Adam Michnik kontra Ukraina


Adam Michnik w Łodzi. Fot. Tomasz Stańczak (za portalem Wyborczej)

Wszyscy komentują wypowiedź Adama Michnika na Forum Europa-Ukraina o tym, że Putina można zatrzymać tylko siłą, a Ukrainie należy dostarczyć broń. Całość tutaj: http://wyborcza.pl/1,75477,17413909,Michnik__Putina_mozna_zatrzymac_tylko_sila__Powinnismy.html#ixzz3RtzviKgZ
 
To miłe że Adam Michnik miewa jednak przebłyski świadomości (łac. lucida intervalla). A gdzie jego 25 lat opowieści o „rusofobicznych paranoikach”? Chciałoby się rzec: lepiej późno niż wcale, oraz: co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Tyle że w wypadku Michnika niestety i było, i jest. Czy aby Adam Michnik nie jest medialną podporą rządu, co na rozkaz Putina zamordował swego prezydenta? Który do dziś dzierży władzę wskutek tego skrytobójczego mordu?

Michnik mówi też, że jest „zaniepokojony rosyjską V kolumną w Polsce”. Swego czasu Aleksander Kwaśniewski wyjaśniał na własnym procesie lustracyjnym, że z tytułu jego redaktorowania w czymś-tam regularnie widywał funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, a przeto nie był Tajnym Współpracownikiem SB, gdyż był współpracownikiem jawnym. W Polsce nikt nie musi niepokoić się rosyjską V kolumną tajną, bo agentury jawnej jest tu do cholery - i taki pogląd wypadałoby zadedykować A. Michnikowi.

Idiotyczne a szerzone 25 lat opowieści Michnika o zmyślonej przez niego Rosji to niestety tylko wycinek szerszego problemu, jakim jest jego stosunek do państwa polskiego. Do Polski po prostu. Lub jak kto woli - jego stosunek do obecnego państwa antypolskiego. Polska to naturalna sojuszniczka Ukrainy, co wynika choćby z mapy. Że dziś Ukraina jest osamotniona i na żadne sojuszniczki liczyć nie może - bo nie ma państwa polskiego - to walna w tym Michnika „zasługa”. I vice versa, dopiero gdy zniknie antypolskie państwo Michnika, Ukraina odzyska naturalnych przyjaciół i naturalne wsparcie.
 

Mariusz Cysewski

 
Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/52811-michnik-nie-przestaje-bawic-wystepow-pozytecznego-idioty-cd

 

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-02-2015 [00:59] - Janko Walski | Link:

To któraś z kolei wolta Michnika w stosunku do Putina. Trudno nadążyć.

Jeśli nie był

"medialną podporą rządu, co na rozkaz Putina zamordował swego prezydenta"

to jak wytłumaczyć tę zadziwiającą zmienność.

I to "nic się nie stało" Bartoszewskiego w chwili tragedii i "jak walnęło to się urwało" i pomnik najeźdźców w Ossowie Komorowskiego, awansowanie i odznaczenie kreatur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pokroju Janickiego,  tak jakby morderca chciał zagłuszyć samego siebie.

Obrazek użytkownika cichy

18-02-2015 [07:17] - cichy | Link:

jest to czas na zmiane..taka jest widocznie teraz potrzeba zmiany swiadomosci polakow zgodna z linia nadswiadomosci rednacza...przepraszam za ten belkot..ale dopoki ludzie nie przestaną kupowac w kioskach tego scierwa lub prenumerowac dla firm..nic sie nie zmieni..bedzie psulo powietrze do konca....

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-02-2015 [08:44] - NASZ_HENRY | Link:

Próbuje opchnąć GW ukraińskim oligarchom to zmienił front ;-)