Demokracja Anno Domini 2018

Jednym ze sposobów, w jaki marksizm niszczy cywilizację jest zmiana znaczenia słów i pojęć, a przynajmniej zacieranie tego znaczenia tak, by można je było dowolnie, w zależności od potrzeb stosować. Przykładem na takie działanie, jest realizacja stalinowskiego zalecenia, by przeciwników politycznych oskarżać o faszyzm. Jest zupełnie bez znaczenia, że oskarżani o faszyzm nie mają z faszyzmem nic wspólnego, że określenie to często pasuje znacznie bardziej do tych, którzy je rzucają i że ci, którzy się takim oskarżeniem posługują, o jego prawdziwym znaczeniu wydają się nie mieć zielonego pojęcia. Właściwie to chodzi tylko o to, by być pierwszym. Liczy się, kto kogo pierwszy o faszyzm oskarży. Stan faktyczny jest nieistotny. Podobnie, jak wiedza na temat faszyzmu, nikła zarówno wśród polityków, jak i wśród społeczeństwa. Innym przykładem na manipulację pojęciami jest odmieniana przez wszystkie przypadki „demokracja”. Z dowolnego punktu siedzenia i wynikającego z tego punktu widzenia, z dowolnej perspektywy i z każdej strony, „demokracją” wycierają sobie gęby wszyscy. Nie jest oczywiście żadnym zaskoczeniem to, że wszystkie liczące się siły na scenie politycznej (liczące się ze względu na siłę właśnie, a nie ze względu na żadne inne istotne cechy) w sobie widzą zawsze ostoję, a w przeciwnikach wyłącznie zagrożenie „demokracji”. Jedni za warunek „demokracji” uznają wolność od wiary, a inni wolność do wiary. W tym samym momencie jedni powiedzą, że „demokracja” nie może ulegać presji „ulicy”, gdy inni twierdzić będą coś całkiem przeciwnego dowodząc, że jest ona ( ta „ulica”) dla „demokracji” ostoją.  W zależności od potrzeb „demokracja” polegać będzie albo na tym, że należy pójść za głosem większości, albo na tym, że należy szanować zdanie odrębne dowolnej mniejszości. Poglądy wyrażane przez najsilniejszych graczy są jak najbardziej zmienne i wymienne, gdyż główne siły polityczny dowolnie się tymi pojęciami wymieniają, a  wymiany najczęściej pokrywają się ze zmianami na okupowanych na zmianę stołkach. Cały ten cyrk, jak się coraz częściej wydaje, służy tylko i wyłącznie utrzymaniu władzy w wąskim gronie. W tym sensie, jeśli mowa o władzy i opozycji, to niestety wart jest Pac pałaca, a pałac Paca, a demokracja – pozostaje w sferze pustych haseł.
Każda władza to mniejszy albo większy, trochę lepszy lub trochę gorszy, ale zawsze system represji. Przymus, pod bardzo wieloma postaciami - to stały element sprawowania władzy. Niezależnie od tego, czy mówimy o władzy Hammurabiego, czy Donalda Trumpa, ze sprawowaniem  władzy nieodzownie związane jest prawo do przemocy, a co najmniej do przymusu wobec obywateli w wielu dziedzinach życia. Bardzo istotną jej cechą jest to, że każda władza, w całej historii ludzkości, sprowadzała i nadal sprowadza się do tego, że pewna grupa ludzi, sama nie produkując żadnych dóbr, ma prawo do ich odebrania producentom i do - mniejszego lub większego - wpływu na ich podział. Każda władza dysponuje mniejszym, lub większym przymusem, wobec poddanych lub obywateli. Tak musi oczywiście być, ponieważ brak władzy to anarchia, znacznie od tego usankcjonowanego wyzysku i przymusu gorsza. Oczywiście istnieją zasadnicze różnice w zakresie przemocy, w prawach i swobodach ludzi, pomiędzy czasami Hammurabiego i dniem dzisiejszym, ale to, co zasadniczo odróżnia demokrację, od innych systemów władzy, w tym władzy absolutnej, tyranii itp. - to wybieralność władz! W demokracji władza podlega wymianie, na skutek powtarzanych cyklicznie wyborów, ale to nie fakt istnienia wyborów jest najważniejszym kryterium uznania systemu za demokratyczny, tylko wolność tego wyboru!
A co jest niezbędne do tego, by ludzie mogli dowolnie wybierać? Musi być spełnionych kilka warunków, a najistotniejsze z nich, to równe szanse kandydatów i nieskrępowany dostęp do wiedzy o kandydatach i ich programach – dla wyborców. Jeśli te warunki nie będą spełnione – o demokracji nie ma mowy.
Żeby odróżnić prawdziwą demokrację, od tego, czym gęby wycierają sobie przedstawiciele wszystkich rodzajów władzy, ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej, a także czwartej władzy, w dalszej części tekstu słowo demokracja pisane będzie dużą literą. Udowodnię poniżej, na kilku przykładach, że wszystkie powyżej wymienione “władze”, łamią Demokrację, uniemożliwiając jej działanie.
