Zła sytuacja! Zła sytuacja! A więc zarządzam! Ewakuacja!!!


Wiesiek Dymny

UWAGA! Bardzo trudny przekaz, tylko dla niezwyczajnie kumatych!

Wczoraj wieczorem, po zakończonym posiedzeniu gabinetu politycznego, PiS ogłosił "jedynki" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się posiedzenie komitetu politycznego partii. Po jego zakończeniu partia ogłosiła "jedynki" i "dwójki" w poszczególnych okręgach wyborczych i jak na dłoni widać do Brukseli wybiera się prawie połowa rządu.

Przed chwilą zaś obejrzałem w TVN24 wywiad Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Donaldem Tuskiem, który zapowiedział, że przyjedzie do Polski 4-go czerwca, żeby wykonać testament Pawła Adamowicza.

I tak sobie myślę, że chyba wiem, co jest grane.

No, co? Mówże Pan! - słyszę zaaferowane głosy z prawa, ze środka oraz z lewa.

Więc, co ja Wam będę mówił.

Jak podaje poczta pantoflowa, podobno w czasie posiedzenia gabinetu politycznego PiS, pan Prezes nucił sobie nerwowo pod nosem tę oto piosenkę do słów Wiesława Dymnego z krakowskiej "Piwnicy pod Baranami":

https://www.youtube.com/watch?... 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

A tu słowa tej proroczej piosenki:

Na naszej wyspie
żyjemy wszyscy
Śliczni i czyści
Nagle do wyspy
Płynie nieczysty
Chrapie i sapie
On nas na pewno
Łajnem ochlapie
Wszystko nam wyje
Whisky wypije
Zła sytuacja!
Zła sytuacja!
A więc zarządzam:
EWAKUACJA!!!

A chocholi taniec PO-PiS-owego duopolu znakomicie ilustruje wierszyk Juliana Tuwima o dwóch tańcujących Michałach:

Jak ten pierwszy (PiS) zaczął krążyć,
To ten drugi (PO) nie mógł zdążyć.

Jak ten drugi (PO) nie mógł zdążyć,
To ten pierwszy (PiS) przestał krążyć.
A jak pierwszy (PiS) przestał krążyć,
To ten drugi (PO) mógł już zdążyć.

A jak drugi (PO) mógł już zdążyć,
Pierwszy (PiS) znowu zaczął krążyć.
A jak pierwszy (PiS) zaczął krążyć,
Drugi (PO) znowu nie mógł zdążyć…

Mały Michał (PiS) ledwo dychał,
Duży Michał (PO) go popychał,
Aż na ziemię popadały
Tańcujące dwa Michały

I tak w koło Macieju, panie dzieju! Ja cię nie mogę!

A tym, którzy już nie mogą, przesyłam dedykowaną posłance Pawłowicz, przywracającą nadzieję na lepsze jutro piosenkę - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Ale! Spod piany kolejnych namydleń mydełkiem Fa przebija się krzyk ciszy - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Tak. Tak. Czy się to komuś podoba, czy nie, taka właśnie jest codzienność dzisiejszej Rzeczpospolitej, a pan prezydent Duda powinien sprawę przemyśleć, jeśli marzy o drugiej kadencji.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-02-2019 [00:07] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Myślę, że to zacytowanych  w tekście znanych skądinąd tekstów nic dodawać już nie trzeba, bo pasują ja ulała  do zarządzone rzez Politbiuro PiS akcji "Ewakuacja"Listę kandydatów na I.miejsca można by uznać za "listę nagrodzonych", gdyby nie te dziwne zastrzeżenia niektórych,że nawet gdyby zostali wybrani przez wyborców do PE, to i tak mandatu nie przyjmą! Bo się uważają za lokomotywy pociągowe dla dalszych na miejscach kandydatów, ale mało wyborcom znanych - ciekawe to praktyki wyborcze, n'est-ce-pas?
A jak się Wam podoba wniosek mocno pokrzywdzonego prezesa do prokuratury aby objął ściganiem z urzędu ściganą z oskarżenia prywatnego sprawę o pomówienie go,a to ze względu na interes społeczny?  Ktoś podobno już kiedyś w historii (nie naszej wprawdzie) też twierdził: "L'etat c'cest moi!"

