Jarosław Kaczyński. Cudotwórca, czy polski Grek Zorba?

Motto obosieczne: "KURSKI PRZEPROŚ ZA BRATA"

Preambuła muzyczna: (tym razem, jak od niedawna przekonuje nas Prawo i Sprawiedliwość naszym bratnim związkiem ma być Unia Europejska) - vide:  https://www.youtube.com/watch?...

Na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rzucił na polski stół spory kawał wabiąco zalatującej czosnkiem wiejskiej kiełbasy vide:

https://www.youtube.com/watch?...,

a nadwiślański suweren, jak zawsze w takich razach bywało, - aż zawył z zachwytu. I muszę sprawiedliwie przyznać, że ten, kto ów socjotechniczny ruch wymyślił musiał mieć łeb nie od parady, jaki Pan Bóg daje jedynie apostołom narodów wybranych. Bo tę kiełbasę Jacek Kurski sprytnie opakował w celofan trafiającego do mas językowego kodu disco polo.

Więc przyrzekłem sobie dzisiaj, że jeśli pan Prezes w pełnym wymiarze spełni swoje obietnice, to ja, własnym sumptem ufunduję Jego popiersie na naszym podworcu, a na ścianie honorowej mojego salonu zawieszę sobie Jego portret w srebrnej ramce.

Wszakże nie daje mi spokoju myśl, że skoro Naczelnik obwieścił wszem i wobec, że kasa państwowa aż kapie of forsy, co bez zająknienia potwierdził sam premier Morawiecki, a była premier Szydło przyklepała sprawę zapewnieniem, że pan Prezes nigdy prezentów nie odbiera, bo się nie chce w piekle poniewierać, - to jak nakazuje logika należy się teraz spodziewać, że upomną się o swoje wszyscy ci, którym przez ponad trzy lata nieprzejednana ministra Elżbieta Rafalska tłumaczyła, że nie może spełnić ich protestacyjnych postulatów, gdyż państwo nie ma na to dość pieniędzy. I tylko patrzeć, jak wznowią wiosenne protesty nauczyciele, policjanci pielęgniarki, górnicy, rolnicy, niepełno sprawni i Bóg wie, kto tam jeszcze.

Nie jestem, co prawda ekonomistą, więc pewności nie mam, ale nos mi podpowiada, że ten kiełbasiany eksperyment może się tak skończyć:

https://www.youtube.com/watch?...  (polecam wersję pełnoekranową)

Piękna katastrofa, nieprawdaż? Nic tylko zorbę zatańczyć - vide:

https://www.youtube.com/watch?... 

Sęk wszakże w tym, że jeśli nie daj Boże u nas też doszłoby do takiej katastrofy, to obawiam się, że Jarosław Kaczyński nie będzie miał amerykańskiego partnera do tańca, gdyż nie sądzę by nowojorscy górale z Góry Synaj pozwolili Donaldowi Trumpowi, żeby z Panem Prezesem zorbę pocieszenia zatańczył.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A notkę tę napisałem między innymi dlatego, że mi się dziś w nocy Mojżesz przeprawiający Żydów przez Może czerwone suchą stopą przyśnił.
Najmocniej przepraszam za drastyczny wydźwięk tej notki, ale urodziłem się pod sam koniec wojny i pamiętam wszystkie polskie rządy poczynając od Bolesława Bieruta.

Post Post Scriptum
A teraz coś pocieszającego dla emerytowanych singli. Jak dostaniecie od pana Prezesa owe tysiąc sto PLN, to bilet w jedną stronę nabyty metodą last minute otworzy przed wami wrota Ziemi Obiecanej  - vide:

https://www.youtube.com/watch?...

Bo przecież w życiu piękne są tylko chwile, a szczególnie te ostatnie.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-02-2019 [20:05] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Jak dla kogo to będzie taka piękna katastrofa, bo że katastrofa to na pewno…
 

Obrazek użytkownika xena2012

25-02-2019 [21:25] - xena2012 | Link:

Pan wręcz wyczekuje tej katastrofy jak kania dżdżu.Proszę więc póki czas zgłosić się do swego wiosennego ulubieńca( tego z pazurem,ułańską i malarską fantazją,wspaniałym oblesnym uśmiechem,życzliwością dla ludzi) ,udzielić mu blogerskiego wsparcia zamiast skupiac się non stop na osobie Kaczyńskiego i zaproponować swoje usługi.Jest pole do popisu dla tak płodnego blogera jak Pan,bo ,,pan Robert'' na spotkaniu z Timmermansem zadeklarował pełną z nim współpracę polegającą na donoszeniu na Polskę i rzad i kolaborował z Timmermansem w celu wstrzymania funduszy UE dla Polski. Proponuję więc nie jedną a dwie notki dziennie o ,,strasznym PiS-e'' i jeszcze gorszym prezesie.W ten twórczy sposób spodziewaną katastrofę przebrnie Pan suchą nogą a może obejmie jakąs ważną funkcję we władzach ,,Wiosny''a i Timmermans doceni.

