To Polacy decydują o Polsce

Czy w Europie będzie „Wiosna Ludów”, która pozytywnie zmieni oblicze Unii Europejskiej? Czy nastąpi powrót do idei przyświecających Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali, a  potem EWG, powrót do wartości chrześcijańskich? I tryumf idei Europy Ojczyzn, Europy Narodów? Czy zostanie przekreślony projekt, który w  praktyce politycznej dezintegruje UE -chodzi o przekazywanie coraz więcej kompetencji do Brukseli i stworzenia jednego eurosuperpaństwa? Pamiętajmy wszak, że my, Polacy, chcąc wpływać – we własnym interesie – na kształt Unii powinniśmy przede wszystkim myśleć o własnym państwie i takim jego urządzeniu, aby było ono podmiotem na arenie międzynarodowej i sprawnym instrumentem ochrony praw i interesów Polaków. W nauce Kościoła istnieje zasada „ordo caritatis” czyli „porządku miłosierdzia”: oznacza ona, że najpierw troszczymy się swoją rodzinę, swój naród, swoje państwo, a dopiero potem „zbawiamy” świat. Nawet przy niekorzystnych z punktu widzenia naszej tradycji i systemu wartości - o które oparte są historia i współczesność naszego Narodu i organizmu państwowego - tendencjach w Europie, to MY, nad Wisłą i Odrą będziemy decydować o kształcie i zasadach prawnych naszej wspólnoty narodowej. Przy naszej konsekwencji nikt z zewnątrz, z Europy czy spoza niej (ustawa 447.) nie jest w stanie nam niczego narzucić.

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (04.05.2019)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-05-2019 [09:26] - Trotelreiner | Link:

Pan to pisał na poważnie...czy jeszcze opary długiego weekendu?

Obrazek użytkownika maxilampus

05-05-2019 [12:07] - maxilampus | Link:

Dziekuje za uswiadomienie mnie....Do czasu panskiego zwierzenia myslalem .ze obecnie Pompeo,Mosbacher,Azarin,Daniels i po nich Duda,Kaczynski ,PIS i Izrael decyduja o Polsce..
a tu okazalo sie ,ze to ja decyduje.Dam temu wyraz w nadchodzacych wyborach :-))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-05-2019 [03:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

Europa Ojczyzn.  Według absolwenta Oksfordu Polska ma interes w tym by jej najbliższe otoczenie, a zwłaszcza Niemcy zaczęły myśleć tymi kategoriami.
Toż to od czasu Fryca Wielkiego, ba a nawet Albrechta Niedźwiedzia, idee które zaleca były kolega partyjny Leszka Millera oznaczały parcie na wschód i pozyskiwanie własnych Irokezów. 
Dla Czechów i Słowaków, a nawet Litwinów ojczyzna zahacza w dużej mierze o nasze ziemie.
Uchowaj Boże Narody Europy przed tęsknotami Pana Ryszarda.