Miło rozgadane bractwa wzajemnego zachwytu nad samymi sobą

Podtytuł: "Czy krytykowanie PiS-u jest zdradą narodową?"

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?... 

Wczoraj na Salonie24 napisałem krytycznie prześmiewczą notkę pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego pt. „Nowe trendy na salonach prawicowych”, do której komentator piszący pan nickiem @Fatamorgan – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... [10.01.2019 00:32] dodał następujący komentarz, cytuję fragmenty:

A Pan znowu to samo... Pisze Pan wprawdzie nadal te swoje "nowe" notki, ale - tematy - ciągle te same (…). Tematy, niezbyt dobrze do tego pachnące, bo zbyt przypominające - obślizgłe zakąski serwowane w podrzędnych knajpach.  Dlatego właśnie, jedyne co jest u Pana nowe - to nowi goście = specyficznego sortu komentatorzy blogu. Starzy bywalcy prowadzonej swego czasu przez Pana "kawiarenki" - już Pana bowiem nie odwiedzają. A jeśli nawet, ktoś poważniejszy (od czasu do czasu) wpadnie, to zdarza się to ostatnimi czasy bardzo rzadko. Najwyraźniej, nowej speluny "U Krzycha" odwiedzać po prostu nie chcą. A przecież, jakże inaczej bywało, kiedy to - prowadził Pan swego czasu miłą "kawiarenkę" - bardzo licznie odwiedzaną przez inne grono czytelników i komentatorów…”.

Tego rodzaju, bardziej lub mniej obraźliwych komentarzy, dostaję dziesiątki, ale, co ważne, we wszystkich przypadkach ich Autorami są „radykałowie” nieprzyjmujący żadnej krytyki kierowanej pod adres Prawa i Sprawiedliwości, których na prywatny użytek nazywam „ortodoksyjnymi pisowcami”.

A teraz do rzeczy.

W czasie rządów Platformy Obywatelskiej, bezlitośnie i konsekwentnie krytykowałem Donalda Tuska i jego „rozbójników”, za co wspomniani wyżej pisowcy mnie wręcz uwielbiali i nosili na rękach nazywając pieszczotliwie mój blog „Kawiarenką u pana Krzysztofa”. Nie przeczę, że było to miłe, ale z czasem się zorientowałem, że ówcześni wielbiciele mojego blogu błędnie uznali, że skoro krytykowałem rządy Platformy Obywatelskiej to z oczywistych względów jestem pisowcem, którym nigdy nie byłem.

Aż nadszedł rok 2015, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory prezydenckie i parlamentarne z przewagą sejmową, a ja, już w dniu zwycięstwa PiS-u ośmieliłem się napisać notkę pt. „Nowej władzy będę się przyglądał baczniej niż Platformie” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... , w której, jako rzetelny bloger uczciwie zadeklarowałem, że, cytuję:

Do tej pory moja działalność blogerska sprowadzała się głównie do krytyki rządzącej Platformy Obywatelskiej i konsekwentnego obnażania obłudy, draństw i zakłamania partii Donalda Tuska, a następnie Ewy Kopacz. Liczę wszakże na to, iż nowa władza Prawa i Sprawiedliwości wypełni dziejową misję jaką jej właśnie powierzyli Polacy. I dlatego z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przyglądałem tym, którzy właśnie ustępują i jeśli zajdzie taka potrzeba, jako rzetelny bloger będę tę nową władzę krytykował, bezlitośnie wytykał jej błędy i zawzięcie tępił wszelakie objawy partyjniactwa, demagogii, triumfalizmu, politycznego kunktatorstwa, klerykalizmu, przesadnej martyrologii, samouwielbienia, zachowawczych postaw i tak dalej - nawet, jeśli jej zwolennicy będą mi za to wylewali na głowę hektolitry pomyj. Dlaczego? Bo w tym właśnie upatruję sens uczciwego blogowania…”.

Po tej mojej deklaracji, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jak śpiewała niezapomniana Irena Kwiatkowska w Kabarecie Starszych Panów: - „prysły zmysły” kochających mnie wcześniej pisowców, - i prawie z dnia na dzień moi niegdysiejsi wielbiciele, sympatyczną „Kawiarenkę u Pana Krzysztofa” okrzyknęli „Speluną u Krzycha”, gdzie serwuje się obślizgłe zakąski, - jak napisał zacytowany na wstępie @Fatamorgan. Ale komentarz pana @fatamorgana to „Francja Elegancja” w porównaniu z setkami komentarzy „ortodoksyjnych pisowców” ociekających jakąś trudną do opisania wynaturzoną nienawiścią kierowaną pod moim adresem jedynie za to, że starałem się być blogerem rzetelnym i uczciwym, w których to komentarzach aż się roi od takich epitetów, jak zdrajca wbijający sztylet w plecy Jarosława Kaczyńskiego, kret, agent Platformy, Judasz piszący za srebrniki państwa Janke…, tych mocniejszych nie wymieniam, bo się wstydzę.  