Władza, która ogranicza dostęp do mediów dla sił politycznych, których się najwyraźniej obawia - łamie Demokrację. Jeżeli do studia telewizji państwowej przedstawiciele pozaparlamentarnej opozycji zapraszani są wybiórczo, jeśli zaprasza się komunistów spod różnych znaków, a nie zaprasza się na przykład Ruchu Narodowego, to jest to łamanie Demokracji. Tak państwo łamie Demokrację! Jeśli telewizja publiczna okłamuje widzów, manipuluje nimi - tak jak to na przykład miało miejsce przy okazji emisji niesławnego reportażu o rezydentach, co tyle miał wspólnego z prawdą, co informacje radia Erewań, łamie Demokrację. Jeśli manipuluje się słowami ludzi - tak jak zmanipulowano i wyjęto z kontekstu słowa redaktora Gadowskiego, wypowiedziane przy okazji niedoszłej pierwszej rozprawy w ramach procesu wytoczonego mu przez koncern Ringier Axel Springer, nazywając go „byłym dziennikarzem TVN-u i zarzucając mu nieprawdziwie, że nawoływał do obalenia rządu - jest to łamanie Demokracji przez zarządzającą telewizją władzę! Tego mechanizmu łamania Demokracji - poprzez ograniczenie dostępu wyborców do wiedzy na temat poglądów i postulatów niektórych sił politycznych, poprzez manipulacje prawdą, dopuszczają się pospołu - władza, która opanowała media państwowe i usłużni jej dziennikarze, czyli czwarta władza.
Sądy, policja i prokuratura traktują ludzi nierówno, uzależniając sankcje od przekonań politycznych. Barbara Poleszuk zostaje osadzona w więzieniu na cztery miesiące i utrudnia się jej życie, przez ograniczenia odwiedzin i zmienianie miejsca osadzenia. Agresywni wobec policji – w co najmniej takim samym stopniu – przedstawiciele KOD-u i Obywateli RP, chodzą sobie spokojnie po ulicach. Zatrzymuje się kolejnych ludzi, którzy blokowali Marsz Równości w Lublinie. A nikt z uczestników blokady sejmu nie spotkał się z podobnym traktowaniem. Protestowanie jest formą wyrażania swoich opinii politycznych i jakkolwiek byśmy nie oceniali takich protestów i ich uczestników, musimy traktować ich równo. Znane są przykłady wyroków sądowych, w których skazano dziennikarzy, za to, że byli niezależni i patrzyli na ręce władzy. Za swoją dziennikarską pracę skazani już zostali redaktorzy Paweł Miter i  Witold Gadowski. Prowokacja dziennikarska wobec urzędnika państwowego, dokonana przez redaktora Pawła Mitera, została ukarana wyrokiem więzienia w zawieszeniu. W tym samym czasie urzędniczki urzędu skarbowego mogą bezkarnie prowokować mechanika, by wlepić mu mandat. Wolność słowa redaktora Gadowskiego, jednego z niewielu naprawdę niezależnych dziennikarzy, jest atakowana, a on sam nękany procesami i karany grzywnami. W tym samym czasie uczestnicy Marszu Niepodległości nazywani są bezkarnie faszystami. Z niepokojem czekam na rozstrzygnięcie wspomnianego procesu Ringier Axel Springer vs Gadowski.
Władza ustawodawcza nie jest lepsza, a największy jej grzech polega na zaniechaniu. Przez trzy lata panowania nad Sejmem, Senatem, przy jednoczesnym wsparciu pochodzącego z tego samego środowiska prezydenta, nie zrobiono nic, by poprawić działania mediów w Polsce. By zlikwidować cenzurę w mediach społecznościowych, wyrwać prasę spod prawie wyłącznej władzy naszego zachodniego sąsiada, zapewnić obiektywizm telewizji państwowej.
To tylko kilka przykładów, które można by mnożyć, ale dopóki nie zmieni się u nas wszystko to, co opisałem, wybieralność, czyli jedna jedyna cecha jakościowo odróżniająca system władzy we współczesnej Polsce od autokracji, pozostanie pozorna!
Dopóki nie będziemy w Polsce mieli wolności słowa, dostępu do rzetelnej informacji dla wszystkich obywateli i równego ich traktowania, bez względu na przekonania polityczne, dopóty Polską rządzić będzie ktoś inny, a nie Polacy!
Bo jeśli Demokracja nie działa, to znaczy, że Polską nie rządzą Polacy, tylko jakieś ukryte za fasadą demokracji siły. Ludzie wyposażeni w pieniądze, sterujący nami za pośrednictwem podstawionych polityków, środków masowego przekazu i mediów społecznościowych, które mają w rękach. A nam się tylko wydaje, że mamy jakiś wpływ na nasz los i los naszych dzieci.
 
