Intelektualnie antyestetyczni

Notkę tę adresuję pod rozwagę rządzących

Portal Internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroo... informuje:

Akcja katolickiej fundacji: palenie książek. Na stosie Harry Potter, "Zmierzch" i maski. Fundacja "SMS z Nieba" postanowiła zainicjować pomysł palenia na stosie książek, które rzekomo propagują okultyzm. Księża w asyście wiernych w Gdański dokonali tego, powołując się na zapisy Pisma Świętego. "Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi" - ten werset z Księgi Powtórzonego Prawa skłonił fundację "SMS z Nieba" do publicznego spalenia literatury fantasy, maski z Afryki, figurki słonia czy parasolki z "Hello Kitty". Szefem organizacji jest ksiądz Rafał Jarosiewicz, który spowiada wiernych w "mobilnym konfesjonale".

Mój komentarz.

Jestem katolikiem i patriotą polskim o poglądach konserwatywnych, wyrosłym w rodzinie hołdującej tradycjom chrześcijańsko narodowym Rzeczpospolitej.

Ale jak patrzę na to, co obecnie się wyprawia w Polsce to coraz częściej myślę, że gdybym był młodszy to bym stąd wyjechał z tych samych powodów, co polscy Żydzi opuszczający ojczyznę w roku 1968.

Dlaczego?

Bo dzisiejszej Polsce ton nadają ludzie „intelektualnie antyestetyczni”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Zachęcam Państwa także do przeczytania w wolnej chwili notki mojego autorstwa pt. „Ogłaszam, że nie jestem już blogerem prawicowym” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Post Scriptum
Ponieważ politycy i zawodowi dziennikarze często zawłaszczają z blogosfery cudze myśli i terminy, by je następnie ogłaszać, jako swoje, - zastrzegam sobie prawo autorskie do terminu „intelektualnie antyestetyczni”.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-04-2019 [08:32] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Aleś sobie znalazł 'ałtorytet",źródło...fabryke fakenewsów...śmietnik24news.
To jest w sam raz środowisko dla ciebie...tkwisz w tym szambie po otwór gębowy...i łykasz to...co plywa w tym lewackim ścierwie,jakim sie stał "salon24".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [09:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

Niemerytoryczny hejterski komentarz. No comment

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-04-2019 [10:43] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Tę samą mantrę powtarzasz na s24,NB i wszędzie gdzie cie jeszcze tolerują...
Sam to wymyśliłeś,czy prowadzący ci dali..."kopiuj i wklej"?

Obrazek użytkownika xena2012

02-04-2019 [09:18] - xena2012 | Link:

Zachowanie duchownych uczestniczacych w tej akcji skandaliczne,szkodzące Kosciołowi i które nigdy nie powinno miec miejsca.Nie rozumiem jednak stwierdzenia ,,Bo w dzisiejszej Polsce ton nadają ludzie intelektualnie antyestetyczni''.....Jak rozumiem niejaki wyjec Nergal idol siusiumajtek palący Biblię,targający ją i ryczacy ,,żryjcie to gówno'' jest estetyczny intelektualnie wg Pana?Bo nie spotkałam w Pańskim dorobku notki w której mieniąc się katolikiem i patriotą polskim wyrosłym w rodzinie hołdującej tradycjom chrześcijańskim w której by Pan potępił kiedykolwiek  zachowanie tego grajka z takim zacieciem tak jak robi to teraz.Oczywiście notkę napisał Pan tylko po to by kolejny raz uderzyć w rzadzących i elektorat. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-04-2019 [09:33] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Pod koniec studiów...chyba już miałem temat pracy...odwiedziliśmy "w ramach dokształtu" krakowskie wydanie Trybuny Ludu...chyba na Wielopolu...mniejsza.
Wchodzimy do "redakcji"...siedzi tam kilku panów redaktorów/dziennikarzy...wszyscy oddelegowani z KW PZPR...>na biurkach tematy,które wicie,rozumicie,należy poruszyć
w dniu dzisiejszym<
Siedzą dupki,z kacapskim rodowodem..."i myślom"...co napisać...jak to ująć...i żeby cenzor na III piętrze sie nie przyp....ił.
Moim tematem wiodący w pracy magisterskim były media...ale telewizja wtedy miała jeden program,o necie nawet nikt nie marzył [nawet Lem] prasa...lepiej nie mówić.