A skąd ta nienawiść? Ano stąd, że ci ślepo i bezkrytycznie miłujący partię Jarosława Kaczyńskiego „oszołomi” przestali mnie kochać między innymi, dlatego, iż obwiniają mnie za to, że moja krytyka PiS-u ściąga na mój blog komentatorów będących sympatykami ugrupowań politycznych innych niż PiS, - co oni uznają za hańbę dla mnie, jako autora blogu.

Więc pytam. A niby, dlaczego na moim blogu mieliby komentować wyłącznie orędownicy Prawa i Sprawiedliwości? Przecież to jakiś absurd, przepraszam za wyrażenie, - graniczący z oszołomstwem i skrajną tępotą.

Dlaczego użyłem tak mocnych słów?

Bo niestety w mediach społecznościowych, po obu stronach polskiej sceny politycznej, jest wielu blogerów grupujących na swoich blogach wyłącznie komentatorów będących bezkrytycznie zaślepionymi miłośnikami partii przed tych blogerów faworyzowanych. Zaś towarzystwo tam komentujące to „miło rozgadane bractwa wzajemnego zachwytu nad samymi sobą”. Powiem więcej. Na takich blogach nie ma polemiki, a dialogi komentatorów to nic innego, jak rozmowy przekonanych z przekonanymi, z których nic konstruktywnego nie wynika, poza biciem przesłodzonej piany, - zaś moim zdaniem takie blogi, choć często popularne są de facto kompletnie jałowe i bezproduktywne.

I na koniec słowo do obrażonych na mnie niegdysiejszych Gości „Kawiarenki u Pana Krzysztofa”. Kochani! Obraziliście się na mnie. Wasz wybór. Ale pamiętajcie, że nie wszystkie popularne blogi są pożyteczne, a uczciwi blogerzy nigdy nie są lubiani przez wszystkich.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Lektura niektórych komentarzy nakazuje mi wyraźnie zaznaczyć, że ja się martwię nie o siebie, lecz o Polskę, w której dochodzą do głosu i tworzą standardy zakompleksieni osobnicy nieprzyjaźni ludziom i nienawistni wobec wszystkich inaczej niż oni myślących.
Post Post Scriptum
Komentatorom, którzy się skarżą, iż zbywam ich komentarze wyjaśniam, że na merytoryczne i poważne komentarze zawsze odpowiadam. Ignoruję  komentatorów wyłącznie za trolling, wulgaryzmy i chamstwo. Zbywam natomiast komentarze, na które odpowiadać nie warto, bo nic sensownego nie wnoszą do dyskusji, a nie jest moją winą, że takich bezwartościowych komentarzy jest znakomita większość.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-01-2019 [20:04] - Trotelreiner | Link:

https://i.pinimg.com/236x/8d/f...
A może osoba woli fotkę swojego guru?
Służę....http://bi.gazeta.pl/im/70/6a/1...
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-01-2019 [20:47] - Zygmunt Korus | Link:

Szanowny Autorze, problemem oświeconych narodów jest śmietnisko informacyjne w Sieci. Blogowiska, także polskie, tej rewolucji chaosu, destruującej ład poznawczy, podlegają. Zatem nie ma co utyskiwać nad tym co mamy, tylko umieć te "hieroglify postnowoczesności" odczytywać. Co też Pan czyni. Gratulacje.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-01-2019 [21:14] - HenrykHenry | Link:

"W czasie rządów Platformy Obywatelskiej, bezlitośnie i konsekwentnie krytykowałem Donalda Tuska i jego „rozbójników”, za co wspomniani wyżej pisowcy mnie wręcz uwielbiali i nosili na rękach nazywając pieszczotliwie mój blog „Kawiarenką u pana Krzysztofa”. 

