Jaszczurczo przebiegły geniusz polityczny J. Kaczyńskiego

Oglądam właśnie w TVN24 program red. Piaseckiego „Kawa na ławę”.

Nasi kochani posłowie "dyskutują" o tym, dlaczego ministra edukacji narodowej niejaka Anna Zalewska kandyduje do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca okręgu Dolnośląsko-Opolskiego.

Horała z Neumanem kłócą się jak pijane chłopy w karczmie po niedzielnej sumie.

Opozycja twierdzi, że ewentualny wyjazd ministry Zalewskiej do Brukceli to tchórzliwa ucieczka rzeczonej, po tym, co zrobiła z polskiego szkolnictwa, które doprowadziła do totalnej katastrofy i groźby strajku nauczycieli.

Na to czerwony jak burak Horała ripostuje, że przecież mamy demokrację i to wyborcy zdecydują, jakim ministrem była rzeczywiście Anna Zalewska, a jeśli uznają, że była złym ministrem - to jej nie wybiorą.

I tu właśnie objawia się jaszczurczo przebiegły geniusz polityczny Kaczyńskiego.

Dlaczego?

Bo wszyscy przecież wiedzą, że wiecznie uśmiechnięta i zadowolona z siebie Anna Zalewska jest najgorszym ministrem w rządzie Morawieckiego. Wie to oczywiście Jarosław Kaczyński, ale pan Prezes wie także, iż wywalenie jej z rządu przed wyborami byłoby posunięciem skrajnie niepolitycznym.

Więc pan Prezes zaczął kombinować jakby tu się pozbyć dyletanckiej ministry, żeby wilk był syty i owca cała.  

I to dlatego właśnie Jarosław Kaczyński wystawił ministrę Zalewską na jedynkę, gdyż w przeciwieństwie do posła Horały wie, że polscy rodzice są mądrzy i dlatego właśnie zagłosują na Zalewską, byle tylko wyjechała z Polski i już więcej nie mogła ich dzieciom krzywdy robić. 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-03-2019 [14:34] - Trotelreiner | Link:

NASZE BLOGI---NASZE  ZASADY
2. Inną kategorią niewpuszczaną będą dogmatycy, sekciarze i maniacy. Należy zrozumieć też, że prowadzenie blogu oznacza, iż ma się do powiedzenia coś ciekawego dla innych, a nie tylko dla siebie.
3. Nikt nie będzie mógł dorobić umieszczając komentarze, które odbiera w codziennej instrukcji.
4. Wszelkie skargi na cenzurę z powodu braku możliwości uprawiania propagandy rosyjskiej, komunistycznej, czerskiej, reżymowej są bezcelową stratą czasu piszącego.

Wiem...zasady sa po to,aby je łamać...regulamin każdego portalu,można stosować....ale tylko dla "niektórych" użytkowników.

Gdyby pan Targalski był nadał nadzorującym NB...to osoba Pasierbiewicz dostała by kopa ...i poleciałaby z placzem do ....no właśnie.

PS.Dziś jest niedziela...Admin może jest....może go nie ma...może też musi dbać o echo24,aby mu sie krzywda nie stała?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-03-2019 [16:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL    Hejterski komentarz będący wynikiem osobistej urazy autora komentarza do autora notki. No comment.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-03-2019 [19:53] - Trotelreiner | Link:

Pochlebiasz sobie ..."osobista uraza" ...kim ty jesteś,żeby sobie zasłużyć na osobistą urazę?!
Osobą,którą sie mija na chodniku...i nawet sie jej nie zauważa...
 

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2019 [20:50] - tricolour | Link:

Kolega emeryt powinien już raczej zwracać oczy ku rozwiązaniom ostatecznym, niż wdawać się w forumowe połajanki. Od połajanek lat nie ubędzie, a ze stylu jednoznacznie wynika, że długie życie rozumowe było na darmo. Głupio będzie z niczym stanąć przed obliczem Pana. Kradziony awatar nie pomoże...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2019 [14:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@tricolour

"Kolega emeryt powinien już raczej zwracać oczy ku rozwiązaniom ostatecznym.."
--------------------------
Wyjątkowo agresywny i nieprzyzwoity hejt wymagający interwencji Administracji portalu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-03-2019 [21:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@trotelreiner

Pretensjonalny i namolny komentarz. No comment.