Ale "oczyma wyobraźni,bo na szczęście jej nie tracę"...widzę tam w tym gnieździe otumaniaczy...geologa,narciarza,tenisiste,erotomana [mitomana]...tłumacza...gdy dostaje
od swego prowadzącego... "temat" na dziś...i rozkaz: NU! PASIERBIEWICZ! DO ROBOTY! PANIAŁ?
I charaszo...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [09:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

Kolejny niemerytoryczny, insynuacyjny hejterski komentarz. No comment

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-04-2019 [10:45] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Patrz wyżej...mantra staruszka,który juz sie "zawiesil" i nic nowego nie wymyśli...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [09:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Nie rozumiem jednak stwierdzenia ,,Bo w dzisiejszej Polsce ton nadają ludzie intelektualnie antyestetyczni''..."
----------------------
I tu jest pies pogrzebany.

Obrazek użytkownika xena2012

02-04-2019 [10:30] - xena2012 | Link:

Skoro tak skrzętnie ominął w moim komentarzu Nergala rozumiem że jest on wg Pana intelektualnie estetyczny.Takich jak on jest obecnie wielu-Mieszkowski,Thun,Środa aktor Pieczyński i inni wykorzystujący każdą chwilę by uderzyć w Kościół. Przecież to teraz takie modne. Po cóż więc chce Pan wyjeżdżać z Polski mając wkoło takich intelektualistów?

Obrazek użytkownika tricolour

02-04-2019 [11:03] - tricolour | Link:

@xena

Od Kosciola wymagamy troche wiecej niz od Nergala chocby z racji dlugiej historii. Poza tym Nergala nosi w sobie kazdy z nas co widzimy chocby na podstawie tworczosci trotla czy kazdego innego nieszczęśnika ktory nie radzi sobie ze sobs.

Obrazek użytkownika xena2012

02-04-2019 [13:13] - xena2012 | Link:

Od Kościoła wymagamy więcej ale czy mierzymy palenie Biblii i książek o Harry Potterze ta samą miarką? Dlaczego w takim razie  uważamy Nergala za równiejszego,jemu wolno wiecej,jemu nie trzeba stawiac wymagań? Oczywiście akcja tych księzy była idiotyczna,a jeszcze gorsze to,że znowu jej skutkami obciązy sie i tak cały Kościół. Gołym okiem widać,że temat będzie eksploatowany jeszcze długo w ramach walki z Kościołem w Polsce.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [15:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Szanowna pani Xeno! Już dawno Pani radziłem, by miał polityką zajęła się szydełkowaniem. Przepraszam za tę odpowiedź, ale... - proszę sobie sama dopowiedzieć.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-04-2019 [11:30] - zbieracz śmieci | Link:

 Nu ,pasierbiewicz jako katolik [powinieneś wiedzieć ,że łażenie do wróżek ,kabała i nne cuda wianki w tym Harry Porter to grzech ciężki  ale żeś katolik koncesjonowany to to o tym nie masz pojęcia .Te produkcje co zostały spalone to pochodiły ze zbiorów domowych a spalenie to swoiste oczyszczenie przez ogień i duszy i rozumu .

Obrazek użytkownika Jaworowski

02-04-2019 [11:49] - Jaworowski | Link:

Krzych>>Jestem katolikiem i patriotą polskim o poglądach konserwatywnych, wyrosłym w rodzinie hołdującej tradycjom chrześcijańsko narodowym Rzeczpospolitej.<<
Krzysiu nie kpij sobie z nas. Po twojej "wytwórczości" tutaj, doskonale wiemy, czyim patriotą jesteś, z pewnością nie polskim. Tobie do tradycyjnego katolicyzmu i polskiej racji stanu jest tak daleko, jak stąd do Marsa. 

