Sienkiewicz podejrzewał że służby szykują zamach stanu ?

„Sienkiewicz podsłuchiwał szefówCBA, ABW, SKW i BOR? Minister podejrzewał spisek służb ws. afery taśmowej”...”tajna grupa utworzona w MSW badała, czy za aferą podsłuchową stoją byli szefowie ABW, SKW i BOR oraz urzędujący szef CBA. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz miał ich podejrzewać o spisek „...”policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji oraz oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego została wydzielona latem 2014 r. z oficjalnie funkcjonującego pod kierunkiem ABW zespołu badającego tzw. aferę podsłuchową. „...”Gdy „Wprost” opublikowało nagrania, Sienkiewicz miał zacząć podejrzewać Wojtunika o podwójną grę. Do grona podejrzewanych dołączył też generałów: Krzysztofa Bondaryka (szefa ABW w latach 2007-13), Mariana Janickiego (kierującego Biurem Ochrony Rządu od 2007 do 2013 r.) oraz Janusza Noska (od 2008 do 2013 r. kierującego Służbą Kontrwywiadu Wojskowego). Każdy z nich odszedł skłócony z Sienkiewiczem, który kreował się na mocnego człowieka w rządzie, obsadzał służby swoimi  ludźmiczytamy  w  dzienniku z  Czerskiej.”....(źródło )

czerwiec 2014 Czyje knajpiane rozmowy wypłyną jeszcze w aferze taśmowej? Podobno można spodziewać się podsłuchanych wynurzeń kolejnych rządowych prominentów. W grę  ma nie wchodzić jedynie premier. A to dlatego, że w porę został ostrzeżony przez ABW… ..”Według ustaleń gazety, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ostrzegła szefa rządu, że w jego ulubionej knajpie Lemongrass może dochodzić do podsłuchiwania. „...”Nasz informator z kręgu służb twierdzi, że istniało podejrzenie, że rozmowy w lokalu mogły być nagrywane! Inny, że to nie było aż tak konkretne ostrzeżenie. Ale potwierdza, że po sugestii ABW Tusk zmienił przyzwyczajenia. – Od tej pory do knajp w ogóle przestał chodzić – twierdzi. – Tak, woli zaprosić do siebie i to nawet do KPRM, rzadziej na Parkową – przyznaje nam ważny polityk Platformy  Obywatelskiej „.. (więcej )

„Telewizja Republika: CBA znało wcześniej treści rozmów zarejestrowanych w warszawskich restauracjach w tzw. „aferze taśmowej”....”Stacja dotarła do informacji zawartych w wewnętrznej bazie CBA, która gromadzi meldunki z całego kraju. Telewizja ujawnia także korespondencję, którą Marek Falenta prowadził z funkcjonariuszami CBA. Z Agencją współpracował nie tylko biznesmen, ale także pracujący dla niego były funkcjonariusz ABW.Obaj zostali zarejestrowani w kartotece ABW jako Osobowe Żródła Informacji, czyli ich spotkania z funkcjonariuszami CBA nie były tajne. Z funkcjonariuszami CBA spotykałem się w miejscach publicznych, m.in. w restauracji Pierogarnia na Placu Konstytucji oraz w Studio Buffo przy Konopnickiej nieopodal Hotelu Sheraton”...”CBA do tej pory twierdziło, że Falenta nie przekazywał żadnych informacji w tej sprawie. Zarówno z meldunków, korespondencji jak i opowiadań biznesmena wynika coś innego. Pierwszy meldunek pojawił się w bazie w maju 2014 r. i dotyczył rozmowy Nowak-Parafianowicz.  ...(więcej )

„Sugestie, że za moją zgodą lub współudziałem były podejmowane nielegalne działania wobec innych osób, mijają się z prawdą - oświadczył były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Minister został oskarżony w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" o prowadzenie akcji podsłuchowej wobec szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika, szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka, szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Janusza Noska i szefa Biura Ochrony Rządu Mariana Janickiego. „...”Gazeta Wyborcza podaje, że w skład powstałej latem 2014 roku grupy kontrolnej wchodzili policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji i oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W ramach kontroli, przy okazji której łamane miało być prawo, podsłuchiwano nie tylko szefów służ specjalnych ale także ich zastępców „...”Złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej ws. wyjaśniania udziału w zakładaniu podsłuchów ministra Bartłomieja Sienkiewicza i opisanej tajnej grupy zapowiedział Dariusza Jońskiego z SLD. Odpowiadając na pytania dziennikarzy polityk stwierdził, że można też rozszerzyć zakres działania komisji śledczej, o powołanie której wnioskowało Prawo i Sprawiedliwość. - Ta afera nie została wyjaśniona - dodał Joński. „...(źródło )

