Konferencja bliskowschodnia w Warszawie

(pierwsze wrażenia)
Jedno jest pewne, że chcąc mieć jakikolwiek wpływ na wydarzenia międzynarodowe, trzeba brać w nich czynny udział. Ale chcąc brać udział musimy znać swoje miejsce w szeregu – w tej materii nic się nie zmieniło od kamienia łupanego. Jaka więc dziś rola przypada Polsce, znajdującej się w pierwszej linii pomiędzy Niemcami a Rosją, a w drugiej pomiędzy Chinami a USA.

Na pierwszej linii już przegraliśmy. Nasz sojusz z USA, Izraelem i chyba jeszcze z Wielką Brytanią, jest dowodem na to, że jeszcze walczymy. I chyba tylko tyle, bo zapewne nie tak wyobrażaliśmy sobie szczyt warszawski. Układ staje się coraz bardziej kosztowny, i jak zwykle dobrego wyjścia na horyzoncie nie widać. Czy było inne wyjście? Jedynym wyjściem jest „mądra głowa i solidarność narodowa”, silna gospodarka, która pracuje na własną bazę kulturową, która jest fundamentem wspólnych działań i wspólnego ducha.

Przemówienie Mike'a Panc’a wywołało ciarki na plecach. Z dwóch powodów: 1. konfrontacyjnego przemówienia na ziemi, która nie ma nic wspólnego z polityką irańską, 2. braku wyraźnej zgody na stałe stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce.

Można zrozumieć, że Warszawa była potraktowana, jako gród graniczny, a przemówienie Penc’a pośrednio odnosiło się też do Rosji, ale trudno odpędzić namolną intuicyjną myśl, że kolejny raz nasze rodzinne srebro możemy bezpowrotnie stracić. Tym srebrem, o wartości złota, są żołnierze „Gromu”, którzy mogą zostać użyci w Iranie, wbrew naszym interesom i naszej woli. Konferencja skończyła się niczym, nie zapadła deklaracja wojny amerykańsko-irańskiej, ale to nie oznacza, że jeżeli do niej dojdzie, to nie będziemy musieli wypełniać sojuszniczych zobowiązań.

I teraz pytanie do tych mądrali, którzy twierdzą, że powstania były niepotrzebne, że można było inaczej, że inne sojusze, że można było się dogadać itd…? Wszystko zależy od tego co mamy w głowach i sercach, bo z tym „wsadem” idziemy na radnych, na posłów, ministrów, pracujemy w uczelniach, mediach, urzędach, w wojsku, szpitalach itd. Taka jest istota polityki i obraz naszej rzeczywistości. Wśród przyjaciół psy zająca zjadły.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [23:31] - Imć Waszeć | Link:

Panie Ryszardzie, proszę jaśniej co my będziemy musieli, skoro tylko Izrael wywoła wojnę na Bliskim Wschodzie? Oto jest tekst traktatu, proszę spróbować: https://www.nato.int/cps/en/SI...

PS: Wielka Brytania jest tu po stronie Niemiec i Francji. Ryzykujemy kompletną izolację w świecie przy groźbie bezpodstawnych wymuszeń żydowskich.

https://www.youtube.com/watch?...

Oto jeszcze jeden konkret konferencji na temat "Iranu", którego nie ujawnią pisowskie media. Netanjahu oskarża Polaków ws. Holokaustu. Skandaliczne słowa: https://wiadomosci.wp.pl/netan...

- Polacy kolaborowali z nazistami. Nie znam nikogo, kto zostałby pozwany za tego typu stwierdzenie - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Jego wypowiedź cytuje portal haaretz.com.

Oto bezpośredni skutek grzebania prezesa w ustawie o IPN. Netanyahu on Polish Holocaust Law: Saying Poles Collaborated With Nazis Never Got Anyone Sued: https://www.haaretz.com/israel...

Jeśli PIS nie zareaguje na to absurdalne oskarżenie, to znaczy, że zdradził sprawę polską! Trybunał będzie jak psu zupa.

Jeszcze jedno, bo reakcja już jest, drodzy czytelnicy blogów. Pytanie czy skuteczna. Reakcja na "niedopuszczalne wypowiedzi". Będzie uchwała o odpowiedzialności za kłamstwa? https://niezalezna.pl/258967-r...
Amichai Stein: polskie władze rozważają odwołanie szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu po słowach Netanjahu: https://wiadomosci.onet.pl/swi...

"Premier Polski "poważnie rozważa" odwołanie szczytu V4, który miał się odbyć w przyszłym tygodniu w Izraelu - podał na Twitterze izraelski dziennikarz Amichai Stein. We wcześniejszym wpisie zaznaczył, że kancelaria premiera jest "zaskoczona" wypowiedzią Benjamina Netanjahu o współpracy Polaków z Niemcami w czasie Holokaustu."

PS: Teraz już widać wyraźnie, że to nie Iran był celem tej narady wojennej. To my jesteśmy jej celem. Czas się określić, drodzy Polacy, bo sprawy zapie... już pod górę jak pstrągi w szambie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [13:13] - Ryszard Surmacz | Link:

Tekst traktatu bardzo cenny, ale co ja mam tu dodawać. Wszystko jak na dłoni. Czekamy na reakcję premiera. Tak, żarty już dawno się skończyły. Opowiedzieć się trzeba, ale opowiedzenie się bez struktur, bez myśli i kierunku działania niewiele daje. Jesteśmy, jak jelenie na rykowisku. Potrząsamy rogami, nie dla odstraszenie rywali, lecz dla zdobycia pięknej łani. Rozmawiałem kiedyś z młodym historykiem (chyba już pisałem), i co on powiada? Powiada, a co ja tam będę, co mam skończyć, jak większość powstańców i patriotów? Odpowiedziałem, że skończy gorzej, bo jak niewolnik. Wzruszenie ramion... Wychowanie, szkoła, media, propaganda...
No widzi Pan, Olszewski, okazuje się ze dopiero po śmierci stał się wielki. A za życia miał wszystkie cechy inteligenta II RP. I było to dziwactwo. Nie wiem. Nie wiem.

