Psy szczekają karawana idzie dalej

Ktoś, jakiś facet, o którym niewielu z nas wcześniej słyszało, wyszedł gdzieś na jakąś mównicę i nagadał czegoś tam, podobno o kościele. Szczerze mówiąc, mało kogo to obchodzi, a już Kościół, który trwa od dwóch tysięcy lat powinien robić sobie z tego najmniej, ale zamieszanie w sieci się zrobiło.
 
Między innymi wielkim oburzeniem unieśli się niektórzy politycy PiS, na przykład Pani Poseł Pawłowicz i Pan Poseł Brudziński (w każdym razie ja ich wpisy znalazłem, może inni też).
I co?
I nic?
Nic mu nie zrobią.
I dobrze, że nic mu nie zrobią, bo to tylko przyniosłoby mu większy rozgłos i sławę. 
 
Jakiś poseł PiS chce go podać do sądu.
To nic nie da, bo z góry wiadomo co z tym zrobią sądy, tak „skutecznie” reformowane przez tenże PiS.
 
Podobno wypowiedział się też Episkopat.
To mnie trochę dziwi, szkoda, że tenże Episkopat nie potrafi dać sobie rady z jednym księdzem Sową, który zresztą w tej sali siedział i temu facetowi brawo bił…
 
Od wystąpienia odciął się Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, który na tę okoliczność udostępnił Auditorium Maximum.
Okazuje się, że rektor też potrafi rżnąć głupa…
 
A tymczasem w całej sprawie chodzi o coś zupełnie innego. Chodzi o to, że miłościwie nam panująca „prawica”, teraz tak oburzona słowami jakiegoś pajaca, zamiast grzmieć i grozić na twitterze i facebooku, mogła i powinna była w ciągu czterech lat swej władzy zająć się czymś całkiem innym.
Problemem bowiem nie jest to, że ktoś atakuje kościół, tylko to, że nie mamy zagwarantowanej takiej wolności słowa, byśmy mogli kościoła i siebie samych bronić.
Politycy rządzący w Polsce od czterech lat  zamiast zajmować się wypowiedziami takich ludzi, powinni skupić się i zmienić kodeks karny tak, żebyśmy MY mogli mówić co MYŚLIMY, bez strachu przed sądami. (vide sprawy Marcina Roli, Jacka Międlara, Witolda Gadowskiego, czy Jacka Piekary)
Takie działanie, polegające na zagwarantowaniu wszystkim prawdziwej wolności słowa, znacznie bardziej zaszkodzi indywiduom takim jak pan J.

Niech każdy robi swoje, będzie lepiej...
 
Z poważaniem
Lech Mucha
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

05-05-2019 [18:33] - xena2012 | Link:

Faktycznie zajmowanie się jakimś panem J. z niszowego pisemka,czy śledzeniem kto z tego motłochu obecnego na ,,wykładzie'' najbardziej rzesiście klaskał a dzisiaj się tłumaczył mija się z celem.Są bowiem tematy pomijane,niezauważalne,nie budzace zainteresowania w mediach. Mieliśmy okazję ,,obchodzić'' Marsz Zywych w Auschwitz dla podkreślenia martylologii Zydów nawet były delegacje z polskich szkół.A kiedy będziemy obchodzić rocznicę martylologii Polaków w tym obozie? Czy 14-ty czerwca mówi nam cokolwiek? Czy w ogóle odbedą sie jakieś obchody skoro Auschwitz zostało chyba bezpowrotnie zawłaszczone przez dyrektora Cywińskiego wytrwale niszczącego wszystkie ślady po polskich w nim więźniach? Przecież na teren Auschwitz nie wolno nawet wnieść polskiej flagi,usunięto krzyże,nie mozna odprawić mszy,nie ma nic co świadczy o obecności innych więźniów niż Zydzi.Prezydent zapewne nie przyjedzie,nawet nie objął patronatem obchodów więc zapewne ich nie będzie..A tak podobno walczymy o prawdę historyczną! Cóż nam z wolności słowa jeśli nie potrafimy a nawet nie chcemy jej wykorzystać?

