POLSKA ZASZCZUTA

POLSKA  ZASZCZUTA
Polska zaszczuta i zagoniona do kąta – po dwóch latach dzikich demonstracji, grubiańskich napaści na rząd PiS-u, po kilku próbach puczu i nieustannej atmosfery gwałtu podczas sejmowych debat – totalna opozycja, z pomocą swojej agentury w Unii Europejskiej, sterroryzowała przedstawicieli rządu Dobrej Zmiany. Po brutalnej a nieuzasadnionej ingerencji KE w naszą reformę sądownictwa machina państwa stanęła w miejscu. I nagle zamilkli prezydent, premier , a narazie i prezes Prawa i Sprawiedliwości. A minister spraw zagranicznych jest cieniem polityka. Bąka jakieś frazesy, wyraźnie zalękniony. Prezydent Duda, jeszcze niedawno odrzucający prawo Brukseli do wtrącania się w nasze wewnętrzne sprawy, przyjął wariant nowelizacji ustawy o SN, a zatem poddał się szantażowi unijnemu. Kto jednak naprawdę kryje się za tym szantażem ? Wycieczki Timmermansa do Warszawy to był teatrzyk, reżyserzy tego widowiska siedzą w UE i w nieukończonej III RP. Na utrąceniu naszej reformy Temidy zależy też Berlinowi. A także reprezentacji PO w Unii Europejskiej, poczynając od Donalda Tuska, tzw. kierownika Europy. Nie miejmy żadnych złudzeń, za antypolską aktywnością Timmermansa stał przecież sam Tusk. A w Warszawie kierował nim Adam Michnik, dając Holendrowi nagrodę „Gazety Wyborczej”! Z tych powiązań wynika, że tak naprawdę Polską rządzi  PiS, ale decyzjami wyższej rangi sterują Tusk i Michnik, z poparciem antypolskiego lobby w UE. I niestety za cichym przyzwoleniem prezydenta Dudy, który po kilku mocnych wypowiedziach w obronie ustawy o SN nagle pękł jak balon przekłuty szpilką. A premier milczał osowiały, może żałował wizyty u Małgosi Gersdorf ?  Jednak pocieszają  niektórzy komentatorzy, że ta nowelizacja jest taktycznym wybiegiem, by uprzedzić wyrok TSUE, a w dodatku rozwiąże prezydentowi ręce do nowych nominacji w SN! Jeśli tak, to tylko pogratulować finezji PiS-owi i Dudzie i czekać na rozwój wypadków. Może nie wszyscy sędziowie-peerelczycy wrócą do SN ? Ale nie wygląda to  wspaniale,  wygląda na klęskę PiS-u w starciu z post-peerelowskim układem i arogancją Gersdorf, która nie zamierza rezygnować z prezesury i kontroli SN. A już nowi targowiczanie z zwrócili się do TSUE z pytaniami w/s procedury odwoływania się od uchwał KRS wyłaniających kandydatów do SN i już sugerują brukselczykom, że narusza to zasady państwa prawa. Prowokują nowy wyrok przeciwko Polsce. I tak kolejno metodą salami, chcą pokroić na kawałki reformę Temidy i blisko trzyletnią prace PiS-u. Dlatego wszelkie ustępstwo wobec Komisji Europejskiej jest błędem.