Obrazek użytkownika Ptr

14-02-2019 [21:44] - Ptr | Link:

Wyraźnie widać , że administracja Trumpa jeszcze nie zrozumiała , że Pl.Krasińskich się nie powtórzy. Ten efekt wypracowali amerykańscy kongresmeni swoimi ustawami , dziennikarze amerykańskich mediów obrażający Polskę i pani/e ambasador uniemożliwiająca Polakom obronę przed tymi atakami, chroniąc te media. Być może prezydent Trump zasługuje na entuzjazm, być może slowa vice prezydenta możnaby brać serio i traktować z szacunkiem, jednak nie ma pewności czy mówimy o tych samych wartościach, gdy widzimy jak deptane sa nasze. Pl. Krasińskich się nie powtórzy. Możecie wywołać tylko  sztuczny entuzjazm, który zresztą nie przeszkadza naszemu obozowi prezydenckiemu i obu administracjom. Ale nie ma żadnej wartości. Polski patriotyzm jest trochę podobny do amerykańskiego, bo odwołuje się do podstawowych wolności dużego wolnego kraju. Jest katolicki , lecz nie sterowany przez papiestwo, i nie ma nic wspólnego z innymi religiami i ideologiami. Z tego powodu nie pasuje do tych religii i ideologii. 
Nie sądze aby Iran, który nic od nas nie chce, tylko ma poparcie Rosji, miał być większym wrogiem od tych , którzy potencjalnie mogą skutecznie uderzyć w interesy naszego kraju. A wiele naszych strat ( w tym  indywidualnych) nie znalazło zadośćuczynienia, ani nawet odpowiedniego upamiętnienia. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-02-2019 [22:43] - Marek1taki | Link:

"jednak nie ma pewności czy mówimy o tych samych wartościach, gdy widzimy jak deptane sa nasze"
Właśnie to chciałem przed chwilą powiedzieć: mamy takie same wartości jak reszta Europy i Amerykanie, ale wspólnie realizujemy cudze, a swoje deptamy.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [13:48] - Ryszard Surmacz | Link:

@Ptr
Społecznie, nie powtórzy się, ale na szczeblach, które mogą pomachać pawim ogonkiem,zmieniło się niewiele. Ze stolca imperatorskiego patrzy się trochę inaczej. Sługusów traktuje się tak, jak na to zasługują. Sługusowi się nie płaci, bo nie tworzy problemów. Sługusa się wykorzystuje - do dna. My możemy unosić się honorem, ale skoro nic za nim nie idzie, nie ma znaczenia. Sami zrobiliśmy się bytem instrumentalnym. Skoro Amerykanie już tu są, to siłą faktu swoje wysiłki redukują, a za pobyt i tak zapłacimy my.
Ale problem nie jest w Amerykanach, bo trzeba zadać sobie pytanie: co było by, gdyby ich tu nie było? Problemem są elity polityczne, które sami "wyprodukowaliśmy". 

Obrazek użytkownika Ptr

15-02-2019 [21:25] - Ptr | Link:

Właśnie o to chodzi, że wyższe szczeble nie są w stanie zmienić polityki, bo machina jest w ruchu. Oni są "w kieracie"bieżących problemów, więc nie ma czasu na przemyślenia. To prawdopodobnie syndrom wszystkich partii. Wszyscy Polscy uznali , że obecność wojsk amerykańskich w Polsce jest wskazana.( Wypowiedzieć im wojne i poddać się )
I powinno być tak:  kasa za sprzęt jest dobra, kody udostępnione, jeszcze wiecej sprzętu kupione, deklaracje przyjaźni złożone, bohaterowie obu narodów uzgodnieni, inwestycje w przemysł obronny na miejscu umożliwione, gaz kupiony, inwestycje w V4 + ułatwione, strategia w Europie wsparta. A w rzeczywistości  : żaden "suweren" ma nie mieć nic do powiedzenia i ma nie mieć już nic. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [23:18] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak powinno być. Ale skoro wymordowano polską inteligencje, to trzeba z tego faktu korzystać na hura! I korzystają wszyscy! Znam ten pospiech/ Sami sobie podkręcamy tempo mając albo poczucie dobrej pracy, no chyba, dla Polski, albo wiedząc, że nie ma się nic do powiedzenia. Rozwiązanie problemów wymaga doświadczenie. Dzisiejsza bylejakość bierze się w dużej mierze ze złego wykształcenia i kompletnie irracjonalnego ducha autorewanżyzmu. Polacy zwykli swoje własne państwo traktować na sposób osobowy, jak matkę, która nie dała lub ojca co pasem skroił portki. Nikt nie wyjaśnia spraw podstawowych dla naszego bytu. Min. na czym polega państwo, czym jest naród, jak rozumieć własną kulturę?
Pamiętam powitanie przez Dudę wojsk amerykańskich (uważam, że są w kraju potrzebne). Ten sposób był tak prostacki, że słuchając go trudno mi było uwierzyć. Z takiej postawy Polska nie mogła wyjść cało.  

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-02-2019 [22:38] - Marek1taki | Link:

Nie jesteśmy w sojuszu wojskowym z Izrealem. W ramach sojuszu NATO nie mamy interesów  by realizować izraelsko-żydowską politykę na Bliskim Wschodzie wzorem USA. Winą kolejnych rządów jest, że bezwarunkowo weszły do NATO. Do NATO, które jest nam potrzebne w pierwotnej, antyradzieckiej formie, a nie poresetowej. (To samo dotyczy wchodzenia do EWG a wejścia do UE).
Stany Zjednoczone są Państwem niewiarygodnym. Nie odpowiedziały za zdradę w Teheranie, Jałcie, Poczdamie. Z ostatnich lat mamy przykład Ukrainy rozbrojonej przez USA z Rosją do spółki.
Docelowym partnerem USA jest Rosja ze względu na potęgę Chin. Od czasu rewolucji 1917r. USA nigdy nie dążyły do upadku tego kraju. Tak jest i teraz. Rosja jest osłabiana, ale nie jest niszczona. Obecnie została umocniona wymuszoną potrzebą koalicji ze strony Iranu. To powtarzanie manewru z Białorusią, która jest sztucznie izolowana przez USA, Rosję, Niemcy i UE. Dokonano rozbiorów Ukrainy a propagandowo wprowadzono kult Bandery. Taka polityka jest wroga wobec Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej.
Od wizyty Trumpa w Warszawie polityka USA wobec Polski jest całkowitym zaprzeczeniem deklaracji. Już po kilku dniach nastąpił wybuch wojny o sądownictwo, a kreowany lider Trójmorza został podcięty bezsilnością w sprawach krajowych. Jeżeli to nie był atak USA, to okazało się, że hipotetyczny sojusz nie funkcjonuje w zakresie wywiadu i polityki międzynarodowej. USA w kolejnych miesiącach pozwoliły na ataki UE i Izraela, a jednocześnie preparowały ustawę 447. Nie mamy więc żadnych zobowiązań do malowanego sojusznika, a zmiana okupanta nas nie interesuje.
Skoro już była ta konferencja, to dlaczego nie omówiono kto doprowadził do wojny w Syrii, ani nie podniesiono kwestii okupacji wzgórz Golan, ani nie powołano komisji międzynarodowej do likwidacji arsenału nuklearnego Izraela.
Zażyłość z Iranem nie jest nam potrzebna, ale tym bardziej nie jest potrzebna zażyłość z Izraelem, który nie ma co w Polsce szukać po wybuchach nienawiści do Polaków, a i po niesieniu pokoju na Bliskim Wschodzie ma wyrobioną opinię.
W tym wszystkim nikogo nie interesuje stan faktyczny, a nie propagandowy. Iran jest tak samo szkalowany jak Polska, a my nie widzimy problemu szkalowania.
Nie chodzi nawet o opluwanie nas przez złych, a potem wycieranie do czysta przez dobrych żydów. Chory jest brak zasad, o które tutaj chodzi, bo sprawa jest ideologiczna mimo narodowego i państwowego zakotwiczenia. Widać po efektach: koszty wojen i ustępstw ponoszą narody i państwa, zyski odnotowuje finansjera i światowa rewolucja ideologiczna.