Obrazek użytkownika Aqua Marina

05-05-2019 [19:12] - Aqua Marina | Link:

Xena nr 2o12 nie mogła się powstrzymać  od wyplucia z siebie ziejącego z jej trzewi ustawicznie jadu, który i tym razem  pozwolił jej się  wygłupić. .Ale niech tam, u niej to normalka. Może jednak ta odważna i  rozważna dama zechciałaby nam objaśnić kogo miała na myśli nazywając  motłochem z ludzi zebranych na UW (to jest Uniwersytecie Warszawskim - do wiadomości "damy") podczas spotkania z Donaldem Tuskiem? Chociaż to zapewne pytanie z gatunków retorycznych, jako że owa  "dama" to jako typowa przedstawicielka ludu, który wszystko w propagandzie  kupuje, każdego kto nie jest, jak ona bezkrytycznym fanem obecnej władzy będzie nazywała motłochem, albo jeszcze gorzej.

Obrazek użytkownika xena2012

05-05-2019 [19:47] - xena2012 | Link:

A może zamiast zwyczajowego atakowania mojej osoby,gryzacej ironii i zastanawiania się czy jestem przedstawicielką ludu Pani/Pan odniesie sie do poruszonego przeze mnie tematu? Czyżby był nieważny a może nieciekawy albo nieznany? 

Obrazek użytkownika Aqua Marina

06-05-2019 [20:46] - Aqua Marina | Link:

A jakiż to temat, oprócz zwyczajowego opluwania Xeno(fobka) porusza, poza powtarzaniem propagandowych bzdetów  o tym, jakoby Polacy nie mieli już nic do powiedzenia w sprawie  opieki nad Auschwitz?  I co z tym motłochem? Dowiemy się, czy może należy on do kanonu argumentów znającej się na wszystkim komentatorki, niezwykle kulturalnie wypowiadającej się  Xen(ofobki)?
 

Obrazek użytkownika xena2012

07-05-2019 [05:53] - xena2012 | Link:

Z motłochu nie muszę się tłumaczyć,sami pokazali dobitnie kim są i jaki nedzny poziom kultury reprezentują.A w temacie Auschwitz który Aqua Marina traktuje jako ,,bzdet''powiem krótko-zamknij się.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-05-2019 [00:20] - Tomaszek | Link:

@Aqua Marina 
Lewatzkim i tricolourem ci się odbija czyli onucą .Dla mnie autorytetów to tam nie było . Nawet niejaki Pałys rżnął głupa że nie wiedział . Jakiś kołchozowy agitator wypluł trochę żólci i motłoch bił brawo . Tusk zszedł tu na dalszy plan . Miał sen że przyjedzie jako zbawca na białym koniu , ale się obudził z koniem w ręku .Krótko mówiąc kolejna dupa z króla . Benny Hill by się popłakał . 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-05-2019 [19:59] - Kazimierz Kozio... | Link:

Dyr. Cywinski w Auschwitzu nie rzadzi. Slup bierze tylko pensje z polskiego budzetu. Tam panuje faktyczna jurysdykcja innego panstwa i panstwa sponsora protektora. Oczywiscie tematu nie ma a jezeli juz to nie beda podejmowac polemiki z antysemitami. Jezeli Polak-katol antysemita chce oddac czesc zameczonym rodakom to ma przeciez inne miejscowki i niech sie nie wcina do Auschwitzu bo tego wymaga racja stanu obecnego etapu. Polscy politycy juz raczej niesmialo podejma np. temat Mauthausen-Gusen gdzie Austriacy teren obozowy posprzatali tak ze pozostalo niewiele hitlerowskich artefaktow a wiekszosc parceli po-lagrowych sprzedali.

