Schetyna pluje na ruskich - biedny, zagubiony leming

Wyjątkowo poważnie traktuje swą funkcję szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna. Po buńczucznych zapowiedziach o zaangażowaniu w konflikt z państwem islamskim, tym razem postanowił pojątrzyć troszkę na froncie wschodnim.

Z założenia niewinny wywiad udzielony przez ministra Polskiemu Radiu na temat rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu rozjuszył rosyjską opinię publiczną w sposób niespotykany. Grzegorzowi Schetynie, historykowi podobno, całkiem pomyliły się bowiem podstawowe fakty na temat ważnych wydarzeń II wojny światowej - powiedział on o wydarzeniach z 27 stycznia 1945, że "to pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali, bo tam wtedy żołnierze ukraińscy byli, w ten dzień styczniowy, i to oni otwierali bramy obozu”.

Pomyłka wręcz dla historyka kompromitująca - Front Ukraiński wziął swą nazwę nie od narodowości, lecz od terenu. Ta geograficzna gafa dla ministra Schetyny jest niewybaczalna - na rosyjskich portalach aż kipi od obrażających Polskę i Polaków komentarzy, z dopominaniem się o "ponowne wyzwolenie z okupacji ciemnoty i historycznej ignorancji".

Odsuwając na bok międzynarodowe spory anonimowych, często zaślepionych, pożytecznych idiotów (Rosjanie jak wiadomo zawsze walczą o historyczną prawdę, he), cała sprawa po raz kolejny stawia w wyjątkowo trudnej intelektualnie sytuacji przysłowiowego leminga - bezkrytycznego fana rządzącej ku jemu dobru i chwale Platformy Obywatelskiej.

Jak to bowiem jest, że jak protestowali lekarze za czasów rządów niedobrego PiS-u, to Kopacz i towarzysze z każdego chorego, nieobsłużonego pacjenta chcieli rozliczać rządzących, a jak się role odwróciły, to lekarze są wstrętni i basta?

Jak to się dzieje, że ta nastawiona na pokój, przyjaźń i szacunek formacja potrafi w totalitarny wręcz sposób napuszczać na siebie wybrane grupy społeczne - frankowiczy, lekarzy, nauczycieli, górników?

Nie wspomnę o drobnostkach i opozycyjnym ciemnogrodzie - gdy nagle okazuje się, że Tusk daje się przegadać angielskiemu krzykaczowi (kłamać w języku Szekspira najwidoczniej trudno), premier Kopacz koncentruje swe wysiłki na przekupywaniu związkowców i retuszach dla VIVY, a gwiazda PO lubuje się w horoskopach i numerologii - inteligencja!

Teraz dochodzi do tego odwrócenie ról w postrzeganiu i traktowaniu naszego rosyjskiego sąsiada - przez lata Sikorski i spółka wmawiali nam, że bracia Kaczyńscy traktują Putina niczym wroga, wojują szabelką i jakby mogli, to by na Moskwę ruszyli. Nie dość, że okazało się, iż w ocenie przyjaciela Polski Putina rację miał śp. prezydent, to jeszcze takt i dyplomatyczne zdolności rządzących krajem kamratów ocierają się o agresywną, nieudolną groteskę.

To się pomieszało wszystko, prawda?

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

22-01-2015 [07:52] - cichy | Link:

witam pana.
widocznie jest tak ze nie siegnelismy dna..a co musi się stać by reszta obywateli otzezwiala??porownujac do Kmicica który rozpuscil swego konia w dlugi i mocny galop by go mroz otrzezwil po tym jak uslyszal ze ksiaze Radziwill dązy do pozyskania dla siebie korony polskiej..o ile znam;czuje;rozumiem bezdroża naszej mentalności to 10.04. był tylko swoistym preludium..to co się stało wąwozie przed lotniskiem jest tylko ...malym pierdnięciem ...w stosunku do tego co może nas czekac..będziemy za to rozgrywani przez kilka następnych pokoleń..teraz przez kilka pokoleń bedziemy zbierac pokłosie roku 1944..(manifest PKWN w Lublinie)..poprzez wymordowanie i wyniszczenie żołnierzy wykletych i elit wolnościowych..umocowanie się rządów stalinistów w Polsce i wszystkie jego konsekwencje do teraz..tak samo wszystkie konsekwencje rządów zdrajcow i zaprzańców rodem z PO-PSL..
aha..i ostatnia dygresja...jeśli chodzi o 10.04..to tak naprawdę strona rosyjska jeszcze nie zaczela nas rozgrywać..może zacznie się cos odslaniac po natepnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich...a tego kwasniaka puszczonego przez Grzegorza "zniszcze cie schetynę"strona rosyjska nie zapomniala i na odpowiedz w rownie mocnym tonie jeszcze poczekamy..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-01-2015 [09:07] - NASZ_HENRY | Link:

Ruska słoma Schetynie z kamaszy wychodzi ;-)