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-02-2019 [00:40] - hr.Levak-Levatzky | Link:

P.S.
I jeszcze jedno w takich sprawach novum: za powiadamianie prokuratury o sytuacjach mogących wskazywać na popełnienie przestępstwa, zarówno powiadamiający, jak i piszący o tym dziennikarze będą wzywani przed prokuratora. I pytanie: czy gdyby p.Szydło nie była lokomotywą i objęłą po wyborze mandat w PE, to czy na pewno nie będzie wyprowadzała z sali posiedzeń unijnej flagi, która tak ją raziła w siedzibie urzędu premiera? Nie pytam już o kwalifikacje, choćby lingwistyczne (do rozmów kuluarach, gdzie się wszystko załatwia) pozostałych pań kandydatek zarówno lokomotywowych, jak i nie.

Obrazek użytkownika Jaworowski

21-02-2019 [08:34] - Jaworowski | Link:

A czym to tym razem hrabia się opił (opilstwo Krzysia jest już znane, walą w siebie wino marki wino właśnie u hrabini przy obrazie z TVNa, spożywając kawior ruski na Gazecie Wyborczej), że bredzi  tak nudnawo dzisiaj, całkowicie bez polotu i fantazji, w swoim zwykły stylu przeinaczania,  kreowania, generowania światów nieistniejących, urojonych w miejcu w którym powinien być mózg, a zamiast niego jest w rzeczywistości sieczka buraczana.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2019 [13:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jaworowski

Panie Jaworowski! W dniu dzisiejszym Polacy obchodzą Dzień Języka Ojczystego. Więc, chociaż dziś zamilcz Pan i wstydu oszczędź!

"w swoim zwykłym stylu przeinaczania..."
-------------------
Ja niczego nie przeinaczam, tylko ostrzegam ślepych. Takich jak Pan, Panie Jaworowski. Powiem Panu więcej. Ja to traktuję jako moją powinność patriotyczną. Rozumie Pan? Czy mam wyłożyć kawa na ławę?

Obrazek użytkownika Jaworowski

21-02-2019 [13:24] - Jaworowski | Link:

A czy waść ma choć odrobinę wstydu wypisując te anty- pisowskie brednie i kalumnie, potwarze? Tymi codziennymi, obrzydliwymi, stetryczałymi  wypocinami sączy waść jad nienawiści w stosunku do Polaków patriotów, którzy chcą dobra Polski a nie dobra krajów ościennych z którymi waść tak oficjalnie kolaboruje.

Obrazek użytkownika Swisspola

21-02-2019 [15:59] - Swisspola | Link:

Bardzo interesująca filozofia. Poziom ludzkiej inteligencji i wstydu uzależniony od stopnia popierania PiS-u. Powiem panu tak, pomimo że bardzo się cieszyłem, iż to PiS nie PO wygrało wybory, ale ktoś kto patrząc na poczynania PiS-u ich nie krytykuje nie może być patriotą. Robią co najmniej tyle złego co robiła koalicji PO PSL będąc 3 lata u władzy. A i te propagandowo rozdmuchane przez propagandę pozytywne poczynania mają wyraźnie drugie dno. Zresztą żeby władza nie deprawowała musi czuć na sobie krytyczne oko wyborców. Bezkrytycznie popierającego partie, pomimo tylu wpadek, nazwałbym bałwochwalczym wyznawcą! 

Obrazek użytkownika angela

21-02-2019 [18:55] - angela | Link:

@Swisspola, czy naprawdę  pan tak  myśli, jak napisane w komentarzu. 
Bo jeżeli tak, to nie dziwię się tzw totalnej opozycji, że tak się zachowuje. Tak " myślą  " albo idioci, albo szkodnicy, albo jedno i drugie na raz. 
 

Obrazek użytkownika Swisspola

21-02-2019 [20:20] - Swisspola | Link:

Szanowna pani, oczywiście ze tak myślę. Zadam pani odwrotne pytanie: Czy naprawdę bezwzględnie będzie pani popierała prezesa Kaczyńskiego jako developera ukrywającego swoje interesy i wykorzystującego swoja pozycje np. przy negocjowaniu kredytu od 100% uzależnionego od siebie banku? Czy popiera pani rządzenie krajem z drugiego rzędu, bez najmniejszej za to odpowiedzialności? I jeszcze jedno czy wg. pani szkodnik jest ten kto naraża kontrahentów na duże straty i postępuje jak prezes Kaczyński, czy kogoś kto patrzy mu na ręce i krzyczy, jeśli się one ubrudzą? Wie pani jakiś mądry filozof powiedział, że do tego, aby wygrało zło wystarczy milczeć! Proszę mi wierzyć, że za poprzednich rządów również głośno krzyczałem! Chyba pani nie rozumie zasad demokracji. Pani nie ma pojęcia o demokracji, pani wyraźnie popiera oligarchie nawet nieświadomie!
 