Obrazek użytkownika Ptr

15-02-2019 [12:42] - Ptr | Link:

Wszystko co nas interesuje jest blisko wokół Polski. To i tak zbyt wiele dla kraju.
Kto nas blokuje w rozwoju armii ? Coraz mniej , a nie bardziej zrozumiała jest ta polityka. Czy dlatego ,że zarządzanie nastrojami wyborców zmusza do bierności ?   
W "Weselu " wszyscy zasnęli. Co oznacza ten sen ? Oznacza ludzi odsuniętych politycznie na bok, oczekujących na coś, zawiedzionych politycznie. Jeżeli ktoś prowadzi twoją politykę , wyraża niby twoje wartości, a ty jesteś odsunięty na bok, czujesz się jakby nic od ciebie nie zależało. Nie utożsamiasz się z tym co jest odgrywane przed oczami. Zapadasz w sen.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2019 [14:44] - Marek1taki | Link:

Wesele to trafna metafora.
Przerobiliśmy triumf, flek, wkurw, kac. Czas na apatię i sen. Po anestezjologach przyjdą chirurdzy.
A wczoraj usłyszałem podobne słowa jak "czujesz się jakby nic od ciebie nie zależało": "co możesz zrobić?". I od kogo innego, że "trzeba mieć wiarę".

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [13:51] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Przyznam, nie rozumiem co znaczy: Do NATO, które jest nam potrzebne w pierwotnej, antyradzieckiej formie, a nie poresetowej. (To samo dotyczy wchodzenia do EWG a wejścia do UE).
W polityce wojennej żadne państwo nie jest odpowiedzialne. Tu decyduje gra sił.
Nie nazwał bym Rosji docelowym partnerem USA. Partnerstwo jest rzeczą ruchomą, do tego stopnia, że nie można wykluczyć sojusz Iranu ze Stanami p.Chinom. Gł. wróg. to Chiny, i to jest stała pozycja.
W 447 protestowała Polonia, polskie służby dyplomatyczne siedziały cicho, a nawet dochodziły do mnie głosy, że tonowały napięcia w Polonii.
Tak, Bliski Wschód, to nie nasza bajka.
Brak zasad na zewnątrz będzie zawsze, bo taki jest świat, ale chodzi o to, aby te zasady obowiązywały wewnątrz kraju.
Tylko pojawia się pytanie - co dalej????? Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2019 [15:35] - Marek1taki | Link:

Weszliśmy do NATO w wyniku gry sił. I to już było inne NATO, o innych celach. Doszło do zjednoczenia Niemiec i rozpadu ZSRR. Wycofano wojska rosyjskie. Trwałość sowieckości nie wydawała się głównym czynnikiem integrującym Rosję. Trwał festiwal przyjaźni amerykańsko-rosyjskiej w sprawach politycznych, gospodarczych, rozbrojenia atomowego Ukrainy i Kazachstanu. To właściwie NATO weszło w nas, państwa minionego Układu Warszawskiego za zgodą Rosji. I de facto nas rozbroiło. Taki jest bilans kilku lat wchodzenia i dwudziestolecia "bycia". A po rozpadzie Układu Warszawskiego było "Trójmorze" z potencjałem gospodarczym do produkcji wojskowej na skalę regionu.Nie startowaliśmy z pułapu gorszego niż Chiny.  Włączenie nas do NATO, tak samo jak do UE, było wrogim przejęciem.
W tej sytuacji "gra sił" rozegrała nas w ten sposób, jak wspomnianą Białoruś. Tyle, że my w tej grze jesteśmy przedmiotem,, a podmiotem są osie Berlin-Moskwa i Waszyngton-Moskwa. Skoro to wszystko wiadomo, to po co przepłacać, skoro nie możemy się uwolnić od haraczu CO2, uwłaszczyć na produkcji broni dla rejonu, odbudować armii, wejść w posiadanie broni jądrowej. Co tam mówić o broni jądrowej skoro nie ma powszechnego dostępu do broni palnej, ani suwerennego sądownictwa.
I to wszystko w sytuacji gdy nasi dobroczyńcy  bez nas nie mogą się obejść: lokalizacja!
Może nie jest Rosja partnerem docelowym, ale dla USA istotnym w rozgrywce z Chinami, a w propagandzie Holywood braterstwo tych krajów wychodziło nim problem potęgi Chin się pojawił.
Co dalej? Świat się zglobalizuje, a my zostaniemy z tymi Żydami jak Himilsbach z angielskim.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [18:27] - Ryszard Surmacz | Link:

No tak, ładnie to Pan opisał. Ale problem pozostaje niezmienny - jak wybić się na niepodległość (suwerenność)? Jutro chowany będzie premier Olszewski. I to właśnie on dawał na to pytanie odpowiedź.  Zaczynać trzeba było od wzmocnienia państwa i świadomości, czy motywacji Polaków. Jak się okazało nie mógł być premierem wszystkich Polaków, ale mógł być tych, którzy zdolni byli podjąć się budowy państwa. Wówczas tych ludzi było jeszcze dużo. Przeciwko nim (nam) wystąpiła nie tylko stara komuna, lecz ideologia liberalna, wolny rynek, świat reklam, który pobudzał najniższe instynkty i pogarda dla własnej kultury. Nowi wyznawcy tego czarnego prądu dostawali pieniądze nagrody, wyróżnienia. Tak samo, jak parobkowe i fornale po 1945 dostali pieniądze, broń i władzę. Wszystko to bezkarnie wchodziło w polską duszę.
Z PRL-u stworzono osobny świat. Stworzono nowy sztuczny początek, i ten porządek trwa do dziś. Nie ma odwołań, nie ma punktu odniesienia, II RP jest tak starożytna i tak nie na czasie, jak sam Olszewski. Efektem tego jest brak umiejętności krytycznego oglądu, życzeniowość, brak perspektywy, brak doktryn: gospodarczej, obronnej, kulturowej itd. Jesteśmy ludźmi znikąd i bez przyszłości. I tego właśnie nie najtrudniej nam zrozumieć. Nie chcemy państwa, chcemy d o b  r o by t u, którego nie jesteśmy w stanie obronić.
W tej grze jesteśmy przedmiotem, bo nie mamy w sobie poczucia podmiotowości.
Ale najbardziej ciekawi mnie odpowiedź na pytanie - co PiS tak przeraża? Co polski rząd usłyszał, że zachowuje się na polu minowym?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [20:16] - Imć Waszeć | Link:

Politycy z tamtego sejmu sądzą raczej, że Olszewski nie potrafił podjąć męskiej decyzji. Wahał się we wszystkim i zwlekał. Przykro, że trzeba takie podstawowe rzeczy przypominać w czasie pogrzebu, ale nie stać nas już na więcej pustych kultów dla politycznych chochołów i związanych z tym ratlerkowych wojenek. Trzeba ustawowo zakazać upamiętniania pomnikami ludzi w okresie krótszym niż 50 lat od śmierci i podobnie zrobić z najwyższymi odznaczeniami, jakiś rozsądny okres badania wszystkich za i przeciw. To by rozwiązało kilka kwestii podobnych do beatyfikacji Adamowicza, sikania psami na tabliczki ulic Lecha Kaczyńskiego, czy obecną wrzutkę o stawianiu pomnika Mazowieckiemu.

Adam Słomka o rządzie J. Olszewskiego, elitach III RP i konferencji o Bliskim Wschodzie! - https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [23:53] - Ryszard Surmacz | Link:

Olszewski miał dobrze poukładane w głowie. Pomniki. Sądzę, że raczej trzeba poukładać ludziom w głowach, a wówczas nie będzie potrzebny pomnikowy zakaz. Gdyby taki zakaz wyszedł, to np. JPII  nie miałby żadnego pomnika. Z Gdańskiem problem narasta i wydaje mi się, że bez zdecydowanych rozwiązań prawnych i wykonawczych się nie obędzie.
Rozwiązanie słomki dotyczące spłaty pretensji żydowskich jest całkiem ciekawe.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2019 [22:45] - Marek1taki | Link:

Premier Jan Olszewski pozostanie w naszej pamięci. Zrozumienie tego co robi jednoczyło wielu Polaków. Od tego czasu manipulacje świadomością sprawiły, że jednoczy nas wszystkich tylko doraźny dobrobyt.
Groźba ataku finansowego pozwala szantażować krachem. Jawne są straszenia przez UE i zbrojącą się Rosją. To wciągnęło PiS na pole minowe, ale czym jest ostrzeliwany?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-02-2019 [23:22] - rolnik z mazur | Link:

  " Wszystko zależy od tego co mamy w głowach i sercach," - z tego co czytam to głównie sieczkę mamy we łbach. Pzdr

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [13:37] - Ryszard Surmacz | Link:

Bolesne to, ale w większości prawdziwe.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-02-2019 [23:47] - Zygmunt Korus | Link:

Stało się dużo złego dla naszej sytuacji w świecie (jesteśmy uwikłani przez sojusznika, warczące USA, którym rządzi ogon psa), bo nie ma już teraz dobrego wyjścia z całej sytuacji, gdyż sprawy zaszły za daleko. Skutki braku asertywności w polityce międzynarodowej na wszystkich kierunkach, 360 stopni dookoła. Konferencja Bliskowschodnia dla Polaków miała jednak jeden dobry skutek: otworzyła ludziom oczy na jankeskich ordynusów: takich buców, dostojników z USA, to tylko z komunistycznymi ruskimi można by teraz w przywołaniu porównać. Te dwa Majki..., oślizgłe z wyglądu, a butne, że o mało z nadęcia nie "rozpękły się" w Warszawie - toż  to obrzydzenie brało na takie dwa główne indywidua, przybyłe zza Oceanu (jak do bantustanu), patrzeć!
I nie będą to tylko "pierwsze wrażenia". Ludzie się tylko będą utwierdzać w swoim już dobrym rozpoznaniu, gdzie PiS nas prowadzi... Montowanie koalicji wojennej pod flagą polską w obronie Izraela jest s...ństwem bez dwóch zdań. Brak słów!

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [13:43] - Ryszard Surmacz | Link:

Pytania dobre, ale bez względu na to kto rządzi, obawiam się, że kierunek, prędzej czy później,  byłby ten sam. Diagnoza, diagnozą, ale pytanie jak życie - co dalej? Co dalej? Kto? Jak? I z kim? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [15:07] - Imć Waszeć | Link:

Ja osobiście spróbowałbym rozpocząć flirtowanie z Brazylią oraz z Indiami jako reprezentantami BRICS, a z drugiej strony budować solidarność w regionie Europy środkowo-wschodniej, wykorzystać dobre nastawienie Włoch i po części kryzys pomiędzy EU i GB. Bliski wschód to dla nas matnia, ale skoro stamtąd przychodzą zagrożenia, to nie wolno silić się na wydumaną neutralność. Jeśli nie Izrael (od początku mówiłem, że to marny pomysł), to może konkurenci? Turcja też musi mieć bardzo ważny powód, że próbuje wyjść z NATO. Nie znamy szczegółów, ale zakup rosyjskiego uzbrojenia pokazuje jak silne są tam napięcia. Wygląda na to, że Trump do polityki wnosi jedynie zamęt, brutalność, bezceremonialność tępego dewelopera albo oślizgłość komiwojażera z amerykańskiej metropolii, zaś cele do osiągnięcia określają inni, na przykład ziomkowie zięcia. Zresztą oni byli widziani w tle warszawskiej konferencji. Postawienie na wielobiegunowość musi uzwględniać specyfikę współczesnych podziałów na świecie, geopolityczne cele grup państw konkurujących ze sobą o dominację w poszczególnych sferach gospodarki i finansów. A więc surowce, myśl technologiczna, edukacja, zaawansowany przemysł. Nie trzeba być doktorem politologii, żeby zobaczyć, że wbrew pozorom Indie stoją już wyżej od nas w tej konkurencji, wyżej technologicznie i naukowo stoi też Iran. Myślę, że warto przynajmniej rozważyć wraz z BRICS-em "delikatną" kwestię detronizacji dolara, czyli formalnie - nie owijajmy w bawełnę - odłączenia żydów od aparatury. To by realnie dało jankesom do myślenia i stonowało ataki na naszą godność, a może nawet pomogło im w przyszłości zwalczyć pasożyta. W ostateczności pozostaje oparcie się na Chinach, gdyż tylko oni mogą fizycznie tonować zakusy USA i Rosji w tym regionie i rozwierać widoczne już gołym okiem kleszcze.

