Tuwim wiecznie żywy!

Zwiastun okładki przed-świątecznego numeru Gazety Polskiej – patrz zdjęcie ilustrujące notkę, przynosi orędownikom partii Jarosława Kaczyńskiego radosną nowinę zatytułowaną „pożar w antypisie”.

Ale, jak się nad tym głębiej zastanowić, to po prawdzie nie ma się, z czego cieszyć, bo wychodzi na to, że rząd PiS-u jeszcze rządzi tylko z tej przyczyny, iż opozycja ledwie dyszy, gdyż w przeciwnym razie PiS już dawno by nie rządził.

Natomiast pragnę zauważyć, że choć „POPiS” formalnie nie zaistniał, to na polskiej scenie politycznej od trzech dekad trwa chocholi taniec niepisanej koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską, - a żeby ciemny lud cicho siedział, rządy tych partii zmieniały się na zasadzie, którą genialnie trafnie opisał pan Julian Tuwim:

Jak ten pierwszy zaczął krążyć,
To ten drugi nie mógł zdążyć.

Jak ten drugi nie mógł zdążyć,
To ten pierwszy przestał krążyć.
A jak pierwszy przestał krążyć,
To ten drugi mógł już zdążyć.

A jak drugi mógł już zdążyć,
Pierwszy znowu zaczął krążyć.
A jak pierwszy zaczął krążyć,
Drugi znowu nie mógł zdążyć…

I tak, owa post-okrągłostołowa wirówka nonsensu kręci się w koło Macieju, Panie Dzieju…

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Ale, choć sprawa wydaje się beznadziejną, to jednak Julian Tuwim, w ostatniej zwrotce swojego wiersza dla dzieci i młodzieży daje Polakom iskierkę nadziei na normalność, cytuję:

Jeden Michał ledwo dychał,
Drugi Michał go popychał,
Aż na ziemię popadały
Tańcujące dwa Michały…

Czego na Nowy Rok Polsce życzę, gdyż od kilku lat piszę, że czas już najwyższy podziękować leśnym dziadkom zarówno z PiS-u, jak z Platformy,  - bo naszej Ojczyźnie jak kani dżdżu potrzebna jest zupełnie nowa jakość rządów nieobciążonych post-komuszymi zaszłościami ludzi młodych, którzy mogliby sobie wreszcie urządzić swój polski dom nowocześnie i po swojemu.

Zaś, w wolnej chwili proszę o wysłuchanie mojego felietonu z dnia 2.11.2012, pt. „Bohaterowie są zmęczeni” – vide: http://www.youtube.com/watch?v...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-12-2018 [18:15] - HenrykHenry | Link:

Chyba juz nikt nie ma watpliwosci kim jest ... " Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa) 
... dodajmy PRL bis !!! 

Obrazek użytkownika Studentka

12-12-2018 [18:41] - Studentka | Link:

"...czas już najwyższy podziękować leśnym dziadkom..."  do których i Pan się zalicza.  Bye- bye !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-12-2018 [08:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

"...czas już najwyższy podziękować leśnym dziadkom..."  do których i Pan się zalicza..."
-----------------------
Nie da się ukryć, gdyż urodziłem się w roku 1944. I dlatego właśnie w roku 2011 podziękowałem panu Jarosławowi Kaczyńskiemu za propozycję kandydowania z listy PiS-u w wyborach parlamentarnych. A zrobiłem to dlatego, że już wtedy rozumiałem, iż ludzie młodzi mają w jednym palcu to, czego starsze pokolenia nigdy już nie pojmą, bo są obciążone starymi nawykami. Na tym polega konflikt pokoleń. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy nastąpiło nienotowane w historii przyśpieszenie cywilizacji, za czym stare pokolenie nie jest w stanie nadążyć. Potrafi to Pani ogarnąć?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-12-2018 [12:12] - HenrykHenry | Link:

Propozycje J.Kaczynskiego w sprawie pana kandydowania z listy PiS prosze sobie miedzy bajki wlozyc ... juz to kiedys w komentarzu wytlumaczylem czytelnikom jak to naprawde bylo. Pan dalej rozsiewa te swoje konfabulacje chcac sie uwiarygodnic wsrod prawicowego elektoratu , patriotycznej czesci spoleczenstwa. Pan jestes zwykly "pacholek" komunistow , przerozne zadania dla nich wykonywal (zreszta tak samo jak Pasierbiewicz senior) , dzis walczy pan usilnie , wymyslajac o sobie rozne dziwne historie majace swiadczyc o przynaleznosc do obozu patriotycznego by moc saczyc jad  , zwatpienie , zamieszanie ...celem jest rozbijanie jednosci , podzialy i rozbicie zwolennikow obozu rzadzacego. 
Nie takie kanalie te proby podejmowaly , podejmuja ... z mizernym skutkiem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2018 [13:16] - Pani Anna | Link:

Ależ pan emerytowany nie jest żadnym "leśnym dzadkiem", Pani Studentko, on jest, jak kiedyś mi napisał "singlem" :-)) . Widać, że 75 letni "singiel" cały jeszcze w pretensjach, czego z kolei już młode pokolenie nie za bardzo ogarnia...

Obrazek użytkownika Jaworowski

12-12-2018 [18:59] - Jaworowski | Link:

Już mi się nawet nie chce komentować tego steku bzdur zrównujących PIS z Platformą Obłudy. Krzysio idzie w zaparte i dalej swoje.
Krzysio >>Czego na Nowy Rok Polsce życzę, gdyż od kilku lat piszę, że czas już najwyższy podziękować leśnym dziadkom zarówno z PiS-u, jak z Platformy,<<<
 No, dobra. Kogo  Krzysio proponuje w zamian za leśne dziadki? Kogokto konkretnie? Tylko poważnie. Bez takich: jak za leśne to mogą być korniki, gdyż też z lasu, ale mądrzejsze i cały eurokołchoz za nimi.
Odpowiedź może być wygruchana głosem Nowalijki zwaną Tęczową gołębicą.
Pozdravleniya

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-12-2018 [19:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jaworowski

Jeśli Pan myśli, że kiedykolwiek wdam się z Panem  w polemikę to powiem krótko:
Proszę sobie zbytnio nie schlebiać. Bye!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-12-2018 [20:01] - Trotelreiner | Link:

Nie! To głębia pańskiego intelektu....[sięgająca dna Pacyfiku] nie pozwala osobie na rowną polemikę...nawet z lumpem spod nocnego monopolowego.
Doktor...z AGH...ale geolog...najgłupsi po liceum szli na ceramikę lub geologię na AGH...kilometr mułu...dno...i poniżej dopiero szukać poziomu echotvn24...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-12-2018 [20:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

A co Pan studiował?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-12-2018 [14:48] - Trotelreiner | Link:

Ciekawość? No dobrze...
Stacjonarnie na UJ socjologię i równocześnie etnografię....łatwizna.
Podyplomowe dwa lata na Uniwersytecie Karola w Pradze "wybrane zagadnienia z socjotechniki w mediach"---dyplom.
W ramach etnografii...na Uniwersytecie we Florencji..."kulturę wieków XV I XVI ludów Basenu Morza Śródziemnego"----Dyplom z Machiavellego.i Dantego
Mam sie dalej chwalić,czy damy se spokój....?

Obrazek użytkownika paparazzi

13-12-2018 [16:48] - paparazzi | Link:

Dziwie się ze dałeś się sprowokować trollowi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-12-2018 [20:03] - Imć Waszeć | Link:

POPIS zawsze istniał, tylko nikt nie chciał się wysilać umysłowo, żeby go widzieć. POPIS to inaczej nieformalne związki towarzyskie ludzi z czasów "strajkowania i roznoszenia ulotek". No bo skoro dziś wiemy już, że komuna wywaliła się "sama" (na rozkaz z konferencji "Jałta 2.0"), czyli przesiadła w Maybachy, to czemu służył ten 30-to letni nalot dywanowy propagandy o pokonaniu komuny, hę? Widać tu wyraźnie, że ci goście od początku wiedzieli co się stało naprawdę, ale dla własnej prywaty i splendorów odgrywali przed nami teatrzyk. Teatrzyk dla ubogich intelektualnie. Trudno się zresztą dziwić, bo jakimś cudem dotąd to ustrojstwo działało świetnie i ludzie dawali się nabierać, na różne Thun albo Frasyniuków. Cynizm wyższego poziomu. Dziś w programie kulturalnym TV jacyś z metra rżnięci działacze kultury pożenili Kaczmarskiego z Osiecką, lata 80-te z rokiem 1968, czyli dwie kompletnie różne sprawy, których wyraźnym zwornikiem jest pochodzenie etniczne. To jest właśnie prawdziwe zadanie dla POPIS-u.

1) https://www.gosc.pl/doc/373886...
2) https://wiadomosci.wp.pl/nzs-r...