>Bo w dzisiejszej Polsce rządcami dusz stali się ludzie „intelektualnie antyestetyczni”.<<
Nie czuję się w tym kraju jakoby ktoś zarządzał moją duszą. Oczywiście splatfusiali starają się poprzez swoje szczujnie i cały nachalny aparat bolszewicko-brunatno-żydowskiej  fałszywej propagandy zrobić nam sieczkę z mózgownic,  ale jak dotychczas to im nie wychodzi, gdyż intelektualnie są zbyt ciency.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [15:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jaworowski

Prostacko hejterski komentarz. No comment.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-04-2019 [01:19] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Jaworow-Jaworowski
się odezwał, przez co kamień naskalny z serca mego zrzucił, bowiem zamartwiałem się był czy aby przypadkiem panajaworowska żyłka wreszcie nie trzasła, skoro tak nam aż na 2 dni zamilkł.
Kłaniam z radością!
Czerwony hr.Levak-Levatzky,
który mordował polskich patriotów tysiącami, a obecnie jego zdradzieckie knowania i działania zmierzają do wepchnięcia SzPana Jaworowskiego  pod bolszewicko-pruski walec.
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

04-04-2019 [14:50] - Jaworowski | Link:

Drogi hr.Zyłko-Żalku, po prosty kupiłem to i byłem w siódmym niebie, ale już wróciłem.
https://www.gigant.pl/html/2/p...
ttps://www.amazon.de/Nilsson-Birgit/d...ÅMÅŽÕÑ&keywords=nilsson&qid=1554382129&s=music&sr=1-3

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2019 [11:56] - Imć Waszeć | Link:

Przecież to jest werset wyrwany z instrukcji jak być dobrym żydem (za rabinem Chabad Lubawicz w Polsce). Ciekawe czy inne wersety też ci przebierańcy biorą tak samo na serio? Na przykład te o gojach, albo mordowaniu wszystkich obrońców obcych miast, ich kobiet, dzieci oraz zwierząt.

Obrazek użytkownika xena2012

02-04-2019 [14:07] - xena2012 | Link:

Wydaje mi się,że hierarchia kościelna nie panuje nad sytuacją. To ksiadz Lemański wyzywający innych księzy od głupich klechów i starych dziadów (to do wiekowego ale cenionego o.Knabita),a to nienaruszalny i robiący co chce ksiądz Sowa,którego jakoś nie da zobaczyć sie w kosciele,,czy ,,postepowi'' udostepniający kościoł na pokazy modelek.Spraw tego palenia książek i przedmiotów przez księży z fundacji SMS do NIeba niestety dostała się już do zagranicznych mediów powodując kolejne ataki na Kościół i chrześcijaństwo z powodu grupy nieodpowiedzialnych osób.Kto dzisiaj wierzy w takie głupoty jak okultyzm z powodu slonika czy jakiejś książki fantasy czy literatury bądź publicystyki science-fiction? Przecież w takiej literaturze tez jest jakieś przesłanie,coś co pobudza wyobraźnię i prowokuje do badań,odkryc i wynalazków?.Czy Schliemann odkryłby Troję gdyby nie czytał Homera? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2019 [14:15] - Imć Waszeć | Link:

Tak jak kiedyś byli księża "patrioci", tak dziś są księża starotestamentowcy (starowiercy). Byłoby absurdem zakładać, że złodzieje roszczeń nie posuną się do sabotażu i dywersji nawet w tym środowisku. W końcu chodzi o niewyobrażalny szmal, a PIS pokazał już złodziejom, że może ustąpić.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [15:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć 

Dziękuję za merytoryczny komentarz, z którym się zgadzam w całej rozciągłości.

Obrazek użytkownika Michał W.

