Czy bloger krytykujący PiS jest zdrajcą narodowym?

Gdy po tragedii smoleńskiej założyłem konserwatywny blog w kontrze do teoretycznego państwa Platformy Obywatelskiej, salon podwawelskiego Krakówka, z którym do roku 1989 byłem blisko zakolegowany, co opisałem w eseju pt. „Stary kelner” - vide: http://salonowcy.salon24.pl/47..., - uznał za niewybaczalną zdradę i wydał na mnie coś w rodzaju środowiskowego „wyroku śmierci”, a moi dawni koledzy za sprzeniewierzenie się sakramentowi lewackiej poprawności politycznej obłożyli mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia. Nigdy nie wyobrazicie sobie Państwo, jak irracjonalnie wynaturzoną nienawiścią, dosłownie z dnia na dzień zapałali do mnie moi dawni znajomi, a także Przyjaciele, jak mi się złudnie wydawało, - jedynie za to, że opowiedziałem się publicznie po prawej stronie polskiej sceny politycznej. Do dziś na ulicy jak rozwścieczone indory czerwienieją na mój widok i prychają, jak to mają zwyczaj czynić wiejskie baby na widok cudaka, co to w gaciach po wsi łazi.

I tak, w okresie od 2010 do 2015 napisałem grubo ponad tysiąc notek krytykujących draństwa i rozbestwienie Platformy Obywatelskiej, za co sympatyzujący z PiS-em komentatorzy mojego blogu po prostu mnie pokochali i w czasach starej formuły Salonu24 nazywali pieszczotliwie mój blog „Kawiarenką u pana Krzysztofa”, gdzie spotykają się polscy patrioci, - zasypując mnie setkami komentarzy, w których wychwalali mnie pod Niebiosa, a niektórzy wręcz bałwochwalili dając mnie za przykład wzorcowego obywatela zatroskanego o Polskę.

Problem wszakże w tym, że ci orędownicy mojego blogu, na którym walczyłem ze złą Platformą, niejako z automatu uznali mnie za „swojego”, a także pisowca, którym nie byłem, gdyż nigdy nie wstąpiłem i nie wstąpię do żadnej partii politycznej, bo jak pisałem w notce pt. „Bohaterowie są zmęczeni”, cytuję: „Urodziłem się pod sam koniec wojny i tak sobie myślę, że odkąd sięgam pamięcią, przez te wszystkie lata dręczyło mnie przygnębiające poczucie, że Polska jest źle rządzona, a moim państwem niezmiennie od lat kierują ludzie nieuczciwi i zdemoralizowani…”, koniec cytatu – czytaj więcej: https://www.salon24.pl/u/salon...

Aż w roku 2015 spełniło się moje marzenie i PiS, na który głosowałem, - odsunął Platformę Obywatelską od władzy. Lecz, jak się okazało na nieszczęście, bowiem Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory z przewagą sejmową, co dla partii Jarosława Kaczyńskiego miast zbawiennym, zgubnym się okazało, ponieważ utwierdziło działaczy pisowskich w złudnym przeświadczeniu, że im wszystko wolno, a ci, którzy się z tym nie zgadzają mogą im skoczyć na pedał, - co z kolei przerodziło się w bezprzykładną butę partii rządzącej, która zaczęła postępować tak samo, jak Platforma przed upadkiem, jak nie gorzej. I tak, mój „romans” z PiS-em skończył się już wtedy, kiedy najważniejsze stanowiska w państwie obsadzono jajogłowymi pisowskimi zgredami, a wizerunkowymi twarzami partii Jarosława Kaczyńskiego zrobiono przaśną Krystynę Pawłowicz, zasłużonego dla komuny aktywistę PZPR Stanisława Piotrowicza, współczesnego Nikodema Dyzmę Dominika Tarczyńskiego i im podobnych dyletantów, - a ja już wtenczas zapowiedziałem, że dopóki tacy ludzie pozostaną wizytówkami PiS-u to ja trzymając w ręku kamyk zielony wysiadam z tego pociągu. Dlaczego? Bo nie na taki PiS głosowałem w roku 2015.