 Co za falsz , co za obluda ... tego "becwala" 

Dziwicie sie Panstwo ze NB zostaly schowane z pierwszej strony portalu ... Tlumaczenia ze nalezy krytykowac ... alez to zadna krytyka !!! , to kolejny paszkwil majacy deprecjonowac partie rzadzaca. Jak w chamski sposob przywalic ... raz w jakiegos polityka PiS innym razem w Prezesa ... a na okraglo w Rzad.
Ale zyby zachowac pozory to wypisuje tu takie androny jak zdanie z tego "blaga" przytoczone przeze mnie na poczatku .
Dolaczyl do niego ostatnio "pozyteczny i ... a" Korus ... z dziubka sobie jedza w uprawianiu paszkwilanctwa na temat PiSu w odwodzie inny "k....n" JazGdyni (czy jakos tak) ... jest jeszcze jeden taki "sympatyczny" gnojek co niby role na Mazurach ... i powiedzcie Panstwo czy dziwicie sie ze redakcja reaguje . Otwarcie tego nie napisza bo zazylosci , znajomosci ... ciagle nie pozwalaja , ale .... do czasu.
Tak dla przypomnienia . Pamietacie jakie harce wyprawial Pasierbiewicz wklejajac roznego rodzaju zdjecia , notki i "opowiesci dziwnej tresci" jakoby zazylosc z rodzina Prezydenta byla dla niego czyms oczywistym ... podpisywal przy tym swoje "paszkwile" jako czlonek zalozyciel AKO im L.Kaczynskiego ... wklejajac gdzie tylko sie da zdjecia z Ojcem urzedujacego Prezydenta.
Dopiero moja zdecydowana interwencja spowodowala ze "dostal po lapach" od osob z tym srodowiskiem zwiazanych i zaprzestal tego. 
PS. Sam boleje nad tym ze NB juz nie sa takie jak kiedys ... za duzo tu "pozytecznych" , albo jeszcze co gorszego ... Bardzo bym chcial czyta c tu wiecej np. Pani Brodackiej-Falzman , Pani Arciszewskiej czy chocby porzadnego Blogera a mysle ze i czlowieka Pana Maxa Jamnickiego ... przepraszam ze wszystkich nie jestem w stanie wymienic ale jest tu naprawde kilkadziessiat ciekawych komentatorow majacych naprawde ciekawe spostrzezenia czy wlasne zdanie. 
Ci co ich wczesniej wymienilem jako "pozytecznych" zatruwaja tu tylko dyskurs , powoduja ze poziom , atrakcyjnosc tego forum sie obniza ...  manipulacja prawda , to ich specjalnosc . 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2019 [21:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenty

@@ALL
Szanowni Państwo! Sami Państwo widzicie, że nic, a nic nie przesadziłem pisząc notkę.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-01-2019 [22:45] - HenrykHenry | Link:

Jeszcze jedno na koniec ... cytat Pasierbiewicza ... "starałem się być blogerem rzetelnym i uczciwym, w których to komentarzach aż się roi od takich epitetów, jak zdrajca wbijający sztylet w plecy Jarosława Kaczyńskiego, kret, agent Platformy, Judasz piszący za srebrniki państwa Janke…, tych mocniejszych nie wymieniam, bo się wstydzę. " ...
Nie Pasierbiewicz , Janke takim "lajzom" nie placi ... nikt by nie placil Pasierbiewiczowi . Pan sie wysluguje komu innemu , za "frajer" , majac w glowie ze tym wyslugiwaniem zasluzy sobie Pan na przynaleznosc ...
Ale o tym "komu" to Pan tak gorliwie sluzy ... przyjdzie czas jeszcze napisac .

Obrazek użytkownika Novalia47

10-01-2019 [22:31] - Novalia47 | Link:

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji to nic innego jak przedłużenie zasady "Kto nie z nami,ten przeciw nam", a wroga trzeba zniszczyć, i przeniesienie na "niwę publicystyczną" czyli pyskówkową. Exemplum: tzw."komentarze" najczęściej pod tekstami Pana Krzysztofkowymi. Skoro wierchuszka PiSdzielcza żadnej krytyki nie uznaje, to co się dziwić, że  tak samo nie uznaje jej żelbetonowa ortodoksja elektoratowa. Stąd zawsze będą tu wyskakiwać takie "komentarze" jak sławetnego HeniaHenia czy jego wielbicielek.

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-01-2019 [11:09] - Jaworowski | Link:

Gołębica Parapeciara >>Skoro wierchuszka PiSdzielcza żadnej krytyki nie uznaje<<
Za to Platfusownia, na której czele stała Ryża Małpa, krytyką przejmowała się szczególnie i zostawiła kraj w stanie "ch..j, dupa i kamieni kupa."(minister w nierządzie Ryżego niejaki i nijaki Sienkiewicz, wnuk)
Gołębica>> przeniesienie na "niwę publicystyczną" czyli pyskówkową. << Z lubością sama pyskujesz niemalże od rana do wieczora, gdyż nic innego nie potrafisz więc siedź cicho.