 
Lech Mucha
Tekst ukazał się w dwutygodniku Polska Niepodległa (05.12.2018.)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Warmia

10-12-2018 [13:35] - Warmia | Link:

To czysta erystyka. Zdajemy sobie już z tego sprawę. Z własnego doświadczenia: jeżeli nie jesteś w stanie się bronić nie podejmuj walki. Spróbujmy uczyć jak ma wyglądać obrona skuteczna.
Intuicyjnie na zarzut, że jestem faszystą - spokojnie odpowiedziałam, że skoro schodzimy do tego poziomu to wolę być faszystą niż folksdojczem. Koniec . Dalszej akcji nie było. Boją się pewności siebie , krótkiej obrony i tego że zaczynamy odpowiadać a nie tłumaczyć się. 

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [18:21] - Losek | Link:

Można też uczyć, na czym naprawdę polega faszyzm.

Obrazek użytkownika Zunrin

10-12-2018 [14:02] - Zunrin | Link:

Uff, a już się bałem, że wzorem innego tutejszego promotora RN na koniec jeszcze dostaniemy linka do ponad godzinnego filmiku na YT z ich poglądami. Na szczęście to tylko zwykłe lanie wody, dyrdymały, oczywistości, półprawdy i ogólniki...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-12-2018 [15:06] - RinoCeronte | Link:

Może trochę konkretów tavariszcz?

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [18:37] - Losek | Link:

Argumenty nie są jego najmocniejszą stroną.... :-)

Obrazek użytkownika mjk1

10-12-2018 [20:32] - mjk1 | Link:

„Argumenty nie są jego najmocniejszą stroną”. Losek, akurat Ty i to tutaj musiałeś pie…nąć taki flek. W komentarzu pod Twoim poprzednim wpisem, zapytałem o konkrety, konkrety, które tłukli Ci do łba w Rokitnicy. I co? I nico, zero konkretów i argumentów też. Nie wracajmy jednak do spraw minionych. Skupmy się na dzisiejszym Twoim wpisie. Nie znam Zurnina, ale w krótkich żołnierskich słowach podsumował Twoje wypociny, że jest to: „…tylko zwykłe lanie wody, dyrdymały, oczywistości, półprawdy i ogólniki...”. Ja nie będę jednak aż tak okrutny i zgonie z duchem Twojego przekazu, stwierdzę , że jest to kolejny opis rzeczywistości widzianej oczyma Loska, do czego, zgodnie z duchem swojego przekazu i demokracji też, Losek ma pełne prawo.  Diagnoza więc jaka jest, taka jest, ale jest. A gdzie choćby propozycja sposobu leczenia? Niestety znów zero konkretów i argumentów też. Skoro zarzucasz innym brak argumentów a sam ich nie przedstawiasz, pozwolisz, że Cię wyręczę.
Jedyny sposób rozwalenia tej okrągłostołowej sitwy i przywrócenia normalności opracował śp. profesor Jerzy Przystawa, proponując jednomandatowe okręgi wyborcze. Cała ta okrągłostołowa sitwa doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że wprowadzenie JOW-ów, to ich koniec i to koniec na wieki wieków amen. Wylansowali więc wiejskiego grajka, aby zdyskredytował ideę jednomandatowych okręgów wyborczych. Bożyszcze wiejskich dyskotek nie musiało nawet specjalnie się starać. Głupi lud kupił to wcześniej niż zleceniodawcy się spodziewali.
Po tym krótkim wstępie zapytam o prawdomówność i szczere intencje. Twoją prawdomówność i Twoje szczere intencje Losek. Co Kukiz pominął  w swojej wersji jednomandatowych okręgów wyborczych. Inaczej, czego nie ma w wersji Kukiza a było w wersji profesora Przystawy. Wyjęcie tej jednej jedynej cegiełki uczyniło z idei JOW-ów w wersji pierwotnej, system gorszy od obowiązującego. Masz wiec Losek fantastyczną okazję udowodnić swoje szczere intencje, że zależy Ci nie tylko na wolnej i niepodległej ojczyźnie, ale również na szczęściu i dobrobycie jej mieszkańców.      
 