Obrazek użytkownika Studentka

21-02-2019 [23:09] - Studentka | Link:

Dobrze jest postukać się w głowę zanim się coś napisze, szczególnie kiedy się należy do betonu, dobrze nam znanego z poprzedniej epoki komuny.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-02-2019 [21:07] - HenrykHenry | Link:

Zadalas @angela pytanie blogerowi Swisspola ... rownie dobrze moglas zadac to pytanie jakiemus czlonkowi Nowoczesnej , KOD lub innym podobnym ... zadalas po prostu pytanie , w najlepszym razie "pozytecznemu idiocie" ...  Tu jest jeszcze paru takich.

Obrazek użytkownika angela

22-02-2019 [07:44] - angela | Link:

@Swisspola, "Kaczyński ukrywał biznes, no no, składał dokumenty, do urzędu o wydanie zezwolenia na budowę, i." ukrywal biznes"?. 
A "poszkodowani" oskarżyli" i ZNIKNĘLI ?☄️?
Swisspola, bierze przykład z Petru, mistrza humoru. ????

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-02-2019 [10:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@henrykHenry

"Tu jest jeszcze paru takich..."
------------------
Potwierdzam. Tu jest paru takich.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

22-02-2019 [21:49] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panu Jaworowskiemu wyrażam serdeczne podziękowania za tak merytoryczny i kulturalny komentarz do mojego komentarza. I przyznam,że na taki właśnie z Pańskiej strony liczyłem.
Kłaniam się!

Obrazek użytkownika Jaworowski

22-02-2019 [09:35] - Jaworowski | Link:

Swisspola >>... ale ktoś kto patrząc na poczynania PiS-u ich nie krytykuje nie może być patriotą.<<
Panie drogi,  krytyka i owszem, ale powinna ona mieć racjonalne podstawy, opierać się na faktach czyli na czymś, co w rzeczywistości miało miejsce, a nie na fantasmagoriach, konfabulacjach, wymysłach zawodowych, zwyrodniałych platfusowatych kłamców, generatorów pseudorzeczywistości. Waść posługujesz się kłamstwem na potęgę i to codziennie, nie odróżniasz rzeczywistości od fikcji, którą sam  tworzysz. Ratusz i całe to warsiawskie platfusostwo zagnieżdżone w tym skorumpowanym padoku, w którym niepodzielnie rządziła stara klacz HGW( sama kradnąca kamienice), wiedziało o poczynaniach Kaczora, gdyż miało wydać zgodę na  tę inwestycję. Wszyscy wiedzieli co się kroi więc platfusowstwo zrobiło wszystko, by to uniemożliwić. Swisspola (tak naprawdę to kolejne wcielenie Krzycha, przedtem to Tęczowa Gołębica, obecnie hrabia Levak-Levatzky  i Betonowy Czerep) dalej idzie w zaparte i dalej twierdzi, że Kaczor to tajemniczy i niecny deweloper, a K-Towers to miało być miejsce tylko dla kota, a kredyt bankowy miałby być nigdy nie spłacony, czyli buchnięty z zaprzyjaźnionego banku. Wiek, pomijanie właściwych dawek leków, zaciekłość czerwonego frustrata odgonionego od koryta  powoduje to, że  oderwanie od rzeczywistości i pomieszanie zmysłów  postępuje w stopniu szybszym niż to pacjentowi się wydaje.

Swisspola>>...nie może być patriotą.<<
Patriotą to jesteś w stosunku do krajów swoich mocodawców. Nas Polaków nienawidzisz i chcesz naszej zguby. Jesteś oczywistym zdrajcą. Powtarzanie do znudzenia jaki z ciebie patriota nie ma sensu, gdyż widać jak na patelni, żeś wróg wszystkiego co polskie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

22-02-2019 [10:37] - Jabe | Link:

To „Kaczor” nie może być niecnym deweloperem, bo „klacz HGW” o wszystkim wiedziała?