 Czy Polską rządzą służby specjalne? Publicysta Stanisław Michalkiewicz twierdzi, że Polska jest obszarem, na którym ścierają się „bezpieczniackie watahy”. Cezary Gmyz Tak, jest to sytuacja trwająca od wielu lat. Polska jest rozległą równiną, która nadal pełni rolę strefy buforowej. Mimo, że od Rosji oddziela nas Ukraina, Białoruś i Litwa, to graniczymy z obwodem kaliningradzkim. Polska jest więc obszarem głębokiej penetracji służb specjalnych bardzo wielu krajów, również tych, które są nam przychylne. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby Niemcy czy Amerykanie nie posiadali swoich szpiegów w Polsce. „....”A co z polskimi służbami specjalnymi?Mają one nieproporcjonalnie dużo do powiedzenia w państwie. Wpływ służb specjalnych na rządy istnieje od zawsze - często jest to wpływ „soft-power”, czasami „hard-power”. Aktywność agentury w Polsce jest nieproporcjonalnie duża. To władza powinna kontrolować służby specjalne, a nie na odwrót. Niestety odnoszę wrażenie, że w Polsce to władza jest kontrolowana.”....”Nie posunąłbym się do zarzutu zdrady. Jednakże służby, które powinny umacniać nasz kraj, robią coś zupełnie odwrotnego. Zastanawiam się, czy działania polskich służb specjalnych nie doprowadziły do sytuacji, w której byt naszego państwa jest zagrożony. „...”Teorie spiskowe stają się coraz popularniejsze w Polsce. Wiele osób porusza kwestie związane z tajnymi stowarzyszeniami i planami globalistów. Co sądzi Pan o teoriach takich jak 9.11 (atak na nowojorskie wieże Word Trade Center – przyp. red.), albo o kwestiach związanych z Iluminatami i masonerią?Jestem fanatycznym wyznawcą teorii spiskowych. Nie jest natomiast tak, że spiskami daje się wyjaśnić wszystko. Część teorii, które traktujemy z ogromną powagą, na tą powagę zwyczajnie nie zasługuje. Grupa znanych, wpływowych ludzi faktycznie bawi się w masonerię. Uważam jednak, że są to zwykłe przebieranki. Jeżeli istnieją ukryte mechanizmy władzy, to są one tworzone nie przez organizacje pokroju iluminatów, a przez międzynarodówkę oficerów służb specjalnych.”...”Prawdziwe mechanizmy władzy nie mają więc związku z  ukrytą symboliką, lożami masońskimi, itp.?Nie przywiązywałbym zbyt dużej roli tego typu kwestii. Oczywiście, nie należy lekceważyć loży masońskich, w których zasiadają oficerowie służb specjalnych. Jednak prawdziwe, ukryte mechanizmy władzy są mało widowiskowe i o wiele mniej „przebierankowe”.Czy zatem wiara w teorie spiskowe ma jakiś sens?”...(źródło )

 Duńskie władze odebrały muzułmańskiemu mężczyźnie jego 15-letniego syna, bo obawiały się, że może się on „zradykalizować” i wstąpić w szeregi terrorystów. Rząd Danii przyglądał się chłopcu już od 2 lat, a od kiedy zaczął on uczęszczać do meczetu Grimhoej obawy władz się pogłębiły. Meczet ten bowiem nie potępia działań Państwa Islamskiego. Obawy wobec „radykalizacji” syna wyrażała też jego matka, która od 2012 r. jest rozwiedziona z ojcem chłopca. Sam chłopak miał natomiast mówić kolegom w szkole, że „zabijanie Żydów jest w porządku” i że „nie ma nic złego w samobójczych atakach bombowych, jeśli celami są niewierni”.W związku z tym, duńskie władze zaczęły niepokoić się, że mężczyzna może zgłosić syna do Państwa Islamskiego. Dlatego we wrześniu 2014 r. został on odebrany siłą ojcu, który od tego czasu nie ma prawa się z nim kontaktować i walczy z urzędnikami o przywrócenie opieki.”...(źródło )

Rosyjscy producenci wykorzystują redukcję kosztów wynikającą ze słabego rubla. Dzięki temu poprawiają rentowność, bo znaczna część ich wyrobów trafia na eksport, a niemal wszystkie koszty rozliczają w rublach. Europejscy producenci obawiają się, że rosyjski eksport stali na nasz rynek w tym roku może się jeszcze zwiększyć. „...”Rosyjskie hutnictwo w ostatnich latach zainwestowało miliardy w modernizację poradzieckich hut, co poprawiło ich rentowność i zwiększyło moce produkcyjne. W roku 2014 produkcja sięgnęła najwyższego poziomu od początku kryzysu finansowego na świecie. Początkowo wspierał ten proces wysoki poziom popytu na rynku wewnętrznym i odradzanie się rynku w Europie, która jest głównym adresatem rosyjskiego eksportu stali. Obecnie popyt w Rosji jest mniejszy, ale rubel, który w ciągu roku stracił na wartości 47 proc. zwiększa szanse eksportowe. Według Bloomberga tona stali gorącowalcowanej w kręgach, która w Brazylii kosztuje 434 dolary, ma w Chinach 405 dolarów, w Rosji jest dostępna za 244 - 250 dolarów. Metal Bullettin podaje, że ceny tej stali w eksporcie spadły do 382,5 dolara za tonę, ale obniżenie wszystkich liczonych w rublach kosztów przez dewaluację tej waluty powoduje, że rosyjskie huty są bardzo rentowne.”...(źródło )  