Cele BRICS:
- Stworzenie nowego systemu walutowego (który stał się narzędziem żydostwa).
- Zwiększenie roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych (które stały się ofiarami zydostwa).
- Zreformowanie ONZ (które staje się dźwignią ostatecznej dominacji żydostwa - rezolucja o walce z antysemityzmem i  żądanie wpisania tego chłamu do konstytucji każdego kraju na świecie).

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2019 [16:07] - Marek1taki | Link:

To atrakcyjne kierunki, ale właśnie je oficjalnie nam zamknięto. Cała ta konferencja była trochę "bliskowschodnia", ale nie tyle była antyirańska, co antypolska. W I 2018 Azari wypowiedziała nam wojnę, kapitulację podpisał Morawiecki z Natanjahu, a obecnie to był traktat pokojowy na podyktowanych przez zwycięzców warunkach.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [19:56] - Ryszard Surmacz | Link:

W BRICS-ie mamy jakieś udziały. Blokadę naszemu rządowi założyły zapewne starania w USA o status uprzywilejowania dla Polski. Potem przejęcie kodów rakietowych, prawo tworzenia własnego przemysłu zbrojeniowego i większą samodzielność.
W Brazylii byłem grubo ponad miesiąc. Obwieziono mnie po połowie jej terytorium. Polacy nie mają tam specjalnego poważania. Zanim zaczniemy z nimi handlować (np. stalą) powinniśmy wzmocnić tamtejszą Polonię.A potem wspólnie coś z tym zrobić. Mają naprawdę wspaniałą kawę. Ta sama na miejscu lepiej smakuje, niż w Polsce. W Indiach nie byłem, ale oni stoją wyżej w wielu dziedzinach. Np mają niezależne wspaniałe szkolnictwo - przyszłość, być może świata.
Mnie się wydaje, że zmarnowaliśmy ułożenie stosunków z Chinami. Z kilku względów:1 sąsiad naszego sąsiada jest naszym przyjacielem, 2. pomogli nam w 1956 i prawdopodobnie również w 1981 r., 3. zawsze mieliśmy z nimi dobre stosunki. Zmarnowaliśmy też możliwość balansu politycznego pomiędzy USA a Chinami. Oczywiście do tego potrzebni ludzie na odpowiednim poziomie i odpowiednia znajomością rzeczy. Wejście USA do Polski zablokowało tę możliwość.
Turcja jest naszym geopolitycznym sojusznikiem, ale jeszcze nie na tym etapie. Może właśnie tam powinniśmy kupować F-16? Ale i w tym kierunku nie robimy nic. Z Włochami jest różnie, ale stamtąd przyszły do nas  wzorce kulturowe, i zostały. Ale wykorzystać trzeba, choćby po to, aby stworzyć pierścień wraz z Francją M. Le Pen. Wiem, to inna bajka, ale nie ma idealnych układów. Chodzi o to, aby do przodu.
Ups. Waszmość, muszę już kończyć... 

Obrazek użytkownika Jabe

15-02-2019 [00:26] - Jabe | Link:

Braliśmy udział w holokauście, ale czy mieliśmy nań wpływ? Na czym polega czynność naszego udziału w wydarzeniach międzynarodowych? Chodzi o to, że jesteśmy wykonawcami?

Charakter naszego sojuszu z USA, Izraelem i chyba jeszcze z Wielką Brytanią, jest dowodem na to, że sapitulowaliśmy. Owszem, widać na horyzoncie wyjście, ale ono jest nie do pomyślenia – zacząć prowadzić politykę realną, przestać wierzyć w miłość między narodami, myśleć z wieloletnim wyprzedzeniem, zmieniając rząd na faktycznie propolski.

I teraz pytanie do tych mądrali, którzy twierdzą, że powstania były niepotrzebne – Gdzie to pytanie?

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-02-2019 [09:02] - Jaworowski | Link:

Jabe>>>w miłość między narodami, myśleć z wieloletnim wyprzedzeniem, zmieniając rząd na faktycznie propolski.<<
Propolski? Konkretnie kogo masz na myśli? Oprócz propolskiergo PISu  i Ruchu Narodowego, to sami zdrajcy ci pozostali.

Obrazek użytkownika Jabe

15-02-2019 [21:00] - Jabe | Link:

PiS prowadzi politykę proamerykańską i prożydowską w rażącej sprzeczności z naszymi interesami. Pozostaje więc tylko drobnica z Ruchem Narodowym, która mogłaby próbować nas ratować, potencjalnie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-02-2019 [09:40] - Trotelreiner | Link:

A wszystko się zaczęło od "zmiany w rządzie"...grudzień 2017...ludzie Geremka...Gowin [szkodnik z PO],Gliński i Ciapciakiewicz..bez jaj,bez honoru...bez sensu.
I jeszcze idiotyczne kretyńskie tłumaczenie Kaczyńskiego...jest "wPolityce.pl" warto poszukać...że MUSIAŁ !!
Wywalenie Szydło,która miała 70% poparcia i pompowała cały PiS,Waszczykowski...jedyny minister z jajami,Macierewicz...zamienił na Błaszczaka i tego drugiego....oni sie boją własnego cienia...ciapciaki!
Porzucenie Dużej Ustawy Medialnej....głąby...zostawili media w niemieckich rękach...i zamiast wyrzucić panią Azari za słowa w Oświęcimiu...to ona dalej rządzi...
No i splunięcie w twarze przez Trumpa...z pania ambasador...DOBRA ZMIANA...do d*** z taką zmiana!!!

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [13:47] - Ryszard Surmacz | Link:

Wciąż aktualne jest pytanie, które tyczyło się do PRL: na ile musiał i na ile chciał? Dodałbym: na ile nie wiedział?