PS: Jak można nazwać walkę z komuną, której celem okazała się nowa i cwańsza komuna? Każdy porządny i prawy człowiek, widząc to, co się kroi, by się zatrzymał i zastanowił co "mniej więcej" chce zrobić. Każdy oprócz komunistycznej kadrówki. Kropka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-12-2018 [09:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"POPIS zawsze istniał, tylko nikt nie chciał się wysilać umysłowo, żeby go widzieć..."
---------------------------
I między innymi o tym traktuje moja notka. Bardzo Panu dziękuję za dopełniający notkę merytoryczny komentarz i pozdrawiam Pana przedświątecznie.
 

Obrazek użytkownika Novalia47

12-12-2018 [23:22] - Novalia47 | Link:

Po raz kolejny można się przekonać kim są tzw. komentatorzy, ale i prawie („prawie” robi znaczną różnicę) wszyscy blogerzy, zwłaszcza żyjący od lat z dala od Polski, na obcych paszportach, ale za to niezwykle patriotyczni patrioci. Wszyscy ci ludzie nie mogą darować Polakom nad Wisłą, że obalenie komuny odbyło się bez gigantycznego rozlewu krwi, że siadano do rozmów z komunistami, w których łapach była armia, milicja, bezpieka  i wszystkie specsłużby, które bynajmniej nie przejawiały chęci przejścia na stronę opozycji. Więc od lat na takich blogach, jak NB  i innych forach zgodnym chórem ryczą, że komuna w Polsce nie tylko nadal żyje od 1944 r, ale ma się coraz lepiej i wszystko zagarnia pod siebie, a Polaków zniewala. Nie widzą oni także żadnych pozytywnych zmian w naszym kraju od 1989 r.,a z negatywnych, że w ostatnich kilku latach  przez żądnych władzy watażków i ich przydupasów Polacy zostali głęboko podzieleni na 2 zwalczające się plemiona, przez co ułatwiają rządzenie watażkom w myśl rzymskiej zasady „divide et impera”, a Putinowi uchylają drzwi do naszych granic, mówiąc na razie w przenośni.
 Więc ci wszyscy mędrkowie mędrkują zawzięcie dając przeróżne rady i wskazówki rzekomo polityczne, najczęściej kuriozalnie nierealne, pouczają i potępiają, grzmią i popierdując mają się za zbaffców narodu i Oyczyzny naszej – uff!
Teraz  po raz kolejny dowiem się, jaką to jestem lewacko-komunistyczną agentką zadaniową za brukselsko-berlińskie euro - na tym bowiem polega - przepraszam za wyrażenie: tzw. "polemika" na takich forach.

Obrazek użytkownika angela

13-12-2018 [06:00] - angela | Link:

@"komentatorko" Novalia,  Ano bez " przelewu krwi" komuniści uwlaszczyli się na majatku narodowym, przy pomocy bolka,  frasyniukow michnikow,  gigantycznym oszustwie, dzięki któremu, co nie wzięli sami, to wyprzedali obcym.
I jeszcze za ten przekręt nagrodę Nobla zajumali, a teraz bronia swojego dobytku, nawet kosztem panstwa polskiego.
Musi byc to "boj ich ostatni" , bo nawet tacy cisi agenci, co zgrywaja patriotow, jak Pasierbiewicz się poujawniali.
Zresztą oni wszyscy ze stajni michnika,  na czele z bolkiem,  po 89 roku  na patriotyzmie jak na naszej szkapie jechali.
Przeciez oni oszukali caly swiat, a teraz beda bronic sie do upadlego, bo od poczatku na oszustwie Ich świat zbudowany.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-12-2018 [19:58] - zbieracz śmieci | Link:

Jesteś rozgrzana jak wanda wasilewska nawet na starość,dla uspokojenia proponuje ttrzydziestu napalonych Bułgarów co robia objazd..
Tym z nowoczesnej pomogli !

Obrazek użytkownika angela

13-12-2018 [06:12] - angela | Link:

Pan Krzysio dobrze wie, że J.Tuwim opisał w tym wierszu siebie samego ,"poeta satelita"
Spijal smietanke przy Piłsudskim,  ale jak kraj byl w potrzebie, to po prostu zwiał. 
Jak sie nie ma argumentow, to juz głupstwa wypisuje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-12-2018 [09:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Angela

Droga Pani Angelo! W tym przedświątecznym nastroju muszę Pani coś szczerze powiedzieć. Jest Pani Wielka! A może nawet jeszcze większa!!!