Obrazek użytkownika mmisiek

06-05-2019 [02:39] - mmisiek | Link:

Pytanie za 10 punktów - kto pana Cywińskiego umieścił na tym stanowisku?
Dla ułatwienia dodam, że zajmuje je od... września 2006r.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-05-2019 [20:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pożytek z wystąpienia Jażdzewskiego jest. Oto Prezes w sposób oczywisty dał do zrozumienia, że sutanna to doskonały sposób na bezkarność. Tych parę słów Prezesa, zrównujących krytykę Koscioła z antypolskością ma naprawdę duży ciężar gatunkowy. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

05-05-2019 [22:07] - RinoCeronte | Link:

A co na to Pani Jażdżewska, czy nie powinna przywalić mężowi wałkiem za rozbijanie koalicji europejskiej?

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-05-2019 [00:46] - Tomaszek | Link:

Whos the fuck is Jażdżewski ? Kołchozowy agitator ? .Twój autorytet ? Dla Ciebie i twoich motłochowych mentorów to on przywalił komu trzeba . I tak zostało . Ale myślacy mają inne wnioski . Myślenia nie wymagam . 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-05-2019 [20:33] - Kazimierz Kozio... | Link:

J ma prawo do snucia swoich wizji. michnik tez przeciez poczuwal sie w obowiazku do pouczenia watykanu jak ten RKK powinien wygladac. gdyby tylko takie bzdety zagrazaly Kosciolowi to nie byloby sprawy. to ze ks. sowa zachowuje sie tak a nie inaczej nie powinno dziwic kiedy przyklad idzie z gory a podobne mu idywidua sa promowane zarowno przez lewacki salon jak i hierarchie koscielna. najdziwniejsze jest to ze nawet wyczyny papy multi kulti francisco i armii jego akolitow jakos nie bardzo sa w stanie zachwiac Kosciolem Maluczkich.
w temacie wydaje sie swieckie kazanie Piotra Podleckeigo  youtube.com/watch?v=2IbRoIiULmI                      Jak Mel Gibson sprawił, że odrzuciłem „Tygodnik Powszechny”!

Obrazek użytkownika Losek

05-05-2019 [21:08] - Losek | Link:

Widziałem. Świetne.

Obrazek użytkownika Jan1797

05-05-2019 [21:07] - Jan1797 | Link:

Przeczytaj siebie doktorze, krytykujesz w zasadzie wszystkich swoich.
Problemem bowiem jest to, że nie jesteś w stanie wskazać kraju o tak zagwarantowanej
takiej wolności słowa.

<Zasadne pytanie, co dało ukrywanie do tej pory, błędów czy postaw kandydatów ruchu
oprócz przekonania ich liderów o własnej nieomylności?>

 

Obrazek użytkownika nonparel

05-05-2019 [21:08] - nonparel | Link:

Witam po długiej przerwie

Gadowski i Rola - TAK
Międlar i Piekara - to raczej nie moje klimaty (ten pierwszy, choć sympatyczny facet, na księdza się nie nadaje, ten drugi wciskał swoje - skądinąd niezłe - książki w nurt antklerykalizmu, żeby się lepiej sprzedawały)
Ale racja, że wolność słowa wygląda tak, jak w tym starym kawale:
Amerykanin: " u nas jest wolność słowa, każdy może powiedzieć, że nie podoba mu się prezydent USA"
Rosjanin: "u nas jest jeszcze większa wolność słowa, każdy może powiedzieć, że prezydent USA to ..."
A co do tego, jak mu tam było, co zaatakował bardziej hierarchię, niż kościół , to:
"Jakże na niego z szablą skoczyć, skoro prawdę rzecze"
I nie można tego lekceważyć. Kler obejrzało 6 mln widzów. Notowania Wiosny rosną.
Jak sikali na krzyż na Krakowskim Przedmieściu, to żadnej reakcji nie było.
I efekty tego mamy...
Nie ma co, ciekawe czasy nadchodzą...

nonparel
 

Obrazek użytkownika tricolour

05-05-2019 [21:44] - tricolour | Link:

I dlatego zaatakowana hierarchia już na drugi dzień próbowała dać odpór. Z pedofilią grzebali się dwa miechy i nic nie powiedzieli, a tu nagle dało się.