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-02-2019 [13:58] - Jaworowski | Link:

>>No i splunięcie w twarze przez Trumpa...z pania ambasador...DOBRA ZMIANA...do d*** z taką zmiana!!!<<,
Kolego, za dużo emocji z waści się sączy. Trochę zdrowego realizmu życzę. Rzym nie został zbudowany w jeden dzień. Nie zawsze jest gładko. Mnogość przeciwności jest porażająca, a przeciwnik silny jak nigdy przedtem. Lewacy, prusacy, bolszewicy wespół z żydostwem światowym, to przeciwnicy wyborowi. Wygramy lub zginiemy. Wygrana zależy od naszej jedności, sprytu i wiary w zwycięstwo. Nie poddawajmy się emocjom, bo to zły doradca. Wrogom zależy by siać panikę, niewiarę, defetyzm wśród nas. Pokażmy im środkowy palec i róbmy swoje. Najważniejsze to przekonać to zidiociałe społeczeństwo, że nie ma innej drogi niż ta, którą idziemy teraz, w przeciwnym razie wchłoną nas na następne wieki potomkowie III Rzeszy i bolszewicy, a żydostwo ogołoci nas z resztek niewielkich tego, co mamy.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-02-2019 [14:17] - Ryszard Surmacz | Link:

Bardzo ważny wpis. Dzięki

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [14:59] - Imć Waszeć | Link:

Trotelreiner, już pisałem rok temu, że wyglądało to tak, jakby Amerykanie mieli coś na Kaczyńskiego. Jakieś haki. Przyjechał do Polski szpunci szpunci Giuliani, którego właśnie powołał Trump, na jubileusz kancelarii prawnej żydów z NY, w której znalazł zatrudnienie, a która maczała paluchy chyba we wszystkich największych ubeckich prywatyzacjach od czasów okrągłego stołu i... Nagle wszystko zaczęło się w polskiej polityce wywracać na drugą stronę. Niektórzy, jak np. pan Michalkiewicz, apelowali do prezesa, żeby odszedł z polityki. Tak jest, jeśli jest szantażowany i robi to wszystko pod przymusem, to jest to rozsądny pomysł, gdyż ewidentnie stał się obcym agentem. Nie bójmy się tego określenia, bo być może tak właśnie wygląda stan faktyczny. Odejście byłoby więc rozwiązaniem honorowym. Chyba, że mu nie dają odejść ze względu na partykularyzmy i partyjniactwo, co staje się coraz bardziej widoczne, a to już zahaczałoby o zdradę. W każdym razie pojawienie się afery "Srebrnej" przed żydowską konferencją o wojnie z "Iranem" można tłumaczyć na dwa sposoby: 1) rzeczywiście totalni znaleźli jakieś kiepskie kwity i grzeją, 2) jest to ostrzeżenie od USraela, żeby nie robił głupstw.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-02-2019 [16:38] - zbieracz śmieci | Link:

Szkod ,że w Siemiatyczach nie macie zamontowanych kamer on-line to może bym zobaczył jak w todze i gronostajach wchodzisz do tej Siemiatyckiej Wszechicy Wiedzy Wszelakiej  a ty 
masz tam ponoć aż trzy katedry:
Matematyki politycznej gdzie uczysz jak za pomoca prostych wzorów i niezbędnej brzytwy rozwiązujesz problemy polityczne i społeczne...
matematyki zwykłej -tabliczka mnożenia plus mnożenie i dzielenie w trzy lata -praktycznie przydatna znajmość.
nauka strategicznego myślenia politycznego do przodu -tam ponoc uczą ,że najlepsze mysli przychodzą do głowy gdy wieczorem wydłubuje się brud z pomiędzy paluchów nożnych  w połączeni z konsumpcja urobku a najcenniejsze rojenia to wtedy gdy pochodzą spod lewego palca trznowego.
Jak czytam to kilku już ma papiery z tej uczelni ,zaliczyli eksternistycznie juz po pierwszym semestrze i zasługi w pisaniu bredni na NB !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-02-2019 [18:31] - zbieracz śmieci | Link:

Od pewnego czasu imci notorycznie sobie mordę wycierasz Przesem w niby pytanich ale wyrażnie sugerujących ,że Pan Prezes cos strasznego popełnił w przeszłości i byc może dalej popelnia stad haki na niego i robi co posiadacze haków nakazują !
Robię sobie screny i myślę ,że czas aby dobrac się też takim jak ty do tyłka!TYm imć waszeci to sugestia o twoim pochodzeniu wywodzącym sie ze szlachty ale po takich wpisach to bliżej ci do czworaków o zdolności honorowej nawet nie wspomnę 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [20:33] - Imć Waszeć | Link:

Wybacz kapusiu, ale prezes jako samiec kompletnie mi się nie podoba i chyba łatwo to zrozumieć. A screeny rób, rób, bo może wreszcie czegoś się nauczysz o życiu i coś dotrze do twej tępej pały, bolszewicka sierotko po PRL-u. Dogadajcie się jeszcze, to znaczy ujawnijcie dogadanie od 40 lat, z żydoubecją porozsiadaną jak basze na wszystkich urzędach, co koleżanka z dzieciństwa prezesa w Sądzie Najwyższym oraz zaprzyjaźniona rodzina Kryże pokazuje dobitnie. Wasze dwunarodowe serca biją rewolucyjną czerwoną juchą enkawudzisty, towarzysze, ale my się was już nie boimy. Już nas nie oszukacie nigdy więcej. Damy sobie z wami radę, nawet wbrew waszej nowej Moskwie w Waszyngtonie. Widać kapuś to stan umysłu, zawsze będzie miał odruchy kapusia :/

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [21:09] - Imć Waszeć | Link:

Och, zauważyłem, że ty się po prostu strasznie nudzisz. Oczywiście w chwilach gdy nie pijesz ;)
Oto materiały do poczytania i - jak to mówią - "Sex instructor. First lesson free" :)))

https://natemat.pl/171861,dlac...
https://www.tvn24.pl/magazyn-t...
https://wiadomosci.wp.pl/znamy...
https://www.polityka.pl/tygodn...
https://www.fakt.pl/wydarzenia...
https://www.fakt.pl/wydarzenia...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...

Nno masz już piesku co donosić, do roboty! :)

PS: „Wyborcza” na tropie spisków i nacisków!: ”Kujda i Glapiński trzymają prezesa PiS za gardło”: https://wpolityce.pl/media/433...
Borowski: Kaczyński "nigdy nic nie wie". Cechą charakterystyczną Jarosława Kaczyńskiego jest to, że unika odpowiedzialności. Unika też sprawowania funkcji, które powodują, że za ich sprawowanie musi odpowiadać: https://www.rp.pl/Polityka/190...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-02-2019 [04:26] - zbieracz śmieci | Link:

Nic mnie tak nie brzydzi jak osobnicy co nauki pobierają w szambie na czerskiej a pić a resztę pobierajaąw czymś takim jak "fakt" !