02-04-2019 [13:44] - Michał W. | Link:

Zaglądam tu po dłuższej przerwie, aby upewnić się czy blog Echo24 jeszcze istnieje, czy nasz drogi Pan Krzysio przypadkiem nie osłabł, a tu wszystko w porządku, wszystko po staremu. Doprawdy, podziwu godne są niespożyte siły pana Krzysia w tropieniu rozmaitych mankamentów naszego życia społecznego, zwłaszcza, by nie powiedzieć  - wyłącznie,  po jego prawej stronie. Dziś akurat wynalazł pan Krzysio jakiegoś nadgorliwego i niezbyt roztropnego księdza, przypadek jednostkowy i marginalny, i usiłuje rozdmuchać go do rangi problemu. Panie Krzysiu, a może dałby pan jakiś inny przykład, choćby jeden z tysięcy pozytywnych przykładów codziennej, dobrej, mądrej i bardzo potrzebnej działalności polskich księży w całym naszym kraju, w miastach, miasteczkach i na wsi. Jak ten w  mojej miejskiej parafii, gdzie księża prowadzą jadłodajnię dla ubogich, klub dla osób starszych, świetlicę i wyjazdy kolonijne dla dzieci, chór parafialny,  organizują wycieczki krajoznawcze, do teatru i opery,  czy wreszcie tworzą czytelnię i bibliotekę. Może juz po siedemdziesiątce warto dojrzeć, warto opamiętać się i przestać wreszcie zrzędzić, Panie Pasierbiewicz? Póki jeszcze czas.

Obrazek użytkownika Studentka

02-04-2019 [15:06] - Studentka | Link:

Bardzo miło, że się Pan odezwał, może Pana " intelektualnie estetyczny " głos otrzeźwi Pana Krzysia, który zupełnie się pogubił, stał się totalnym krytykantem, jak nasza opozycja. Czepia się drobiazgów pomijając zupełnie sprawy istotne,ale pewnie dlatego, że tak naprawdę nie ma nic do powiedzenia. Jakoś sprawa nauczycieli czy telenowela "Srebrna"  GW-borczej  go nie zainteresowała, nie mówiąc o wyborach do PE.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [16:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Studentka

Przykro mi to pisać, ale Pani jest modelowym przykładem osoby intelektualnie antyestetycznej. Dlaczego tak sądzę? na podstawie lektury Pani wcześniejszych komentarzy.

Obrazek użytkownika Studentka

02-04-2019 [17:04] - Studentka | Link:

Niepotrzebnie się pan natęża, notka nie była do pana.

Obrazek użytkownika Michał W.

02-04-2019 [21:54] - Michał W. | Link:

@Studentka... Dziękuję Pani za dobre słowo i serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2019 [16:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@michał W.

"Panie Krzysiu, a może dałby pan jakiś inny przykład, choćby jeden z tysięcy pozytywnych przykładów codziennej, dobrej, mądrej i bardzo potrzebnej działalności polskich księży w całym naszym kraju, w miastach, miasteczkach i na wsi..."
----------------------
Takich przykładów są setki. Ale ostatnie lata pokazały, że księży łobuzów są tysiące. I po prawdzie wolę Biedronia, niż księdza pedofila.

Obrazek użytkownika terenia

02-04-2019 [17:49] - terenia | Link:

"że księży łobuzów są tysiące. I po prawdzie wolę Biedronia, niż księdza pedofila." Doprawdy odpowiedź na komentarz najwyższej próby "estetycznie inteligentnego"blogera.Ile tysięcy jest tych łobuzów? (oczywiście potępiam pedofilię ....nie tylko wśród księży)  Mały Rocznik Statystyczny Polski 2018 gromadzi dane zgodnie ze stanem na koniec 2017 roku. Według publikacji GUS, do Kościoła rzymskokatolickiego należy w Polsce 32 mln 910 tys. 865 wiernych w 10 263 parafiach. Duchownych jest 30 807, w tym 64 księży Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
 
Rocznik liczbę wiernych Kościoła katolickiego utożsamia z terminem „ochrzczeni”, podając taką informację w przypisie do tabeli wyznań religijnych. "wolę Biedronia,niż księdza pedofila"  ...to argument na zasadzie ...z dwojga złego wolę dżumę niż cholerę.Ech ..."elita naukowa" a uzasadnienie własnej opinii na poziomie podstawówki...psia mać   

