Uczyła mnie Mama

Ludzie małoduszni są najbardziej aroganccy i pyszni, podobnie jak wielkoduszni są najbardziej skromni i pokorni (Kartezjusz)

Idąc dziś na kawę do miasta wrzuciłem do puszki piątaka na pomoc chorym dzieciom, ale ku nieskrywanemu zdziwieniu kwestującej wolontariuszki WOŚP, - podziękowałem za serduszko.

Dlaczego tak postąpiłem?

Bo od małego dziecka Mama mnie uczyła, że obnoszenie się z filantropią jest szalenie nieeleganckie, - a jeśli od tej zasady odstąpię będą o mnie mówili „fasoniarz”.

I niech tak zostanie do końca.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Tak, jak się spodziewałem, notka nie cieszy się zbytnią popularnością.

A dlaczego?

Bo jest delikatnym przytykiem wobec działających w najlepszej wierze i intencji kochających dzieci porządnych i szlachetnych ludzi, którzy dali się złapać na haczyk rzekomej solidarności obywatelskiej wyrażonej w publicznym obnoszeniu się z filantropią, co stoi w sprzeczności z etosem ewangelicznej skromności.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2019 [17:56] - Jabe | Link:

Mam nadzieję, że tego piątaka wrzucił Pan dyskretnie, by nikt się nie dowiedział. Inaczej można by Panu zarzucić, że się Pan ze swą filantropią obnosi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-01-2019 [18:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jabe

Przykro mi, ale tym razem Pan przekazu notki nie zrozumiał, albo lepiej nie chciał zrozumieć, gdyż nad zdrowym rozsądkiem wzięła górę chęć błyśnięcia i przemądrzałość.

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2019 [19:05] - Jabe | Link:

Z tego drugiego (czemu nie przeczę) to pierwsze nie wynika.

Obrazek użytkownika Teddyllein

13-01-2019 [19:39] - Teddyllein | Link:

Też tak mam. Pozdrawiam serdecznie, Panie Krzysztofie 

Obrazek użytkownika paparazzi

13-01-2019 [21:24] - paparazzi | Link:

Tez pozdrawiam serdecznie pana Teddylleina i pana Krzysztofa oraz ludzi dobrej woli. Ja za nim wrzucę, wyśle, przekaże darowiznę to sprawdzam organizacje charytatywne pod względem audytu. Kościoła, cerkwi, synagogi w to nie mieszam bo im wierze więcej niż w/w. I tak zaglądnąłem do jednej a ciężko było i znalazłem ze 70 % szlo na koszty organizacji a reszta dl potrzebujących. O cholerka, myślę, sprawdzę zatrudnienie etatowych pracowników a tam nepotyczna niespodzianka. Fajny business. Ludzie proście o sprawozdania finansowe lub oficjalne audyty organizacji charytatywnych. Starajcie się pomijać pośredników. 20 do30% można uznać za koszty organizacji Red Cross ma 40 % co i tak nie jest źle. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-01-2019 [20:20] - Trotelreiner | Link:

Ale się chwali na wszystkich dostępnych portalach,FB,TT...i chodzi po domu...z kieliszkiem....i sobie powtarza:
ALE JESTEM GOŚCIÓWA,DEBEŚCIAK...I NAWET BIEDROŃ DO MNIE ZADZWONI....
Mama jednak osoby...niczego nie nauczyła....

Obrazek użytkownika kukuo

13-01-2019 [20:20] - kukuo | Link:

"Idąc dziś na kawę do miasta wrzuciłem do puszki piątaka na pomoc chorym dzieciom, ale ku nieskrywanemu zdziwieniu kwestującej wolontariuszki WOŚP, - podziękowałem za serduszko.Dlaczego tak postąpiłem?
Bo od małego dziecka Mama mnie uczyła, że obnoszenie się z filantropią jest szalenie nieeleganckie, - a jeśli od tej zasady odstąpię będą o mnie mówili „fasoniarz”."
I właśnie pan udowodnił, że jest fasoniarz, a pana Matka - albo źle panu coś przekazała, albo co bardziej prawdopodobne, słuchacz ( czyli pan) nic nie zrozumiał.
Ps Zechce pan łaskawie podać - skoro chwali się tym piątakiem , jak jeszcze pomaga pan potrzebującym?

Obrazek użytkownika Novalia47

13-01-2019 [20:26] - Novalia47 | Link:

Wszelako Pan Krzysztofek swoją ofiarnością nam się tutaj pochwalił (no i fasonem,że się nie chwali przyklejonym serduszkiem)
Pozwolę sobie tylko zauważyć, że Sz.Mamusia pana Krzysztofkowa  nauczała takich manier swojego synka w zupełnie innej, bo zamierzchłej już epoce, gdy nie tylko panowały inne obyczaje (nie zawsze wszystkie takie dobre), ale nie było TV i innych innych wynalazków,na których dzisiaj może się opierać filantropia, między innymi poprzez takie serduszka propagujące tę akcję z bardzo pozytywnym i coraz lepszym rezultatem.Zresztą przyklejane serduszka stały się modne i nawet powodem do jakiejś chwilowej dumy. Proszę zauważyć, że nawet urzędowi wrogowie WOŚP jak ministrowie czy posłowie PiS dzisiaj mieli w klapach serduszka (w każdym razie w programie TVN), nie wspominając już o prezydencie, który corocznie wraz z małżonką składa jakiś dar na aukcję. I dlatego zdanie o ofiarodawcach,że "dali się złapać na haczyk rzekomej solidarności obywatelskiej wyrażonej w publicznym obnoszeniu się z filantropią" uważam za wysoce niestosowne, żeby nie powiedzieć dosadniej - przykro mi.
Polecam przy okazji wpis i niektóre pod nim komentarza - vide: https://naszeblogi.pl/52392-wy...
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2019 [20:34] - zbieracz śmieci | Link:

Jesteś fajans bo tuytaj musiałes sie pochwalić tym pitaąlem w co osobiście nie wierzę.W zimie śniegu nikomu byś nie dał a na przyszłość pomaluj złotolem moniaka ,niech widzą że wsparłeś krugerandem..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-01-2019 [21:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL   Przed niespełna godziną prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika. Po reanimacji prezydent Adamowicz został przewieziony do szpitala. W tej sytuacji, celem uniknięcia hejtu zamykam dyskusję na moim blogu.Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika paparazzi

13-01-2019 [23:04] - paparazzi | Link:

Zamykać to możesz swój chlewik. Tu jesteś gościem na NB. I po co ta buta, chyba się nie zmienisz, główeczką!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-01-2019 [09:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Zamykać to możesz swój chlewik. Tu jesteś gościem na NB. I po co ta buta, chyba się nie zmienisz, główeczką!..."
------------------------
Stali czytelnicy mojego blogu doskonale wiedzą, że od kilku lat na moim blogu "komentuje" grupa zawsze tych samych samych i zainfekowanych iście wynaturzoną nienawiścią osobników lżących mnie niezależnie od tematu notki i tego, co w niej napisałem. Powód tego patogennego hejtu jest zawsze ten sam, a mianowicie fakt, iż ośmielam się pisać prawdę wytykając konkretne błędy popełniane przez Prawo i Sprawiedliwość. I przykro mi to pisać, ale to co ci ludzie piszą w swoich komentarzach nosi znamiona hejterskiego terroryzmu i czasem odnoszę wrażenie, że gdyby mogli, osobnicy ci byliby zdolni zrobić to samo, co ten szaleniec z Gdańska. I to jest moja odpowiedź na Pański hejterski komentarz. Bez pozdrowień, Krzysztof Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika gorylisko

14-01-2019 [04:09] - gorylisko | Link:

pokorne ciele dwie matko ssie... albo Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek...  oczywiście pisząc powyższy tekst w którym chwali się pan, że mama pana nauczyła, że chwalić się to jest nieelagncko nie zamierza się pan chwalić w ogóle...z tego co widzę, ciągle sie pan chwali panie drrrr...a to tym, że matmy pan nie lubi...a to powodzeniem u kobiet i to gatunkowych, że tak powiem... a to yntelektem... no tak, ja jako człekokształtny nie mam takich osiągów...chwalić się też nie mam czym chyba, żekonsumpcja bananów tudzież pomiarami mojej własnej yntelygencji które wykonuję sznurkiem od kiełbasy...kiedy pomiar wypadnie po myśli mogę za Andrzejem Mleczko powiedzieć "o Boże jaki ja jestem inteligentny..." życzę dalszych sukcesó w chwaleniu swoją skromościom i aligancjom... ;-))))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-01-2019 [09:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Pan również należy do hejterskiej grupy terrorystycznej, którą scharakteryzowałem w odpowiedzi na "komentarz" @paparazziego - vide: 14-01-2019 [09:37]

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-01-2019 [13:41] - Jaworowski | Link:

Trotelreiner>>>ALE JESTEM GOŚCIÓWA,DEBEŚCIAK...I NAWET BIEDROŃ DO MNIE ZADZWONI....<<
A o Kosiniaku Kamyszu zapomniałeś, ten z" ludowców". Krzysio ostatnio w szale opluwania PISu namaścił ich na zbawicieli Ojczyzny. Ratować nas ma pseudo mężczyzna ze Słupska i pseudo chłopek z krakówka. Ubaw po pachy. Kamyszek jako konował(internista) to i by mógł coś uratować, np. bidną, zasraną gołębicę z blogu Krzysia, a Biedroń? Tęczę przed spaleniem jedynie. Krzysio chwali się tym piątakiem. Kwota iście pańska. Inny panicz z warsiawki niejaki czaskowski dał kobicie żebrzącej 20 groszy. Krzysio brawo hojności, to wielokrotne przebicie czaskoskiego. Tak trzymaj. Jedź do Adamowicza i daj więcej na jego leczenie. Wasi giną i ogłoście smutę. Gdy został zastrzelony przez platfusa  Marek Rosiak poseł PISu to świętowaliście. Pisaliście, że o jednego piśdzielca mniej i żałujecie, że próba poderżnięcia gardła pozostałym w siedzibie biura nie wyszła. Gdy zamordowaliście 90 paru naszych to przybijaliście  "'żółwiki" z Putinem.

Obrazek użytkownika Novalia47

14-01-2019 [19:29] - Novalia47 | Link:

Judzenie i szczucie zaczyna przynosić owoce: w Gdańsku na scenie WOŚP został zaatakowany nożem i ciężko zraniony prezydent Adamowicz, jak się okazało śmiertelnie -  czyżby z zemsty za to, że nie jest on prezydentem tego miasta z właściwej partii? Albo, że po udanej akcji szkalowania sędziów wydających niesprawiedliwe  wyroki i że torturowała go Platforma Obywatelska morderca w to uwierzył – tak przecież wykrzykiwał.
 

Obrazek użytkownika Novalia47

14-01-2019 [20:40] - Novalia47 | Link:

Ktoś jest przeciw? Zapewne, i to niejeden (jedna, zwłaszcza). Ale i tak spróbuję
 

Obrazek użytkownika paparazzi

16-01-2019 [16:32] - paparazzi | Link:

Do Admina, niech Pan sprawdzi klikając na link 14-01-2019 [20:40] - Novalia47 | Link: Ktoś jest przeciw? Zapewne, i
Jakim prawem jest kierowany na moj e-mail?