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [20:49] - Losek | Link:

Kultury więcej. Nie jesteśmy na Ty i nie będziemy. Piszesz Waść długo i głupio. A ja z głupstwami dyskutował nie będę. Awansowałeś do wąskiej grupy komentatorów, których nie czytam. Żegnam.

Obrazek użytkownika mjk1

10-12-2018 [21:08] - mjk1 | Link:

Napisz więc, co konkretnie jest głupstwem w moim wpisie, bo tylko wtedy będę mógł się odnieść, chyba że argumenty, konkretne argumenty, nie są Twoją najmocniejszą stroną. Na to jednak, nic poradzić nie mogę.

Obrazek użytkownika Zunrin

10-12-2018 [22:10] - Zunrin | Link:

Taaa, jakby pan przyjmował do wiadomości cokolwiek niezgodnego z pana światopoglądem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2018 [16:06] - Pani Anna | Link:

No ba, nie tylko dostajemy linka, ale również jesteśmy instruowani, jacy to MĄDRZY, MŁODZI i PIĘKNI politycy nam wyrośli, nie to co ten stary ramol Kaczyński...

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2018 [18:06] - Jabe | Link:

Pani przeszkadza, że wyrosło nowe pokolenie?

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2018 [18:18] - Pani Anna | Link:

A co, nie dość jasno się wyraziłam?

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [18:38] - Losek | Link:

Każdy, ktor krytykuje PiS, jest złyyyyyyyy!!!!

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2018 [01:23] - Pani Anna | Link:

"Każdy, ktor krytykuje PiS, jest złyyyyyyyy!!!! "
I tutaj pan się grubo myli, a ja również nic takiego nie powiedziałam. Każdy może sobie krytykować PIS otwarcie i do woli, i z dosłownie każdego powodu, wręcz jest to "w dobrym tonie"-  co najlepiej dowodzi, że póki co demokracja ma się całkiem dobrze. Mnie natomiast i każdemu innemu wolno wyrazić swoją opinię na temat tego, co pan ma do powiedzenia. Jeżeli już krytykuję, to czyjąś OPINIĘ, a nie człowieka. To zresztą zdecydowanie różni nas PISiorów, PISdzielców, PISuarów, kaczystów, moherów, samorodnych chamów (to najnowszy epitet nauczyciela akademickiego) czy jak tam nas różni akurat danego dnia nazwą, od wszelkiej maści "opozycji". A nawet jak już się zdarzy tak nadzwyczajnie trafne określenie jak "najgorszy sort", to płacz i lament na całą Europę i to od tych samych, którzy najchętniej "powywieszają nas wkrutce(pisownia oryginalna)" - to tylko jeden z "nekrologów" jakie najgorszy sort wydalił z siebie ostatnio po śmierci Jolanty Szczypińskiej.

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [10:11] - Losek | Link:

Każdy może krytykować PiS, ale u siebie w domu... A już nie w TVP, bo tam  mogą to tobić tylko komuchy z SLD i właśnie ci, którzy wyhodowali ludzi, o których Pani pisze, którzy chamsko wypowiadali się po śmierci posłanki, czyli przedstawiciele totalnej opozycji. I o tym jest ten tekst. O tym, że władza PiS, nie dopuszczając do głosu w mediach państwowych pewnych grup, których się najwyraźniej boi, łamie demokrację. Dla władzy korzystne jest pokazywanie totalnych w TVP, bo to wzmacnia przekaz, żeby bać się ich powrotu do władzy, i tezę o braku alternatywy wobec rządu i rządzącej koalicji. Ale to właśnie jest łamaniem demokracji. Pani ma prawo do krytyki mnie, a ja mam prawo do krytyki Pani poglądów...