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-02-2019 [11:30] - Imć Waszeć | Link:

Nic mnie tak nie brzydzi jak osobnik o manierach i metodach działania komucha z kołchozu, który przebiera się za prawicę. To prawdziwa ironia losu, że wiedzy o wysokich politykach trzeba szukać w ciemnym szambie, ale widać takie jest środowisko pochodzenia tych polityków. Szambo zawiera przynajmniej jakąś wiedzę o nich. Najwyraźniej jest to jedyny sposób na stworzenie zdrowej, normalnej sytuacji wyborczej, podobnej do tej ze Stanów Zjednoczonych, gdzie o kandydatach do wielkiej polityki wiemy kompletnie wszystko jeszcze przed wyborami, a nie dopiero wtedy, gdy jakiś obcy wywiad się pomyli lub wkurzy i ujawni posiadane na polityka haki, albo opozycja wygra i wyśle po niego prokuratora. Polsce potrzeba jak chleba jawności życia politycznego z życiorysami włącznie. Dość już stałego przynoszenia nam pod nos różnych agentów lub cwaniaków w teczce, ale z "etosem" lub "POparciem".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-02-2019 [12:12] - zbieracz śmieci | Link:

Zapomniałem o szambie na Wiertniczej gdzie bywasz ładując czerep wrogą propagandą ,no ale szambo to twoje i tobie podobnych naturalne Spa.
Spijaj sobie dlej ciecz z krynicy jaką jest "fakt" to i szybciej ci się ostatecznie mózg zlasuje  a to pomoże ci w zdobciu papierów zwalniających od odpowiedzialności karnej !
Im szybciej tym lepiej bo za chwilę tylu będzie chętnych do zdobycia takiej bumagi ,to ci sami jak ty co łże 24 i szamba to krynice wiedzy wszelakiej prowadzącej wprost do zdrady !
Dziś z art.127 i 128 KK Zdrada Stanu grozi wszystkim odszczpieńcom w czasie pokoju zaledwie dożywocie zamiast powrozu ale zawsze można to zmienić.
Jak sznur to możemy wszystkim na sznurze obiecać co obiecywała totalna nam,że nie będziemy nimi bujać..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-02-2019 [17:03] - Imć Waszeć | Link:

Ty, pisowski Hipokrytes, spolonizowaliście choć jedno medium niemieckie? Zamknęliście, a może samo upadło z braku reklam? To morda w kubeł, jak chodzicie na cudzym agenturalnym łańcuchu i wąchacie ich GWna.

Przypominam ci tylko sowiecka wywłoko od wsadzaniu ludzi do gułagów, że te gazety i portale jak dotąd funkcjonują na polskim rynku medialnym całkowicie legalnie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-02-2019 [21:33] - Pani Anna | Link:

"Imć waszeć" jeszcze powinniście się panowie "wyzwać na solo" w piaskownicy, walnąć samochodzikami po głowach a na koniec opluć.
Pańskie komentarze od dłuższego czasu przypominaja zawody w sikaniu na odległość.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [23:09] - Imć Waszeć | Link:

Nie znam się na tej dyscyplinie. Na czym ona polega?
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-02-2019 [21:38] - zbieracz śmieci | Link:

Nu ,stara gadka i zapach onuc i walonek bije tak ,że nawet mój całkowicie prywatny ochronny pas zieleni nie wyrabia.
Wania ,idzie wiosna to sprawsz sobie nowy obuw wdrapując sie na lipę i na chwilę zapaszek zginie ,moze nie całkowicie bo onuce bez zmiany!
Nie strasz bo w Siemiatyczach stacjonuje batlion WOT-przewidująco i na wszelki wypadek !
Jakj myslisz kto w Siemiatyczach teraz płodzi dzieci...!?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-02-2019 [15:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Był na NB taki bloger co wielu obiecywał dobieranie się do tyłków. Czyżby zbieracz śmieci to następny anusofilityk w naszej radosnej gromadzie?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-02-2019 [17:11] - Imć Waszeć | Link:

Czasami dobrze jest przypomnieć ludziom jak funkcjonował wczesny ubecki PRL. Śmieciarz jest na blogach bezcenny. Robi tu jednoczesnie za rekonstruktora historycznych bandytów z sanacji oraz związanych z nimi lewacką ideologią rewolucyjną żydowskich nkwdzistów nawiezionych do Polski na tankach z sowietów. Mój ŚP dziadek soczyście opowiadał mi o obydwu lewackich bandytyzmach. A tu mamy żywą inscenizację, a niebawem może nawet zastaniemy prawdziwe pisowskie getto ławkowe.

Obrazek użytkownika maxilampus

15-02-2019 [21:04] - maxilampus | Link:

Wyslalem panu wiadomosc na skrzynke gmail. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

15-02-2019 [17:48] - maxilampus | Link:

Ukrywa sie istotna informacje z czyjej inicjatywy posiedzenie Grupy Wyszechradzkiej odbedzie sie w Izraelu..
Pozostaje postawic dlaczego i w jakim celu on to zrobil lub zostal zmuszony do tego ?

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [17:58] - xena2012 | Link:

Wydaje się,żę pan Imć Waszeć postawił słuszną tezę.To nie Iran był celem tej wojennej narady tylko my,sprawa Iranu miała nas tylko izolować i pozbawiac sympatii ze strony wielu państw.Walka wyborcza w Izraelu nabrała tempa i politycy w antypolskim skrajnie Izraelu muszą się wykazać przed wyborcami jak najwiekszą nienawiścią do Polski. Zwłaszcza Netanyahu skorumpowany,mający zarzuty korupcyjne walczy o życie,bo przegrana może dla niego oznaczać więzienie. Trzeba przyznać,że to sie udało,tym bardziej że mieli wsparcie w amerykańskich kolegach typu Pompeo i amerykańskich mediach.Nagromadzenie w jednym czasie w Warszawie tylu aroganckich,chamskich,nierzetelnych wypowiedzi dotyczących Polski pokazuje,że nie były to przypadki,przejęzyczenia czy niezręczne sformułowania, Przypuszczam,że dopiero teraz w Monachium wrócą do sprawy Iranu a potem bedą urabiać do tychże spraw Grupę Vyszehradzką już w Izraelu.

Obrazek użytkownika Jabe

15-02-2019 [21:16] - Jabe | Link:

Lech Mucha podsumował, że pod wpływem pozornych przyjaciół robimy sobie realnych wrogów. Faktycznie, wygląda jakby celem polityki rządu było zrobienie sobie wszędzie wrogów, by pozostali nam tylko pozorni przyjaciele. Byśmy nie mieli innego wyboru jak tylko tańczyć, jak nam zagrają. Imć Waszeć ma rację.