I nie ukrywam, że w ostatnim czasie ostro i konsekwentnie krytykowałem Prawo i Sprawiedliwość.

Skutkiem tego, ci sami pisowscy orędownicy mojego blogu, którzy mnie niegdyś na rękach nosili, - poczęli się na mnie dąsać i obrażać, a co bardziej krewcy zaczęli mnie w komentarzach od czci i wiary odżegnywać posądzając o zdradę narodową i nazywając Judaszem wbijającym sztylet w plecy Jarosława Kaczyńskiego oraz stojącym okrakiem na barykadzie agentem Platformy, a także płatnym pachołkiem Salonu24. Wulgarnych epitetów, od jakich roiło się w ich komentarzach Państwu oszczędzę przez wzgląd na szarmancką formułę mojego blogu, o którą konsekwentnie dbam od samego początku. Powiem więcej. Co bardziej oszołomieni ślepą miłością do Jarosława Kaczyńskiego komentatorzy zaczęli mi zarzucać, że skoro krytykuję Prawo i Sprawiedliwość, które przecież odsunęło Platformę od władzy, - to nie jestem prawdziwym patriotą i nie mam prawa mienić się Polakiem, gdyż każdy, kto dziś występuje przeciwko PiS-owi jest narodowym odszczepieńcem. Powiem jeszcze więcej. Jak wybuchła afera KNF, o czym oczywiście na blogu napisałem przedstawiając niechlubnych bohaterów tej afery w krytycznym świetle, ortodoksyjni pisowscy komentatorzy omal mnie nie zlinczowali próbując mnie zmusić do przemilczenia tej ponurej sprawy.

Otóż chciałbym w tym miejscu poinformować publicznie czytelników mojego blogu, iż uważam, że gdybym tę sprawę przemilczał „nie chcąc szkodzić” władzy dobrej zmiany stałbym się blogerem zakłamanym i niewiarygodnym, bo przemilczenie sprawy szkodzącej polskiej racji stanu byłoby blogerskim oszustwem zahaczającym o pogwałcenie blogerskiego etosu etycznego. Szczególnie, że dzisiaj minister w rządzie Mateusza Morawieckiego pani Jadwiga Emilewicz oświadczyła publicznie, iż „po rozmowie Chrzanowskiego z Czarneckim mamy do czynienia z kryzysem będącym obecnie najważniejszą sprawą w państwie”.

I na koniec bardzo dla mnie ważna sprawa. Pragnę także prawicowym czytelnikom mojego blogu powiedzieć otwarcie, iż z najwyższym dla nich szacunkiem chciałbym zwrócić ich uwagę na niezaprzeczalną "oczywistą oczywistość', że partia Jarosława Kaczyńskiego, jak każda inna zresztą, nie ma prawa wyłączności na polskość i nasz patriotyzm narodowy. Zaś ja, w przeciwieństwie do znakomitej większości Internautów nie skrywam się za pseudonimem, - lecz każdą notkę podpisuję prawdziwym imieniem i nazwiskiem z dopiskiem: „emerytowany nauczyciel akademicki, a także niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa”.

I takiej postawy nie zmienię pod presją żadnej partii politycznej.