Obrazek użytkownika Studentka

24-03-2019 [22:01] - Studentka | Link:

Najpierw pan odpowiada, a potem kończy ; " Bez komentarza." I gdzie tu logika, panie drr.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2019 [09:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

"Nie odpowiada, tylko wyjaśnia, że komentarz nie zasługuje na pogłębioną dyskusję autora notki z komentującym.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-03-2019 [14:30] - Trotelreiner | Link:

Szukasz staruszku "pogłębionej dyskusji"?
Jaka dyskusja może być na tym portalu...kiedy na zamieszczenie komentarza czeka sie do dwóch godzin,a z moich komentarzy '"przechodzi' 1/10 ?
Ten komentarz pewnie też zostanie "zniknięty"....czyt.wyląduje w koszu.
Na s24 idą komentarze prawie online...chyba,że zbanujesz gościa...co sie zdarza coraz częściej...ale ja nie szukam tematów w szambie ,ani w śmieciach...tam mnie nie ma.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2019 [14:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@trotelreiner

Komentarz nosi znamiona uporczywego trollingu wymagający natychmiastowej interwencji Administracji portalu Nasze Blogi.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-03-2019 [19:43] - Trotelreiner | Link:

P

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-03-2019 [15:35] - Trotelreiner | Link:

Paranoja...plus ta sama diagnoza,którą na papierze dostal Szwejk na komisji poborowej :-))

Obrazek użytkownika U1

24-03-2019 [16:09] - U1 | Link:

Dawno w tym maglu nie byłem ale widzę że robota idzie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-03-2019 [21:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@U1

Powiedziałbym pełną parą.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-03-2019 [01:16] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Jak już mówimy o  „jaszczurczej przebiegłości geniusza politycznego J.Kaczyńskiego” (ileż w tym określeniu wazeliniarskiego podziwu, a ileż szyderczej kpiny?), to może dodać by należało i takie jaszczurczo przebiegłe posunięcia przedwyborcze wodza, jak:
- sypnięcie z rękawa budżetowego słynną „piątka” wartą ponad 40 miliardów zł, przy równoczesnym braku pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli (doprowadzenie do groźby strajku generalnego przed egzaminami!), pielęgniarek, opiekunów niepełnosprawnych, zabieranie  dotacji na Fundację Brata Alberta prowadząca terapię dzieci z  zespołem Downa,
- spowodowanie zwiększenia deficytu budżetowego dla spełnienia obietnic wyborczych czyli sfinansowania owej „piątki”,
- wmawianie wyborcom, że w razie wygranych wyborów przez opozycję zostanie im odebrane wszystko czyli dane prze obecną władzę świadczenia socjalne, podczas gdy  opozycja oznajmia publicznie, że żadne otrzymane już świadczenia nie zostaną cofnięte
- kolejne „wpuszczenie w maliny” p.Szydłowej, która wmawia emerytom, że dostali prezent od  prezesa (akurat na wybory!),podczas gdy owa „13”, to po prostu zmniejszenie przeznaczonej na ten rok waloryzacji rent i emerytur.
Jednym słowem; przemawianie do wyborców, jakby byli niedorozwiniętymi matołami, których można łatwo kupić pieniędzmi (nie rządowymi, bo rząd nie ma żadnych pieniędzy, ale pieniędzmi podatników, czyli właśnie wyborców), a także zastraszyć apokaliptyczną groźbą zmiany władzy.
Zaiste: wielka jest łaska i mądrość prezesa!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2019 [09:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@hr.Levak.Lewztzky

Dziękuję za pierwszy merytoryczny komentarz.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-03-2019 [15:10] - Imć Waszeć | Link:

No tak, tylko niech Pan zobaczy, że gdyby te 40 miliardów wróciło do budżetu poprzez podatki od ludności (np. VAT), polskich firm i sklepów, doliczając do tego inwestycje, to mielibyśmy ładne PKB na koniec tego roku i paru następnych. Tymczasem istnieje realna obawa, że przy obecnej niesuwerennej polityce te 40 miliardów natychmiast wypłyną przez zachodnie koncerny i to na zachodzie zanotują drgnięcie w PKB. Na tego rodzaju "rozdawnictwo" państwa należy patrzeć jak na formę banku inwestycyjnego o ile taki bank ma jakąkolwiek szansę na otrzymanie zwrotów tych kredytów. Oczywiście jest pewien pułap socjalu, przy którym pieniądze przestają pracować na rynek wewnętrzny, choćby dorobieni badylarze jechali na wakacje tylko na Słowację.