Znaczy - prawda zabolała.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-05-2019 [22:08] - krzysztofjaw | Link:

Przerwy nieraz są dobre, choć moja była spowodowana chorobą... 
Ale masz rację... jak to się stało, że 6 milionów Polaków poszło do kin płacąc za "Kler"? To też wina polskiego KK a może też nie tylko polskiego a też rzymskiego? Dlaczego kościół ostro nie zareagował na obrazoburcze zachowania Nergala? - wyjątkiem był biskup W. Mering. Dlaczego niszczy się księdza Małkowskiego? Dlaczego J. Chrystus nie jest jeszcze Królem Polski? Dlaczego pozwala się nosić sutannę dawnym agentom komunistycznym czy takiemu księdzu Sowie? Dlaczego Franciszek burzy fundamenty moralno-etyczne kościoła? Jest wiele innych rzeczy. Wierni są w dużej mierze zamotani i pogubieni. 

Obrazek użytkownika tricolour

05-05-2019 [22:15] - tricolour | Link:

Jak to się stało?

Bardzo prosto: kiedyś u nas na mszy był misjonarz z Ukrainy i mówił o ciężkim losie wiernych. Przejmująco. Ludzie na tacę dali tyle, ile mogli - ja wszystko to, co miałem przy sobie. Po zbiórce proboszcz ogłosił, że taca jest na potrzeby kościoła, a misjonarz zbiera po mszy pod kościołem. 

Od tej pory, od czterech bodajże lat, nie dostał już nigdy nic.

Tak to się dzieje.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-05-2019 [20:11] - Tomaszek | Link:

Już miałem się popłakać , ale sobie przypomniełem że takie historyjki to już pisali , tylko misjonarz nie był z Ukrainy . Ni Ty w kościele ? Daruj sobie .

Obrazek użytkownika tricolour

06-05-2019 [21:07] - tricolour | Link:

Tak, Tomaszku, w kościele. Regularnie. Do sakramentów także. I nie szydzę, i nie wątpię czy Ty też ponieważ wiara to rzecz bardzo osobista.

A reszta opowieści jest prawdziwa bez względu na Twoje zdanie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-05-2019 [20:08] - Tomaszek | Link:

Jeżeli tak to przepraszam . Rozsądż sam przed sobą . Wygląda że się zagalopowałem . Bo opowieści bywają różne i podobne .

Obrazek użytkownika paparazzi

05-05-2019 [23:12] - paparazzi | Link:

Bo aneks WSI mówi dlaczego a i jak by się "pogrzebało" to by więcej się znalazło. Trzeba się z tym rozliczyć raz na zawsze.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-05-2019 [00:05] - Kazimierz Kozio... | Link:

@krzysztofjaw
akcje typu aborcja  w parlamencie, czy widowisko "Kler" odpalane sa w precyzyjnie dobranych terminach kiedy trzeba przykryc jakies istotne zagrozenie w kalkulacjach politykow.
tak jak srodowisko sedziowskie samo sie nie oczyscilo tak i niezlustrowana hierarchia KK nie ma innego wyjscia jak wykonywac plan resortowych mocodawcow. a ze pozytecznych idiotow wsrod otumanionych owieczek nie brakuje, tym latwiej jest manipulowac rzekomymi inicjatywami oddolnymi. jak ocenic celebryte O.Szustaka OP ktory bierze udzial w seansie "Kleru" po czym zdaje entuzjastyczna relacje iz wspologladacze gratuluja mu odwagi za wystep w habicie? albo sie od pewnych demonstarcji odcinamy, albo mrugamy jednym okiem ze wicie rozumicie ale zeby sie odciac to musze w waszym imieniu biedne duszyczki to obejrzec a ze dokladam sie sie do statystyki ogladalnosci i sciepy z biletow to przeciez pomijalnie male straty dla waszego dobra