Krzysztof Pasierbiewicz  (em. nauczyciel akademicki, a także niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Ale pójdę jeszcze dalej i przypomnę, co pisałem w styczniu 2013 w notce pt. „Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...  - cytuję:
Po dziesiąte – ucz się na błędach.  Nie ulega wątpliwości, że za rządów Donalda Tuska służby przyczyniły się do katastrofy smoleńskiej choćby tym, że doprowadzono do rozdzielenia wizyt premiera i prezydenta. Ale trzeba powiedzieć otwarcie, że takie praktyki nie byłyby możliwe, gdyby nie śmiertelny grzech Prawa i Sprawiedliwości, jakim było nieukaranie we właściwym czasie żadnego ze szkolonych w Moskwie funkcjonariuszy WSI w trakcie weryfikacji tej agentury, która dzięki temu mogła się odrodzić. Bo w czasie swoich rządów w okresie 2005 – 2007 Prawo i Sprawiedliwość miało prezydenta, premiera, szefa IPN, prezesa NBP oraz dwie komisje weryfikacyjne. I choć były wszystkie potrzebne ku temu narzędzia, nie przeprowadzono wtedy najważniejszej reformy sankcjonującej odejście od ustaleń okrągłego stołu i uznana PZPR za organizację przestępczą (dlaczego?). A argumentacja, że nie było stosownej wykładni prawnej, by ujawnić i ukarać agentów WSI nie jest w stanie się obronić…”, koniec cytatu.

I co? Życie właśnie pokazuje, że wszystko wskazuje na to, iż post-komunistyczne służby niezweryfikowane należycie zarówno przez PiS, jak Platformę - (dlaczego?) - prawdopodobnie uznały, że PiS już na tyle przegiął z butą swych prawie autorytarnych rządów, że nadeszła pora, iż celem utrzymania będącego na rękę (komu?) post-okrągłostołowego duopolu PiS-PO, trzeba dokonać kolejnej zamiany rządzących i podjąć udaną próbę obalenia pisowskiego rządu dobrej zmiany i ponownego przywrócenia Platformy do władzy.

Ale tym razem żarty się skończyły, gdyż sytuacja jest poważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, bo tym razem uderzono w rdzeń kręgowy państwa, jakim są instytucje zajmujące się ochroną naszego finansowego bezpieczeństwa, - zaś o powadze sytuacji bezspornie świadczą wczorajsze nocne obrady Komitetu Stabilności Finansowej. Nie wiem jak Państwo, ale zaczynam się bać o lokatę w banku, którą traktowałem jako ostatnią deskę ratunku na starość.

Więc pragnę przypomnieć, że znacznie o nas bogatsi Grecy, przed kryzysem finansowym też byli święcie przekonani, że nigdy im się nie przydarzy taka katastrofa - vide: https://www.youtube.com/watch?..., (opornym z małą wyobraźnią polecam wersję pełnoekranową), - a potem jak barany stali w kolejkach do bankomatów, które nie wypłacały pieniędzy. Więc parafrazując Bila Clintona powiem: "Wyobraźnia głupcze, jeden z drugim".

Post Post Scriptum
Sami Państwo widzicie, że stymulowana przez służby z niezwyczajnym powodzeniem "wojna trzydziestoletnia" między PiS-em i Platformą doprowadziła do sytuacji krytycznej i myślę, że się Państwo ze mną zgodzicie, że Polska wchodzi właśnie w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura, - o czym więcej napisałem w notce pt. "Naród obłąkany" - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-11-2018 [19:43] - Trotelreiner | Link:

Ale jakieś "chrabiny" krakowskie przytulą echotvn24 do swych zwiędłych biustów i nie dadzą umrzeć z głodu.
NO BO PRZECIEZ KRZYSIU NA STAROŚĆ ZMĄDRZAŁ I SIE NAWRÓCIŁ....NA UD...UW...PO   I SLD.
Tak jak Jaruzelski,Kaczmarski i nawet Dzierżynski....na łożu śmierci....
Buduj bajoku dalej swoją legende....jest wielu idiotów,którzy łykną ten bajer.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-11-2018 [21:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tratelreiner

No i mamy pierwszy komentarz w pełni potwierdzający słuszność tego, co w notce napisałem.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-11-2018 [20:34] - Trotelreiner | Link:

I znowu mój komentarz znknął w STREFIE WOLNEGO SŁOWA...
Idąc za przykładem Pasierbiewicza,polecę s24....na 52 komentarze 0 20.32....50 jest krytycznych...nawet na tym lewackim szambie...sie wyznali   na "blogerze niezawisłym".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2018 [12:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"Idąc za przykładem Pasierbiewicza,polecę s24....na 52 komentarze 0 20.32....50 jest krytycznych...nawet na tym lewackim szambie...sie wyznali   na "blogerze niezawisłym"..."
----------------------
Pan kłamie i insynuuje. A tu każdy może sprawdzić, jak Pan łże - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... (Ilość komentarzy wynosi blisko 200) - vide:https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika Novalia47

21-11-2018 [00:50] - Novalia47 | Link:

Rozumiem to że Pan Krzysztofek bardziej literackim niż publicystyczno-politycznym blogerem się widzi, stąd pełen fantazji barwny (nie pierwszy już tutaj) opis zajadłej, wręcz agresywnej nienawiści do niego dawnych krakauerskich przyjaciół za to tylko, że głosował na PiS (choć podobno naprawdę to głosował na Kukiza).
Już sam tytuł zawiera pytanie retoryczne, z tym że zamiast słowa „bloger” (rozumiem że tutaj oznacza także Judasza) można wstawić „każdy’, bo już wszyscy oswoili się z tym, że PiS, to Polska, a Polska to PiS, stąd więc wynika zdrada narodowa. Np. ja już nieraz byłam  nazwana płatną zadaniową agentką, nienawidzącą Polski, jej zaciekłym wrogiem, lewaczką (tego określeni nikt właściwie nie  rozumie, ale się go najchętniej używa) i t.p.. Wprawdzie te epitety nadawane są  niefanom  dojnej zmiany najczęściej, gdy brak jakichkolwiek kontrargumentów, a świat wyznawców jedynie słusznej  partii chwieje się w posadach, ale tak już to w tym  i podobnych forach prawicowych jest. I teraz też ten świat się zachwiał, i to bardzo mocno (zaraz  mi się oberwie, żem chora psychicznie i umysłowo).
A  na koniec, co by nie powiedzieć, prawda sama na wierzch się pcha: końcowe wnioski Pana Krzysztofka zawarte w jego tekście są   już pozbawione jakiejkolwiek literackiej fantazji -   biją po oczach najzwyklejszą prawdą, która widoczna jest dla zwolenników i przeciwników gołym okiem od lat trzech.
Teraz czekam na bluzgi różnych Lektorów czy paniuś Ann, Angel lub Xen.
 
 
 
 

Obrazek użytkownika tricolour

21-11-2018 [15:06] - tricolour | Link:

Pan się nie przejmuje, szanowny Blogerze.

Im bardziej PIS będzie dawał ciała (jak dziś nagle zakochując się w pierwszej prezes Sądu Najwyższego, pani Gersdorf, twierdząc ustami swego posła, pana Asta, że on bardzo się cieszy, że pani Gersdorf znów może nazywać się pierwszym prezesem) tym bardziej będzie ujadała sfora fanatycznych wielbicieli. Oni ujadają nie z pańskiego powodu tylko z faktu, że muszą łykać - jako ciemny lud - wszystko, co im się poda do łykania. A łykać przecież nie chcą, jednak muszą. Więc się wkurzają gdy im Pan to uświadamia.

Obrazek użytkownika Lektor

21-11-2018 [16:37] - Lektor | Link:

Cz.1.
Panie Krzasztofie, czy do pańskiej mózgownicy nigdy nie dotrze, że nie o krytykę chodzi, ale o jątrzenie, zawiść, pisanie głupot na temat PIS-u, pisanie nieprawdy przez nierozumienie tematu itd.
Gdyby na palecie politycznej w Polsce było  tak jak np. w Niemczech, to moglibyśmy pieprzyć , za przeproszeniem co nam ślina na język przyniesie. I byłoby obojętnym czy rządzi CDU, CSU, SPD, FDP, Zieloni  czy AfD. Tam po prostu kultura polityczna jest zupełnie inna niż u nas, a prawo i gospodarka stabilna. U nas jest zupełnie inaczej. Mamy tylko dwie opcje polityczne. Z jednej strony kłamców, złodziei i zdrajców z PO i wturującym im komuchom. Nie będę pisał ile MLD ci ludzie ukradli Polakom, bo o tym już ptaki śpiewają.   Oni są dziś największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – rozumianym nie tylko jako ochrona nienaruszalności naszych granic, lecz także jako destabilizacji pozycji międzynarodowej Polski i jej rozwoju gospodarczego. To zdrajcy narodu polskiego !  Panie Pasierbiewicz, to zbrodnia na narodzie polskim !!!  Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
Tą opcję polityczną trzeba, podobnie jak z palikociarnią, odsunąć od życia politycznego i publicznego, a wy pismaki notek robicie na odwrót – uprawiacie młockę wyszymi cepami (piórami).
 

Obrazek użytkownika Lektor

21-11-2018 [16:38] - Lektor | Link:

Cz.2.
Z drugiej strony Zjednoczoną Prawicę.  W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobrego dla nas i dla Polski !!!  PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej.
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, rozbudowa portów morskich, w tym przejętego od ukraińców portu Gdańskiego, i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.
I tak jak rząd PO i PSL na różne sposoby okradał Polaków  ,  tak rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi  Polakami  tym co wypracował i wyrwał z rąk mafii PO-PSL.

To co ?!  To jest to złe rządzenie zdaniem wielu krytykantów ?!  Wam się po prostu we łbach pomieszało !!!   Widzi pan panie Krzysztofie, pan jesteś na tyle głupi, że nie potrafisz pan rozróżnić zła od dobra i uprawiasz pan krytykanctwo dobra !
 

Obrazek użytkownika Lektor

21-11-2018 [16:39] - Lektor | Link:

Cz.3.
Coraz częściej czytam notki lub dłuższe artykuły, które straszą nas, że błędy czynione przez PIS mogą powodować wygraną PO w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019. Ci tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki.
Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform,  oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać.  Jeśli PIS robi jakiekolwiek błędy, to są one wynikiem albo kłamstw totalnej opozycji, albo wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w Polsce.
Ludzi PIS nalwży podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwae i ochroną socjalną Polaków.
Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej  byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja,  powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.!  Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili
 
Polacy mówią: Do trzech razy sztuka !   Pierwszy raz, po rozpadzie komunizmu w Polsce, oszukano Polaków przy okrągłym stole. Drugi raz oszkali Polaków przestępcy, zdrajcy i kłamcy z PO i PSL w czasie 8 lat ich rządów. I wreszcie trzeci raz – nie, nie damy się -  my Polacy - wyruchać po raz tzreci, bo do trzech razy sztuka.  Popieramy PIS, bo mamy już dość chorej, postkomunistycznej Polski.  Będziemy spokojnie głosować na PiS i mamy w d...wasze POdchody .
 

Obrazek użytkownika Novalia47

21-11-2018 [17:58] - Novalia47 | Link:

Trochę o tzw. "błędach" PiSu:

https://l.facebook.com/l.php?u...

Obrazek użytkownika Jaworowski

25-11-2018 [14:05] - Jaworowski | Link:

Brawo Lector. Gratuluję mądrego wpisu. Tym starcom w kasandrycznch pończochach nie tylko na nogach ale i głowach, należałoby  te ważne słowa niemalże pod ich każdym wpisem zamieszczać. Ich ślepota, zdurnienie i niezauważanie oczywistych osiągnięć PISu, celowe ich pomijanie, a jak już, to umniejszanie, przeinaczanie, to celowa robota agenturalna. Taka ich rola i nie możemy dać się zepchnąć do narożnika. Musimy być zwarci i gotowi i umieć odpowiedzieć na każdą ich prowokację. Tych przebierańców na tym blogu wskazywać palcem i tym palcem pokazywać im ich właściwe miejsce, czyli na śmietniku historii.