Obrazek użytkownika angela

13-12-2018 [06:16] - angela | Link:

Polemika p.Krzysiowa, to z Novalia najlepiej im wychodzi.
 

Obrazek użytkownika angela

13-12-2018 [06:32] - angela | Link:

Obecna " opozycja " jak była 8 lat przy władzy i dobrze rządziła, to PiS w ogóle by nie doszedł do wladzy  a ze rozkradli Polskę,  to jest pokłosie ich " dokonań", a nie słabości PiSu. 
PRZECIEŻ ONI NIE RZĄDZILI, TYLKO KRADLI.
Od gory, do dolu po samorządach. 
Panstwo samo się toczyło, a ich władza polegała na zwijaniu panstwa.
Wypchaniu ludzi mlodych za granice, w rezultacie zamykanie szkół,  zakładów, posterunków,  urzędów pocztowych, sądów. 
Unijne pieniadze pilkarzyk trwonil na budowe orlikow, zeby mial gdzie pojedzie w galę pocharatac.
I teraz mamy taką "opozycje ".
Oni nawet opozycja nie potrafia byc, bo opzycja ^wie czego chce^^, a oni nawet  tego nie wiedza, jak im  doradcy z zachodu i wschodu nie powiedzą.

Obrazek użytkownika Novalia47

13-12-2018 [18:53] - Novalia47 | Link:

Cały świat dał się im oszukać, bo świat jest taki głupi, ale Anielka jest przemądra, to oszukać się nie dała i wie (od księdza i z KurWizji) jak jest - no!
 

Obrazek użytkownika angela

13-12-2018 [21:51] - angela | Link:

@Novalia, masz skrzydła gołębico. 

Obrazek użytkownika Jaworowski

13-12-2018 [08:48] - Jaworowski | Link:

Krzysio  P. >>Proszę sobie zbytnio nie schlebiać. Bye!<<

Wiedziałem, że waść wymiga się od odpowiedzi. Brakuje koncepcji, wyobraźni, wizji. Dołowanie intelektualne z każdym dniem większe., buta, zacietrzewienie, fałsz, zgnilizna moralna z każdym dniem większa. Po prostu, proszę napisać wprost, że leśnych  dziadków  powinni zastąpić na zachodzie Polski - teutońska swołocz, czyli urodzeni mordercy z głębokimi tradycjami i bogactwem doświadczeń w utylizacji ludzi na skalę przemysłową  , a na wschód od Wisły inni urodzeni zabójcy z tradycjami mongolskiego plemienia - bolszewicy, również z ogromnym doświadczeniem w utylizacji milionów poprzez zagłodzenie i nie tylko. Chyba już czas odkryć karty i zrobić coming out polityczny, zrzucić szatki patrioty i przyznać się do brania kasy za opluwanie nas, naszego patriotyzmu i prób wywalczenia sobie prawdziwej niezależności i własnej państwowości.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-12-2018 [19:52] - zbieracz śmieci | Link:

Pasierbiewicz ,wolę zdecydowanie twje zdjęcie jak to w stroju narciarskim robisz za wysmukłego ,przecudnej urody instruktora nauki jazdy gdzieś w jednym z alpejskich kurortów bajecznie drogich,Ich praca jako instruktora to najmniej zajmujące zajęcie bo prawdziwa kasę to zarabiali nocami i nie bynajmniej na stoku ale w ciepełku i miękkościach ,no chyba ,że coś kościstego sie trafiło ..
Tam byś pasował  bo przypomniała mi się historyjka która ci się zdarzyła w barze pewnego hotelu w Zakopanem a którą na NB opisałeś.
Przypomnę .a rzecz sie miała tak ,po szusowaniu z innymi gołodupcami zasiadł w hotelowym barze spragniony choćby browarka ale pragnienie to nie waluta dla barmana ,szukał frajera az tu dojrzał ją blon tapir dawno po wojsku i ona go tez dojrzała i zaiskrzyło snpem iskier u uczyciela gdy dojrzał na jej tłustym paluszku brylant a 
ona mu nim świeciła w patrzały.Posadził to bogactwo co mu w łapy wpadło ,załadował do kaszlaka i chyba zawlókł do swojego gołębnika.
JHako dżentelmennie opisał co było dalej chociaż ten brylant to cynkoria na tombaku ale głod i chuć swoje robią
Za II RP były panie fondanserki ale i panowie  ale jako zawód niekoniecznie tancerza mają się całkiem dobrze zawsze i wszędzie.