Obrazek użytkownika Aqua Marina

06-05-2019 [00:52] - Aqua Marina | Link:

A najjaskrawszym, rzucającym się w oczy tego zamotania i pogubienia przykładem  jest bloger o ksywie krzysztofjaw. O czym najlepiej świadczą zadane tu przez niego pytania.

Obrazek użytkownika mmisiek

06-05-2019 [02:59] - mmisiek | Link:

Ja bym się tak nie sugerował medialnym przekazem bo mamy też w Kościele całą masę dobrych pasterzy - to nie tylko ks.Małkowski, ale też np. abp Jędraszewski, abp Hoser, bp Zawitkowski itd. To że mainstreamowe media prowadzą politykę zamilczania nie znaczy, że ich nie ma.
Więc przede wszystkim ostrożność i rozwaga bo wielu siłom z różnych stron, bynajmniej nie tylko tym nominalnie lewackim, bardzo zależy na wykreowaniu w świadomości mas jak najbardziej negatywnego wizerunku Kościoła.
Aż się tu prosi o cytat kard. Wyszyńskiego:
"Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego Narodu".
Nasi wrogowie doskonale o tym wiedzą i my też powinniśmy być świadomi co się dzieje.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-05-2019 [15:17] - paparazzi | Link:

Słuszna racja, dlatego trzeba grac w otwarte karty z Narodem. Inaczej 10 milionów zaliczy kiczowaty film zasilając kasę targowicy.

Obrazek użytkownika Warmia

06-05-2019 [09:35] - Warmia | Link:

Ależ to dobrze, że poszli. Kler paradoksalnie Kościołowi pomoże. Problem istnieje - i teraz czy Kościół zdecyduje się na wymiatanie śmieci czy zachowa się jak Bolek ? 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-05-2019 [11:03] - RinoCeronte | Link:

Pesymizm jest motorem postępu...

Obrazek użytkownika Jan1797

06-05-2019 [19:14] - Jan1797 | Link:

<Ale racja, że wolność słowa wygląda tak, jak w tym starym kawale ...">
Zgadzam się i cieszę szczerze, że nikt mnie nie przekonuje o gwizdach na sali po słowach
Jażdżewskiego, co zapewne nastąpi u wielu na przestrzeni kilku następnych dni . Czy podsycani
wyciekami o atrakcyjności retoryki „świni za 100”, pozostawiam ocenie?
Zapewne, ciekawe czasy nadchodzą.
Pozdrawiam, Jan.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-05-2019 [00:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Zgadzam się i cieszę szczerze, że nikt mnie nie przekonuje o gwizdach na sali po słowach
Jażdżewskiego"
Dlaczego miałyby się pojawić gwizdy. Przecież Jażdżewski opowiedział banały powszechnie znane. Trudno w jakikolwiek sposób zaprzeczyć jego zdaniu. 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-05-2019 [17:54] - Jan1797 | Link:

<Dlaczego miałyby się pojawić gwizdy.>

Nie uważa pan, że ktokolwiek zaliczany do elity, pojąłby w lot ordynarny ton tamtej wypowiedzi?
Zasiadający, jak najbardziej kojarzą się z gwizdami, niektórzy po dobie W pierwotnym komentarzu
chodziło mi jednak o coś zdecydowanie innego. Mieszkam przy podobnej ulicy, radosnej i spokojnej;
https://pbs.twimg.com/media/D5...     
Jeżeli ktoś próbuje ten spokój i ład burzyć np.przez próbę prowokacji, powinien się liczyć z reakcją.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-05-2019 [00:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie było w wypowiedzi "suportu" żadnej ordynarności, tylko stwierdzenie powszechnie znanych faktów. Była to wypowiedź banalna.