Obrazek użytkownika Swisspola

02-04-2019 [16:34] - Swisspola | Link:

Miejsce w Berlinie, gdzie odbywało się słynne palenie książek przez hitlerowców upamiętnione jest takim napisem: "Tam, gdzie się pali książki, będzie się palić ludzi".  I stało się!   A podobno homo sapiens, czy znów neandertalskie zezwierzęcone bydle?
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-04-2019 [21:24] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Ten napis w Berlinie, to słowa Heinego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2019 [22:30] - Imć Waszeć | Link:

Podobno Neandentalczyczy byli bardziej wrażliwi od Sapiensów i dlatego dali się wybić do nogi. Jednak ich geny wciąż nosimy w sobie.

Obrazek użytkownika Jaworowski

03-04-2019 [09:21] - Jaworowski | Link:

Swisspola>>słynne palenie książek przez hitlerowców upamiętnione jest takim napisem: <<
Ależ waść własnie broni interesów potomków tychże hitlerowców, którzy "rozsiedli" się u nas na dobre. Przejęli media, cały handel, bankowość, wszelki skup, przetwórstwo, cementownie, połowę energetyki. Ich V kolumna działa legalnie w świetle jupiterów i robi dywersję niemalże  codzienną w Brukseli i na naszej ziemi. Tego nawet nie można nazwać bydłem czy innym zwierzęciem, gdyż  to nie bydło gazowało ludzi i zamordowało podczas II WŚ 50 milionów obywateli różnych narodowości, tylko ci, których interesy tu reprezentujesz.

Obrazek użytkownika xena2012

02-04-2019 [17:13] - xena2012 | Link:

do pana Pasierbiewicza z 15:56.......Ot i cały Pan- nie odniesc sie do treści komentarza tylko wyśmiać osobę,pokazać jak bardzo jest mierna i nadaje sie tylko do szydełkowania. To najłatwiejsze i jak się Panu wydaje nader dowcipne.Tymczasem to Pan nie potrafi podjąć dyskusji ani odpowiedziec rzeczowo i na temat.Myślę że nawet szydełkowanie to byłoby zajęcie zbyt trudne dla Pana.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-04-2019 [21:27] - hr.Levak-Levatzky | Link:

W[pis bezdyskusyjny merytorycznie, wszakże tzw. komentarze jak zwykle personalnie hejterskie. NB chylą się chyba ku upadkowi...

Obrazek użytkownika xena2012

02-04-2019 [21:58] - xena2012 | Link:

Nic dziwnego,że NB chyla się ku upadkowi jeśli takie ,,tuzy intelektu'' jak Pasierbiewicz i pan się na tym portalu aktywnie udzielają.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2019 [08:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Pani Xeno! Jest Pani wielka! A może nawet jeszcze większa!

Obrazek użytkownika xena2012

03-04-2019 [09:57] - xena2012 | Link:

To wiem i bez Pana.Ale może by tak spróbował by Pan ustosunkować się raczej do mojego wczesniejszego komentarza odnosnie palenia Biblii przez grajka Nergala w kontekście oskarżeń o palenie książek ksiedza Jarosiewicza.Ten bezmyslny czyn w przypadku księdza rozdmuchuje się nawet poza granice kraju, podobny czyn Nergala pochwala bądź jak to robi Pan wymownie przemilcza.Dlaczego,-pytałam w komentarzu? Wystarczyło odpowiedzieć a nie przesmiewczo odsyłać do szydełka zamiast zajmowac się polityką.Gdzie Pan tu zresztą widzi politykę? 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2019 [17:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"To wiem i bez Pana..."
-----------------
I tego proszę się trzymać.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-04-2019 [01:16] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.PaniX!
Ale na szczęście SzPani jest jedyną nadzieją i chlubą NB! Proszę więc nadal nie ustawać w wysiłkach ratujących NB, choć wiadomo ile wysiłku intelektualnego to Panią kosztuje!
Kłaniam z podziwem!