Co winien zrobić Kaczyński, by jak Cimoszewicz nie skończyć

Me
Memy już krążą w Internecie

Jest rok 1997. Polskę rządzoną przez premiera Cimoszewicza nawiedza powódź tysiąclecia. Straty są liczone w miliardach. W telewizji cała Polska z przerażeniem patrzy na gigantyczne rozlewiska i zalane miasta. I wtedy, jeżdżący po Polsce premier Cimoszewicz w jednym z przemówień chlapnął:

to jest kolejny przypadek, kiedy potwierdza się, że należy być przezornym i trzeba się było ubezpieczać”.

Ta jedna wypowiedź Cimoszewicza i jego ponad dwutygodniowe milczenie po tej wpadce pogrążyły go w oczach opinii publicznej, mimo iż cieszył się bardzo wysokim poparciem społeczeństwa. Cimoszewicz w końcu zdecydował się przeprosić Polaków, ale już było za późno, gdyż rodacy nie wybaczyli mu jego postawy w pierwszych dniach klęski.

Co zgubiło Cimoszewicza? Moim zdaniem zawziętość i buta.

Jest rok 2019. W Polsce rządzonej de facto przez prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego zbliża się strajk generalny nauczycieli. Mimo widma gigantycznej katastrofy w oświacie, ministra Anna Zalewska chowa głowę w piasek i nie uczestniczy w rozmowach ze związkami zawodowymi, co oburza nauczycieli. Jarosław Kaczyński rzuca na front byłą premier Beatę Szydło, która wszakże nie potrafi doprowadzić do porozumienia wszystkich stron sporu. W Polsce narasta napięcie, a miliony Polaków z rosnącym zaniepokojeniem obserwują w telewizji butne wypowiedzi polityków partii rządzącej oraz rozpaczliwe skargi coraz bardziej zdeterminowanych nauczycieli i rodziców, którzy nie wiedzą, co będzie z ich dziećmi po wybuchu strajku. Narastającą do granic zenitu irytację nauczycieli i rodziców wzmaga groźba, że ich dzieci nie będą mogły przystąpić do egzaminów na czas strajku nauczycielskiego.

Na pięć minut przed dwunastą, kiedy strajkowa fala powodziowa zbliża się do poziomu alarmowego, Jarosław Kaczyński na konwencji partii rządzącej w Kadzidle ostentacyjnie obiecuje rolnikom dopłaty do krów i świń, - nie wspominając ani jednym słowem o nauczycielach pracujących za psie pieniądze. To zachowanie Kaczyńskiego rozsierdza nie tylko nauczycieli, lecz także miliony Polaków, którzy to odebrali jako niewybaczalny afront i dyshonor. W efekcie w dniu dzisiejszym wybucha strajk generalny w oświacie.

Powiem więcej. Od tych "dopłat do krów i świń zamiast finansowego wsparcia nauczycieli" Jarosław Kaczyński już się nie odklei. Skąd to wiem? Bo widzę ile dowcipów i prześmiewczych memów na ten właśnie temat krąży w sieci. A nic tak nie zabija polityka, jak dowcip polityczny. Mam swoje lata i wiem, że tzw. "kawały polityczne" zawsze poprzedzały upadki partii.

Co w tej sytuacji może zgubić Jarosława Kaczyńskiego?

Moim zdaniem podobnie jak Cimoszewicza, - zawziętość i buta.

Co w takim razie powinien zrobić pan Prezes?

Uważam, że jeśli Jarosław Kaczyński nie chce podzielić losu premiera Cimoszewicza, - powinien niezwłocznie, a najlepiej jeszcze dzisiaj, - przeprosić nauczycieli i rodziców za to, co chlapnął w Kadzidle.

Bo pojutrze może być za późno.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Niestety dziś w południowej porze, na konferencji prasowej premier Beata Szydło dolała oliwy do ognia ogłaszając bałamutne porozumienie z oportunistyczną oświatową Solidarnością poza Radą Dialogu Społecznego, - jako rządowy sukces.

Post Post Scriptum
Od rana przeskakuję z TVP Info na TVN24 i z powrotem. Boże! Jak oni wszyscy łżą! Bez obciachu! Na chama! Bez choćby śladu przyzwoitości! Chyba się od nas Pan Bóg odwrócił!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2019 [14:27] - xena2012 | Link:

A o czym pan Kaczyński miał mówić na spotkaniu z rolnikami w Kadzidle jak nie o problemach rolników? I jeszcze przepraszać?

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-04-2019 [14:41] - Jaworowski | Link:

Xena bój się Boga, znowu Krzysiowi podcięłaś nogi i teraz leży i kwiczy bezradny. Pośle Ciebie znowu do szydełkowania.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

08-04-2019 [21:01] - hr.Levak-Levatzky | Link:

S.Pani X
jak zwykle ma rację: na konwentyklach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego powinno się mówić wyłącznie o polskich krowach i świniach (nie tych ludzkich) - to z pewnością pomoże w wyborach, podobnie jak owa słynna "piątka +".