Na zamieszczonym zdjęciu widać, że mieszkańcy bloku nie mają pojęcia o zasadach stosowania barw i symboli narodowych.  

Obrazek użytkownika mmisiek

06-05-2019 [02:32] - mmisiek | Link:

Do wolności słowa dorzuciłbym jeszcze jedną kwestię - mianowicie, że takie typy są finansowane praktycznie wprost przez zagranicę (tutaj niezawodne Niemcy i pieniądze z niemieckiego MSZ) i przez cztery lata nie podjęto nawet najmniejszej próby aby chociaż ograniczyć ten proceder.
Nie wiem czy w historii zdarzył się kiedykolwiek przypadek wygrania wojny przez państwo zapewniające na swoim terenie pełną swobodę działania wrogiej obcej agenturze.

Obrazek użytkownika Warmia

06-05-2019 [09:25] - Warmia | Link:

Ciekawe co zieje z trzewi Wodnej Mariny?

Obrazek użytkownika Aqua Marina

06-05-2019 [20:48] - Aqua Marina | Link:

Jeszcze jedna "komentatorka", która zamiast meritum (jeśli wie co to znaczy) uprawia przekręcanie  nicków - żałosne..

Obrazek użytkownika Warmia

07-05-2019 [09:35] - Warmia | Link:

Trzeba się dopasować do poziomu. Żałosna Warmia - flupy mi z nosa wiszą, gdzie żesz podziały się ...tynże chusteczki, aby wysmarkać owe meritum.

Obrazek użytkownika Aqua Marina

07-05-2019 [01:00] - Aqua Marina | Link:

Tusk nie wart był takiej mobilizacji polskiej armii , jak zorganizowanie po raz pierwszy w Trzeciomajowe Święto, akurat w godzinie wykładu na UW defilady 2 tys. żołnierzy i 200 pojazdów wojskowych, ani porównywania go w TVPiS do Stalina czy Hitlera, nie wart był tylu komentarzy o jego przyjeździe do Polski. Przecież z tego Tuska to żaden polityk: ani nie straszy  jakimś zewnętrznym wrogiem, czy zemstą na  obecnych władcach Polski i ich zwolennikach, ani nie gardzi gorszym sortem obywateli, ani nikomu nie wytyka, że nie kocha swojej ojczyzny, ani nie wmawia, że rządząca partia  to Polska -   słowem: nie naśladuje pewnego męża stanu, który tak się obawia jego powrotu do Polski, że tą obawą zaraża swoich fanów.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-05-2019 [08:00] - zbieracz śmieci | Link:

Nasz drogowskaz na NB mocno już podgnity pochylił sie do ziemi i kierunek nie ten wskazuje a to robi zamieszanie !
Jeśli nie reagujesz na zło to dajesz przyzwolenie,wolność słowa dla wszystkich w tym kapłanów to prosta droga do herezji czego już doświadczamy a walka z heretykami jest długa bo takie sa procedury.!
Pełna wolnośc do mówienia wszystkiego to prosta droga do anarchii i upadek państwa niechybny !
Niech każdy robi swoje a będzie lepiej a może by tak-cokolwiek czynisz roztropnie czyń i patrz na koniec ...!
Nie obyło sie do dołożenia przez autora PIS  i obciążenie za wszystko czego nie zrobiono -zapomniał albo rżnie głupa,że to gość spod kandelabra zawetował trzy ustawy które miały zakończyć przebudowę sądownictwa sędziowie mieli być odpowiedzialni za swoje wyroki.

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2019 [10:40] - Jabe | Link:

Kto ma decydować, co wolno mówić, a czego nie?

„Gość spod kandelabra” to ten, którego prezes wystawił w wyborach?