Ukraińska 93 Brygada wtargnęła do Doniecka

Jak podaje "Czarny", komendant 5 Batalionu Prawego Sektora, ukraińska 93 brygada wtargnęła do Doniecka. Inne oddziały przebiły korytarz do portu lotniczego w Doniecku. Z informacji "Czarnego" wynika, że Ukraińcy wykazują się wyjątkowym męstwem. W rozmowie z dziennikarką hromadske.tv Anastazją Stanko poprosił z naciskiem, aby w rozmowie z walczącymi żołnierzami nie pytać o zabitych i rannych, ale pytać jaka pomoc jest im potrzebna.
http://www.hromadske.tv/societ...

Tymczasem obrońcy donieckiego portu lotniczego - zwani powszechnie "cyborgami" - składają deklarację, że nie ustąpią z portu lotniczego w Doniecku i odbiją ukraińską ziemię na wschodzie.
http://www.hromadske.tv/societ...

Na hromadske.tv bieżący program o sytuacji w Doniecku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Cara al Sol

17-01-2015 [22:49] - Cara al Sol | Link:

Ta informacja jest nieprawdziwa. Ukraińcy ponieśli straty sprzętowe (co najmniej 7 jednostek sprzętu pancernego i opancerzonego ) oraz w sile żywej (20 zabitych). Nie osiągnęli celu jakim było ustanowienie i utrzymanie korytarza do terminala na lotnisku. Są informacje ,że Ukraińcy dzisiaj szturmowali dwoma batalionami zmechanizowanymi i kompanią czołgów. Jakie są fakty nie wiadomo. Wiadomo ,że gdzieś w okolicach Rostowa nad Donem w Rosji znowu widziano masę sprzętu (czołgi ,systemy artyleryjskie i przeciwlotnicze) kierującego się na Zachód.

Obrazek użytkownika wandaherbert

17-01-2015 [23:51] - wandaherbert | Link:

masz informację z Moskwy czy z Kijowa?

Obrazek użytkownika Cara al Sol

18-01-2015 [00:24] - Cara al Sol | Link:

Ukraiński MON sam się już przyznał ,że ponieśli straty i celu nie osiągnęli. Info ,że 93 brygada zmechanizowana weszła na 2 kilometry do Doniecka to była bujda. Zresztą Ukraińcy muszą problem tzw. operacji antyterrorystycznej uregulować do końca marca, bo potem to już tym zajmą się Rosjanie za nich. Ukraińcy w tej chwili nie mają środków na skuteczne, korzystne dla siebie, zakończenie tej sprawy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę morale, środki materiałowo-techniczne, taktykę, logistykę, dowodzenie to Ukraińcy są w ciemnej d...pie. A każdy ukraiński polityk ,który będzie chciał oddać Donbas Moskwie zostanie rozszarpany w Kijowie na strzępy. Faktem jest ,że Ukraińcy zwiększają liczebność armii , formują nowe związki taktyczne , przywracają do służby stary sprzęt z demobilu, ale mi się wydaje ,że oni się szykują do rozpaczliwej obrony na wiosnę jak Rosjanie ruszą już na poważnie.

Obrazek użytkownika alchymista

18-01-2015 [12:26] - alchymista | Link:

Informacja o stratach nie jest potwierdzona, pojawiają się różne liczby. Ale z samego faktu strat nie można wyciągać żadnych wniosków. Również z faktu ogłoszenia częściowej mobilizacji (po raz N-ty) niewiele wynika, bo nowoczesny sprzęt nie dociera do oddziałów frontowych, tylko pokazywany jest na defiladach.
Informacjami ukraińskiego "minoborony" nie zawracałbym sobie głowy. Korpus oficerski nasycony jest agenturą, polecam: http://www.hromadske.tv/societ... Kilka dni temu przedstawiciel "gensztaba" generał Bondar dezinformował ukraiński parlament, zapewniając, że sytuacja w donieckim porcie lotniczym jest stabilna, podczas gdy właśnie trwał tam szturm Rosjan. Z tego właśnie powodu doszło do awantury, a Wołodymir Parasiuk okupował mównicę parlamentu. Szerzej o działalnosci Parasiuka i jego spojrzeniu na sytuację polityczną, patrz: http://youtu.be/jjU-T7P-PVM

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2015 [09:46] - Ula Ujejska | Link:

Bataliony Gwardii stawiają zacięty opór terrorystom i rosyjskim najemnikom - jest wiele kobiet. Trzeba bardzo ostrożnie publikować wszelkie dane z frontu i z polityki wewnętrznej - KGB nie śpi i analizuje wszelkie informacje pod kątem skuteczności działań swoich oprawców.  Ukraińcy walczą wszędzie nawet w sieci ...

Любов Єрьоменко @goverla2206  ·  21 godz. 21 godzin temu
Так и знайте, кацапские твари!!!

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak okropna jest ta wojna. Putin nie przebiera w środkach.

Obrazek użytkownika alchymista

09-02-2015 [21:01] - alchymista | Link:

Jak to było z tym wtargnięciem do Doniecka? A jednak... http://blog-n-roll.pl/pl/o-tym...