Stała się też rzecz straszna: oto opinia światowa uzna, że to Bruksela miała rację oskarżając nas o łamanie praworządności. Tymczasem wiemy, że było zupełnie odwrotnie: to reforma PiS-u stwarzała dopiero podwaliny pod budowę praworządności! Pozornie nie ma więc wytłumaczenia dla naszych przywódców, zachowali się karygodnie rejterując i anulując wcześniej uchwalone prawo.Jakby Polska nie była suwerenna i to w 100 lat po odzyskaniu niepodległości!  Może nasi młodzi przywódcy są amatorami w dziedzinie polityki ? Wystawili Polskę na pośmiewisko świata.  Szydzą teraz i kpią z PiS-u wrogowie Polski za granicą i w kraju jak np. Kropiwnicki : „...wycofujecie się z deformy sądownictwa” (!?) – ależ to właśnie obecny stan sądownicwa pod egidą Gersdorf był szczytem deformacji! Ustawa o SN miała na celu oczyszczenie sądów z reliktów PRL-u, a nowelizacja właśnie je ocala i przywraca.Zatem ręce zacierają Tusk, Boni, Lewandowski, Thun czy Hubner, cała ta drużyna z PO...A w Kraju Schetyna i jego poplecznicy. I dopiero teraz nieoczyszczona kasta sędziowska pokaże co potrafi, dalej chroniąc oligarchów i peerelczyków, a patriotów pakując do pudła. Ciekawe jaki wyrok zapadnie wkrótce w sporze sądowym między Kaczyńskim a Wałęsą ? Sąd z góry spreparowany, w koszulkach z konstytucją , indagujący godzinami powoda, a pozwanemu pobłaża! Ale czuwa vox populi. Wierzę jednak w szósty zmysł Polaków, który zastępuje im rozwagę, i w to, że widzą już dobrze antypolskie intrygi peerelczyków-targowiczan. Od dawna Polacy pragną oczyścić sądy splugawione od czasów PRL-u. Niestety po roku 1989 PRL-bis rozwinął szeroko skrzydła wronie nad Polską. I dlatego nawet w Sądzie Najwyższym orzekali posłuszni delegaci wrono-zbirów! Nowelizacja jakby przedłużała ten stan do 2020 roku, bo wtedy dopiero podda się spiskująca z zagranicą Gersdorf, choć oficjalnie nie jest już prezesem SN. Paradoks do kwadratu w chorym państwie, w zaszczutej Polsce...Francuzi nie poddają się tak łatwo, właśnie ubrali żółte kamizelki – nie boją się swego prezydenta – delegata banków! Polacy powinni ubrać czarne kamizelki, na znak żałoby. Taka manifestacja miałaby naprawdę wielki sens ukazując światu, że reformy Temidy domagało się społeczeństwo, a nie rząd PiS-u w celu jakiegoś „upolitycznienia” (??) sądów. Czy zapomniano czarną procesję z 2 grudnia 1789 r. w Warszawie ? Przedstawiciele 141 miast Rzeczypospolitej nieśli petycję o prawa dla mieszczan i dostali je. Może więc pomysł Kołłątaja przyda się i dzisiaj ? Wystarczy tylko zmienić nieco petycję i zamieścić w niej prośbę o podstawowe prawo obywateli RP do niezawisłego wymiaru sprawiedliwości! Ale czy Polacy zdobędą się na taką manifestację ? Po pół wieku sowietyzmu ludzi trawi apatia, a byłych TW też chmara!.  Cała nadzieja tylko w młodych pokoleniach, w tych co tak pięknie śpiewali niedawno hymn we Wrocławiu!
       Od tylu lat i ja marzę o ustanowieniu zdrowego wymiaru sprawiedliwości, niezależnych sądów...Kiedy w Wigilię 2000 roku pękło serce dzwonu Zygmunta, napisałem o tym wiersz, który ukazał się w tomiku „Cierń i cień” ( Sydney, 2003). Jego fragment będzie tu dobrą puentą:
                                      ...pękło twe serce z bólu i żałoby,
                                      nieprawość nagrodzoną widząc u Ojczyzny
                                      i Rzeczypospolitej oglądając blizny,
                                       gdy w nowych trybunałach dawne krwawią groby....
 