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2018 [11:50] - Pani Anna | Link:

Tych jak Pan to  nazywa "pewnych grup" trochę w Polsce mamy, a że nie wszystkie sa pokazywane w TV, to chyba niewiele ma wspólnego z demokracją... Może, czy ja wiem, bardziej z oglądalnością... Proszę nadal budować potęgę RN wspólnie z innymi tutaj oryginałami, a jak wyjdziecie poza ten promil poparcia, który macie, to może i szersza publika zechce was oglądać.

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [13:02] - Losek | Link:

Widzę, że wpisuje się Pani w łamanie demokracji, dopóki Pani reprezentanci mają w rękach media. Jak przestaną, będzie Pani inaczej śpiewać... Może dla Pani RN to oryginały, ale rozumiem, że oni Pani przeszkadzają, a stare komuchy z SLD nie... No coż. To kraj wolny...A nie. NIE! Do wolności nam akurat daleko. M.in. dzięki PiSowi...

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2018 [13:32] - Pani Anna | Link:

Brawo. W ten sposób z całą pewnością zbuduje i Pan i pozostałe "oryginały" wielką potęgę RN. Możecie sobie to robic bez przeszkód, stąd wnoszę, że z pańska wolnościa nie jest tak źle. Zdobędziecie sobie wiekszość w Sejmie, to i media będa "wasze".

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [16:48] - Losek | Link:

Ocenia Pani ludzi swoimi kategoriami. Zakłada Pani, że każda władza postąpi tak, jak ta, którą Pani popiera - łamiąc demokrację, przez ograniczenie dostępu do publicznych mediów dla sił politycznych, których się boi? Skutkiem tego, co robią Pani idole, będzie powrót do władzy PO. Tego Pani chce? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2018 [18:46] - Pani Anna | Link:

Dalszą dyskusje uważam za zamknietą, tym bardziej, że ani Pan, ani żaden z pańskich kolegów oryginałów nie potraficie rozróżnić człowieka od opini. Życzę szczęścia na drodze walki o wzrost poparcia elektoratu powyżej jednego promila., i oby ta walka jak i jej rezultat były "demokratyczne".

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [21:31] - Losek | Link:

Oby. Bo jeśli będzie tak, jak sobie to Pani wyobraża, to najdalej za dwie kadencje do władzy dojdzie PO... Pani uwaga o nieodróżnianiu człowieka od opinii jest już całkiem wyssana z palca...

Obrazek użytkownika paparazzi

10-12-2018 [15:34] - paparazzi | Link:

A jak wygląda dostęp do mediów nie kontrolowanych przez władze  z właścicielem zagranicznym /80% talkowych/. Tam jest pełna demokracja? I co na to Demokracja.

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [18:39] - Losek | Link:

Tam też nie ma. I dlatego ustawodawca, po trzech latach nic-nie-robienia w tej kwestii, winien jest grzechu zaniechania.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [17:32] - xena2012 | Link:

Internauta Warmia proponuje naukę sposobu jak ma wygladać obrona skuteczna wobec pomówień i inwektyw. Tylko czy to wystarczy? Proszę spojrzeć niedaleko bo tu na NB na notki Echo24 zwłaszcza na tę o chamach(,przecież internet to też media). Głównym celem jego obelg jest PiS i jego elektorat który nazywa chamami samorodnymi,oczywiście bez wykształcenia. Spokojny komentarz na takie słowa natychmiast atakuje jego wielbicielka wyzywajac i atakując.Oczywiście wolność słowa jest wartoscią bezcenną ale tylko w przypadku gdy wypowiadający się wie gdzie jest granica przyzwoitości. Nazywanie  faszystami uczestników marszu11-go listpada pokazało ttwarze ludzi którzy nienawidzą Polski i którzy chcą upiecc na tej nienawiści swoje pieczenie.Tylko kto ma etykę przekazywać? Pani Środa?

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [18:20] - Losek | Link:

Ja jestem zwolennikiem wolności słowa. Głupców, których i tu nie brakuje, ignoruję. Natomiast wolnośc słowa jest warunkiem demokracji, więc i z obelgami sie trzeba liczyć. Nie wolno zakazywać bycie chamem, ani bycia nieprzyzwoitym. Czyli raczej należy chamskie odzywki przyjąć do wiadomości i używać jako agrumentu, że wolno mówić co sie chce, a tylko za nieprawdę można z powództwa cyliwnego ścigać. Tylko za nieprawdę. Nie za jakieś wyimaginowane dobra osobiste...