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-04-2019 [14:35] - NASZ_HENRY | Link:

Z każdej krowy jest jakiś wymierny pożytek a z każdego nauczyciela (także akademickiego) niekoniecznie ;-)
 

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2019 [16:05] - Jabe | Link:

A jeśli coś jest pożyteczne, trzeba do tego dopłacać.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-04-2019 [14:36] - Jaworowski | Link:

Krzyś >Co w takim razie powinien zrobić pan Prezes?<<
Wynająć leśniczówkę i nawet kilka lub nawet kilkaset i tam przyjmować  Broniarza w celach negocjacyjnych. Po negocjacjach zerwać ściany, boazerię, podłogi , wymontować kontakty, futryny drzwiowe, wypruć instalację elektryczną i opchnąć. Kasę przeznaczyć na podwyżki. W wypruwaniu cudzego czerwony  Cimoszka to miszcz(od mistrz)

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-04-2019 [15:30] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

ADMIN!
Na witrynie NB...blisko siebie..trzy notki...Pasierbiewicza!
Przeciez to widać,że echo24 pisze na zlecenie i polecenie...Na tym ma polegać strona Naszeblogi.pl?
Ciągle ci sami pochlebcy...@jabe,@ tricolour i @levak...które nicki,to sam Pasierbiewicz?

Jeżeli dalej tak pójdzie...to NB zostanie tylko z lewakami,platwosami ,kodziarzami,ubywatelamirp i broniarzami...czyli pzpr wiecznie żywa!

Portal założony przez panów Sakiewicza i Targalskiego...ciekawe czy jeszcze tu zaglądają ?
Zostaje tylko "niepoprawni".pl...ale też już różowieje...

Miłej zabawy...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

08-04-2019 [20:57] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panu Troterleinerowi
tak śpieszno do powrotu cenzury? Czyżby w dawnych czasach był może jej funkcjonariuszem? A nie lepiej   popisywać się na jakimś portalu typu TWA, niż tu usiłować wprowadzać  bolszewickie metody, nie lepiej..?

Obrazek użytkownika paparazzi

08-04-2019 [21:49] - paparazzi | Link:

Łapać złodzieja! lol

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-04-2019 [09:17] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ne sus docet Minervam...

Obrazek użytkownika paparazzi

08-04-2019 [16:50] - paparazzi | Link:

Kto to jest Cimoszewicz? Tak pytam bom daleko. Pan Kaczyński zapisze się w historii jako jeden z najlepszych polityków w powojennej Polsce. Zresztą już był wybrany jako jeden z najskuteczniejszych polityków w Europie. Wy ciągle swoje.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

08-04-2019 [21:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

 Paparazzi poczciwych naszych
jak zwykle trzymają się dowcipy - dobry i ten!

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2019 [17:23] - tricolour | Link:

Jak to, co może zrobić? To, co zawsze: schować głowę w piasek. Rycerzem wszak nie jest.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-04-2019 [20:16] - RinoCeronte | Link:

Teraz Broniarz będzie naszym Zbroniarzem i Wodzem. Nauczyciele przeto będą mlekiem i miodem opływać z tym, że nie na pewno...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

08-04-2019 [20:53] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Trochę to dziwne, że nasza jakże pobożna władza zapomina o biblijnych przestrogach takich, jak: "Kto sieje wiatr, zbiera burzę", a zwłaszcza: "Pycha kroczy przed upadkiem". A upadek może się stać już w maju,albo jesienią...

Obrazek użytkownika paparazzi

08-04-2019 [21:55] - paparazzi | Link:

Szukam boazerii do mojej nowej chatki w lesie. Może być z osprzętem. Nie wiecie kto by tanio miał na zbyciu, tak pytam.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-04-2019 [22:28] - RinoCeronte | Link:

Moje dzieci są zachwycone! Pan Broniarz niczym Król Maciuś Pierwszy zafunduje im najdłuższe wakacje nowoczesnej Europy...

Obrazek użytkownika paparazzi

09-04-2019 [16:44] - paparazzi | Link:

Bym był zapomniał o oświeceniu, poszukuje żyrandola i aby być zdrowy sokowirówki używanej. Nie wiecie kto by miał na zbyciu? No bo jak upadek to upadek, no nie.

Obrazek użytkownika Jaworowski

09-04-2019 [17:58] - Jaworowski | Link:

Boazerię nabędziesz od Cimoszki nawet jeszcze ubezpieczona, potrzebne AGD od Komoruskiego. Żyrandole pałacowe już upchnął. W 'bulu" się z nimi rozstał, gdyż za niewiele poszły.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-04-2019 [21:27] - paparazzi | Link:

You are the best. Dzięki ale chrabia lewacky nie odpowiedział bo drobnostkami się nie zajmuje.

Obrazek użytkownika Jaworowski

10-04-2019 [13:07] - Jaworowski | Link:

>lewacky nie odpowiedział bo drobnostkami się nie zajmuje.<
Nasz krul stylu i formy pierdołami się nie zajmuje. Opracowuje strategię jak by tu  ponownie zajumać państwo. Parę dech z boazerii leśniczówki i parę żyrandoli go nie interesuje. Ukradzenie śmieci to nie w jego stylu, choć jak dotychczas, tylko w śmieciach ideologicznych jest zakopany po dziurki w nosie.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2019 [20:35] - zbieracz śmieci | Link:

Sam jesteś wzorem upadku i nie licz aby nawet kijka nikt ci nie poda abyś się podniósł !