Obrazek użytkownika angol

25-02-2019 [21:35] - angol | Link:

Miast proponowac dwie lub trzy notatki dziennie, lepiej wspomnic o kundelku i karawanie.

Obrazek użytkownika mjk1

26-02-2019 [09:14] - mjk1 | Link:

Twierdzi Pan, że nie jest ekonomistą i pewności nie ma, ale nos Panu podpowiada, że ten eksperyment może skończyć się katastrofą, jak w finale filmu. Oczywiście, że może, ale wcale nie musi.
Nieprzejednana minister Elżbieta Rafalska tłumaczy, że nie może spełnić protestacyjnych postulatów, gdyż państwo nie ma na to dość pieniędzy i nie wie skąd te pieniądze wytrzasnąć?
Twierdzi Pan też, że pamięta wszystkie polskie powojenne rządy poczynając od Bolesława Bieruta.
Zarówno więc Pan jak i minister Rafalska nie pamiętacie rządów z okresu, kiedy sanacyjnego dziadostwa i okupacyjnego syfu już nie było a PRL jeszcze nie istniała (1944-1952).  Jeżeli poznacie ten okres, który, zarówno w naszej świadomości a przede wszystkim historii nie istnieje, będziecie wiedzieli skąd wziąć na to pieniądze. Wystarczy, że odpowiecie na jedno proste pytanie: jak było możliwe odbudowanie i rozbudowanie stoczni w owym czasie bez pieniędzy i pożyczek z Europy Zachodniej i USA skoro po wojnie: Stocznia Gdańska była zrujnowana,  stoczni północnej nie było, gdańskiej stoczni remontowej nie było, stoczni Wisła nie było, stocznia Nauta nie istniała,  stoczni marynarki wojennej nie było, stocznia szczecińska zbombardowana, stoczni Wulkan nie było, stoczni Gryfia nie było, stoczni Parnica nie było, stoczni rzecznej nie było a ponad setka kooperantów przemysłu okrętowego nie istniała. Czyżby ówczesne rządy Osóbki Morawskiego z PPS-u i pańskiego ziomka, który ten PPS ostatecznie sprzedał i pogrążył, po spłaceniu długów za utrzymanie polskiej armii w Anglii i spłaty własności amerykańskiej po raz pierwszy, ograbił ludność, która po przegranej wojnie była zapewne bajecznie bogata i z tego wybudował nowoczesny przemysł stoczniowy, flotę handlową (PLO, PŻM, PŻB), dalekomorską flotę rybacką w Gdyni i Szczecinie, bałtycką flotę rybacką w Świnoujściu, Kołobrzegu, Władysławowie?
 
Jeżeli więc minister Rafalska odpowie na to pytanie, będzie wiedziała skąd wziąć pieniądze a jeżeli Pan odpowie, będzie wiedział, że wcale nie musi skończyć się to katastrofą.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-02-2019 [10:57] - Trotelreiner | Link:

Szkoda pańskiego czasu i trudu....Pasierbiewicz jest "techniczny" [dawniej sie mówiło fizyczny] i nic z tego nie przyjmie pod berecik.
Pzdr

Obrazek użytkownika angela

26-02-2019 [12:51] - angela | Link:

To prawda, tylko że nie piszemy dla  Pana Pasierbiewicza, ale dla zagladajacych tutaj, i czytających te z nosa brane prognozy, bo a nuż temu uwierzą. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-02-2019 [14:29] - Pani Anna | Link:

  ?   ?   

Obrazek użytkownika U1

26-02-2019 [21:16] - U1 | Link:

Emerycie     wyślij swoje niechciane pieniądze na konto Kulczyków albo Plichty..Nie musisz tego brać na siłę.

Obrazek użytkownika U1

26-02-2019 [21:25] - U1 | Link:

Nie jesteś co prawda ekonomistą ale wiesz że że emerytura Polaka ma wartość 30 % emerytury Niemca Francuza Holendra itd.

Obrazek użytkownika HenrykH.

27-02-2019 [09:15] - HenrykH. | Link:

Za cały komentarz tytuł notki -Nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości odbiera rozum ...niech Pan przeczyta .Narracja w tvn-ach już  się zmieniła.Teraz będzie że dają za mało .
Acha ,nareszcie Pan przyznał że z ekonomii dwója .A już ten sen .Jezu ,Pan za miliony cierpi ,a tu nic tylko goje plują.