Z frontu na Ukrainie po polsku!


 

O sytuacji na froncie z Jarosławem Snichowskim, studentem polskiej uczelni a dziś żołnierzem ochotniczego batalionu Ajdar rozmawia Tomasz Maciejczuk, wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog. Film na dole strony.

Z profilu fejsbukowego Fundacji: (https://www.facebook.com/OpenDialogFoundation?fref=ts )
 
"Wesprzyj naszą misję na Wschodzie, w ramach której korespondenci ODF obserwują i komentują wydarzenia toczące się w strefie ATO, gdzie trwają obecnie działania wojenne. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Otwarty Dialog - Alior Bank SA PL: 98 2490 0005 0000 4530 4115 2508 Przelew należy opatrzyć tytułem „korespondenci ODF”.
 
Jako Fundacja w ramach zbiórki publicznej pomagamy także wyposażyć ukraińskich wojskowych, bataliony ochotnicze i Gwardię Narodową w środki ochrony życia i zdrowia – m.in. kamizelki kuloodporne i hełmy. Uruchomiliśmy stronę kuloodporni.org (http://kuloodporni.org/ ) na której znajdują się informacje o tym, jak można pomóc, ile udało nam się już zebrać, oraz ile sprzętu ochronnego przekazaliśmy. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Otwarty Dialog - Alior Bank SA PL: 56 2490 0005 0000 4600 5911 3255. Przelew trzeba opatrzyć tytułem „bronezhylety”.

 
 
To już piąty termowizor, przekazany w ramach naszej akcji kuloodporni.org, żołnierzom walczącym w strefie ATO na wschodzie Ukrainie. Tym razem otrzymała go 80 aeromobilna brygada.

Chłopaki stacjonują w bardzo niebezpiecznym odcinku frontu i pilnie potrzebowali takiego sprzętu, ale mieli tylko 27 000 UAH, resztę, tj. około 36 000 UAH dołożyliście Wy! Termowizor już został przekazany i niebawem trafi w ręce chłopaków. (...) Został dofinansowany ze środków, które spływały od was na nasze konto w ramach akcji kuloodporni.org . Zachęcamy do dalszego wsparcia!

 
Czytaj o zbrodniach wojennych ordy moskiewskiej:
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-02-2015 [11:38] - NASZ_HENRY | Link:

A Owsiak jeszcze na to nie wpadł ;-)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

01-02-2015 [19:21] - Goral Supreme | Link:

Tak sie zastanawiam gdzie sa ci Ukraincy z Przemysla i okolic? Dlaczego nie formuja ochotniczych sotni aby wesprzec swoich rodakow ?..tak sie zastanawiam...:-))