Biedroń wskoczył na pudło!

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych z poczuciem humoru!

Ultraprawicowy portal internetowy „wPolityce” – vide: https://wpolityce.pl/polityka/... informuje wielkimi literami:

PiS BEZDYSKUSYJNYM LIDEREM! Sondaż: Na partię rządzącą zagłosowałoby 37 proc. wyborców. Na podium PO... i partia Biedronia..."

Mój komentarz:

Nie wiem, z jakiego powodu triumfuje Redakcja portalu „w Polityce”, bowiem jak ten trend się utrzyma, to jesienią pan Jarosław będzie mógł ewentualnie, przepraszam za wyrażenie, - skoczyć panu Robertowi na pedał.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Pragnę przypomnieć, że jak w sierpniu ubiegłego roku napisałem notkę pt. "Nowa partia Biedronia czarnym koniem wyborów 2019" - vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., to się ze mnie wszyscy naśmiewali.

A, ja w tej notce już wtedy zasygnalizowałem, że jest coś, czego dzisiejsi Polacy podświadomie pragną kompletnie sobie tego nie zdając sprawy. Czuję bowiem przez skórę, że po tej bezustannej politycznej młócce trwającej od czasu wybuchu stanu wojennego Polakom jak kani dżdżu potrzebny jest:  „przyjazny ludziom, bezinteresownie szczery uśmiech na co dzień”.

Bo, co by o nim nie mówić, to właśnie może dać Polakom zawsze życzliwie i szczerze uśmiechnięty Robert Biedroń, który jako prezydent Słupska pokazał, iż mimo naszego polskiego kołtuństwa potrafił zmienić kody komunikowania się z ludźmi, czym moim zdaniem trafia w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku kompletnie niezrozumiałym dla przeżartych wciąż żywą dulszczyzną jajogłowych zgredów dzierżących obecnie w swoich rękach kluczowe stanowiska w państwie. A młodzi chcą, żeby było po polsku, patriotycznie, ale jednocześnie radośnie, miło, sympatycznie, bez tej dołującej ludzi toksycznej martyrologiczno-bogoojczyźnianej żółci, a przekaz idący z góry był zgodny z formami komunikacji, jakie oni preferują. I mówcie, co chcecie ale Robert Biedroń wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu, - bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Ma być miło i radośnie. Powiem więcej. Pomijając kontekst partyjnych programów gospodarczo-politycznych, który dla znakomitej większości polskich wyborców ma znaczenie, jeśli nie trzecio, to drugorzędne, nikt nie może zaprzeczyć, że zawsze przyjaźnie uśmiechnięty Biedroń ma tę potrzebną ludziom do szczęścia charyzmę, przyjazny ludziom sposób bycia i magnetyczną osobowość, która pozytywnie wpływa na innych, poprawia im samopoczucie, poszerza wyobraźnię i budzi ochotę do życia i działania. A do tego ma jeszcze polot, wrodzony instynkt aktorski, sporo malarskiej fantazji i cały ocean dobroduszności. Ale to jeszcze nie wszystko. On potrafi się bawić tym, co robi. I jeszcze jedno. Biedroń stara trzymać się zasady: „nic złego o nikim”, a co bardzo ważne, ma ten naturalny i nieudawany luz blues, który uwielbiają młodzi ludzie nieobciążeni komuną.

Słowem Robert Biedroń ma to wszystko, czego brakuje Jarosławowi Kaczyńskiemu i ja bym tego nie bagatelizował. Po tragedii smoleńskiej Jarosław Kaczyński finezyjnie i nad wyraz skutecznie grał  na instrumencie dialektyki bólu i rozkoszy, bo widział, że po sześcioletnim biczowaniu się na miesięcznicach znacząca część narodu poczuła, że to biczowanie przestało być narzędziem tortury i stało się narzędziem swoiście masochistycznej ekstazy. Ale ten czas już mija, a ludzie zatęsknili za zwykłym, radosnym uśmiechem. Poza tym intuicja mi podpowiada, że gdyby partia Biedronia połączyła się z PSL-em to może być niezła jazda.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-01-2019 [08:32] - Trotelreiner | Link:

Gdybym echotvn24 nie znał...tobym uznał,ze ta notka to ironia i faktycznie kpina...
Ale ktoś,kto popierał Kukiza i na niego głosował...ufał tez Petru i 'staśkowi"...nie zasługuje na zaufanie...pisze,"że notka dla tych kumatych i z poczuciem humoru"...
Zna osoba tę bajkę o pastuszku,który kilka razy krzyczał:WILK,WILK...i mu wioska wierzyła...aż w końcu....wyszła prawdziwa twarz pas...ierbiewicza.
PS.Czyżby prawdziwa męska miłość sie w echotvn24...wyszła z ukrycia? W końcu dwie żony od niego uciekły...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2019 [10:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

A ja obstawiałem, że pierwszy komentarz napisze pan HenrykHenry. Ale walka o pudło trwa dalej. Czekam tedy na kolejne komentarze moich stałych sympatyków. Hej!

