Pamiętam towarzysza , „zanim został dziewicą”

Ludzie mówią, że nawet producenci filmowej produkcji „Nasz Nowy Dom”, która pokazuje, jak z ruiny zrobić mieszkaniowe cacko, nie podjęliby się remontu leśniczówki używanej przez... No, właśnie, zgaduj-zgadula! 
Źle myślę o ludziach, którzy o Polsce, naszej Ojczyźnie, mówią „ten kraj”. Bo to nie jest żaden „ten kraj”, tylko kraj wyjątkowy, bo własny, swój, nasz. 
I co mam myśleć o politykach takich, jak posłanka PO, była minister sportu w rządzie Tuska, Joanna Mucha, która w „Kropce nad i” w TVN 24 mówi o trzynastej emeryturze dla „tych ludzi”. Tych ludzi ! Właśnie tak ! To co – polscy emeryci są z innej gliny niż pani polityk Platformy? Niby takie pospólstwo dla pani poseł? 
Jeżeli emerycka „trzynastka” jest dla polityków PO czy Nowoczesnej „ochłapem”, to nie jest to bynajmniej nagły przypływ szczerości czy też nowa jakość w programie i aktywności medialnej PO i popierającego ją establishmentu. Wicepremier Elżbieta Bieńkowska mówiła:  „za 6 tysięcy to pracuje tylko złodziej albo idiota”  Z kolei pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata  Gersdorf była łaskawa wyrażać pogląd, że „za 10 tysięcy można żyć tylko na prowincji” ... 
Koalicja Europejska. Tak się nazwali. Ciekawe, co w praktyce – a nie w teorii, werbalnie - rozumieją koalicjanci pod pojęciem europejskości i „integracji europejskiej”.  Problem polega na tym, że dla różnych środowisk politycznych w krajach Europy Zachodniej, środowisk bardzo zaangażowanych w politycznym pomaganiu PO - owa „integracja europejska” w kontekście Polski często kojarzy się ze zwożeniem toksycznych odpadów nad Wisłę albo z zyskami ich supermarketów działających nad Wisłą na uprzywilejowanych warunkach. Trudno nie zauważyć, że PO wraz z przystawkami jest niesłychanie oszczędna, gdy chodzi o krytykowanie europatologii ewidentnie uderzających w polskie interesy gospodarcze. 
A teraz z innej „mańki”. Zawsze mnie bawiły rozważania historyków marksizmu na temat myśli „młodego” Marksa i „starego” Marksa, a także uwypuklanie różnic między nimi. Można, per analogiam szukać różnic, ale też znajdować ciągłość w „młodym” Włodzimierzu Cimoszewiczu, który aktywnie działał w PZPR, nawet kierując partyjną komórką na Uniwersytecie Warszawskim i „starym” Włodzimierzu Cimoszewiczu który jest, szczerym, a jakże,  europejskim demokratą, a nawet wręcz metrem z Sevres europejskości, oskarżającym innych o … jej brak. Cóż, przypomina mi to anegdotę z Hollywood: stary aktor mówi o starszej aktorce: „pamiętam ją, zanim została dziewicą”. 
Jest ciekawie. Z dobrych informacji warto powiedzieć, że państwo polskie zdało egzamin podczas… egzaminów w strajkujących szkołach. Egzaminy się odbyły. Szantażyści liżą rany. Biało-Czerwoni górą! 

*felieton ukazał się w "Gazecie Polskiej" (17.04.2019)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2019 [19:30] - Marek1taki | Link:

"państwo udowodniło..."
III RP po raz kolejny udowodniła, że jest kupą kamieni, w której rząd do decyzji o dopuszczeniu do matur podejmuje inicjatywę ustawodawczą, która dopuści kto może decydować.
I tak jest za każdym razem, że państwo się wy......tentegowuje, bo wszyscy i na wszystkich szczeblach są - jak się okazuje - niezdolni do decydowania w zgodzie z prawem.
"Skończmy z tym państwem prawa".