Obrazek użytkownika Jaworowski

22-02-2019 [13:20] - Jaworowski | Link:

Jabe jako rozgarnięty inaczej odpowiedz mi, czy wypłata gotówki z własnego konta bankowego może być dowodem wręczenia łapówki komukolwiek? Do tego, wręczający kopertę z pieniędzmi nie wie komu przekazał ją na Nowogrodzkiej, ale jest pewien, że Kaczor kopertę miał w ręku. Tego zajścia nie sfilmował i nie nagrał jako jedynego tak istotnego "faktu", wszystkie pozostałe sumiennie nagrywał. Wczoraj wypłaciłem podobną sumę z mojego konta, gdyż termin zapadalności lokaty nastąpił, mam potwierdzenie wypłaty gotówki. Kasę zdeponowałem w innym banku na korzystniejszej lokacie. Idę do lokalnego piśmidła by opublikowali dowód wypłaty z kasy banku , gdyż pieniądze dałem rzekomo  w kopercie pierwszej z brzegu osobie w biurze lokalnego splatfusiałego kacyka bym mógł wygrać przetarg. Jestem pewien, choć nie potrafię tego udokumentować, że X kopertę miał w swoich brudnych łapach. Całe zajście potwierdzi moja żona i mój ukochany buldożek francuski Niuniuś, którzy stali pod biurem kacyka, jak wchodziłem do obiektu. Czy świat waszego matrixa ma być i naszym? Czy damy narzucić sobie każdą bzdurę zaserwowaną przez wasze sprzedajne i manipulatorskie  ośrodki medialnego przekazu? Jak długo jeszcze będziecie bezkarnie robić z nas  idiotów? Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że "rozgrzani" wasi sędziowie taki '"dowód łapówki" jakim jest dowód wypłaty gotówki z kasy banku uznają za w pełni wiarygodny.

Obrazek użytkownika Studentka

22-02-2019 [17:34] - Studentka | Link:

@Jaworowski ; Podziwiam Pana cierpliwość, może się Panu uda, będę kibicowała, ale pamiętam dlaczego komunistyczną wierchuszkę nazwano betonem, a z betonem można "zwyciężyć" tylko młotem pneumatycznym.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-02-2019 [20:20] - hr.Levak-Levatzky | Link:

A ja podziwiam Sz.Pana Jaworowskiego za wielki wysiłek, jaki wkłada on  w pokazywanie nam  wyżyn swego nieprzeciętnego intelektu i wrodzonej kultury osobistej w jego pokazywaniu!!! Szapoba - jak mawiają Rosjanie.
P.S.
Pozwolę sobie żywić nadzieję,że Pan Jaworowski nie pozostawi bez odpowiedzi niniejszego wpisu mego i uraczy nasz nową porcją wysublimowanego humoru będącego płodem jego nieprzeciętnego intelektu osobistego...

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-02-2019 [10:46] - Jaworowski | Link:

Jak zwykle hrabia z wielką gracją i mistrzostwem w posługiwaniu się polszczyzną wyłuszczył swój punkt wiedzenia. Tylko, staram się dociec. O czym? Jak zwykle, o niczym. Pustota treści ukryta pod ładną formą. Charakterystyczna pustka umysłowa o  szerokości bezgranicznej Sahary. Pomyśleć tylko, jak  takim NIC udało się tak silnie ogłupić 1/4 tego zidiociałego społeczeństwa.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-02-2019 [19:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Usiłowałem się dostosować do poziomu Sz.Pana Jaworowskiego i widzę,że się spodobało i na pochwałę zasłużyło. A zidiociałe społeczeństwo, to zawsze ten sam procent w sondażach: 32- 40,a wśród tych procent Sz.Pan Jaworowski prym wiedzie.No, bo z takim intelektem...

Obrazek użytkownika Jaworowski

25-02-2019 [08:14] - Jaworowski | Link:

>>>Usiłowałem się dostosować do poziomu Sz.Pana Jaworowskiego<<
Dobre sobie, nie siłuj się, poziom umysłowy waści, to poziom niedorozwoju Wałęsy Bolka i Kopaczki, trykniętej przez dinozaura. Cały ten wasz czerwono-brunatny obóz to same harcerzyki plądrujące  spiżarnię i haratające w gałę. Nic innego nie potraficie, a to co potraficie, to, tylko donosić wrogom naszym. Dno dna. Szkoda więcej słów.

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-02-2019 [10:57] - Jaworowski | Link:

Może tym razem przejdzie.
Droga Pani, młot pneumatyczny ich nie skruszy, na to są przygotowani. Ich należy potraktować czymś mocniejszym. Czerwone barbarzyństwo, które zalało nas ze wschodu, wspierane przez brunatnych z zachodu, należy zwalczać czymś radykalniejszym niż młotkiem. Należy użyć czegoś , co  rozniesie ich z wiatrem na  cztery strony świata.