Obrazek użytkownika Novalia47

11-01-2019 [16:37] - Novalia47 | Link:

Jaworowski
znowu pokazał,że mało je, biedaczek (przepraszam za "daczek"), bo już nic nowego wymyślić nie potrafi, tylko w kółko powtarza jedno i to samo, zwłaszcza o tym gołębiu, który tak mu zalazł za skórę. Czyli jednak biedaczek...
P.S. Zauważyliście, że ten biedaczek wpakował się na NB niedawno i od razu zaczął popisywać się swoim prymitywnym hejterstwem, uważając NB za najwłaściwsze dla siebie forum wyładowywania swoich frustracji czy może nawet psychicznych dewiacji? Przecież nigdy jeszcze nie naoisał czegoś merytorycznie, zwłaszcza odpowiadając na komentarze przekonany, ze stek wyzwisk, dennych inwektyw i obelg zastępuje tu polemikę.

Obrazek użytkownika Jaworowski

12-01-2019 [09:39] - Jaworowski | Link:

>>>kółko powtarza jedno i to samo, zwłaszcza o tym gołębiu,<<<
Przecież ten/ta gołąb/ica to twój wynalazek. Giniesz od własnej broni na tym swoim osranym parapecie.
>>przekonany, ze stek wyzwisk, dennych inwektyw i obelg zastępuje tu polemikę.
Gołębica, dostosowuję swój język do twojego. Po prostu zniżam się do twojego poziomu. Wam czerwonym szujom można nas gnoić na każdym kroku, a gdy my odpłacamy tym samym, to jesteśmy momentalnie faszystami.   Gdy wy buchniecie  jakąś nieruchomość, to jest okej, jak my domagamy się jej zwrotu lokatorom, to natychmiast jesteśmy faszystami i tak w koło Macieju.. Osoba , która nie spłodziła ani jednego merytorycznego wpisu na blogu nieustannie zarzuca niemerytoryczność innym. Wsiok intelektualny i to pod każdym względem to mało powiedziane nie potrafiący nic logicznego napisać i wnieść na NB, nie potrafi wyjść poza blog Krzycha, gdyż nie ma nic w czerepie oprócz pustki. Czerwoni i stronnictwo pruskie stara się zepchnąć nas do narożnika, no niestety to wam się nie udaje, to my jesteśmy w ciągłym natarciu i tak pozostanie.

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-01-2019 [09:29] - Jaworowski | Link:

Brawo @HenrykHenry świetny wpis wprost obnażający tę obłudę tych stetryczałych pożytecznych i...ów i samozwańczych Kasandr w czerwieni.
"" to kolejny paszkwil mający deprecjonować partię rządzącą. <<< Dokładnie tak,  pod pozorem uczciwości, bezstronności, dobrych intencji, rzekomego zainteresowania pomyślnym losem Polski podcinają nogi tym, którzy w praktyce starają się realizować  polską rację stanu, którym właśnie bardzo zależy byśmy byli niezależni, praworządni, żyli wg wartości własnych a nie narzuconych przez obcych kulturowo , etnicznie, moralnie zbirów sowieckiej i teutońsko- islamskiej proweniencji. Krzysio i paru tu , których wymieniłeś, to chwasty niebezpieczne jak jemioła na jako tako jeszcze zdrowym drzewie. Naszym zadaniem jest obnażać ich obłudę, złe w gruncie rzeczy intencje i uniemożliwić im bałamucenie i tak już skołowanego i ogłupiałego narodu, w którym ¼ to folksdojcze, knechci Merkelówny, jawni bolszewicy.
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-01-2019 [14:57] - HenrykHenry | Link:

@jaworowski 
Dokladnie.

Obrazek użytkownika Novalia47

13-01-2019 [13:21] - Novalia47 | Link:

Jaworowski
nadal mało je, biedaczek i stąd  nie może wyjść z zaklętego koła swojego prymitywnego hejtu okraszanego wciąż tymi samymi wyzwiskami rodem z piaskownicy Wciąż operuje określeniami "wy" i "my" nie mając pojęcia do kogo wciąż zwraca się per "czerwone szuje, puste czerepy" i tak w kółko. To jest bowiem Jaworowskiego szkoła polemiki na argumenty. I choćby się nawet okazało, że ten dureń kiedyś był  niezwykle zasłużonym działaczem opozycyjnym w PRL, nigdy bym się do niego nie przyznała, żeby nie znaleźć się razem z nim w tym "lepszym sorcie", za który on się uważa. Bo to ciężki wstyd i hańba!
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-01-2019 [08:55] - Jaworowski | Link:

>>Wciąż operuje określeniami "wy" i "my"<<
Przyjmij  wreszcie do tego ptasiego móżdżku, że MY, to Polacy, a wy, to ci stojący po przeciwnej stronie.
https://www.wykop.pl/wpis/3425...