                                        Nie wytrzymało serce z tylu kruszców kute,
                                         a nasze kołyszą się na granicy cienia,
                                          a nasze biją jeszcze trucizną zatrute
                                          z nadzieją wielkiego kiedyś Oczyszczenia!
          A na zakończenie felietonu pytanie – ile jeszcze lat mamy czekać na niezależne sądy i uczciwą prokuraturę ? Czy stanie się to dopiero po upadku totalitarnej UE ? Nasi przywódcy jakby zapominali, że obok wolności ludzie pragną właśnie sprawiedliwości! I chcą żyć w suwerennym kraju.
                                                                                                                        Marek Baterowicz
                             
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

26-11-2018 [07:33] - ruisdael | Link:

Dziwię się, że się jeszcze Panu chce pisać.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2018 [08:56] - Jabe | Link:

Trzeba być zupełnie oderwanym od rzeczywistości, żeby twierdzić, że były jakieś próby puczu. A „peerelczycy” są po obu stronach.

Obrazek użytkownika Lektor

26-11-2018 [18:08] - Lektor | Link:

Ty Jabe, przez wiele lat byłem przeciwny aborcji, ale po przeczytaniu kilku twoich komentarzy zmieniłem zdanie i jestem za aborcją.  Być może .......
 

Obrazek użytkownika mmisiek

26-11-2018 [10:21] - mmisiek | Link:

Jak można liczyć na powodzenie jakiejkolwiek reformy nie rozprawiając się najpierw z V kolumną lecz zamiast tego roztaczając nad nią parasol ochronny?
Czy taka genialna strategia była obliczona na zwycięstwo czy może od początku na porażkę?
 

Obrazek użytkownika paparazzi

26-11-2018 [15:21] - paparazzi | Link:

Wszystko to jest tak smutne ze aż trudno uwierzyć.A może za tym kryje się jakiś genialny plan?

Obrazek użytkownika Lektor

26-11-2018 [18:06] - Lektor | Link:

Dokładnie to tak wygląda, jak pan opisał.  Jednakże prawnicy z PIS-u twierdzą, że lepiej było zrobić krok do tyłu niż wpakować się w sankcje UE. No niestety jesteśmy członkiem tej durnowatej lewackiej Europy i przez to niestety nie możemy robić co chcemy. Innymi słowy polskie władze działają jak z przystawionym pistoletem do głowy, który wymusza poddanie się dyktatowi unijnemu.  Ponadto europosłowie z PO dalej szczują na Polskę, a od środka robią to Tusk i ta z wybałuszonymi ślepiami. Z pewnościa swoją role dobrze wypełnia niejaki Graś. To musi też być niezłe ziółko w tej UE.  Pomimo tego politycy PIS twierdzą, że po tym kroku wstecz, damy dwa mocne susy do przodu. Poczekajmy. Wolę stukrotnie wierzyć politykom PIS, bo są uczciwi, niż tej bolszewii z PO, którzy właśnie dzisiaj kłócą się o Program 500 plus. Toż to dom wariatów !

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

27-11-2018 [00:15] - hr.Levak-Levatzky | Link:

 
Szanowny Panie Doktorze! I znowu mam okazję podziwiać Pańską niewyczerpaną fantazję już nie tylko jako poety i pisarza. Będąc oddalonym od swojej dawnej ojczyzny o 3 dekady lat i kilkanaście tysięcy km, bez możliwości powrotu do niej bodaj na krótko, potrafi Pan Doktor tak szczegółowo opisać różne zawirowania w polskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej, stan państwa, a zwłaszcza sądownictwa – szapoba! I nie szczędzi Pan Doktor słów potępienia obecnym władcom Polski, których tak niedawno jeszcze uznawał Pan za prawdziwie patriotycznych zbawców swojej byłej ojczyzny. Bowiem wedle Pana  władcy owi ulegli brutalnemu szantażowi i atakom UE, która – wedle Pana – jest przyczyną wszelkiego zła, jakie  gnębi umęczoną, zaszczutą przez świat Polskę. To wprost wstrząsające i nie dziwi mnie Pańskie wzburzenie, wręcz zszokowanie. Jak Pan Doktor musi to ciężko przeżywać, jak cierpi Pańska poetycka dusza gdy pisze Pan :” stała się też rzecz straszna: oto opinia światowa uzna, że to Bruksela miała rację oskarżając nas o łamanie praworządności. Tymczasem wiemy, że było zupełnie odwrotnie: to reforma PiS-u stwarzała dopiero podwaliny pod budowę praworządności”. To na pozór żartobliwe stwierdzenie w Pańskim wydaniu nabiera wręcz symbolicznego znaczenia: tak myśli prawdziwy patriota zwłaszcza oddalony od swej dawnej Oyczyzny!
Co do tego, że to właśnie Berlinowi tak zależy na utrąceniu owej sławetnej reformy polskiego sądownictwa, to przyznam, że nie wiem dlaczego akurat Berlinowi? A Moskwie nie? A Brukseli? Przecież to międzynarodowa zmowa przeciwko Polsce, przeciwko  polskim sądom, polskim sędziom – nieprawdaż? Jakżeż powalają trafnością Pańskie spostrzeżenia, że Polską od dekad już rządzą Tusk i Michnik, również i obecnie, pomimo iż u władzy jest teraz PiS. I to w dodatku  za przyzwoleniem A.Dudy, chociaż  wiadomo, że akurat ten dżentelmen ma w Polsce najmniej do powiedzenia i najmniejszy wpływ a politykę.
Mam jeszcze do Pana  takie oto pytanie: kogo Pan ma na myśli pisząc o naszych młodych przywódcach - widział Pan ich może?
 W sprawie procesu Kaczyński vs.Wałęsa użala się Pan Doktor nad tym pierwszym, że to sąd tak się nad nim znęcał dokładnie go przesłuchując na okoliczności jego pozwu p-ko Wałęsie, więc przypuszczam, że Pan  Doktor  obserwował tę rozprawę transmitowaną na żywo przez TVN24, jako że  tzw. narodowe media przekazały jedynie krótkie i odpowiednio zmontowane materiały z nagrań tej rozprawy.
Wzywając do wyjścia na ulice pyta Pan  czy pamiętamy zajścia w Warszawie z grudnia 1789r. Otóż przykrością powiadamiam Pana, że nie pamiętamy, to było tak dawno.
I na koniec: wstrząsający fragment Pana  wstrząsającego wiersza wstrząsnął mną do głębi: pamiętam bowiem pękniecie  serca Zygmunta, ale dopiero ten wiersz uprzytomnił mi jego wstrząsające znaczenie.
Ukłony załączam!

 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-11-2018 [00:42] - Zygmunt Korus | Link:

Dajmy sobie już wreszcie spokój z rzekomym geniuszem taktycznym i strategicznym przywódcy PiS-u, którego realna wybitność sprowadza się do cichego, acz porywającego grania na fujarce - jako Szczurołapa (miano nadane przez Michalkiewicza), który ma nas wyprowadzić jak redyk w pole, jasno już określone i głośno wyartykułowane jako POLIN. Poprzez Unię, bez nacji właśnie, bo tylko wtedy enklawa jidisz będzie mogła znaleźć się bezproblemowo i funkcjonalnie w nowej, zmienionej strukturze ustrojowo-terytorialnej, powstałej w miejsce dotychczasowej, która jako spoiste, narodowe państwo polskie zniknie z mapy Europy. Finita la commedia! [ http://naszeblogi.pl/52019-fin... ] Kto tego nie widzi i tego zagrożenia nie "czyta" i nie przewiduje, ten jest już potencjalnym parobkiem u Niemca, Żyda i innych panów-oligarchów.

Obrazek użytkownika Novalia47

03-12-2018 [18:11] - Novalia47 | Link:

Doktorek Mareczek uwielbia przytaczać różne historyjki o tzw, resortowych dzieciach, czyli potomkach PRL-owskich prominentów, które to dzieciaki zrobiły wielką karierę w III RP. Oto jeszcze jeden taki przykład (chodzi o tatusia min.Błaszczaka, który był wyższej rangi oficerem WSW i zajadłym prl-owskim komunistą).
http://netinfo24.pl/2018/11/27...
 

Obrazek użytkownika Novalia47

01-12-2018 [16:54] - Novalia47 | Link:

A pewnie i ta wiadomość Doktorka Mareczka zainteresuje:
https://www.wprost.pl/tylko-u-...