Szkoda, że Kiska nie kandydował - gratulacje dla następczyni

Proponuję lekturę mojego wywiadu dla portalu dorzeczy.pl. Rozmowa, którą przeprowadził red. Przemyslaw Harczuk dotyczyła wyborów prezydenckich na Słowacji.
Zuzana Czaputova została nowym prezydentem Słowacji. Jak ocenia Pan ten wybór? 
Ryszard Czarnecki: Przede wszystkim bardzo żałuję, że o reelekcję nie ubiegał się ustępujący prezydent, człowiek ,którego znam Andrej Kiska. Jeszcze gdy byłem , wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego mówił mi słowacki prezydent , że z przyczyn rodzinnych zamierza wycofać się z działalności politycznej. Przyznam, że brałem to wówczas jako przejaw kokieterii, krygowania się. Jak się okazało, była to realna zapowiedź. W trakcie jego prezydentury urodziło mu się kolejne dziecko, zona nie chciała przenieść się do Bratysławy . Z punktu widzenia Polski, ale też Europy prezydentura Kiski była optymalna. 
 Dlaczego? 
Prezentował nie tylko bardzo propolskie stanowisko, był wielkim zwolennikiem współpracy naszych obydwu krajów ,był też prozachodni, ale przede wszystkim prezentował wartości konserwatywne, tradycyjne, rodzinne. To też sprawiało, że był istotnym sojusznikiem dla wizji Europy tradycji. 
Zuzana Czaputova wystąpiła po pierwsze – z wizją pewnego oczyszczenia po zamordowaniu dziennikarza Jana Kuciaka. Po drugie, zyskała poparcie także samego urzędującego prezydenta. 
 Owszem. Jednak w kwestiach wartości, sprawach obyczajowych jest na antypodach w stosunku do poglądów Kiski. Jednak Polska nie będzie ingerować w wewnętrzne sprawy Słowaków. Należy uszanować ich demokratyczny wybór i pogratulować . I oczywiście dbać o dobre relacje z nową panią prezydent.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-04-2019 [09:53] - Marek1taki | Link:

Czaputowa na antypodach, bo to było do przewidzenia, że zabójstwo dziennikarza będzie służyło wykreowaniu nowego prezydenta.
A Pan na antypodach antypodów: głosował Pan za prorasistowską rezolucją unijnych marksistów, kreujących antycywilizacyjny proletariat.
https://www.ekspedyt.org/2019/...