Łódzka bitwa o in vitro. Akt drugi właśnie się rozgrywa

To dziś, na sesji budżetowej sejmiku, rozegra się akt drugi bitwy o to, czy program in vitro będzie nadal finansowany przez marszałka z budżetu województwa. Teraz, gdy piszę te słowa, przed urzędem marszałkowskim właśnie trwa protest przeciwko cofnięciu finansowania programu, zorganizowany przez lewicową, a nawet lewacką Inicjatywę Polską oraz znaną z proaborcyjnych i ideologicznie liberalno-lewackich przekonań organizację „Dziewuchy Dziewuchom” (eh, dziouchy - chciałaby się zawołać - co wy robita?).

Ale muszę przyznać, że marszałek województwa Grzegorz Schreiber wykonał wczoraj dobry ruch i jest przed protestującymi krok do przodu. Mianowicie zorganizował konferencję prasową, na której poinformował, że przekaże z budżetu sejmiku milion złotych na leczenie niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, a kolejne dwa miliony szpital otrzyma od ministra zdrowia, także z inicjatywy marszałka.

To ruch we właściwym kierunku, bowiem in vitro samo w sobie niepłodności nie leczy, natomiast jak pokazują badania naukowe, aż 80-90 proc. par mających problem z płodnością może zajść w ciążę bez wspomagania in vitro, tylko - albo aż - dzięki temu, że będzie poddanych szczegółowej i kompleksowej diagnostyce, a następnie leczeniu.

Więcej czytaj na: Łódzka bitwa o in vitro. Akt drugi właśnie się rozgrywa

(O akcie pierwszym czytaj tutaj: Łódzka bitwa o in vitro. Akt pierwszy)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

29-01-2019 [15:41] - Zunrin | Link:

Tak trochę na marginesie - proponuję zamiast "lewacka" używać sformułowania "skrajnie lewicowa". To pierwsze słowo jest niezbyt znane w społeczeństwie i wywołuje zapytanie "znaczy się jaka?".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-01-2019 [16:48] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że w tym miejscu słowo "skrajnie" również nie oddaje dobrze znaczenia i towarzyszącego mu klimatu. Powinno się mówić "perfekcyjnie lewicowa" lub "idealnie lewicowa". Idea ta bowiem tkwi w samym jądrze lewicowości, a nie na jakimś pograniczu, a tym bardziej nie na pograniczu z prawicowością.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-01-2019 [09:35] - Marek1taki | Link:

In vitro nie leczy przyczyn, ale leczy objawy. Tak jak transplantacja nie leczy przyczyn tylko objawy, np. niewydolności nerek, a protezy nie sprawiają odrastania kończyn i zębów, tylko je zastępują.
Nie zmienia to istoty rzeczy, że in vitro jest - razem z aborcją i eutanazją - elementem eugeniki.

Część niepłodności ma taki charakter, że nie da się inaczej niż drogą in vitro, a wtedy albo, albo.
Aspekt praktyczny jest też taki, ze ludzie nie kierują się etyką, której nie są świadomi, w sytuacji gdy mogą się kierować korzyścią dostępu do nieodpłatnych świadczeń. Nieświadomość etyczna nie jest przeszkodą dla realizacji nieuświadomionych korzyści, tym bardziej świadomych.

Z tego wypływa wniosek szerszy o mechanizmach socjalu. Nie tylko współczesny socjal jest usankcjonowany prawnie. Podejrzewam, że nad losem sierot pochylono się wcześniej przyznając sierotom z nieprawego łoża prawo dziedziczenia na równi z dziećmi z małżeństwa. Czy pod pozorami dobra nie udało się wówczas zniszczyć poczucia etyki chroniącej trwałość instytucji małżeństwa?
Socjal, droga przez instytucje, terror i propaganda to nie jedyne formy prowadzenia rewolucji. Psucie prawa jest też jej narzędziem.