Singapurski koncern Baoli Bitumina Singapur chce przeznaczyć 750 mln dolarów na inwestycje w okolicach rosyjskiego Chabarowska. Za pieniądze te ma powstać kilka zakładów, unowocześniony będzie także port rzeczny „...(źródło )
------
Mój komentarz

Szef MSW podkłada podsłuchy byłym i aktualnym szefom służb specjalnych. A chyba wie co robi i dlaczego , bo ma ilość informacji niedostępną dla zwykłego zjadacza chleba .

Po pierwsze Sienkiewicz zakłada , że istnieje możliwość związania przez szefów służb liczące kilkadziesiąt osób grupy przestępczej , bo przecież on sami nie nie zakładali podsłuchów , ani ich nie organizowali .

Grupy przestępczej lub spisku . Bo jeśli chodziłoby tylko o nielegalne zbieranie haków na biznesmenów i polityków celem wykorzystania ich w działalności biznesowej , to mielibyśmy do czynienia z grupa o czysto przestępczym charakterze . Jednak gdyby chodziło o zbieranie haków, aby obalić premiera, przejąć kontrole nad partia rządząca , rządem i krajem to mamy do czynienia ze spiskiem . Jest też trzecia możliwość. Gdyby całą grup pracował dla obcych wywiadów i państw to mamy do czynienia ze zdradą. Oczywiście możliwa jest też kombinacja powodów tych działań.

Innym problemem , który przy tej okazji warto rozważyć , to czy służby i ich szefowie są w stanie zawiązać spisek i przejąć kontrolę nad Polską na wzór grupy Putina, czy Sisiegoz Egiptu . Polska jest zbyt słabym krajem i poddanym zbyt silnej kontroli ze strony obcych służb , aby bez zgody i wsparcia któregoś z obcych państw było to możliwe.

W zasadzie już wiemy że szef MSW , Sienkiewicz uważał ,że kierownictwa służb zdolne są do samozorganizowania się w grupę spiskowców lub przestępców . Warto byłoby dowiedzieć się od Sienkiewicza , czy według niego tak zorganizowana grupa byłaby w stanie przeprowadzić hybrydowy zamach stanu an wzór Putina przejąć całkowita kontrole nad krajem i jego zasobami.

Drugie pytanie. Czy zakładając ze Sienkiewicz i Tusk działali w jednej grupie Sienkiewicz uważał że szefowie służb byli członkami jakiejś szerszej nieformalnej grupy, organizacji , czy spisku , którego celem było podporządkowanie sobie rządu, premiera urzędu prezydenta, czy partii rządzącej poprzez umieszczenie na tych stanowiskach albo swoich figurantów , albo członków takiej nielegalnej struktury

Pytanie o to do czego są zdolne polskie służby ,czy są zdolne na przykład do dokonania zamachu stanu otwartego lub hybrydowego oraz czy istnieje taka możliwość ,że mogą pracować dla kogoś z obcych krajów i ich służb jest pytaniem poważnym.

I warto powołać specjalna komisję śledcza w celu odpowiedzenia na takie i inne tego typu pytania.

Tym bardziej że USA i Europ robi się obszarem coraz bardziej policyjnym. A to dopiero początek. System gospodarczy , społeczny i ustrojowy Europy się wali na naszych oczach . Przyjdzie więc wcześniej , czy później w Europie czas służb, armii i zamachów stanów.

video 2015 02 27 WOJNA SLUŻB
video Kilkuset morderców rządzi Polską - wywiad z W. Sumlińskim w NY
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „ Nie należynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza u Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ 9 „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra o łapówkach „ 
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 
Serdecznie dziękuję za pierwsze trzy darowizny w wysokości 200 złotych , 100 złotych i 30 złotych. Wpłynęły kolejne darowizny . 50 zł, 15 zł , 30 zł 30 zł ,30 zł 30 zł . Postaram się zrobić oddzielną stronę . Wszystkim Państwu jeszcze raz dziękuję. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Matador

05-03-2015 [09:10] - Matador | Link:

Swoją drogą to bardzo wymowny tekst. Tym bardziej jeżeli zestawimy go z tym co mówił na początku roku Jackowski - jasnowidz.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-03-2015 [10:05] - NASZ_HENRY | Link:

Jak jest 10 służb to zajmują się wyłącznie sobą. Obca agentura jest bezpieczna ;-)