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [19:16] - xena2012 | Link:

W takim razie dobra osobiste Kaczyńskiego są wymaginowane,każdy może je mieć tylko nie poniwierany od lat Kaczyński?

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [19:41] - Losek | Link:

No ja jestem za tym, żeby - niestety - przymknąć oczy na obelgi ludzi niewychowanych, chamów itp, po to, m.in. żeby nie można było ograniczać mówienia prawdy pod pozorem ochrony dóbr osobistych, poprawności politycznej itp.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [20:13] - xena2012 | Link:

A ja jestem za tym by wreszcie pokazać dezaprobatę wzgledem takich zachowań.Nie przemilczać,nie przymykać oczu tylko mówić o tym wyraźnie i bez strachu.Tyle jeszcze chyba wolno.bo opozycja już ustaliła co wolno a co nie i komu.Jeśli tę dezaprobatę głośno wyartukujemy demokracja na tym nie ucierpi a wolność słowa będzie uszanowana.Czy Pan też przymknie oko i nie zareaguje jeśli ktoś (mówię przykładowo)nazwie Pana np.złym lekarzem?.W Polsce niestety już się przyjęło,że w jednych mozna walić jak w bęben dziś,jutro uderzyć a pojutrze zabić a nad tym jeszcze rozciagnąc kurtynę milczenia.

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [20:18] - Losek | Link:

Ależ jak najbardziej należy wyrażać dezaprobatę! Tylko - sądy są w tych rękach, w jakich są, - Jacek Piekara dostaje 500 000 kary, Witold Gadowki 50 000 kary itp. I dlatego należy walczyć o wolność słowa. Ale walka o wolność słowa nie polega na tym, żeby nie reagować, tylko na tym, że nie wolno karać za słowo. Chyba, że są kłamstwem... Ale nikt nie mówi, że mamy siedzieć cicho.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [20:33] - xena2012 | Link:

Więc jak Pan ocenia niedawny proces Kaczyński-Wałęsa?Wałęsa został niesłusznie ukarany? Przecież skoro nie przedstawił żadnych dowodów jego słowa też są kłamstwem.A o na to demokracja?

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [20:45] - Losek | Link:

Oj, proszę czytać uważnie... Ze dwa razy napisałem, że za kłamstwa należy mieć możliwość pozwania...

Obrazek użytkownika Losek

10-12-2018 [21:04] - Losek | Link:

P.S. A poza tym, iluzoryczność prawa do wytaczania procesów takim indywiduom, jak Wałęsa, polega na tym, że kasta w drugiej instancji go uwolni....

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [21:18] - xena2012 | Link:

Zdążą do drugiej instancji sfabrykowac dowody?

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [10:06] - Losek | Link:

A kogo obchodza dowody? Mamy w Polsce najwyższy w Europie odsetek spraw sądowych, w których wyroki dwóch instancji się różnią. I to nie z powodu nowych dowodów, pojawiających się pomiędzy rozprawami... Obym był złym prorokiem, ale obawiam się, że inwencja twórcza kast jest nieograniczona, a oboje dobrze wiemy, że nic im zrobić nie można, choćby nie wiem co... 

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [20:14] - xena2012 | Link:

A ja jestem za tym by wreszcie pokazać dezaprobatę wzgledem takich zachowań.Nie przemilczać,nie przymykać oczu tylko mówić o tym wyraźnie i bez strachu.Tyle jeszcze chyba wolno.bo opozycja już ustaliła co wolno a co nie i komu.Jeśli tę dezaprobatę głośno wyartukujemy demokracja na tym nie ucierpi a wolność słowa będzie uszanowana.Czy Pan też przymknie oko i nie zareaguje jeśli ktoś (mówię przykładowo)nazwie Pana np.złym lekarzem?.W Polsce niestety już się przyjęło,że w jednych mozna walić jak w bęben dziś,jutro uderzyć a pojutrze zabić a nad tym jeszcze rozciagnąc kurtynę milczenia.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2018 [20:46] - Pani Anna | Link:

Ja to bym się nawet  z Panem zgodziła, ale aż żal patrzeć, jak ci "oni" płaczą żałośnie i jęczą, kiedy ich nazwać, całkiem zresztą słusznie i kulturalnie "gorszym sortem" lub "zdradzieckimi mordami". Bo jeżeli chodzi o mnie, to brać nahaja i nahajem na margines społeczny - n.p. tę swołocz i barbarię,  która w tych dniach produkuje się w internecie poniewierając i lżąc na wszelkie sposoby Ś.P. Jolantę Szczypińską. To tylko taki przykład. Bo to, proszę Pana chodzi nie o żadną poprawność polityczną czy ochronę dóbr osobistych,  lub "wolność słowa" tylko o człowieczeństwo i zachowanie choćby resztek naszej cywilizacji.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2018 [17:51] - xena2012 | Link:

Przepraszam za błędy ale Pusia i Lily strasznie przeszkadzają.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-12-2018 [21:33] - Jan1797 | Link:

@Losek
Przedstawiciel RN jest w sejmie i głosuje raczej dyskusyjnie. Zawiść i zacietrzewienie jak
zawsze u ludzi małego formatu biorą górę? Następny jest zaproszony i odgrywa komedię
z Mordasewiczem, o trochę powagi proszę. Ułamek procenta w sondażach i co zrobić
dopasować zasady dla dwu powyższych, acz niepoważnych?
Nawet przyjaciół potrafili zrazić.
Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [10:04] - Losek | Link:

No, tylko to nie prezes Kurski ma decydować, kto będzie słyszany. To wyborcy. Pisze Pan krytycznie wobec RN i to Pana prawo. Ale czy ta krytyka nie odnośiła by sie w równym stopniu do komunistów, których pełno w TVP? 

Obrazek użytkownika Jan1797

11-12-2018 [18:07] - Jan1797 | Link:

 @Losek - 11-12-2018 [10:04]
Oczywiście, nie prezes Kurski ma decydować o zaproszeniu do programów. Decydują sondaże
czyli potencjalni wyborcy. Moja krytyka dotyczy jedynie nielicznych liderów, nie RN. Od czasu
wyborów 2005 roku wszystko, co później nastąpiło, również każde pyrrusowe zwycięstwo
nauczyło mnie krytykować wyłącznie totalnych.
Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [21:29] - Losek | Link:

Sondaże? Ależ skąd. Jest całkiem odrowtnie. Sondaże są pochodną ilości informacji o danej parti. To prezes Kurski przez swoją politykę kształtuje sondaże...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-12-2018 [21:49] - zbieracz śmieci | Link:

Gdzie na tym padole większośc która zdobywa władzę ma hołubić mniejszość ,ułatwiac jej zycie dawać kase i może w ramach demokracji wsłuchiwać sie w jej głos nawet ustepowac gdy ta mniejszośc domaga sie realizacji tego z powodu właśnie tego z którego przegrała wybory.
Ponieważ tu chodzi o RN i ciągłe skamlenie o przyjęcie na pokład przez PIS ,danie kasy ,miejsc na listach to na to PIS się nie nabierze bo wiedzą co wam w duszy gra i jakie biuro polityczne stoi za plecami wodzów jak winnicki i bosak .
Macie teraz inwestora strategicznego w osobie korwina i trzymajcie sie razem ale kasy to czego jak czego od niegonie dostaniecie.,co mnie nie martwi!
Może Pan z tych naiwnych ideowców co wszytko co mu do michy wrzuca bierze za prawdę i dla takich mam pytanie ...dlaczego mimo określania was faszystami i nawoływania do delegalizacji przez lewków i totalniaków na czele z peło ...miała platforma wszystko w swoim reku aby to zrobić -policję ,prokuraturę i spolegliwe sądy a
jednak na to się nie zdecydowali i pytanie dlaczego ...!?
Za II RP gdy podejrzenia zamieniły sie pewnośc to RN i ONR zdelegalizowano a piasecki poszedł siedzieć !

Obrazek użytkownika Jabe

11-12-2018 [09:22] - Jabe | Link:

tu chodzi o RN i ciągłe skamlenie o przyjęcie na pokład przez PIS ,danie kasy ,miejsc na listach – Fantazjuje Pan.

wiedzą co wam w duszy gra i jakie biuro polityczne stoi za plecami wodzów jak winnicki i bosak . – No jakie?

miała platforma wszystko w swoim reku aby to zrobić [zdelegalizować RN] -policję ,prokuraturę i spolegliwe sądy a jednak na to się nie zdecydowali i pytanie dlaczego ...!? – Bo lepiej króliczka gonić niż go złapać. PiS też od lat tylko gada o wielkich aferach. Ponoć jakieś pucze były i nikt nie siedzi. Nie wspominając już o Smoleńsku.

