa" trafia tam z podaną z góry decyzją o tym, jak powinno się za nim zagłosować. Głosowanie odbywa się pro forma,  w ekspresowym tempie i głosów nikt nie liczy. Podobno dlatego, że główne kluby (czyli np. taki unijny POPIS) dogadały już w wąskim gronie szczegóły w komisjach i uważają, że i tak nikt nie przegłosuje ich większości na sali parlamentu. Ot takie specyficzne pojmowanie "demokracji" - "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz". Jeśli głosowanie z jakichś przyczyn nie zgadza się z dyspozycjami, to jest powtarzane do skutku, tak jak referendum w Irlandii. Vide filmy europosła Sośnierza o tej jaczejce - to zdecydowanie wyprostowuje pogląd na ten temat bez zbędnych słów.

PS: W sprawie znacznie ciekawszego tematu, jakim jest dualizm "humanisty-inżyniera" i oswajanie "Matrix", to polecam film: https://www.youtube.com/watch?...