Piąta kolumna?

Co przedstawiciele PO zrobili dla Polski na forum UE w ostatnich latach? Dwa przykłady z brzegu. Brexit staje się faktem - zostały rozdzielone 73 mandaty po Brytyjczykach i tylko jeden z nich przypadnie Polsce. Taka była propozycja Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego kierowanej przez byłą komisarz z nominacji SLD- PSL, a potem eurodeputowaną PO Danutę Huebner. Pani europosłanka z PO zaproponowała jednocześnie ,aby Hiszpania- absolutnie porównywalna z nami ludnościowo -otrzymała aż pięć nowych mandatów. Skądinąd tyle, co Francja. Tymczasem nasza ojczyzna dostała tyle samo, co maleńka Estonia – czyli jeden...
Komisarz z nominacji rządu PO-PSL, była wicepremier u Tuska, Elżbieta Bieńkowska szereg razy publicznie atakowała własny kraj, a nawet publicznie przyznała, że opowiadała kolegom komisarzom jaki to Polsce jest dramat . Gdy Komisja Europejska zaproponowała nowy budżet UE na lata 2021-2027 – dla Polski i naszego regionu fatalny, bo przesuwający pieniądze do zamożniejszej od nas Europy Południowej i bogatej Europy Zachodniej (!) – pani Bieńkowska (PO) była „ZA”. A przecież mogła złożyć votum separatum. Wybierając polityków z listy PO (i jej  przystawek) do PE pamiętajmy, że nie jest to żadna randka w ciemno – oni będą robić tak, jak Huebner i Bieńkowska.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (09.03.2019)
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-03-2019 [08:36] - Marek1taki | Link:

Oni mają swoje zobowiązania, wy swoje. Żydokomuny, którym służycie się przecież pięknie różnią. Oni nie protestują w UE, wy w USA. Oni w sprawie puli stołków, wy w sprawie aktu 447.