Refleksja w Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 
Jak nie będziecie Wiedzieli,
To będziecie Ginęli.

W tym dwuwierszu zawarta jest cała tajemnica naszych dziejowych zwycięstw i naszych klęsk. Wiedza jest nam potrzebna do określenia naszego miejsca na ziemi, do wyznaczenia parametrów obrony naszych interesów, naszej tożsamości i wyznaczenia wspólnej przyszłości. Brak wiedzy odbiera nam nie tylko siły, ale również orientację na każdym poziomie i prowadzi do walki na oślep – o najmniejsze, uchwytne małą perspektywą, doraźne potrzeby życiowe. Brak właściwej wiedzy oddziela epoki mądre od epok głupich, doprowadza do ostateczności, wpycha na barykady i każe ginąć. Uporczywe ociekanie od wiedzy i odpowiedzialności za życie swoje, swojego narodu i swojej kultury, w prostej linii prowadzi do katastrofy. Jednym z jej przejawów jest masturbacja, którą w Polsce, już w sposób oficjalny, chce się wprowadzić do przedszkoli i szkół. Na jakim więc poziomie szacowana jest nasza świadomość, że polskich obywateli zaczyna się traktować, jak kretynów? Na jakim poziomie identyfikacji i zespolenia z wirtualną rzeczywistością znalazło się nasze życie, że inni wpychają nam dzieci na drogę deprawacji? Jaką twarz pokażemy Tym, którzy przez ponad 200 lat poświęcili życie za Niepodległą i niepodległe myślenie?

Jak nie będziecie Wiedzieli,
To będziecie Ginęli.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

01-03-2019 [12:59] - Jabe | Link:

Chodzi o to, że żołnierze wyklęci nie wiedzieli i dlatego ginęli?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-03-2019 [18:33] - Ryszard Surmacz | Link:

Panie Jabe, specjalnie, dla Pana napisałem tę notkę, aby przeczytać właśnie taki Pański komentarz. Cha, cha, cha...

Obrazek użytkownika U1

01-03-2019 [19:53] - U1 | Link:

Ty naprawdę jesteś be a może nawet de.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-03-2019 [13:59] - Chatar Leon | Link:

Dlaczego wladze nie zorganizowaly z wielka pompa I wielkim naglosnieniem uroczystosci w Holiszowie w Cz w miejscu wyzwolenia niemieckiego obozu przez Brygade Swietokrzyska NSZ I uratowania grupy zydowek wlasnie przez zolnoerzy wykletych?  Nie mowiac o tym ze to wlasnie tam Polska powinna obchodzic wszelkie rocznice zwiazane z holokaustem. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-03-2019 [22:04] - Ryszard Surmacz | Link:

Korek. Z całą życzliwością, ale zbił Pan w jedną grupę takie fakty, z których każdy z osobna wymaga dodatkowego opisu. Tego zestawu nie sposób skomentować w kilku słowach. I tu widać, jak wiele mamy jeszcze do zrobienia. 

Obrazek użytkownika xena2012

01-03-2019 [21:04] - xena2012 | Link:

Pokażemy IM twarz Trzaskowskiego.To on pozbawił Inkę i Warszawę tablicy z jej nazwiskiem.,a samą tablicę przekazał do utylizacji.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-03-2019 [22:09] - Ryszard Surmacz | Link:

Problem, bo na tę twarz głosowało wielu warszawiaków.