My wszyscy z nich ...

O Żołnierzach Wyklętych, których nazywać należy Żołnierzami Niezłomnymi powinniśmy pamiętać nie tylko 1 marca, ale przez cały rok. To dobrze, że z inicjatywy ś. p. Prezydenta RP profesora Lecha Kaczyńskiego i środowisk kombatanckich ten dzień ustanowiono. Powinniśmy pamiętać tym bardziej, że tak wiele Polska im zawdzięcza. Ale pamięć o nich i oddawanie im czci jest szczególnie ważne dzisiaj, gdy coraz więcej środowisk politycznych, a także dziennikarzy zaczyna znów z nimi walczyć. Żołnierzy Wyklętych zabijano, aby potem zabijać pamięć o nich. Teraz tę pamięć usiłuje się zohydzić – a Niezłomni bronić się nie mogą. Musimy to zrobić za nich. Gdy chodziłem do szkoły podstawowej w Rabce jeden z nauczycieli opowiadał nam, dzieciakom, o Józefie Kurasiu – „Ogniu”. Było to 30 lat po jego śmierci. Wtedy, jako nastolatek po raz pierwszy usłyszałem  o niezakończonej wojnie tych, którzy nie chcieli się pogodzić  z sowiecką okupacja Ojczyzny. Potem po latach moja ś.p. Mama opowiedziała mi o ukrywającym się tuż po wojnie w naszym rodzinnym mieszkaniu jednym z Wyklętych. Takie doświadczenia ma wielu z nas. Pamiętajmy o ludziach, którzy służyli Polsce podejmując straceńczą walkę, mordowani przez Wschód i zdradzeni przez Zachód. Cześć i chwała Bohaterom!

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (02.03.2019)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-03-2019 [16:25] - Marek1taki | Link:

Niezłomni żyją w naszej Polskiej świadomości, a w innych świadomościach budzą się czerwone upiory:
starego sortu
„Wyklęci wrócą na śmietnik”
https://www.pch24.pl/barbarzyn...
nowego sortu
"W inscenizacji twórcy zmagają się z podstawowymi pytaniami dzisiejszej Polski: Czy zawsze trzeba patrzeć w przeszłość? Kogo trzeba czcić i za co?"
https://teatrwkrakowie.pl/spek...