Obrazek użytkownika Jaworowski

25-03-2019 [17:19] - Jaworowski | Link:

Hrabio Żalku-Żyłko, a Ryży obecnie krul Jewropy kupił zdurniało-zidiociały naród ciepłą woda w kranie i mrzonkami-mirażami o zielonej wyspie.Po wyborach pokazał wam i reszcie ogłupiałych środkowy palec i sp...olił do Brukseli, zostawiając kraj w stanie ch.j, dupa i kamieni kupa. W przeciwieństwie do was piśdzielce realizują program drobnymi kroczkami odwalając kłody jakimi zawaliliście drogę do niezależności naszej Ojczyzny.

Obrazek użytkownika tricolour

25-03-2019 [19:10] - tricolour | Link:

A Zalewska, ta od edukacji, to do Unii jedzie reformy robić? A inne tuzy intelektu? Jeśli Tusk uciekł jeden, to PIS ucieka cały, co do jednego. A gdzie te odwalane kłody do niezależności? Banki polskie? Media polskie? Drogi budują Polacy czy Włosi? Fabryka choć jedna polska powstała? Grafen sprzedajemy? Milion polskich elektrycznych aut na jakim etapie produkcji? Import węgla z Rosji zmalał, czy wzrósł czterokrotnie. Statki budujemy?

Środkowy palec już niedługo zobaczymy...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-03-2019 [20:45] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPan Jaworowski
wykazuje coraz to bardziej niepokojące objawy postepującego pękania żyłki mózgowej: tu prezentuje bełkot bełkotliwy z domieszką knajackich wulgaryzmów.
Czerwony hr.Levak-Levatzky,
który mordował polskich patriotów tysiącami, a obecnie jego zdradzieckie knowania i działania zmierzają do wepchnięcia SzPana Jaworowskiego  pod bolszewicko-pruski walec.

P.S. Może jednak SzPan zasięgnąłby porady jakiegoś lekarza co do swojego pogarszającego się stanu zdrowia - hę..?
 

Obrazek użytkownika angela

25-03-2019 [12:34] - angela | Link:

Wszyscy wiedzą, tzn tvn i Pan Krzysiu, a  uciekających'' jest  tyłu, że pan Krzysiu nie rozbieże,  kto z jakiego powodu ucieka. 
Tak  unsynuuje, konfabuluje Pan drr, i kręci się wokół własnego ogona, jak burek na łańcuchu, i ujada i wypatruje, kogo by tu ugryźć. 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2019 [14:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Insynuacyjny komentarz kompletnie nie związany z tematem notki, stojący w sprzeczności z regulaminem portalu Nasze Blogi.

Obrazek użytkownika tricolour

25-03-2019 [15:38] - tricolour | Link:

@ p. Krzysztof

Kolega Trotel... przedstawia sie jako emeryt, a za awatara wziął sobie cudzy wizerunek. Z racji wieku  powinna cechować go wstrzemięźliwość wynikająca z życiowego doświadczenia oraz z faktu, ze czas powoli sie konczy. Tymczasem napada on Pana zawsze i za każdym razem obraźliwe. Wiec mu przypomniałem, zeby tuż przed metą nie wyczyniał hułubcow tylko patrzył na taśmę.

Na drugi raz wyraźnie będę sie zwracał do wlasciwej osoby, by nie powodowac nieporozumień.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-03-2019 [19:48] - Trotelreiner | Link:

Nie nazwę @ tricolour idiotą,bo to naruszy politpoprawność NB....
To nie jest żaden awatar i do tego jeszcze "czyjś" ale bóg wojny ....posąg z światyni w Kioto....a  Kioto jest w Japonii...fotografia z mojej ręki wykonana.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

26-03-2019 [01:07] - hr.Levak-Levatzky | Link:

No to jednak cudzy wizerunek, chyba że SzPan Trotelreiner uważa się za boga wojny walcząc tu ze wszystkimi, którzy są odmiennego  zdania, i to nie stosując jakichś konwencji,ale na oślep, byle przywalić.