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [22:12] - xena2012 | Link:

Ci którzy każa Polsce tańczyć nie graja nam dopiero dziś. Trzeba oddać sprawiedliwość,że obecny rząd nie jest jedynym którymi środowiska żydowskie usiłują narzucać swoją wolę.Należy wspomnieć,że od lat Żydzi nas szkalują a nie dopiero teraz i upakarzają.Nawet ustawa447 jest nawiazaniem do ustaleń w czeskim Terezinie(Deklaracja Terezińska) w 2009 roku Deklarację przyjeło46 państw w dniu 30 .VI-2009 rokua w imieniu rzadu Donalda Tuska deklaracja została podpisana przez sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  Władysława Bartoszewskiego.

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2019 [00:07] - Jabe | Link:

Po co nam rząd, skoro o wszystkim zdecydowano już wcześniej?

Obrazek użytkownika maxilampus

15-02-2019 [19:00] - maxilampus | Link:

@admin..
"zbieracz smieci"..napisal ; "Robię sobie screny i myślę ,że czas aby dobrac się też takim jak ty do tyłka "...
To sa grozby karalne i podlegaja pod KK,
Trudni nie zauwazyc ,ze admin NB pozwala na takie lamanie regfulaminu NB oraz Prawa..
Obserwuje od dluzszego czasu ,dzialajaca tutaj na NB zorganizowana grupe trolow ,ktorych zadaniem jest zniechecanie uczestnikow do wyrazanie ich zadaniem negatywnych opini dotyczacych Kaczynskiego,Dudy i PIS..Za przyzwoleniem admina ublizaja,groza ,ponizaja uczestnikow NB  w najbardziej wulgarnych slowach..
Co Admin z tym zrobi ?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-02-2019 [19:36] - zbieracz śmieci | Link:

Jaka grożba ,to ostrzeżenie dla takich co myślą ,że sa anonimowi i wsystko im wolno !
Tak pobocznie a nie wstyd ci nowalijko prewiedła tak sie przebierac pod nadzorem ...ten komencik to wypisz wymaluj jak wcześniejszy twój donosik ,nieprawdaż !?
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-02-2019 [20:05] - HenrykH. | Link:

Witam.Naleciało się maładców z neonu,do tego z wielkiej lechii paru :) .Nie ma sensu im coś tłumaczyć ,przecież nie po to oni na NB wpadli żeby  coś mądrego powiedzieć.Jest i pan bloger  ,który wali w PiS  wyszukując byle fake news na tvn i innych onetach ,nie wiem czy to wina wieku czy taki antypisowski  ortodox z niego .Jedno mnie szokuje ,jest wpis jakiegoś persa ,"Kukliński to zdrajca" i pan admin ma to gdzieś .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-02-2019 [21:20] - rolnik z mazur | Link:

I teraz pytanie do tych mądrali, którzy twierdzą, że powstania były niepotrzebne, że można było inaczej, że inne sojusze, że można było się dogadać itd…? Wszystko zależy od tego co mamy w głowach i sercach, bo z tym „wsadem” idziemy na radnych, na posłów, ministrów, pracujemy w uczelniach, mediach, urzędach, w wojsku, szpitalach itd. Taka jest istota polityki i obraz naszej rzeczywistości. Wśród przyjaciół psy zająca zjadły. 

Dokładnie !  Nie były do niczego potrzebne. Jeteśmy tym zającem ! Najpierw postarajmy się nim nie być.  Jak masz miekke serce to musisz mieć twardą dupę. Po prostu tych głupot już się nie da słuchać. pzdr.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-02-2019 [00:11] - Ryszard Surmacz | Link:

Proszę Pana, mamy inne opcje patrzenia na historię. Chciałem powiedzieć, że dzisiejsza sytuacja polityczna pokazuje nam, jak na dłoni, że Polska od ponad 200 lat (od 1815 r) nie ma przyjaciół i ma takie położenie i taki układ geopolityczny, który jest pozbawiony pozytywnego rozwiązania. Dziś to widać, jak na patelni. Owszem, można dywagować, że to wina elit (bo jest), że braku umiejętności politycznych, naiwności itd. Ale z dużym prawdopodobieństwem należy stwierdzić, że każda grupa polityczna w Polsce, jak by nie była, osiągnie podobny efekt. Bo Polska w swoim położeniu musi by c podległa, bo: 1. jest zbyt małe by mieć samodzielność i zbyt duże, by go nie mieć, 2. podnosi koszty handlu miedzy Rosja a Niemcami, 3. domaga się wolności i niepodległości, 4. i najgorsze chce samo stanowić o sobie nie chce płacić haraczu patronowi.
Dziś przeżywamy skrócony kurs historyczny. Jeżeli ktokolwiek tego nie chce dostrzec, to ja już nie mam nic do powiedzenia. To jest tak, jak kiedyś Panu podawałem przykład stosunku do akcji pod Bezdanami. Pozdrawiam   

Obrazek użytkownika paparazzi

16-02-2019 [02:15] - paparazzi | Link:

Bardzo celnie. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-02-2019 [17:02] - rolnik z mazur | Link:

Daj sobie pan spokój z tym Pilsudskim. Widzę, że powtarzasz pan wszystkie mity polskiego intelektualisty. Polska ma super polozenie tylko nikt tego nie chce dostrzec. Pzdr

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-02-2019 [10:24] - Jaworowski | Link:

>>Polska ma super polozenie tylko nikt tego nie chce dostrzec. Pzdr<
Wywróżył waść to mądre inaczej  spostrzeżenie z flaków padłych świń z powodu ASF?  Być między dwoma gigantycznymi walcami zbliżającymi się co jakiś czas do siebie, nazywa super położeniem? Jakbyś się nie skapnął o co chodzi, bo we flakach tego nie znalazłeś, to, jednym walcem kieruje Helmut, a drugim Iwan. To potomkowie największych urodzonych morderców w dziejach świata (ich dorobek w utylizowaniu ludzi na skalę przemysłową to dziesiątki milionów), a mordowanie i podporządkowywanie sobie innych mają zakodowane w genach. To duże krwiożercze  narody z apetytem niezaspokojonym. Jeśli ktoś tego nie widzi, niech idzie na szczaw i mirabelki, a potem do burdelu, jak ich wielbiciel, czyli Jurny Stefan,  bo szkoda czasu zawracać nam głowę.