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-01-2019 [11:18] - Pani Anna | Link:

Ależ panie Kszysztofku. W tej sprawie (Biedronia) wszyscy tu panu serdecznie kibicujemy i trzymamy kciuki.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2019 [12:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

Pani Anno! W takim razie, jako mężczyzna z natury nieśmiały, odpowiem na Pani wyznanie piosenką - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-01-2019 [19:30] - Pani Anna | Link:

Pani Kszysztofku, tylko niech pan się jeszcze wstrzyma z kupowaniem koronkowych majtasów, bo to potem trudno oddać...

Obrazek użytkownika angela

12-01-2019 [10:45] - angela | Link:

Walkę o pudło, to toczy sam autor notki,   o ilość swoich paszkwili rządowych i komentarzy, którymi swojego czasu tak się chwalił. 
Więcej zdjęć tego pokrzywionego biedaka  promowanego przez lewactwo, a teraz dołączył pan Pasierbiewicz,  to  z pudła będą nici.
Ale co tam pudło, ważne żeby działać po linii tvn, nie stracic pozycji opluwaczki rzadowej, i choć trochę uszczknac poparcia  rządowi .
Wielu Polaków stawia jednak  moralność  na pierwszym miejscu, a możliwość że politykiem zostanie  taki biedny, pokrzywdzony przez los chory  człowiek, który powinien się leczyc , była tylko w matecznikach Platformy tzw Obywatelskiej. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2019 [13:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Szanowna Pani Angelo! Wiem, że Pani intelektualne możliwości cechuje niezwyczajna bezwładność, ale mimo wszystko liczyłem, że Pani rozumie, iż te moje, jak to Pani nazywa antyrządowe paszkwile, to sygnały dla Jarosława Kaczyńskiego, że żarty się powoli kończą, a po wyborach do Parlamentu Europejskiego dla PiS-u zaczną się nad wyraz strome schody. Serdeczności!

Obrazek użytkownika angela

12-01-2019 [19:23] - angela | Link:

Pana Krzysia intelekt natomiast, zaczyna się i kończy na przekazach tvn24, jedzie dokladnie po ich kursie i ścieżce.

Obrazek użytkownika kukuo

12-01-2019 [11:05] - kukuo | Link:

Po raz kolejny udowadnia pan, że nie ma zielonego pojęcia o polityce
Zachwyca się pan Biedroniem, który:
1. nie ma własnej partii
2.nie ma żadnego zaplecza
3.nie ma struktur
4.nie znam jego programu - pomysłu na Polskę
5.itd
Myśli pan, że "szczery uśmiech, polot, instynkt aktorski malarska fantazja " to wystarczy do robienia dużej polityki?
A jakie osiągnięcia ma ten człowiek?Bo chyba nie te ze Słupska (np 250 dni w ciągu dwóch lat na "wycieczkach"( to jest prawie co drugi dzień w delegacji)
PS"Słowem Robert Biedroń ma to wszystko, czego brakuje Jarosławowi Kaczyńskiemu " ale też nie posiada nic, co posiada J.Kaczyński a co pozwala mu prowadzić poważną politykę.
Tak więc polecam panu swoją fascynację szczerym uśmiechem zostawić na kolejne wczasy w Jastarni i oczekuje na relacje

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2019 [13:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@kukuo

"Zachwyca się pan Biedroniem..."
--------------------
Proszę mi z łaski swojej wskazać, gdzie i kiedy dałem wyraz takiego "zachwytu"? Tylko proszę konkretnie, albo wcale.

Obrazek użytkownika kukuo

12-01-2019 [13:30] - kukuo | Link:

80% notki o tym traktuje - chyba że nie rozumie pan, co pan pisze.
A w ogóle to proszę bez poleceń w stylu albo-albo. Będę  pisał co chce, gdzie chce i kiedy zechce.
ps Może odniesie się pan łaskawie do treści komentarza a nie czepia się słówek jak prymityw jakiś...

Obrazek użytkownika kukuo

12-01-2019 [18:58] - kukuo | Link:

Brakło argumentów ?