Za II RP gdy podejrzenia zamieniły sie pewnośc to RN i ONR zdelegalizowano – Tęskno za zamordyzmem, co?

Obrazek użytkownika Losek

11-12-2018 [10:17] - Losek | Link:

Amen

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-12-2018 [11:37] - zbieracz śmieci | Link:

Nie tak szybko z tym amen Panie Losek ,nie tak szybko.Odmawiacie wszystkim z prawej strony patriotyzmu i uważacie się za spadkobierców AK,WiN ,NSZ i tych wszystkich co nie ugięli się przed komunizmem ,to sobie możecie ale mordy pełne frazesów nie obronią się przed ponurą rzeczywistością .Jacy jesteście to pokazaliście w dzień gdy puczyści chcieli obalić rząd okupując salę sejmową a wasi wodzowie zostali razem z nimi ,nie poszliście głosować za uchwaleniem budżetu bo liczyliście ,że zabraknie głosów ,nie poszliście głosować do innej sali gdzie miano głosowac nad ustawa obniżającą renty i emerytury siepaczom z ub,sb i wsioków.,miano odebrać i odebrano oprawcom tych z WiN ,NZS,AK ,także tych co nigdzie nie należeli ale prowadzili swoją wojnę z kacapskim okupantem.Podobnej maści sa kukizowcy na czele z ioch wodzuniem ,co innego głoszą a inaczej głosują i tylko dzięki trzem osobom od kukiza udało uchwalić się i budżet i ustawe o ścięciu emerytur i rentPozwolono wam działac tylko dlatego ,że jesteście bojówkami na łańcuchu post komuny co osławiony marsz udowodnił zakończony spaleniem budki.
Amenuje pan jabusiowi tylko ,że tu nie chodzi o żaden zamordyzm ale o rację stanu i wyrwanie z waszych łap młodzieży zaczadzonej fałszywą agitką.
Państwo Demokratyczne nie może sobie pozwolic aby na terenie Polski działały takie coś jak Razem i wy.
Na końcu swojego CV zamieścił pan wystawioną sobie laurkę wymieniając same dobre cechy jakie pan posiada ,to pan tak twierdzi i nie wykluczam ,że tylko pan !

Obrazek użytkownika Jabe

11-12-2018 [15:32] - Jabe | Link:

Odmawiacie wszystkim z prawej strony patriotyzmu i uważacie się za spadkobierców AK,WiN ,NSZ i tych wszystkich co nie ugięli się przed komunizmem – No odmawiacie.

Jacy jesteście to pokazaliście w dzień gdy puczyści chcieli obalić rząd okupując salę sejmową – Ach, więc to był ten pucz. Jak to się słowa dewaluują.

nie poszliście głosować za uchwaleniem budżetu bo liczyliście ,że zabraknie głosów – Co w tym złego?

Podobnej maści sa kukizowcy na czele z ioch wodzuniem ,co innego głoszą a inaczej głosują – Jakiś przykład?

Pozwolono wam działac tylko dlatego ,że jesteście bojówkami na łańcuchu post komuny co osławiony marsz udowodnił zakończony spaleniem budki. (podkr. moje) – Proszę nam o tym opowiedzieć.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-12-2018 [17:12] - zbieracz śmieci | Link:

Po tych pytaniach to kocia morda przyozdobi cię na zawsze !Gdyby tylko ale szambo na czerskiej czy wiartacznej pozostanie na zawsze twoim naturalnym Spa!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-12-2018 [11:51] - zbieracz śmieci | Link:

Można byc śmierdzącym onucami i walonkami trollem ale i troll jak ma coś ugrać nie może byc głupcem, i to do imentu 
Polsko języczna swołocz naprawdę robi juz bokami skoro wystwia takich co juz sa całkowicie poza sortem ,odpad kompletny nadający się jedynie do przepuszczenia przez oczyszczalnię ścieków!

Obrazek użytkownika Warmia

11-12-2018 [10:19] - Warmia | Link:

Tylko, że za II RP sądy były sądami. A teraz w większości zdecydowanej jesteśmy różowi.
A co do rozpierduchy szerszej to ciekawy artykuł ukazał się w Le Monde. Ponoć The Economist miał w 2016 r przewidzieć ruch żółtych kamizelek i przyszłość Europy umieszczając na okładce karty tarota z ciekawymi ilustracjami. To takie teorie spiskowe francuskie, które sugerują że to żaden oddolny ruch tylko od dawna przygotowany scenariusz smutny dla Nas.