Jak i po co Żydzi krzewią antysemityzm?

  Warto zajrzeć na stronę Antysemityzm - Wikicytaty {TUTAJ}.  Na jej początku mamy zestaw wrogich Żydom wypowiedzi takich historycznych postaci jak Wolter, Goethe, Fichte, Napoleon Bonaparte, Marcin Luter, Giordano Bruno, czy Immanuel Kant.  Co ciekawe nie maja one charakteru rasistowskiego - wszyscy ci wybitni ludzie potępiają postępowanie Żydów w dziedzinie ekonomii oraz polityki.
 
  Oczywiście na tej stronie są też głosy przychylne Żydom.  Przytoczę, co mówił Jarosław Kaczyński:
 
  "Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael, charakterystyczna dla europejskiej lewicy, ale także innych sił politycznych, które funkcjonują w Europie i odwołują się do najwyższych wartości. Izrael nie jest małym państwem, jest krajem, które udowodnił, że nie ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości, także o wielkości narodów i państw. Izrael jest państwem na swój realny sposób wielkim jako dowód siły ducha, a także tego, że tam nad nami jest siła najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje. Bez niej Izrael nie mógłby istnieć.
Autor: Jarosław Kaczyński 
Źródło: "Nasz naród został tutaj ocalony" - podkreślił rabin. W Warszawie uhonorowano Polaków ratujących Żydów, niezalezna.pl, 18 września 2017.".
 
  Można się zastanawiać, dlaczego tak wiele osób w różnych epokach powtarza wciąż te same zarzuty wobec Żydów.  Musi być coś w postępowaniu tej nacji, co wciąż je prowokuje.  Podejrzewam, iż jest to działanie celowe.  Widzimy to dzisiaj w działaniach Żydów wobec Polski.  Rozmaite środowiska żydowskie wyłażą wręcz ze skóry, by zmusić Polaków do antysemityzmu.  W swoim dzisiejszym [26.04.2019] felietonie "Nie przepraszać za Judasza" {TUTAJ}  Rafał Ziemkiewicz pisze:
 
  "Co więcej, przez samych Polaków uniżoność i nadskakiwanie odbierane jest jako krzycząca niesprawiedliwość. A niesprawiedliwość budzi gniew. A gniew kieruje się przeciwko Żydom jako takim. Wystarczy, że podczas tradycyjnego zwyczaju pastwienia się nad symbolem zdrady, Judaszem, kultywowanego bynajmniej nie tylko w Polsce (w Czechach, skądinąd zlaicyzowanych do szczętu, wpisanego nawet na listę UNESCO jako "niematerialne dziedzictwo kulturowe") ktoś tej kukle Judasza dolepi pejsy albo krzyknie coś o żydowskim skoku na polską kasę. Wtedy niemądry, najdelikatniej mówiąc, minister, wyrywa się natychmiast z idiotycznymi przeprosinami za coś, co w ogóle nie powinno być przedmiotem żadnej debaty, jego podwładni prześcigając się w lizusowskiej nadgorliwości wszczynają śledztwo i stawiają zarzuty - wtedy wkurzenie Polaków na Żydów rośnie, ".
 
  Bloger Andy51 pisze o tym znacznie mniej dyplomatycznie:
 
  "Antypolonizm cały czas był, tylko był mniej widoczny, trochę w uśpieniu. Jak poprzednie rządy wykonywały wszystkie zalecenia światowej finansjery w większości opanowanej przez Żydów, wszystko było cacy. Żydzi, których gościliśmy na naszych ziemiach prawie 800 lat, są największymi antypolonistami, nie Niemcy, a Żydzi. 
Niemcy zapłacili Żydom więc milczą, Polacy nie są skorzy więc oskarżają nas o wszystko, nawet o Holokaust. Polacy współpracowali z Niemcami, ale był to promil, a na takich którzy współpracowali polskie państwo podziemne likwidowało. 
Żydzi ochoczo donosili na swoich współziomków czego dobitnym przykładem jest Stella Goldschlag, która w czasie wojny doniosła w Berlinie jak szacują na od kilku do kilkunastu tysięcy ziomków, a od tzw. „ głowy” dostawała około 60 marek. Szef łódzkiego getta Rumkowski wysłał do obozów kilkanaście tysięcy dzieci, by w końcu sam do niego trafić." {TUTAJ}..
 
  Słynny pisarz żydowski Isaac Bashevis Singer, pisał tak:
 
  "my, Żydzi, nie mamy przyszłości w diasporze. Nie tylko Hitler – cały świat był gotów roz­szarpać nas na strzępy. Miałeś rację, kiedy napisałeś, że współcześni Żydzi mają w sobie element samobójczy. Taki Żyd nie umie żyć bez antysemityzmu – jeśli go nie ma, gotów jest go stworzyć. Musi krwawić za całą ludzkość – walczyć z reakcjonistami, martwić się o Chińczyków, Mandżurów, Rosjan, nietykalnych w Indiach i Murzynów w Ameryce. Głosi rewolucję, a jednocześnie pragnie dla siebie wszelkich przywilejów kapitalistycznych. Usiłuje zniszczyć nacjonalizm w innych ludziach, ale sam szczyci tym, że należy do narodu Wybranego. Jak takie plemię może istnieć wśród obcych?
Źródło: Przyjaciel Kafki, Nauczyciel, ISBN 8372008647, s. 113." {TUTAJ}.
 
  Singer wspomniał o rzekomym "elemencie samobójczym".  Ja jednak uważam, że umiarkowany antysemityzm był niezbędny dla przetrwania Żydów i dlatego oni go krzewili i krzewią nadal.  Naród żydowski przetrwał 2000 lat w diasporze i utrzymał swą religię i obyczaje.  Bez wrogości otoczenia nie byłoby to możliwe.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-04-2019 [19:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

Zapraszam do lektury - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika xena2012

26-04-2019 [21:28] - xena2012 | Link:

,,Musi krwawić za całą ludzkość-walczyć z reakcjonistami,martwić sie o Chińczyków,Mandżurów,Rosjan,nietykalnych w Indiach i Murzynów w Ameryce''.....Coż, nie zgadzam sie z tym cytatem Bashhevisa Singera.Żydzi nigdy nie martwią się o inne narody,dla nich one nie istnieją i nie krwawią za ludzkość którą po prostu pogardzają.Oni nie posiadaja nawet źdźbła empatii dla nikogo oprócz siebie a i to z wyjątkami.